Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pou 8a vro themata gia to w810i/

1) προτίμησε να γράφεις ελληνικά, βοηθάς όλους μας

2) κάνε μια πρόχειρη αναζήτηση στο forum, υπάρχουν πολλά topics

3) ...ένα "Καλησπέρα" και ένα "παρακαλώ" είναι πάντα απαραίτητα όταν θέλουμε βοήθεια :)

 

Καλό καλοκαίρι!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελάτε ρε παιδιά, είναι πολύ ενδιαφέρον να σερφάρεις free στο κινητό.

Ας βοηθήσει κάποιος, έχω φάει άπειρες ώρες διαβάζοντας και δοκιμάζοντας,

χωρίς αποτέλεσμα! Πλιζ κάποιος γνώστης ας βοηθήσει!

 

 

:O...free internet στο κινητάκι...:O

Πράγματι ακούγεται πολύ καλό! Προσωπικά δεν γνώριζα πως μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο...

Άρα αν ξέρει κάποιος, όλο και κάτι θα μας πει να το κάνουμε κι εμείς :)

Νομίζω πως το WiFi πλέον γίνεται must στα νέα κινητά...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά, είναι πολύ ενδιαφέρον να σερφάρεις free στο κινητό.

Ας βοηθήσει κάποιος, έχω φάει άπειρες ώρες διαβάζοντας και δοκιμάζοντας,

χωρίς αποτέλεσμα! Πλιζ κάποιος γνώστης ας βοηθήσει!

 

 

:O...free internet στο κινητάκι...:O

Το είχαμε ξανά κουβεντιάσει και στο παρελθόν και είχαμε καταλήξει στο ότι δεν γίνεται. Τώρα μου βάζεις φωτιές οπότε θα το ξανά κοιτάξω και θα επανέλθω...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το είχαμε ξανά κουβεντιάσει και στο παρελθόν και είχαμε καταλήξει στο ότι δεν γίνεται. Τώρα μου βάζεις φωτιές οπότε θα το ξανά κοιτάξω και θα επανέλθω...

Περιμένουμε ευχάριστα νέα σου! Είσαι τσακάλι εσύ, σε εμπιστεύομαι ;)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Προσπαθώ να κάνω update στο W810i, από το update service του pc αλλά μου ζητάει να εγκαταστήσω adobe flash player 8 or later. Εγκαθιστώ την τελευταία version αλλά πάλι μου λέει τα ίδια. Τι κάνω λάθος; Τα φώτα σας please. Thanks!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Προσπαθώ να κάνω update στο W810i, από το update service του pc αλλά μου ζητάει να εγκαταστήσω adobe flash player 8 or later. Εγκαθιστώ την τελευταία version αλλά πάλι μου λέει τα ίδια. Τι κάνω λάθος; Τα φώτα σας please. Thanks!!!

Νομίζω πως θέλει και Java εγκατεστημένη...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά το βρήκα. Το πρόβλημα ήταν με τον Firefox. Όταν προεπέλεξα τον ΙΕ ως Περιηγητή το πρόβλημα λύθηκε. Thanks anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

Άντε να ζωντανέψει λίγο το topic!

 

ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! Σερφάρω μέσω bluetooth από το W810! :yahoo: :yahoo:

 

Λίγη υπομονή μόνο (έχουμε να ασχοληθούμε και με την έρευνα) να γράψω έναν οδηγό για το πως θα το κάνετε. Ελπίζω σήμερα το βράδυ ή αύριο να είναι έτοιμος.

 

Ας βοηθήσει κάποιος, έχω φάει άπειρες ώρες διαβάζοντας και δοκιμάζοντας,

χωρίς αποτέλεσμα! Πλιζ κάποιος γνώστης ας βοηθήσει

 

O λαός απαίτησε οπότε δεν μπορούσα να πω όχι! Πάντως φίλε μου είναι λίγο περίεργο να σερφάρεις από το κινητό....

 

Περιμένουμε ευχάριστα νέα σου! Είσαι τσακάλι εσύ, σε εμπιστεύομαι ;)

 

Τελικά είναι να μη σου βγει το όνομα!!! :lol::lol::p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άντε να ζωντανέψει λίγο το topic!

 

ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! Σερφάρω μέσω bluetooth από το W810! :yahoo: :yahoo:

 

Λίγη υπομονή μόνο (έχουμε να ασχοληθούμε και με την έρευνα) να γράψω έναν οδηγό για το πως θα το κάνετε. Ελπίζω σήμερα το βράδυ ή αύριο να είναι έτοιμος.

 

 

 

O λαός απαίτησε οπότε δεν μπορούσα να πω όχι! Πάντως φίλε μου είναι λίγο περίεργο να σερφάρεις από το κινητό....

 

 

 

Τελικά είναι να μη σου βγει το όνομα!!! :lol::lol::p

 

μπραβο αντε μετεφερε το και σε μας να το δοκιμασουμε με την πρωτη ευκαιρια. καλο ακουγεται

:)
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος ο οδηγός! :)

 

Θα τον βρείτε εδώ. Το όνομα του αρχείου που πρέπει να κατεβάσετε είναι Connect2InternetViaBlue.rar. Έχει μέγεθος 126ΜΒ γιατί περιέχει και τα απαραίτητα λογισμικά που απαιτούνται για αυτή τη δουλειά.

 

Προς τους mods: Ίσως αξίζει να ανοιχτεί καινούριο θέμα στην πρώτη σελίδα του φόρουμ της SE ώστε να το δούν κι άλλοι μιας και μπορούν να συνδεθούν κι άλλα κινητά με αυτόν τον τρόπο. Οπότε είτε το μεταφέρετε είτε μου λέτε να ανοίξω καινούριο θέμα.

 

Δοκιμάστε το να δούμε αν δουλεύει! :)

 

Προσωπική άποψη. Αξίζει να πειραματιστεί κανείς μόνο και μόνο για τη γνώση και το "χαβαλέ" του πράγματος αλλά προσωπικά δεν βρίσκω λόγο να σερφάρω από το κινητό τη στιγμή που στον ίδιο χώρο έχω υπολογιστή.... :whistle:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος ο οδηγός! :)

 

Θα τον βρείτε εδώ. Το όνομα του αρχείου που πρέπει να κατεβάσετε είναι Connect2InternetViaBlue.rar. Έχει μέγεθος 126ΜΒ γιατί περιέχει και τα απαραίτητα λογισμικά που απαιτούνται για αυτή τη δουλειά.

 

Προς τους mods: Ίσως αξίζει να ανοιχτεί καινούριο θέμα στην πρώτη σελίδα του φόρουμ της SE ώστε να το δούν κι άλλοι μιας και μπορούν να συνδεθούν κι άλλα κινητά με αυτόν τον τρόπο. Οπότε είτε το μεταφέρετε είτε μου λέτε να ανοίξω καινούριο θέμα.

 

Δοκιμάστε το να δούμε αν δουλεύει! :)

 

Προσωπική άποψη. Αξίζει να πειραματιστεί κανείς μόνο και μόνο για τη γνώση και το "χαβαλέ" του πράγματος αλλά προσωπικά δεν βρίσκω λόγο να σερφάρω από το κινητό τη στιγμή που στον ίδιο χώρο έχω υπολογιστή.... :whistle:

 

Μπράβο ρε φίλε με έφτιαξες τώρα :D

 

Όταν βρω χρόνο θα το κάνω και εγώ και θα επανέλθω για feedback.

 

ps.

Χαιρετισμούς από έναν csd'α ;)

Link to comment
Share on other sites

ps.

Χαιρετισμούς από έναν csd'α ;)

 

Πως φαίνεται ότι έχεις τελειώσει Κρήτη!!!!! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βασικά φίλε zxr κατέβασα όλα τα περιεχόμενα του φακέλου με όνομα Connect2InternetViaBlue

αλλά δεν βρήκα κάποιο guide μέσα. Από τα προγράμματα όμως που βλέπω, υποθέτω πως η

σύνδεση πραγματοποιείται με τον τρόπο που γίνεται και σε άλλα παλαιότερα se κινητά (πχ κ750).

 

Τέλος πάντων, αυτό που έκανα (για πολλοστή φορά, δυστυχώς) είναι

 

στο κινητό:

α) Δημιούργησα ένα νέο προφίλ δεδομένων με ένα όνομα χ (όπου χ, ενα όνομα) με κενές τιμές.

β) Όρισα αυτό το προφίλ να χρησιμοποιείται για το internet.

γ) Όρισα αυτό το προφίλ να χρησιμοποιείται και για java.

 

στον υπολογιστή:

a) clean install του jdk.

b) clean install του semc.

 

Αφού γίνουν όλα αυτά, θεωρητικά είμαι έτοιμος. Οπότε:

 

α) Κάνουμε pair τον υπολογιστή με το κινητό.

β) Συνδέουμε μέσω εικονικής com θύρας τον υπολογιστή με το κινητό ενεργοποιώντας τη σχετική υπηρεσία από το bluetooth sw μας το οποίο μας λέει και σε ποια εικονική θύρα com έγινε η σύνδεση.

γ) Τρέχουμε το ConnectionProxy πρόγραμμα από το λογισμικό της Sony που φορτώσαμε για το σκοπό αυτό. Του θέτουμε για θύρα επικοινωνίας την εικονική θύρα com που έχουμε συνδεθεί με το κινητό και έπειτα κάνουμε connect.

δ) Αφού εμφανιστεί το κινητό μας στο πρόγραμμα (που θα σημαίνει ουσιαστικά ότι ήταν επιτυχής η σύνδεση), τρέχουμε και το πρόγραμμα DeviceExplorer επίσης από το λογισμικό της Sony που φορτώσαμε για το σκοπό αυτό.

ε) Αφού φορτωθούν αυτόματα και χωρίς σφάλμα τα δεδομένα από το πρόγραμμα, επιλέγουμε από το μενού την επιλογή Parallel Networking και έπειτα κάνουμε restart του προγράμματος DeviceExplorer.

 

μετά κανονικά θα έπρεπε να έχουμε internet, εγώ δεν έχω ακόμα... :(

 

Το setup μου:

OS: Vista 32bit SP1

Bluetooth sw: Bluesoleil v6 (δοκίμασα και το αντίστοιχο της widcomm αλλά δεν...)

Internet: με wireless από το τοπικό δίκτυο του σπιτιού

 

Ελπίζω να έχω κάνει κάτι λάθος και να με διορθώσει ο zxr μπας και καταφέρουμε να surfάρουμε

από το κινητάκι μας που είμαι περίεργος να δοκιμάσω πολλά και διάφορα java progs :)

 

zxr τα φώτα σου! Α και δεν έχω πάρει ακόμα το πτυχίο μου, αλλά (ελπίζω ότι) στο επόμενο 6μηνο τελειώνω... :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε johnson[/member], συνέχεια στο [thread=212893]Σερφάρισμα απ' το οικιακό δίκτυο, μέσω Bluetooth[/thread] που άνοιξε ο zxr[/member].

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

johnson δεν βρήκες μέσα τον οδηγό γιατί κατόπιν συνεννόησης με τον multiPetros είπαμε να ανοίξουμε ένα καινούριο θέμα (το link το δίνει ο multiPetros). Ο οδηγός είναι πλέον σε μορφη ποστ. Ρίξε μια ματιά κι ότι πρόβλημα υπάρχει το συζητάμε εκεί. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα διαπίστωσα ότι το MyPhoneExplorer 1.6.6 δεν κάνει συγχρονισμό επαφών αν οι επαφές είναι πάνω από 250; Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι αλλού το πρόβλημά μου;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΚΑΤΟΧΟΣ W810i Κ ΕΓΩ ΜΕ ΜS DUO 512 Κ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ MEMORY STICK?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΚΑΤΟΧΟΣ W810i Κ ΕΓΩ ΜΕ ΜS DUO 512 Κ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ MEMORY STICK?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Ο μόνος τρόπος:

 

a) Βγάζεις το MS Duo pro από το κινητό σου

b) Πηγαίνεις σε ένα κοντινό Πλαίσιο

c) Αγοράζει ένα MS Duo pro 1GB

d) Το βάζεις στο κινητό σου

 

:) Κάτι τέτοιο δε γίνεται φίλε μου. Φήμες.

 

Συνήθισε να γράφεις πεζά και οχι ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα γιατί δυσκολεύεις την ανάγνωση.

 

Καλό καλοκαίρι!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

ama koitaksete prosextika tis ypsilis analyisis fwto poy yparxoyn sto site tis ericsson tha deite oti to joystick yparxei kai den einai pad

 

http://img207.imageshack.us/img207/5406/w8102onpiano8ci.jpg

 

Είμαι κάτοχος της συσκευής και το κινητό δεν διαθέτει joystick (κάτι το οποίο θεωρώ πολυ καλό λαμβάνοντας υπόψην πόσο εύκολα χαλάνε τα joystick των κινητών της sony ericsson) αλλά d-pad το οποίο είναι πολύ εύχρηστο... γενικά η συσκευή πιστεύω πως αξίζει τα χρήματά της και θα σας αφήσει ικανοποιημένους:)

Link to comment
Share on other sites

pou 8a vro themata gia to w810i/

 

εκτώς απο τα έτοιμα θέματα που μπορείς να βρεις υπάρχουν και μερικά themes creators τα οποία μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν και σου δίνουν την δυνατότητα να δημιουργήσεις τα δικά σου θέματα για οποιοδήποτε μοντέλο κινητού θέλεις, όπως ακριβώς τα θέλεις εσυ:) μία αναζήτηση στο google θα είναι αρκετή:D

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα 810 και εδω και 2 εβδομαδες εχω ενα προβλημα με το πληκτρολογιο

στην οθονη του pin οταν παταω ενα πληκτρο εμφανιζονται 2 αστερακια ητοι βαζει 2 χαρακτηρες.

 

νομιζα οτι το προβλημα ειναι της πλακετας για το πληκτρολογιο. αγορασα καινουρια απο ebay την αλλαξα αλλα δυστυχως δεν αλλαξε τιποτα.

εχει κανενας καμια ιδεα τι μπορω να κανω για το φτιαξω ή τι αλλο να κοιταξω:(

 

εστω εαν καποιος εχει τροπο να παρω τα κοντακτς απο το κινητο χωρις να ειναι απαραιτητο να ανοιξει το κινητο σε phonemode (δεδομενου οτι δεν μπορω να περασω την οθονη που ζηταει το Pin)

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

~j77
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις τη ΣΙΜ σε άλλο κινητό και να βγάλεις το ΡΙΝ...Απλά...δε κατάλαβα το πρόβλημά σου...
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα 810 και εδω και 2 εβδομαδες εχω ενα προβλημα με το πληκτρολογιο

στην οθονη του pin οταν παταω ενα πληκτρο εμφανιζονται 2 αστερακια ητοι βαζει 2 χαρακτηρες.

 

νομιζα οτι το προβλημα ειναι της πλακετας για το πληκτρολογιο. αγορασα καινουρια απο ebay την αλλαξα αλλα δυστυχως δεν αλλαξε τιποτα.

εχει κανενας καμια ιδεα τι μπορω να κανω για το φτιαξω ή τι αλλο να κοιταξω:(

 

εστω εαν καποιος εχει τροπο να παρω τα κοντακτς απο το κινητο χωρις να ειναι απαραιτητο να ανοιξει το κινητο σε phonemode (δεδομενου οτι δεν μπορω να περασω την οθονη που ζηταει το Pin)

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Δεν το έχω ξανακούσει αυτό το πρόβλημα και το δικό μου λειτουργεί άψογα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...