Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

The Squid and the Whale (2005) 8/10

 

Πολύ καλή και πρωτότυπη κοινωνική ταινία που έχει να κάνει με το χωρισμό γονέων και πως το διαχειρίζονται τα παιδιά τους.

 

The Beach (2000) 7/10

 

Πρωτότυπη περιπέτεια με Ντικάπριο. Καλή μουσική και φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Halloween[2018]

 

Μπορω να πω οτι μου αρεσε. Ειχε αυτο το κατι απο τα παλια και παιζουν και αρκετοι ηθοποιοι απο το πρωτο του 1978. Εχασα το μετρημα απο τους σκοτωμους και γενικα μετα το πρωτο μισαωρο περασε η ωρα νερακι. Δεν ελειπαν και τα κλισε και οι χαζοι διαλογοι βεβαια αλλα ευτυχως ειναι λιγοι. Αρκετα creepy μερικοι σκοτωμοι και στο τελος αφηνουν περιθωριο και για συνεχειες. Οσοι ειστε φαν του Halloween του 1978 απλα μην το χασετε. Οι υπολοιποι απλα δειτε το ως μια καλη splatter ταινια. 7.5/10

Link to comment
Share on other sites

In the Heart of the Sea (2015) 6/10

 

Μέτρια. Άξιζε ίσως για τα οπτικά εφέ. Έχει κάνει και καλύτερες ο Ρον Χάουαρντ.

 

Unbroken (2014) 7/10

 

Πολύ καλή. Δε περίμενα η Angelina Jolie να κάνει τόσο καλή ταινία. Αρκετά καλές ερμηνείες ιδίως του Miyavi. Στο σενάριο συμμετείχαν οι αδελφοί Κόεν.

Link to comment
Share on other sites

Ant-man (2015)

https://m.imdb.com/title/tt0478970/

Ant-man and the wasp (2018)

https://m.imdb.com/title/tt5095030/

Πολύ καλές και οι δύο ταινίες. Έχουν όλα τα καλά στοιχεία των ταινιών της marvel. Η δεύτερη μου άρεσε περισσότερο, είχε περισσότερο δράση και δεν κούρασε σε κανένα σημείο. 7/10 η πρώτη και 8/10 η δεύτερη από εμένα.

 

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ant-man (2015)

https://m.imdb.com/title/tt0478970/

Ant-man and the wasp (2018)

https://m.imdb.com/title/tt5095030/

Πολύ καλές και οι δύο ταινίες. Έχουν όλα τα καλά στοιχεία των ταινιών της marvel. Η δεύτερη μου άρεσε περισσότερο, είχε περισσότερο δράση και δεν κούρασε σε κανένα σημείο. 7/10 η πρώτη και 8/10 η δεύτερη από εμένα.

 

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Συμφωνώ απόλυτα για την πρώτη ταινία, την δεύτερη δεν την έχω δει ακόμα αλλά η κριτική σου με έβαλε στην πρίζα να την δω άμεσα!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Bird box (2018)

https://m.imdb.com/title/tt2737304/

Με βάση τις ταινίες του Netflix που είχα δει μέχρι τώρα, δεν είχα μεγάλες προσδοκίες, αλλά με εξέπληξε ευχάριστα. Αυτό που καταφέρνει η ταινία είναι να σε κρατάει σε αγωνία μέχρι τέλους. Η Santra Bullock πολύ καλή ερμηνεία. Τελικά δεν έγινε τυχαία τόσος ντόρος με αυτή την ταινία. 7/10 από εμένα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Apostle (2018)

 

Δε με κούρασε παρόλη την διάρκεια της (2 ώρες)

Πολύ σκοτεινή ταινία.

Δε μπορώ να πω ότι με χαλασε αλλά δε με ενθουσίασε κιολας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Old School

 

Αρκετα καμμενη με 3 πολυ καλους ηθοποιους και αφθονο γελιο. Μικρη διαρκεια οποτε δεν θα κουρασει κανεναν. Καποιες awkward στιγμες εδω και εκει. 6.5/10

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Aquaman 2018

 

Με εξέπληξε ευχάριστα. Τρομερά εφέ και γραφικά, μου θύμισαν λίγο στυλ Avatar, πολλή φαντασία, δράση, βλέπεται ευχάριστα.

 

Από τις νέες σειρές ταινιών της DC με αρχή το Man of Steel, θα έλεγα ότι είναι από τις καλύτερες. Είμαι ανάμεσα σ'αυτήν και στο σκοτεινό Batman vs Superman, τα οποία θεωρώ τα καλύτερα της σειράς.

 

Θα έβαζα 9/10 :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

How it ends (2018)

 

Post apocalyptic ταινία, μαρεσε γενικά, τελείωσε κάπως απότομα????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Old School

 

Αρκετα καμμενη με 3 πολυ καλους ηθοποιους και αφθονο γελιο. Μικρη διαρκεια οποτε δεν θα κουρασει κανεναν. Καποιες awkward στιγμες εδω και εκει. 6.5/10

Πωωωω ρε Βασιλιά, τι διαμάντι ξέθαψες;; Κλάμα είχα ρίξει!! Μπήκε watchlist ξανά!
How it ends (2018)

 

Post apocalyptic ταινία, μαρεσε γενικά, τελείωσε κάπως απότομα????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτι προσπαθούσε να δώσει. Είχε καλούτσικες ερμηνείες αλλά δεν... Τη συγκαταλεγω στις αρκετά κακές του Netflix. Σορρυ mol! :p

 

Και τώρα που είπα κακές, είδα πρόσφατα το Winchester. 5αρακι περιωπής του βαλα.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

How it ends (2018)

 

Post apocalyptic ταινία, μαρεσε γενικά, τελείωσε κάπως απότομα????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως το τέλος ήταν επίτηδες έτσι, ώστε να σκεφτείς: ωπ τώρα τι έγινε; Ζήσανε ή όχι ;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aquaman 2018

 

 

 

Με εξέπληξε ευχάριστα. Τρομερά εφέ και γραφικά, μου θύμισαν λίγο στυλ Avatar, πολλή φαντασία, δράση, βλέπεται ευχάριστα.

 

 

 

Από τις νέες σειρές ταινιών της DC με αρχή το Man of Steel, θα έλεγα ότι είναι από τις καλύτερες. Είμαι ανάμεσα σ'αυτήν και στο σκοτεινό Batman vs Superman, τα οποία θεωρώ τα καλύτερα της σειράς.

 

 

 

Θα έβαζα 9/10 :)

Είναι με διαφορά από τις καλύτερες DC, αλλά πολύ πίσω σαν ταινία από τις καλές της Marvel.

 

Αν αυτή παίρνει 9/10, πόσο δίνεις στο Infinity War και Black panther;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι θα έχει και δεύτερο μέρος :)

Εκτός αν μας αφήσει με την απορία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτή παίρνει 9/10, πόσο δίνεις στο Infinity War και Black panther;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Το black panther τι λέει σε σχέση με τις υπόλοιπες της marvel? Έχει τα κλασσικά στοιχεία των marvel?

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Είναι με διαφορά από τις καλύτερες DC, αλλά πολύ πίσω σαν ταινία από τις καλές της Marvel.

 

Αν αυτή παίρνει 9/10, πόσο δίνεις στο Infinity War και Black panther;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Black panther 8.5/10, Infinity war 9.50/10. Και επίσης το Captain America 9/10, μαζί με το Avengers. Εννοείται η βαθμολογία όσον αφορά τα συγκεκριμένα είδη ταινιών πάντα.

 

Πάντως οι δυο εταιρείες έχουν διαφορετική φιλοσοφία. Η Marvel βάζει πολύ το στοιχείο του χιούμορ μέσα και γενικά είναι πιο χαλαρές οι ταινίες, η DC είναι πιο κλασική/σοβαρή γενικά και ενίοτε πιο σκοτεινή. Τουλάχιστον την τελευταία 10ετία (παλαιότερα κι η Marvel ήταν επίσης πιο σοβαρή, π.χ. Hulk 2003 αν θυμάμαι καλά. Ή η κλασική τριλογία Spiderman. Ή ακόμη κι οι X-Men με τους θανάτους κλπ. Καμία σχέση με τις σημερινές ανάλαφρες ταινίες της).

Edited by Mivas

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Το black panther τι λέει σε σχέση με τις υπόλοιπες της marvel? Έχει τα κλασσικά στοιχεία των marvel?

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Από τις καλύτερες τελευταίες Marvel.

Πολύ σοβαρή ταινία, μιλάει για παραδόσεις, φουλ τεχνολογία και πολύ δράση.

Ευτυχώς χωρίς το χαζοχαρούμενο χιούμορ των προηγούμενων Marvel μέχρι και το Thor Ragnarok.

 

Για μένα είναι:

- Black Panther 8

- Civil War 8.5

- Infinity War 9

 

Όλες οι άλλες Marvel κάτω από 8

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

The Debt (2010) 7/10

 

Ευχάριστη έκπληξη. Καλές ερμηνείες και απρόσμενη εξέλιξη.

 

The Tree of Life (2011) 6/10

 

Όχι κάτι ιδιαίτερο. Είχαν ενδιαφέρον οι πρώτες σκηνές με τους δεινόσαυρους και άξιζε η πολύ ωραία φωτογραφία και η μουσική. Κατά τα άλλα στο είδος κοινωνικό δράμα υπάρχουν καλύτερες. Επίσης έπρεπε να έχει καλύτερο ρόλο ο Σον Πεν στη ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε μέσα και το Winter Soldier στις καλύτερες ταινιες της Marvel

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βαλτε μέσα και το Winter Soldier στις καλύτερες ταινιες της Marvel

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

Η καλύτερη ταινία της Marvel μαζί με Iron man 1. Δεν έχω δει Civil War ακόμα και black panther. Και το Spiderman κάτι κάνει.

Link to comment
Share on other sites

First Man

Fan_FirstMan_FBbanner_blog_.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt1213641/?ref_=nv_sr_1

 

Καθολου ασχημη. Εξαιρετικο soundtrack κυριως τι στιγμη που γινεται η προσελήνωση αλλα καπως αργη στα σημεια με την οικογενεια του Νιλ. Αν ηταν 20 λεπτα μικροτερη θα ηταν πολυ καλυτερη. Γενικα μας δειχνει αρκετα την σχεση με την οικογενεια του αλλα μπορει και το αντισταθμιζει με τις στιγμες που βρισκεται στο διαστημα η στο Χιουστον. 7.5/10

Link to comment
Share on other sites

Από τις καλύτερες τελευταίες Marvel.

Πολύ σοβαρή ταινία, μιλάει για παραδόσεις, φουλ τεχνολογία και πολύ δράση.

Ευτυχώς χωρίς το χαζοχαρούμενο χιούμορ των προηγούμενων Marvel μέχρι και το Thor Ragnarok.

 

Για μένα είναι:

- Black Panther 8

- Civil War 8.5

- Infinity War 9

 

Όλες οι άλλες Marvel κάτω από 8

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Συμφωνώ κι επαυξάνω στο σχόλιο για το χαζοχαρούμενο χιούμορ της Marvel.... Ειδικά αν έχεις δει τα Deadpool, γίνεσαι φαν της DC αμέσως κι ας εχει λιγότερα εφέ και δράση γενικά... Αλλά όπως έγραψα και παραπάνω έχει βγάλει και πολλές καλές και πιο σοβαρές ταινίες η Marvel από τα Deadpool...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι επαυξάνω στο σχόλιο για το χαζοχαρούμενο χιούμορ της Marvel.... Ειδικά αν έχεις δει τα Deadpool, γίνεσαι φαν της DC αμέσως κι ας εχει λιγότερα εφέ και δράση γενικά... Αλλά όπως έγραψα και παραπάνω έχει βγάλει και πολλές καλές και πιο σοβαρές ταινίες η Marvel από τα Deadpool...
Μπα είμαι Marvel fan, δεν μπορεί η DC να τους φτάσει ποτέ στις ταινίες.

 

Αλλά οκ τι να λέμε, εδώ ο άλλος μιλάει για Marvel και δεν έχει δει καν Winter Soldier και Black panther, που θεωρούνται έπη για το είδος.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι φαν της DC. Άλλωστε, έχει τον μοναδικό ήρωα που γεννήθηκε με υπερδυνάμεις lol.

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω μαλλον θα πεθανω με την ελπιδα οτι θα δω επιτελους ταινια του αγαπημενου μου Green Lantern :(

 

Κριμα να μην εχει βγει ουτε μια ταινια με αυτον τον ηρωα παντως.........

 

(και εννοειται DC >> Marvel :D )

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...