Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μπορείς να κάνεις από το μηδέν ή απλά να πειράξεις από έναν ήδη υπάρχων driver τις παραμέτρους του....Τώρα αν βάλεις firmwire για CID50 στο κινητό και εσύ έχεις 49 τότε παίζει να είναι dead ή να μην λειτουργεί καλά.
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hello all ... Είπα να περάσω μερικά καινούργια Mp3 στο κινητό...

Το έχω κάνει πολλές φορές μέχρι τώρα αλλα πάνω στην βιασύνη μου ... έβγαλα το καλώδιο χωρίς να κάνω disconnect με αποτέλεσμα να μου έχει βγάλει 2 κοκκινα βελάκια σαν refresh- συγχρονισμό τα οποία δεν λένε να φύγουν με τίποτα....

 

Δεν βρίσκω και το Manual και δε ξέρω τί έχει συμβεί.

Σύνδεσα ξανά το κινητό πέρασα αρχεία όλα οκ αλλα τα βελάκια εκει

 

Γνωρίζει κανείς; Thanks in advance :O

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

Hello all ... Είπα να περάσω μερικά καινούργια Mp3 στο κινητό...

Το έχω κάνει πολλές φορές μέχρι τώρα αλλα πάνω στην βιασύνη μου ... έβγαλα το καλώδιο χωρίς να κάνω disconnect με αποτέλεσμα να μου έχει βγάλει 2 κοκκινα βελάκια σαν refresh- συγχρονισμό τα οποία δεν λένε να φύγουν με τίποτα....

 

Δεν βρίσκω και το Manual και δε ξέρω τί έχει συμβεί.

Σύνδεσα ξανά το κινητό πέρασα αρχεία όλα οκ αλλα τα βελάκια εκει

 

Γνωρίζει κανείς; Thanks in advance :O

Δοκίμασες να κλείσεις το κινητό και να το ξανά ανοίξεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κλείσεις το κινητό και να το ξανά ανοίξεις;

 

Καλημέρα... όλα τα έκανα χθές το βράδυ... μπαταρίες έβγαλα memory stick όλα... Τελικά εκεί που εγκατέλειψα και λέω θα το κοιτάξω το πρωί ξαφνικά κάνει ένα θόρυβο και εξαφανίστηκαν :wacko::wacko::wacko:

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι οκ το κνητό δηλαδή;

 

μαλλον με το reboot ξεκολλησε. η φοβηθηκε....χα χα

:)
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

κανε reset, απο το κουμπακι στο πλαϊ, με μια οδοντογλυφιδα!! :lol:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να κάνεις από το μηδέν ή απλά να πειράξεις από έναν ήδη υπάρχων driver τις παραμέτρους του....Τώρα αν βάλεις firmwire για CID50 στο κινητό και εσύ έχεις 49 τότε παίζει να είναι dead ή να μην λειτουργεί καλά.

 

 

Thanks για το cam driver.

Και για το firmwire CID50 αν το έβαζα και τοιχον λειτουργούσε τι διαφορά θα υπήρχε ?

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα...Δε θα μπορούσες και να πατσάρεις και νομίζω μετα δε θα μπορούσες να το κάνεις πάλι 49,μόνο με alternative bypass,με service cable...
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα...Δε θα μπορούσες και να πατσάρεις και νομίζω μετα δε θα μπορούσες να το κάνεις πάλι 49,μόνο με alternative bypass,με service cable...

 

Kαι τότε για ποιό λόγο έβγαλαν το CID50 ?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι οκ το κνητό δηλαδή;

 

ναι μια χαρά είναι μάλλον εφταιγε οτι εβγαλα το καλώδιο απότομα χωρίς να κλείσω με τη σωστή σειρά τις εφαρμογές....

Εστρωσε μόνο του μετά απο κανα 10λεπτο

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα μια απλη ερωτηση για games tou w810i κατεβαζω παιχνιδια αλλα δν ειναι στην μορφη jar oute jad ειναι κατι αρχεια class k αλλα πολλα πως τα εγκαταστω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα μια απλη ερωτηση για games tou w810i κατεβαζω παιχνιδια αλλα δν ειναι στην μορφη jar oute jad ειναι κατι αρχεια class k αλλα πολλα πως τα εγκαταστω?

Το αρχειo αυτο το κανεις μετονομασια se jar.και μετα το στελνεις στο κινητο σου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος αναλυτικα τις ρυθμισεις για internet και mms?cosmote

 

στελνεις mms στο 1333 και wapa το ιδιο νουμερο σε δυο διαφορετικα μηνυματα. σου ερχονται οι ρυθμισεις τις αποθηκευειες και ολα οκ.

 

 

 

raver μηπως εχεις flash themes;

:)
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ :)

Δε χρειαζόμαστε όμως και τα .thm αρχεία για να τα κάνουμε εγκατάσταση;

 

...τώρα τα είδα!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζόμαστε όμως και τα .thm αρχεία για να τα κάνουμε εγκατάσταση;

 

...τώρα τα είδα!

MΕσα εχει πολλα αρχεια.τωρα το τι χρειαζετε δεν ξερω,γιατι ποτε δεν ασχοληθηκα με τα flash menu :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

MΕσα εχει πολλα αρχεια.τωρα το τι χρειαζετε δεν ξερω,γιατι ποτε δεν ασχοληθηκα με τα flash menu :)

Εκτός από το αρχείο .SWF χρειάζεται και το .THM που στην ουσία λέει στο theme ποιό αρχείο .SWF να εκτελεί.

 

Επίσης, τα .JPG αρχεία είναι μόνο για εμάς να κάνουμε μια προεπισκόπιση πριν εγκαταστήσουμε (αντιγράψουμε) ένα theme στο κινητό μας και δεν τα ανεβάζουμε στο κινητό.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το αρχείο .SWF χρειάζεται και το .THM που στην ουσία λέει στο theme ποιό αρχείο .SWF να εκτελεί.

 

Επίσης, τα .JPG αρχεία είναι μόνο για εμάς να κάνουμε μια προεπισκόπιση πριν εγκαταστήσουμε (αντιγράψουμε) ένα theme στο κινητό μας και δεν τα ανεβάζουμε στο κινητό.

Επειδη το ξανακοιταξα..εχω να σου πω οτι ο φακελος "flash_themes_packs" εχει 40 φλαση θεματα.και καταληξη thm και καταληξη swf :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ξανακοιταξα..εχω να σου πω οτι ο φακελος "flash_themes_packs" εχει 40 φλαση θεματα.και καταληξη thm και καταληξη swf :)

Ναι φίλε μου, το κατέβασα (σε ευχαριστώ για το ανέβασμα κι όλας!) και τα είδα! Θα βάλω και κάνα δυο μάλιστα που τα είδα και μου αρέσουν πολύ...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,μια ερώτηση..έχω αο παλιά αυτό το κινητό αλλά βγάζει κάποια προβλήματα..είχα ένα memory stick μέσα,στα 512 γεμάτο,τόσο πολύ που υπήρχε 1 ΜΒ κενό μόνο.Αποτέλεσμα το κινητό να κολλάει συνεχώς..Πράγματι,χθες πήρα μια νέα κάρτα μνήμης στα 2 gb,αλλά το κινητό ακόμα κολλάει..Αν του κάνω μια αναβάθμιση θα φτιάξει αυτό; Αν μεταφέρω αρχεία απο τη μνήμη του τηλεφώνου στη κάρτα;

 

τι μπορεί να είναι η αιτία των κολλημάτων;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...