Jump to content

Φθηνά αεροπορικά εισιτήρια


xpuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να ταξιδέψω για Λονδίνο από Σαλονικα. Πριν 2 μέρες μπήκα στο site της easy jet και είχε εισιτήριο από 38,99 και σήμερα που μπήκα είχε 48,99 (κάθε μέρα ακριβαίνουν ?). Mε την ολυμπιακή έχει 129 ευρώ και με British airways 121.

Eχω να ανεβώ σε αεροπλάνο 10 χρονιά διότι τα φοβάμαι παρά , παρά πολύ. Γι αυτό τον λόγω απορρίπτω την φτηνή easy jet. Ποια πιστεύεται είναι ποιο αξιόπιστη για να ταξιδέψω , ολυμπιακή η’ British ? πείτε γιατί τα εισιτήρια μπορεί να ακριβύνουν μέχρι αύριο :lol:

 

Ναι, τα εισιτηρια μπορει να ανεβαινουν καθε μερα. Εισιτηρια 130 € easyjet προχθες, 170 σημερα. ;) Αναλογα με την ζητηση.

 

Οσον αφορα την ασφαλεια, νομιζω οτι με καμια δεν θα επρεπε θεωρητικα να εχεις προβλημα. Ολυμπιακη και BA νομιζω ειναι απο τις πλεον αξιοπιστες, ενω και η easy δεν ειχε ποτε (θανατηφορο) ατυχημα σε πτηση της.

 

Παρολα αυτα, αν επρεπε να προτιμησω καποια μονο λογω ασφαλειας, εγω μαλλον θα διαλεγα πρωτα BA, μετα Ολυμπιακη, και μετα easy.

 

Γενικα, ομως, αν η διαφορα στα εισιτηρια ηταν αρκετη, θα διαλεγα τηνπιο φτηνη. Αν ηταν μικρη, θα διελεγα βασει ποιοτητας πτησης (προσφερομενα μεσα, ανεση θεσεων, κτλ), αρα BA. :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 569
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η British airways είχε οικονομικό εισιτήριο από 91 ευρώ για Λονδίνο και ανέβαινε ανά 30 ευρώ κάθε 2 μέρες όσο πλησίαζε η ημερομηνία αναχώρησης . την δευτέρα πήγα να κλείσω εισιτήριο για της 2 Φεβρουαρίου και είχε 121 ευρώ. Γνώριζα πως σήμερα θα ανέβαινε 30 ευρώ , αλλά δεν είχαν μπει τα χρήματα στην prepaid και δεν έκοψα. Σήμερα που μπήκα στο site να κάνω κράτηση είχε 69 ευρώ . Aπό αυτό το Σάββατο και μετά τα έριξαν όλα στα 69 ευρώ , λόγω μάλλον το ότι ξεκινάει δρομολόγια η easy jet από Θεσσαλονίκη για Λονδίνο. Ευτυχώς που δεν είχαν μπει τα χρήματα πιο μπροστά διότι :X

Αυτοι που έκοψαν για αυτό το Σάββατο με 241 ευρώ και τώρα έχει 69 :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Εκείνοι που έκοψαν νωρίτερα να βγάλουν ενα ακόμα και να πάρουν πίσω τους φόρους. ;)

 

ΑΚΥΡΟ. Δε νομίζω να συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

H easyjet δεν έχει πτήσεις Θεσσαλονίκη - Manchester ε; Σε ποια εταιρεία να ψάξω για φθηνότερα;
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

H easyjet δεν έχει πτήσεις Θεσσαλονίκη - Manchester ε; Σε ποια εταιρεία να ψάξω για φθηνότερα;

Εγώ το Νοέμβρη που έψαχνα για ένα φίλο μου του είχα βρει με 4 διαφορετικές εταιρείες στα 140€.

Γιατί δεν κατεβαίνεις Αθήνα;

Μέσω Dortmund με Easyjet το κοίταξες;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το Νοέμβρη που έψαχνα για ένα φίλο μου του είχα βρει με 4 διαφορετικές εταιρείες στα 140€.

Γιατί δεν κατεβαίνεις Αθήνα;

Μέσω Dortmund με Easyjet το κοίταξες;

 

Δε μου βγάζει προορισμό το Manchester ούτε από Αθήνα ούτε από Dortmund! Δεν έχω καταλήξει ακόμη σε ημερ/νια. Πρέπει να βιαστώ όμως. Μάλλον θα πάω Θεσσαλονίκη - Μάντσεστερ και θα γυρίσω από Λονδίνο (θα δω και τη Μάντσεστερ και τον Ολυμπιακό :p). Είπα να δοκιμάσω την easyjet λόγω χαμηλών τιμών αλλά για Manchester δε βολεύει τελικά. Ίσως κλείσω της επιστροφής από εκεί.

 

Μπορείς να μου δώσεις κανένα link γιατί δεν το έχω ψάξει πολύ το internet booking και δεν ξέρω σε ποιο site να ψάξω..

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ψάχνω με links αλλά με αεροδρόμια σε συνάρτηση με low budget εταιρείες.

 

Δλδ για τη δική σου περίπτωση θα δεις στο Manchester ποιες πετάνε και που πάνε. Μετά θα δεις σε αυτό τον προορισμό ποιες πάνε και θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ψάχνω με links αλλά με αεροδρόμια σε συνάρτηση με low budget εταιρείες.

 

Δλδ για τη δική σου περίπτωση θα δεις στο Manchester ποιες πετάνε και που πάνε. Μετά θα δεις σε αυτό τον προορισμό ποιες πάνε και θα το βρεις.

 

Από που θα τα δω αυτά; :worry: (άσχετος, μέχρι τώρα άλλοι έκλειναν για μένα)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε ποια εταιρία έχει τα ποιο φτηνά εισήτηρια απο βιένη αθήνα να έρθει ελλάδα 8 και να φύγει 11 φεβρουαρίου??:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Οι απευθείας πτήσεις είναι :

166 Austrian Airlines

175 Ολυμπιακή

198 skyeurope

περιττό να πω οτι προσωπικά θα προτιμούσα Austrian!

 

+1 :wink:

 

Ούτως ή άλλως είναι και η φθηνότερη...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Και από πλευράς καθυστερήσεων,είναι ακριβής και καλύτερο σέρβις θα έχει κατα την διάρκεια της πτήσης,συνιστώ Austrian Airlines ανεπιφύλακτα!
Link to comment
Share on other sites

Eκλεισα εισητήριο με aegean και το πλήρωσα με πιστωτική.

Ομως τώρα θέλω να το αλλάξω,ακυρώσω,κάνω open κάτι τέτοιο τέλοςπάντων.....

Μπορώ και πώς;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο 210-6261000 να συνεννοηθείς με τους ίδιους τηλεφωνικά , σχετικά με το τι μπορείς να κάνεις. Δε νομίζω οτι γίνεται κάτι από το site της εταιρείας.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
paideis kserete poia einai h poio fthnh aeroporikh etairia pou na petaei apo thessaloniki brikseles? estw mesw allhs xwras ti na kanoume! phga ta xristougenna mesw milanou me epistrofh sta 200 euros.mou bghke to ladi omws pragmatika.thelw na paw pali kata ths 15-22 dhladh peripou 1 bdomada prin to pasxa stis diakopes mou otan tha nai kai kleista ta panephsthmia.den exw brei eteria ektos ths olympiakhs pou einai farmaki apo times pou na petaei apo thessaloniki brikseles me thn mia!
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια η Click4Sky ειναι αξιοπιστη;

εψαχνα σημερα για Πραγα και τα βρηκα παμθφηνα..!!138 ε πηγαινε - ελα..

 

και κατι γενικο..(ασχετος..):

Σε on line κρατησεις,για να δωσεις τον κωδικο της καρτας σου,πρεπει να σου ερθει mail πρωτα;

επειδη στην click4sky πχ,επιλεγεις τυπο καρτας πατας next και δεν γινεται τιποτα.δεν προχωραει σε επομενο σταδιο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Click4Sky ειναι αξιοπιστη;

εψαχνα σημερα για Πραγα και τα βρηκα παμθφηνα..!!138 ε πηγαινε - ελα..

 

και κατι γενικο..(ασχετος..):

Σε on line κρατησεις,για να δωσεις τον κωδικο της καρτας σου,πρεπει να σου ερθει mail πρωτα;

επειδη στην click4sky πχ,επιλεγεις τυπο καρτας πατας next και δεν γινεται τιποτα.δεν προχωραει σε επομενο σταδιο..

 

εγω εκλεισα εβαλα τα στοιχεια της καρτας και μετα στο τελος μου ηρθε mail επιβεβαιωσης...τωρα ποσο αξιοπιστη ειναι θα σου πω οταν πεταξω σε ενα μηνα

Link to comment
Share on other sites

Το αργοτερο μεχρι τη Παρασκευη θα τα κλεισω και γω,οποτε..

 

κλειστα οσο μπορεις ποιο γρηγορα γιατι μπορει να μην βρεις τιποτα μεχρι την παρασκευη:wink:

Link to comment
Share on other sites

apo ameriki yia ellada poio site mou proteinete na koitaksw? cheaptickets, orbitz kai travelocity mou vgazoun ta idia apotelesmata...
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Το αργοτερο μεχρι τη Παρασκευη θα τα κλεισω και γω,οποτε..

κ εγω θα παω το πασχα πραγα με αυτη την εταιρια. μου ηρθε μαιλ επιβεβαιωσης.... οπως θα εχετε και μονοι σας καταλαβει ειναι ακριβως ιδια εταιρια με την csa καθως η πτηση θα γινει με το αεροπλανο της, οπως επισης στον αναλυτικο μου λογαριασμο στην πιστωτικη καρτα εγραφε το ονομα της!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

απο αθηνα για βουπαπεστη(και επιστροφη),υπαρχει καποια εταιρια που συμφερει?

το ταξιδι ειναι το μαιο,και μεχρι στιγμης ολυμπιακη εχω βρει.

δυστυχως η skyeurope εχει σταματησει αυτη την πτηση,και με easyjet μονο με ενδιαμεσο σταθμο,αλλα δεν ταιριαζουν και οι ωρες,και δεν συμφερει τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...