Jump to content

Φθηνά αεροπορικά εισιτήρια


xpuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την επόμενη εβδομάδα θέλω να πάω Stuttgart-Germany, ποιά αεροπορική εταιρία να προτιμήσω...? Λογικά αυτήν την εποχή οι τιμές δεν είναι πιο χαμηλές...?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 569
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την επόμενη εβδομάδα θέλω να πάω Stuttgart-Germany, ποιά αεροπορική εταιρία να προτιμήσω...? Λογικά αυτήν την εποχή οι τιμές δεν είναι πιο χαμηλές...?

 

Η aegean-lufthansa είναι πολύ καλές για Γερμανία,αλλά και η Ολυμπιακή ενοείται λίγο ακριβοτερα βέβαια.

 

Ακόμη έχει ποιο φθηνά με Airberlin,Germanwings και ΤUifly

 

Ακόμα και Czech airlines και Αustria!!!

 

Oπως βλέπεις χαμός!!

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα ένα εισιτήριο Νυρεμβέργη-Θεσσαλονίκη-Νυρεμβέργη για την περίοδο των εορτών με 286€ με Swiss AIR μέσω Ζυρίχης. Ηλεκτρονικά το έβρισκα παντού πάνω από 320€, αλλά η ADAC μου το έκλεισε πολύ φθηνότερα.

 

Όσοι λέτε για φθηνές πτήσεις προς Γερμανία αυτές - δυστυχώς για μένα που θέλω Νυρεμβέργη - είναι μόνο για Μόναχο, άντε και καμιά Στουτγκάρδη. Για Νυρεμβέργη άμεση πτήση χωρίς ενδιάμεσο προορισμό έχει μόνο τους καλοκαιρινούς μήνες η Airberlin και η Hapaq Lloyd. Ακριβή συνήθως είναι η Lufthansa. Ολυμπιακή, Aegean απαξιούν να πετάξουν Νυρεμβέργη, μια πόλη με 450.000 κατοίκους εκ των οποίων 15.000 Έλληνες.

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε προσφορά η aegean για προορισμούς στη Γερμανία..!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Tι είναι η ΑDAC;

H αντίστοιχη ΕΛΠΑ, Express Service της Γερμανίας. Έχει και ταξιδιωτικό γραφείο. Καμία σχέση βέβαια με τις εδώ οδικές βοήθειες. Έχει πλήρη υποστήριξη αυτοκινήτου, ταξιδίων κλπ κλπ.

 

http://www.adac.de

Εβγαλε προσφορά η aegean για προορισμούς στη Γερμανία..!

Ναι με 67€ συμπεριλαμβανομένων των φόρων. Μου έστειλε email. :p

Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη, 15 Οκτωβρίου 2008 12:41:00 μμ

Εισητήρια με 9,99 ευρώ από την Germanwings

 

Μία ανεπανάληπτη προσφορά εν όψει των έκτων γενεθλίων!!

 

Η Germanwings γιορτάζει τα έκτα της γενέθλια και προσφέρει σε όλους τους επιβάτες της που θέλουν να ταξιδέψουν σε Ευρώπη και Γερμανία από τις 24 Οκτωβρίου 2008 μέχρι τις 31 Μαρτίου 2009 μία ειδική προσφορά με μόλις 9,99€ συμπεριλαμβανομένων των φόρων.

 

Οι κρατήσεις ξεκινάνε εορταστικότατα από την Τρίτη 14 Οκτωβρίου και ώρα 11:30 π.μ μέχρι την Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2008 και ώρα 23:59 μ.μ. Η προσφορά ισχύει για διάφορες ευρωπαϊκές πόλεις και για εσωτερικές γερμανικές διαδρομές. Οι κρατήσεις μπορούν να γίνουν μέσω διαδικτύου, στην ιστοσελίδα της Germanwings, http://www.germanwings.gr ή στο τηλεφωνικό κέντρο της Germanwings, τηλ. 211- 000- 3232.

 

Germanwings – η κορυφαία γερμανική αεροπορική εταιρία χαμηλού κόστους στην Ευρώπη

 

Η Germanwings είναι μια από τις πιο επιτυχημένες αεροπορικές εταιρίες χαμηλού κόστους στην Ευρώπη. Οι τιμές εισιτηρίων ξεκινούν από 19,99 Eυρώ συμπεριλαμβανομένων φόρων & τελών προς περισσότερους από 60 προορισμούς στην Ευρώπη.

 

Η Germanwings διαθέτει ένα σύγχρονο στόλο 29 πλέον αεροσκαφών, Airbus A319.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί ας ρίξει μια ματιά εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2543864#post2543864

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια και συγγνώμη για το 2πλό ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικό οι αερογραμμές προχώρησαν σε μειώσεις, σε Κύπρο και Ελλάδα ακόμα

 

Προσγειώνεται και ο επίναυλος καυσίμου

http://www.politis-news.com/cgibin/hweb?-A=827603&-V=articles

Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικό οι αερογραμμές προχώρησαν σε μειώσεις, σε Κύπρο και Ελλάδα ακόμα

 

Προσγειώνεται και ο επίναυλος καυσίμου

http://www.politis-news.com/cgibin/hweb?-A=827603&-V=articles

 

Λογικό. Το βαρέλι έφτασε πλέον τα 68 δολλάρια. Η βενζίνη στην Κύπρο βρίσκεται στο 0,965. Καιρός είναι να πέσει και ο επίναυλος.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

To ριξε κι η Virgin λίγες μέρες μετά που έκλεισα. Επί 2 άτομα, με επιστροφή, κάτι θα χαμε γλυτώσει ... :(

 

Καμιά 40αριά ευρώ;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καμιά 40αριά ευρώ;

 

52 λιρόνια για την ακρίβεια (αν δεν κάνω λάθος το μείωσε κατά £10 στις μικρές/μεσαίες αποστάσεις και £13 στις μακρινές).

Link to comment
Share on other sites

52 λιρόνια για την ακρίβεια (αν δεν κάνω λάθος το μείωσε κατά £10 στις μικρές/μεσαίες αποστάσεις και £13 στις μακρινές).

 

Δηλαδή καμιά 70αριά το πολύ. 'Νταξ' δεν είναι και λίγα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή καμιά 70αριά το πολύ. 'Νταξ' δεν είναι και λίγα...

 

Μίλησα τώρα μόλις με Virgin και μου είπαν ότι μπορώ να πάρω refund για το ποσό της μείωσης, απλά θα πρέπει να επικοινωνήσω με τον travel agent (δεν το έκλεισα απευθείας).

 

Ελπίζω να μη μου αρχίσει τις μ....κίες ο agent :worry:

Link to comment
Share on other sites

κ εγω θα παω το πασχα πραγα με αυτη την εταιρια. μου ηρθε μαιλ επιβεβαιωσης.... οπως θα εχετε και μονοι σας καταλαβει ειναι ακριβως ιδια εταιρια με την csa καθως η πτηση θα γινει με το αεροπλανο της, οπως επισης στον αναλυτικο μου λογαριασμο στην πιστωτικη καρτα εγραφε το ονομα της!!!!

Geia!Telika pws htan to taxidi pou ekleises mesw click4sky?

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα τώρα μόλις με Virgin και μου είπαν ότι μπορώ να πάρω refund για το ποσό της μείωσης, απλά θα πρέπει να επικοινωνήσω με τον travel agent (δεν το έκλεισα απευθείας).

 

Επικοινώνησε αυτός με τη Virgin αλλά δεν του δίνουν refund :mad:

Link to comment
Share on other sites

Geia!Telika pws htan to taxidi pou ekleises mesw click4sky?

απιστευτα τελειο και προγραμματισμενο.

 

οποιος παει πραγα να βγαλει απο εκει τα εισητηρια-δε το συζητω.

 

αλλωστε οι τσεχικες αερογραμμες ειναι τελικα, με πολυ πολυ φθηνο ναυλο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις επεστρεψα απο Βαρκελωνη με 2 στερλινες εισιτηριο μετ'επιστροφης :lol:

 

I love Ryanair! :P

 

Αυτά είναι. :up:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η Ολυμπιακή προσφέρει 3000 θέσεις από Αθήνα προς ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ ΒΕΡΟΛΙΝΟ, ΒΙΕΝΝΗ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ ΚΩΝ/ΠΟΛΗ ΜΑΔΡΙΤΗ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΜΙΛΑΝΟ ΜΟΝΑΧΟ ΜΟΣΧΑ ΝΤΥΣΣΕΛΝΤΟΡΦ ΠΑΡΙΣΙ ΡΩΜΗ

ΣΟΦΙΑ ΣΤΟΥΤΓΑΡΔΗ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗ με μόλις 139 Ευρώ με όλους τους φόρους

Κρατήσεις μέχρι 16 Νοεμβρίου (από 11 μέχρι 16 νοεμβρίου ) Η επιστροφή πρέπει να έχει γίνει μέχρι 16 Δεκεμβρίου .

Μόνο Για ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

Link to comment
Share on other sites

Και 89 ευρώ για τις πτήσεις εσωτερικού για τις ίδιες ημερομηνίες

------

Για Ρώμη, Βενετία από τωρα για το Πάσχα, έχει κανείς καμιά καλή ιδέα για φθηνά εισιτήρια, αλλά όχι με low cost airlines?

 

Τετάρτη, 15 Οκτωβρίου 2008 12:41:00 μμ

Εισητήρια με 9,99 ευρώ από την Germanwings

 

Μία ανεπανάληπτη προσφορά εν όψει των έκτων γενεθλίων!!

 

Η Germanwings γιορτάζει τα έκτα της γενέθλια και προσφέρει σε όλους τους επιβάτες της που θέλουν να ταξιδέψουν σε Ευρώπη και Γερμανία από τις 24 Οκτωβρίου 2008 μέχρι τις 31 Μαρτίου 2009 μία ειδική προσφορά με μόλις 9,99€ συμπεριλαμβανομένων των φόρων.

 

Οι κρατήσεις ξεκινάνε εορταστικότατα από την Τρίτη 14 Οκτωβρίου και ώρα 11:30 π.μ μέχρι την Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2008 και ώρα 23:59 μ.μ. Η προσφορά ισχύει για διάφορες ευρωπαϊκές πόλεις και για εσωτερικές γερμανικές διαδρομές. Οι κρατήσεις μπορούν να γίνουν μέσω διαδικτύου, στην ιστοσελίδα της Germanwings, www.germanwings.gr ή στο τηλεφωνικό κέντρο της Germanwings, τηλ. 211- 000- 3232.

 

Germanwings – η κορυφαία γερμανική αεροπορική εταιρία χαμηλού κόστους στην Ευρώπη

 

Η Germanwings είναι μια από τις πιο επιτυχημένες αεροπορικές εταιρίες χαμηλού κόστους στην Ευρώπη. Οι τιμές εισιτηρίων ξεκινούν από 19,99 Eυρώ συμπεριλαμβανομένων φόρων & τελών προς περισσότερους από 60 προορισμούς στην Ευρώπη.

 

Η Germanwings διαθέτει ένα σύγχρονο στόλο 29 πλέον αεροσκαφών, Airbus A319.

 

Έγινε όντως τέτοια προσφορά? ΠΟλύ περίεργη μου ακούγεται

 

Μολις επεστρεψα απο Βαρκελωνη με 2 στερλινες εισιτηριο μετ'επιστροφης :lol:

 

I love Ryanair! :P

 

?????????????????:cry: Σοβαρά μιλάς? Από που το έκλεισες το εισιτήριο?

Link to comment
Share on other sites

Έγινε όντως τέτοια προσφορά? ΠΟλύ περίεργη μου ακούγεται

 

Kάνει κατά καιρούς τέτοιες προσφορές η German wings αλλά για περιορισμένο αριθμό εισητηρίων (και το site τους τα παίζει αρκετές φορές από την πίεση της κίνησης) ;)

 

 

?????????????????:cry: Σοβαρά μιλάς? Από που το έκλεισες το εισιτήριο?

 

Αν μένεις Ελλάδα μην το ψάχνεις, δεν έχει ryanair. Aν είσαι Ευρώπη (UK/Ireland κυρίως αλλά κα αλλού) από το site της ryanair και μόνο.

 

Βέβαια η ryanair είναι άθλια εταιρία, αλλά ότι έχει καλές προσφορές έχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...