Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia kserw oti exei aposyrthei apo thn agora alla h syskevh w810 pou eixa exei klapei kai dn yparxei kapio allo kinito pou na me syginei etsi thelw na parw to idio alla dn kserw pou tha to vrw yparxei kaneis pou mporei na me voithisei

 

ps:oxi metaxirismena!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paidia kserw oti exei aposyrthei apo thn agora alla h syskevh w810 pou eixa exei klapei kai dn yparxei kapio allo kinito pou na me syginei etsi thelw na parw to idio alla dn kserw pou tha to vrw yparxei kaneis pou mporei na me voithisei

 

ps:oxi metaxirismena!

 

:blink: :blink: εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να ρωτήσω κάτι: έχει κανείς χρησιμοποιήσει το κινητό του σαν μόντεμ; Για ποιό ακριβώς λόγο να κάνεις κάποιος κάτι τέτοιο;
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα οχι! δεν βρισκω σοβαρο λογο να κανω κατι τετοιο :blink: :cool:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να ρωτήσω κάτι: έχει κανείς χρησιμοποιήσει το κινητό του σαν μόντεμ; Για ποιό ακριβώς λόγο να κάνεις κάποιος κάτι τέτοιο;

 

Εγώ το χρησιμοποιώ μερικές φορές στην δουλεία! Μιας και το pc που μου έχουν δώσει δεν έχει internet ;)

(η τσιγκούνηδες ενώ έχουν κοτζάμ δίκτυο σε μερικούς δεν δίνουν :mad: :mad:)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω χρησιμοποιησει για να συνδεσω ενα hp pda στο ιντερνετ.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello boys and girls..

Χρόνια και ζαμάνια..

 

Λοιπόν έχω μια ερώτηση.

Πως μπορούμε να απο8ηκεύσουμε τα sms από το κινητό μας στον υπολογιστή και να τα ξαναπεράσουμε σ αυτό.

Θυμάμαι η εφαρμογή λεγόταν myphone explorer? Κάπως έτσι?

Υπάρχει κάποιο link για να το κατεβάσω και κανένα tutorial?

 

Thanks προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ μερικές φορές στην δουλεία! Μιας και το pc που μου έχουν δώσει δεν έχει internet ;)

(η τσιγκούνηδες ενώ έχουν κοτζάμ δίκτυο σε μερικούς δεν δίνουν :mad: :mad:)

και πώς ακριβώς γίνεται το κονέ; δλδ με ποιό τρόπο συνδέεις το W810 με το PC ή με οτιδήποτε άλλο;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι λεγεται! κανε μια αναζητηση και θα την βρεις. Ειναι πολυ ευκολη στην χρηση. Αφου συνδεσεις το κινητο θα πας στα μηνυματα θα τα αντιγραψεις στον υπολογιστη και μετα θα τα ξαναπερασεις στο κινητο. Δεν μπορω να σου το γραψω ακριβως αλλα ειναι πολυ ευκολο.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Hello boys and girls..

Χρόνια και ζαμάνια..

 

Λοιπόν έχω μια ερώτηση.

Πως μπορούμε να απο8ηκεύσουμε τα sms από το κινητό μας στον υπολογιστή και να τα ξαναπεράσουμε σ αυτό.

Θυμάμαι η εφαρμογή λεγόταν myphone explorer? Κάπως έτσι?

Υπάρχει κάποιο link για να το κατεβάσω και κανένα tutorial?

 

Thanks προκαταβολικά!

Google it! είναι το λινκ στο πρώτο αποτέλεσμα:

http://www.fjsoft.at/en/

 

Είναι το καλύτερο προγραμματάκι για backup. Ότι SMS θες να σβήσεις από το κινητό, μπορείς να το κρατήσεις στο Αρχείο του προγράμματος.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

και πώς ακριβώς γίνεται το κονέ; δλδ με ποιό τρόπο συνδέεις το W810 με το PC ή με οτιδήποτε άλλο;

 

Ριξε μια ματια στο φορουμ της wind εκει που λεει συνδεση κινητου με pc μεσω gwap. Με usb καλωδιο το συνδεεις η bluetοοth και μετα μπαινεις στο connection manager απο το pc.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να κάνω συνχρονισμό με MAC?.

 

Το pcsuite δεν βγαίνει σε εκδοση mac

Μέσω του iSync

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο φορουμ της wind εκει που λεει συνδεση κινητου με pc μεσω gwap. Με usb καλωδιο το συνδεεις η bluetοοth και μετα μπαινεις στο connection manager απο το pc.

Ευχαριστώ!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω!!!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 χρονια χρησης του κινητου, αρχισε το πρωτο προβλημα. Ισως να μην φταιει το ιδιο το κινητο αλλα μαλλον το bluetooth που πηρα. Αγορασα ενα Samsung WEP 410 που ειναι απο τα καλυτερα της αγορας σε τιμη 49 €. Το συνδεω στο τηλεφωνο ολα ΟΚ. Δεχομαι κανονικα κλησεις απο ολους, ξαφνικα το βραδυ γινεται κατασπρη η οθονη και χτυπαει σαν καποιος να με παιρνει τηλεφωνο! Δεν εκλεινε με τιποτα και επρεπε να βγαλω την μπαταρια. Μετα απο 2 μερες ξανα το ιδιο πραγμα. Σημερα που ηρθα στην δουλεια, μου ειπε ενας συναδελφος οτι με επαιρνε τηλεφωνο και δεν το σηκωνα. Το παιδι εχει το Νοκια Ν82 με το ιδιο bluetooth Samsung WEP 410!

 

Και ποιο ειναι το πιο κουλο?! Οτι μονο σε αυτον με κολλαει (μαλλον!). Δηλαδη με παιρνει ο αλλος συναδελφος, δεχομαι μια χαρα την κληση, μολις με παιρνει αυτος, κολλαει το τηλεφωνο! Τι μπορει να συμβαινει? Εννοειται οτι οταν εχω κλειστο το bluetooth δεν κολλαει το τηλεφωνο μου. Να ειναι θεμα ασυμβατοτητας? Αλλα το ιδιο bluetooth με το ιδιο κινητο το ειχε παλιοτερα φιλος και δεν του κολλουσε, αρα δεν μπορει να ειναι θεμα ασυμβατοτητας.

 

Τελος παντων, σημερα θα του κανω μια αναβαθμιση, εχω την R4DB005 και θα δω αν εχει βγει νεοτερη.

 

Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 χρονια χρησης του κινητου, αρχισε το πρωτο προβλημα. Ισως να μην φταιει το ιδιο το κινητο αλλα μαλλον το bluetooth που πηρα. Αγορασα ενα Samsung WEP 410 που ειναι απο τα καλυτερα της αγορας σε τιμη 49 €. Το συνδεω στο τηλεφωνο ολα ΟΚ. Δεχομαι κανονικα κλησεις απο ολους, ξαφνικα το βραδυ γινεται κατασπρη η οθονη και χτυπαει σαν καποιος να με παιρνει τηλεφωνο! Δεν εκλεινε με τιποτα και επρεπε να βγαλω την μπαταρια. Μετα απο 2 μερες ξανα το ιδιο πραγμα. Σημερα που ηρθα στην δουλεια, μου ειπε ενας συναδελφος οτι με επαιρνε τηλεφωνο και δεν το σηκωνα. Το παιδι εχει το Νοκια Ν82 με το ιδιο bluetooth Samsung WEP 410!

 

Και ποιο ειναι το πιο κουλο?! Οτι μονο σε αυτον με κολλαει (μαλλον!). Δηλαδη με παιρνει ο αλλος συναδελφος, δεχομαι μια χαρα την κληση, μολις με παιρνει αυτος, κολλαει το τηλεφωνο! Τι μπορει να συμβαινει? Εννοειται οτι οταν εχω κλειστο το bluetooth δεν κολλαει το τηλεφωνο μου. Να ειναι θεμα ασυμβατοτητας? Αλλα το ιδιο bluetooth με το ιδιο κινητο το ειχε παλιοτερα φιλος και δεν του κολλουσε, αρα δεν μπορει να ειναι θεμα ασυμβατοτητας.

 

Τελος παντων, σημερα θα του κανω μια αναβαθμιση, εχω την R4DB005 και θα δω αν εχει βγει νεοτερη.

 

Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει?

Ανάδρομος Ερμής... :)

 

Πράγματι πολύ περίεργο... τι να πω; περαστικά του κινητού.

 

Πάντως πρόκειται για φοβερή συσκευή! την έχω λατρέψει.

 

Καλό καλοκαίρι!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Του εκανα τελικα firmware update και μπηκε η τελευταια εκδοση για την ελλαδα που ειναι η R4EA031. Διαφορες στο προβλημα μου δεν ειδα και σημερα πριν λιγο το δοκιμασα με ενα ολοιδιο bluetooth headset με το δικο μου και παλι κανει τα ιδια, οποτε ειναι μαλλον θεμα ασυμβατοτητας, δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως. Θα παρω μαλλον το IV840 της SE που ειναι 20€ πιο ακριβο αλλα τουλαχιστον θα δουλευει σιγουρα...
Link to comment
Share on other sites

Του εκανα τελικα firmware update και μπηκε η τελευταια εκδοση για την ελλαδα που ειναι η R4EA031. Διαφορες στο προβλημα μου δεν ειδα και σημερα πριν λιγο το δοκιμασα με ενα ολοιδιο bluetooth headset με το δικο μου και παλι κανει τα ιδια, οποτε ειναι μαλλον θεμα ασυμβατοτητας, δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως. Θα παρω μαλλον το IV840 της SE που ειναι 20€ πιο ακριβο αλλα τουλαχιστον θα δουλευει σιγουρα...

Προσωπικά με ένα Jabra μικρούλι, που αλλάζει και "προσώψεις" είμαι απόλυτα ικανοποιημένος κ το έχω 1,5 χρόνο.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.jabra.com/sites/jabra/ap-en/products/pages/jabrabt135.aspx αλλά δε ξέρω αν πωλείται πλέον...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Η αδελφή μου έχει το w810i, και πριν λίγες μέρες το συνέδεσε με τον υπολογιστή και η οθόνη του άρχιζε να αναβοσβήνει. Δεν μπαίνει καν στο μενού, δεν δείχνει καν το λογότυπο της SE. Ποιο είναι το πρόβλημά του; Μήπως υπάρχει κάποιο reset κουμπάκι σε καμιά γωνίτσα;:O
Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως γνωρίζεται αν μπορώ μέσω σύνδεσης bluetooth να

μοιράσω internet από το pc (δίκτυο lan) στο w810 μου?

 

Έχω βρει 2 τρόπους που υποτίθεται θα δουλεύανε (τουλάχιστον ο ένας, που παίζει

και σε k750) αλλά τα έχω βρει μπαστούνια μέχρι τώρα.

 

Ο πρώτος τρόπος περιγράφεται εδώ (νούμερο 39):

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=76910

 

και ο δεύτερος τρόπος είναι μέσω του δικτύου PAN (πιο εύκολος-έτοιμος τρόπος)

αλλά θα πρέπει να γίνει το pc ο server και το κινητό ο client.

Ο οδηγός που διάβαζα ήταν για k800 και δε ξέρω κατά πόσο παίζει σε w810,

αλλά οι σχετικές επιλογές στο μενού υπάρχουν κανονικά και στο w810 μόνο που

δεν εμφανίζεται η νέα επιλογή σύνδεσης μέσω του bluetooth στα internet profiles.

Τώρα για αυτό φταίει το κινητό και όντως δε μπορεί να παίξει σαν client ή φταίει

το ότι δεν έχω ρυθμίσει σωστά εγώ το δίκτυο...:wacko:

 

Anyway όποιος ξέρει κάτι για κάποιον από τους 2 τρόπους ή οτιδήποτε που σχετίζεται με το θέμα, ας το αναφέρει. Θα ήθελα πολύ να παίξω με mobile internet surfing χωρίς extra χρέωση, έστω και από το σπίτι μου.

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά, είναι πολύ ενδιαφέρον να σερφάρεις free στο κινητό.

Ας βοηθήσει κάποιος, έχω φάει άπειρες ώρες διαβάζοντας και δοκιμάζοντας,

χωρίς αποτέλεσμα! Πλιζ κάποιος γνώστης ας βοηθήσει!

 

 

:O...free internet στο κινητάκι...:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...