Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας υποθέσουμε ότι έχεις ως PIN το 1234. Όταν πατάς το 1 πχ σου εμφανίζει δυο αστεράκια. Συνέχισες με το 2; Αν ναι, σου εμφανίζει τέσσερα αστεράκια; Να υποθέσω ότι έχεις δοκιμάσει και τα 4 ψηφία του ΡΙΝ αλλά δεν δούλεψε;

Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις είναι να κταργήσεις το ΡΙΝ της SIM. Ελπίζω να μην έχεις βάλει κωδικό κλειδώματος και στο τηλέφωνο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα το είχα κι εγώ κάποτε με ένα Κ750. Αν έχεις μόνο Pin, τότε απλά βάλε τη sim σε ένα άλλο κινητό, απενεργοποίησε το pin και όλα ΟΚ.

Αν όμως έχεις και κωδικό συσκευής, τότε τα πράγματα δυσκολεύουν πολύ, καθώς δε μπορείς να ξέρεις ποιό είναι το δεύτερο κουμπί που πατιέται μαζί με αυτό που πατάς εσύ... Αυτό που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να γράφεις τον κωδικό, να εμφανίζονται τα 2 αστεράκια (**), μετά να σβήνεις το δεύτερο αστεράκι, να συνεχίζεις στο δεύτερο ψηφίο του κωδικού κ.ο.κ.

Μην δοκιμάσεις αυτόν τον τρόπο στο PIN της κάρτας !!! Υπάρχει πιθανότητα το σωστό ψηφίο να είναι το δεύτερο αστεράκι καθώς και να είναι ανάμεικτα (όπως έτυχε στο δικό μου) δηλαδή όταν πατούσα το 4 εμφάνιζε 45 και το ίδιο εμφάνιζε και όταν πατούσα το 5 !!!

 

Έτσι είχα καταφέρει να το ανοίξω κι εγώ...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

 

γνωριζει κανεις που βρισκεται το service της SE στη Θεσσαλονίκη?

 

απο την πολυ σκονη που τρωω στη δουλεια... και μαζι με εμενα και το W810, τα εχει ψιλοπαιξει το πλαϊνο πληκτρο της φωτογραφιας...

 

και το περιεργο ειναι οτι οταν το παταω για να μεταβει στην ληψη φωτογραφιων ειναι οκ, και μετα οπως και να το πατησω... οση δυναμη, γωνια κλπ και βαλω...

 

τπτ...

F1fan.gr

Καθημερινά νέα στα Ελληνικά, αναλύσεις αγώνων, τεχνικά θέματα, και όλες οι σημαντικές πληροφορίες που πρέπει να γνωρίζει ο φανατικός της Formula1.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

 

γνωριζει κανεις που βρισκεται το service της SE στη Θεσσαλονίκη?

 

απο την πολυ σκονη που τρωω στη δουλεια... και μαζι με εμενα και το W810, τα εχει ψιλοπαιξει το πλαϊνο πληκτρο της φωτογραφιας...

 

και το περιεργο ειναι οτι οταν το παταω για να μεταβει στην ληψη φωτογραφιων ειναι οκ, και μετα οπως και να το πατησω... οση δυναμη, γωνια κλπ και βαλω...

 

τπτ...

 

 
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 		MOBITEL A.E.E 	Μ.ΑΛΕΞΑΝ∆ΡΟΥ 41 	2310-735273 	   
ΒΑΡ∆ΑΡΗΣ 		ΛΟΥΚΟΒΙΤΟΥ-ΤΑΡΑΜΟΝΛΗΣ 	∆Ω∆ΕΚΑΝΗΣΟΥ 21 	2310-552180 	   
ΦΑΛΗΡΟ 		OMNITECH 	ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 25 	2310-886986 	   
ΚΟΜΒΟΣ Ν.ΕΓΝΑΤΙΑΣ 		ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ & ΣΙΑ 	ΚΟΜΒΟΣ Ν.ΕΓΝΑΤΙΑΣ/ΠΕΡΙΦΕΡ. 	2310-495401 	 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εδώ και 3-4 ημέρες δεν μπορώ να λάβω μηνύματα στο κινητό(w810i). Δεν έχω πειράξει τίποτα απο τις ρυθμισεις.

Έχω δοκιμάσει να στείλω μήνυμα απο όλες τις εταιρείες (cosmote,vodafone, wind κλπ) αλλά τα μηνύματα δεν λαμβάνονται.

Όταν στέλνω εγώ πηγαίνει κανονικά αλλα δεν παίρνω αναφορά παράδοσης(η οποία είναι ενεργοποιημένη στις ρυθμίσεις).

Αν κάποιος γνωρίζει τι μπορεί να φταίει ας απαντήσει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εδώ και 3-4 ημέρες δεν μπορώ να λάβω μηνύματα στο κινητό(w810i). Δεν έχω πειράξει τίποτα απο τις ρυθμισεις.

Έχω δοκιμάσει να στείλω μήνυμα απο όλες τις εταιρείες (cosmote,vodafone, wind κλπ) αλλά τα μηνύματα δεν λαμβάνονται.

Όταν στέλνω εγώ πηγαίνει κανονικά αλλα δεν παίρνω αναφορά παράδοσης(η οποία είναι ενεργοποιημένη στις ρυθμίσεις).

Αν κάποιος γνωρίζει τι μπορεί να φταίει ας απαντήσει.

 

Ευχαριστώ

Τσέκαρες το κέντρο μηνυμάτων σου;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ναι καρατσεκαρισμένο ειναι....

Ε, τότε κάνε μια βόλτα από ένα Wind να βρεις τη λύση...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Χμ γιατί έχουνε τέτοια κατάληξη ??? Μπορεί να είναι από davinci να υποθέσω.Τεσπα μπορείς να μας πεις τι θέλεις να κάνεις στο κινητό σου για να σε βοηθήσουμε καλύτερα ???

 

:)

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

για να βαλω 4gb memory stick duo pro πρεπει να αναβαθμισω το firmware για να την διαβασει το κινητο ή δεν χρειαζεται ???? εχω το r4ea031
Link to comment
Share on other sites

για να βαλω 4gb memory stick duo pro πρεπει να αναβαθμισω το firmware για να την διαβασει το κινητο ή δεν χρειαζεται ???? εχω το r4ea031

Δεν χρειαζεται.εγω εχω πολυ παλια εκδοση..και δεν εχω κανενα προβλημα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κινητό το έχω σχεδόν 2 εβδομάδες. Πριν μια εβδομάδα περίπου όταν έριχνε βροχή, όπως ανέβαινα μια ανηφόρα τρώω μια γλύστρα και πέφτει το κινητό μου στο αυλάκι της κατηφόρας που έτρεχε νερό ενώ το κάλυμα της μπαταρίας είχε φύγει από την πτώση:cry: Το κινητό καλύφθηκε ολόκληρο με νερό για τουλάχιστον 3 δευτερόλεπτα... Μόλις το έπιασα έβγαλα αμέσως την μπαταρία, πήγα στο σπίτι μου το στέγνωσα με ένα πιστολάκι και το άφησα για κανα 2ωρο για να στεγνώσει. Μετά έβαλα την μπαταρία και το κινητό δουλεύει κανονικά εδώ και μια εβδομάδα:) Όταν μου έπεσε το κινητό στο νερό ήμουν 100% σίγουρος ότι είχε χαλάσει και μου πέρασε από το μυαλό να το πετάξω κατευθείαν στα σκουπίδια:worry: αλλα ευτύχως δεν το έκανα:) και δουλεύει μια χαρά. Βέβαια στην αρχή το μεγάφωνο έτριζε πολύ όταν έβαζα να παίξει μουσική αλλά αυτό διορθώθηκε σταδιακά μέχρι την επόμενη μέρα...

 

Όταν βρεθεί σε νερό/υγρό η πλακέτα του κινητού χαλάει από την υγρασία. Μπορεί να μη βγάλει αμέσως πρόβλημα αλλά σίγουρα θα διαβρωθεί σε λίγο καιρό.

 

Σόρυ που στο λέω αλλά δεν έχει πολύ ζωή ακόμη το κινητό σου...

 

Έχουν περάσει 9.5 μήνες από τότε και το κινητό δουλεύει μια χαρά:p Ούτε διαβρώθηκαν οι πλακέτες ούτε τίποτα;) Αν και πλέον το χρησημοποιώ μόνο ως ξυπνητήρι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μια ερωτησουλα για το αγαπημενο μας w810.... Οταν μιλαω ακουω στο βαθος αμυδρα τον ηχο που ακουμε οταν παμε ενα κινητο κοντα σε ενα ηχειο. Το εχω αυτο το θεμα και με ενα αλλο κινητο μου (LG) δεν ξερω ομως αν ειναι θεμα κινητου η δικτυου.... Οταν παιρνω 1314 πχ για να δω υπολοιπο στην καρτα μου δεν κανει το παραμικρο.... Καμια ιδεα;;;;
Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να σου πω την αλήθεια τώρα τελευταία κι εμένα μου το κάνει σε κάποιες συνομιλίες μου αλλά όχι όλες... Δεν ξέρω τι φταίει... Το έχω κοντά 2 χρόνια...

 

Επι τη ευκαιρία, μήπως υπάρχει παιδιά κανένα πρόγραμμα για w810i όπου να μπορώ μέσω usb από το pc να καταχωρώ σημειώσεις,υπενθυμίσεις, ραντεβού μέσω του ημερολογίου του τηλεφώνου???

Εχω βαρεθεί πλέον τα κουμπιά....

Εχω το Sony Ericsson pc suite αλλά δυστυχώς από εκεί δεν μπορώ να "πειράξω" το ημερολόγιο...

Τα φώτα σας...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια τώρα τελευταία κι εμένα μου το κάνει σε κάποιες συνομιλίες μου αλλά όχι όλες... Δεν ξέρω τι φταίει... Το έχω κοντά 2 χρόνια...

 

Επι τη ευκαιρία, μήπως υπάρχει παιδιά κανένα πρόγραμμα για w810i όπου να μπορώ μέσω usb από το pc να καταχωρώ σημειώσεις,υπενθυμίσεις, ραντεβού μέσω του ημερολογίου του τηλεφώνου???

Εχω βαρεθεί πλέον τα κουμπιά....

Εχω το Sony Ericsson pc suite αλλά δυστυχώς από εκεί δεν μπορώ να "πειράξω" το ημερολόγιο...

Τα φώτα σας...

http://www.fjsoft.at/en/

 

Είναι το καλύτερο προγραμματάκι για backup. Ότι SMS θες να σβήσεις από το κινητό, μπορείς να το κρατήσεις στο Αρχείο του προγράμματος.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

καλά για backup δεν έχω πρόβλημα...

Καταχωρήσεις θέλω να κάνω στο ημερολόγιο...

Υπάρχει κάτι για αυτό?

Τα πάντα φτιάχνεις μέσα από το My Phone Explorer... δοκίμασέ το, είναι και free.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Έκανες κλικ στα δεξιά που λεει organizer;

 

To πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να γίνει Πολυ-συγχρονισμός καθώς δεν βλέπει το κινητό μου...

Το έχω συνδέσει μέσω usb αλλά μάλλον χρειάζεται και driver να περαστεί...

Εχετε ιδεά από πού μπορώ να το βρω???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω με το W810 ένα ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ πρόβλημα...Λοιπόν...Μια μέρα πήγα να το ανοίξω κ μου εμφάνισε μια άσπρη οθόνη,ενώ όλα τα άλλα λειτουργούσαν στο κινητό.Σκέφτηκα θα είναι η οθόνη.Δανείστηκα όμως μιας φίλης και ενώ δε λειτουργούσε σε εμένα,στης φίλης λειτουργούσε και η δικιά μου και η δικιά της...Ξέρετε γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω με το W810 ένα ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ πρόβλημα...Λοιπόν...Μια μέρα πήγα να το ανοίξω κ μου εμφάνισε μια άσπρη οθόνη,ενώ όλα τα άλλα λειτουργούσαν στο κινητό.Σκέφτηκα θα είναι η οθόνη.Δανείστηκα όμως μιας φίλης και ενώ δε λειτουργούσε σε εμένα,στης φίλης λειτουργούσε και η δικιά μου και η δικιά της...Ξέρετε γιατί?

Τι δανείστηκες; την οθόνη της;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...