Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο εντελώς ξαφνικά χάλασε και απλά αναβοσβήνει η οθόνη (άσπρη απλά χωρίς απεικόνιση). Έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει ? Έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς ?

 

στους περισσοτερους αυτο συμβαινει. φτιαχνεται ευκολα και σχετικα γρηγορα αν εχεις αρκετο διαθεσιμο χρονο.

διαβασε πριν περιπου δεκα σελιδες μεχρι σημερα και θα βρεις κατι. ειχαμε ξαναεξηγησει σε καποιον συμφορουμιτη πως θα το φτιαξει.

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τηλέφωνο εντελώς ξαφνικά χάλασε και απλά αναβοσβήνει η οθόνη (άσπρη απλά χωρίς απεικόνιση). Έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει ? Έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς ?

Συνήθως βγάζοντας και βάζοντας την μπαταρία φτιάχνει. Διαφορετικά το πας για φλασάρισμα.

 

Όλα τα κινητά σχεδόν φτιάχνονται σε χώρες όπως Κίνα, Μαλαισία, Ταϊβάν γιατί έχουν πιο φτηνά εργατικά χέρια. Η ποιότητα θεωρητικά πρέπει να είναι ίδια είτε φτιάχνεται στην Κίνα είτε στη Σουηδία μιας και τα ποιοτικά πρότυπα τα θέτει η SE.

 

@Metalmonster

Μετέφερε τα αρχεία σου στο φάκελο "Διάφορα" και αφού τα μεταφέρεις κάνε κλικ πάνω τους. Θα σε ρωτήσει αν θες να τα εγκαταστήσεις και προχωράς.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ήρθε η μπλε πρόσοψη:).Και έχω αλλάξει το πισω μερος μονο.Αλλα το προβλημα είναι στην μπροστινή προσοψη, δεν έχω αυτο το κατσαβίδι :(.Τι κάνω τώρα ?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ήρθε η μπλε πρόσοψη:).Και έχω αλλάξει το πισω μερος μονο.Αλλα το προβλημα είναι στην μπροστινή προσοψη, δεν έχω αυτο το κατσαβίδι :(.Τι κάνω τώρα ?

Πας σε μαγαζι με εργαλεια και του δειχνεις την βιδα (torx νομίζω) και σου δινει το καταλληλο κατσαβιδακι.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ξερω το κατσαβίδι αλλά το πουλάνε όμως ή αν πάω στον γερμανό και ζητήσω να αλλάξω μόνο την μπροστινή προσοψή ποσο α κάνει ?
Link to comment
Share on other sites

Ξερω το κατσαβίδι αλλά το πουλάνε όμως ή αν πάω στον γερμανό και ζητήσω να αλλάξω μόνο την μπροστινή προσοψή ποσο α κάνει ?

 

Αντε να σου παρει κανα 5ευρω

:)
Link to comment
Share on other sites

evala 2 giga karta...........einai fisiologiko pou psilocolaei h den einai h karta kalhs taxuthtas?

 

δεν ειναι φυσιολογικο. φορμαρε την μεσα απο το κινητο και αν μπορεις κανε του μια αναβαθμιση απο το σαιτ.

:)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί λίγο να κολλάει επειδή μάλλον πήρε την απλή.Εγω τώρα έχω την sony memory stick pro duo high speed 1GB.Πριν που είχα την sandisk memory stick 512mb και εμένα λίγο κολλούσε ενω τωρα με αυτην που έχω πάει μια χαρά.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Απο χθες ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου κινητου. Αυτα που παρατηρησα σε σχεση παντα με το κ750ι που ειχα(κ το οποιο εκλαπη) ειναι οτι εχει χειροτερη οθονη(φαινονται περισσοτερο τα pixel - τεραγωνακια) και βγαζει κ χειροτερες φωτογραφιες.Αυτη την εντυπωση εχω.

Επισης οταν ακουσα για λιγο ραδιοφωνο ο ηχος ηταν ψιλοχαλια χωρις ιχνος μπασου..πειραξα την ρυθμιση για το mega bass που εχει αλλα η διαφορα ηταν μηδαμινη...Η εκδοση λογισμικου που 'φοραει' το κινητο ειναι η: CRX1250316 R4EA031 αν αυτο εχει καμια σημασια.

Αν καποιος εχει εντοπισει τα ιδια 'προβληματα' ας απαντησει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε sokeros, πολυ τραγικα μας τα εμφανιζεις!!Τουλαχιστον, αν το ειχες βαλει στο ματι καιρο τωρα, να τσεκαρες πρωτα (απο κανα φιλο σ) τα μειονεκτηματα και τα πλεονεκτηματα και μετα να περσνουσες στο επιπεδο της αγορας του!!Προσωπικα ειμαι κατα των SE, αλλα μου ακουγονται πολυ....!!Καποιο απο αυτα τα συμπτωματα που ειπες ισχυουν,αλλα μας τα παρουσιαζεις καπως τραγικα!

 

Η επιλογη σου για καποιους ειναι σωστη, για αλλους οχι!! (αρνητικη εντυπωση, δεν προκειται να ακουσεις!μονο απο μενα πριν κανα 10σελιδο.)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου φίλοι ξαναρωτώ : μήπως ξέρει κανείς πως διορθώνεται το πρόβλημα της λευκής οθόνης ?

 

Δοκίμασα να βγάλω κάρτα μνήμης και μπαταρία αλλά τίποτε !

 

Υπάρχει κάποιο φιλότιμο παληκάρι να εξηγήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τρέξεις με το xs++ και θα κατεβάσεις το κανονικό display driver εδω http://www.4shared.com/file/38081967/a3b9eeff/Original_Display_Driver_W810i.html?s=1 και θα είσαι εντάξει:) Αλλά είναι για W810 και δεν ξέρω αν έχεις το W810
Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου φίλοι ξαναρωτώ : μήπως ξέρει κανείς πως διορθώνεται το πρόβλημα της λευκής οθόνης ?

 

Δοκίμασα να βγάλω κάρτα μνήμης και μπαταρία αλλά τίποτε !

 

Υπάρχει κάποιο φιλότιμο παληκάρι να εξηγήσει ?

 

αυτο ισως λυνεται με μια αναβαθμιση!!δεν ειναι κατι δυσκολο!! (μην πιεζεις την οθονη προς τα μεσα πιστευοντας οτι θα δουλεψει!!ετσι την επαθα με το v360!!2 χρονια πριν):lol:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω και παλι

 

Υπαρχει δυνατοτητα απενεργοποιησης της φορτισης του κινητου οταν συνδεεται με usb καλωδιο στον υπολογιστη;

Απο το κρυφο μενου(>*<<*<*) δεν δινει καμια τετοια επιλογη.

Οποιος μπορει να δωσει τα φωτα του ας τα αναψει!!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου φίλοι ξαναρωτώ : μήπως ξέρει κανείς πως διορθώνεται το πρόβλημα της λευκής οθόνης ?

 

Δοκίμασα να βγάλω κάρτα μνήμης και μπαταρία αλλά τίποτε !

 

Υπάρχει κάποιο φιλότιμο παληκάρι να εξηγήσει ?

 

Σου έχω ήδη απαντήσει σε αυτό το ποστ :!:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2275934#post2275934

 

 

 

Καλησπεριζω και παλι

 

Υπαρχει δυνατοτητα απενεργοποιησης της φορτισης του κινητου οταν συνδεεται με usb καλωδιο στον υπολογιστη;

Απο το κρυφο μενου(>*<<*<*) δεν δινει καμια τετοια επιλογη.

Οποιος μπορει να δωσει τα φωτα του ας τα αναψει!!

Ευχαριστω

 

Όχι αυτό δεν γίνεται στο W810

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυο παρατηρησεις θα ηθελα να κανω:

1)Μετα απο περιπου 1 χρονο με το W810i εχει πεσει αισθητα η αποδοση της μπαταριας...δεν κραταει πλεον ουτε 2 μερες...

2)Κλεινει μονο του τωρα τελευταια...Βεβαια σε αυτο πρεπει να φταιω και εγω γιατι μου εχει πεσει ουκ ολιγες φορες κατω και μερικες με αρκετα G δυναμης...:rolleyes:

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Δυο παρατηρησεις θα ηθελα να κανω:

1)Μετα απο περιπου 1 χρονο με το W810i εχει πεσει αισθητα η αποδοση της μπαταριας...δεν κραταει πλεον ουτε 2 μερες...

2)Κλεινει μονο του τωρα τελευταια...Βεβαια σε αυτο πρεπει να φταιω και εγω γιατι μου εχει πεσει ουκ ολιγες φορες κατω και μερικες με αρκετα G δυναμης...:rolleyes:

1) Με τί είδους χρήση;

2) Ε, τώρα για αυτό μάλλον έδωσες απάντηση...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

[quoteΚαλησπεριζω και παλι

 

Υπαρχει δυνατοτητα απενεργοποιησης της φορτισης του κινητου οταν συνδεεται με usb καλωδιο στον υπολογιστη;

Απο το κρυφο μενου(>*<<*<*) δεν δινει καμια τετοια επιλογη.

Οποιος μπορει να δωσει τα φωτα του ας τα αναψει!!

Ευχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2275934#post2275934

 

 

 

 

 

Όχι αυτό δεν γίνεται στο W810

 

Επιτέλους βρήκα αυτο το κρυφό μενου

Link to comment
Share on other sites

ξερεί κανείς αν το w810 υποστηρίζει phonebook access profile (pbap) για το bluetooth??

 

δηλαδή αν έχεις κάποιο handsfree ή car-kit που έχει οθόνη δείχνει ποιος σε καλεί??

 

κι αν ναι δείχνει μόνο το νούμερο ή και το όνομα από τον κατάλογο?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Mήπως υπάρχει πρόγραμμα να δημιουργήσω cam driver για το W810 ? Kαι ακόμα είδα οτι υπάρχει firmwire CID50 για το W810. Tι θα γίνει αν βάλω firmwire με CID50, θα αλλάξει τιποτα ?
Link to comment
Share on other sites

Mήπως υπάρχει πρόγραμμα να δημιουργήσω cam driver για το W810 ? Kαι ακόμα είδα οτι υπάρχει firmwire CID50 για το W810. Tι θα γίνει αν βάλω firmwire με CID50, θα αλλάξει τιποτα ?

Κάποιος έχει πολύύύύύ ελέυθερο χρόνο :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...