Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα το Halloween του 18. Απλά μουφα!

 

Δεν ξέρω αν θυμάμαι καλά, αλλά η Jamie Lee Curtis δεν είχε πεθάνει σε κάποια προηγούμενη ταινία της σειράς, στην προσπάθεια της να κρεμάσει τον Myers και αυτή τελικά έπεσε από την ταράτσα ενός ιδρύματος; Πως μας την εμφανίζει πάλι 20 χρόνια μετά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Την ξεκίνησα πριν 3-4 βδομάδες και στο 20 λεπτό την έκλεισα.

Τέρμα κουραστική με τον πατέρα όλο στα μυνήματα με την κόρη του. Τελείως low budget και της υπομονής.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ότι να ναι τραγικός όπως πάντα. Πάνε δες predator δε βλέπω να είσαι για παραπάνω.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι τραγικός όπως πάντα. Πάνε δες predator δε βλέπω να είσαι για παραπάνω.

Κινγκ2009 αληθεια εσυ το εγραψες αυτο?

Αν ναι κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα το Halloween του 18. Απλά μουφα!

 

Δεν ξέρω αν θυμάμαι καλά, αλλά η Jamie Lee Curtis δεν είχε πεθάνει σε κάποια προηγούμενη ταινία της σειράς, στην προσπάθεια της να κρεμάσει τον Myers και αυτή τελικά έπεσε από την ταράτσα ενός ιδρύματος; Πως μας την εμφανίζει πάλι 20 χρόνια μετά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με το συγκεκριμένο Χαλοουγιν ακυρώνονται όλα τα υπόλοιπα που έχουν βγει μετά το πρώτο. Είναι σαν να μην γυρίστηκαν ποτέ. Ουσιαστικά αυτό είναι το 2.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το συγκεκριμένο Χαλοουγιν ακυρώνονται όλα τα υπόλοιπα που έχουν βγει μετά το πρώτο. Είναι σαν να μην γυρίστηκαν ποτέ. Ουσιαστικά αυτό είναι το 2.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Carpenter και πάλι Carpenter, σε ότι και αν έχει σκηνοθετήσει και ας ήταν πιο low budget.

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι τραγικός όπως πάντα. Πάνε δες predator δε βλέπω να είσαι για παραπάνω.
Σοβαρά;

Τράβα φάε κανένα μπανακι που θα μιλήσεις και εσύ για τραγικότητα.

Έχεις καν τοπ σκορ στα μπαν από τις κοτσάνες που γράφεις.

 

Το Predator που κολλάει; Ιδέα δεν έχεις για αυτά που γράφεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;

Τράβα φάε κανένα μπανακι που θα μιλήσεις και εσύ για τραγικότητα.

Έχεις καν τοπ σκορ στα μπαν από τις κοτσάνες που γράφεις.

 

Το Predator που κολλάει; Ιδέα δεν έχεις για αυτά που γράφεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ναι οκ δες καμία σοβαρή ταινία και μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

HUSH (2016) 8/10

 

Σύντομης διάρκειας ψυχολογικό θρίλερ, που δε κουράζει καθόλου, και έχει αγωνία, προτείνεται αξίζει.

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Singin' in the Rain (1952) 10/10

 

Ένα από τα καλύτερα μιούζικαλ όλων των εποχών μαζί με το An American in Paris (1951). Τα σημερινά μιούζικαλ τύπου Chicago (2002), Dreamgirls (2006), The Greatest Showman (2017) δε πιάνουν μία μπροστά στα κλασσικά. Πολύ καλός ο Gene Kelly. Ο σκηνοθέτης Stanley Donen είναι εν ζωή στα 94.

 

The Naked City (1948) 7/10

 

Φιλμ νουάρ του Ζυλ Ντασέν (ήταν σύζυγος της Μελίνας Μερκούρη). Αρκετά καλοπαιγμένο και κράτα το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος.

 

Scarlet Street (1945) 7/10

 

Πρωτότυπο σενάριο με εξαιρετικές ερμηνείες. Παρά την ηλικία της η ταινία δεν είναι καθόλου ξεπερασμένη.

Link to comment
Share on other sites

Searching

Θα ελεγα οτι προκειται για ενα διαμαντι. Απο την αρχη μεχρι το τελος τα συναισθηματα η αγωνια η συγκινηση που σε κατακλυζουν ειναι απιστευτα. Εξαιρετικος και ο τροπος που εγινε η ταινια. Απλα δειτε την μην την χασει κανεις.10/10

 

Δεν ηξερα οτι υπηρχε. Την ειδα μετα την προταση του Κινγκ2009. Πιανει ταυτοχρονα δυο "αιωνια" θεματα, και τα συνδυαζει σχεδον αψογα. Μεχρι εκει ομως.

Κακες ερμηνειες απο ολους τους ηθοποιους, υπερβολικη χρηση του video capturing (ισως και αναγκαστικα λογω του χαμηλου μπατζετ), σεναριο πολυ καλο μεχρι τα 3/4 της ταινιας αλλα με ενα "πασαλειμα" στο κλεισιμο.

 

Σε καμμια περιπτωση για 10/10 κατα τη γνωμη μου. Δικο μου βαθμο δεν αντιπροτεινω, δεν βαζω αλλωστε ποτε βαθμους σε ταινιες. Συμφωνω ομως οτι αξιζει να τη δειτε, γιατι ειναι μια τιμια ταινια, και για τον τροπο που γυριστηκε αλλα κυριως για τα δυο τεραστια θεματα που κουμπωνει αριστα σε ενα φιλμ. Αν ειχε και λιγο καλυτερους ηθοποιους θα ειχε καλυτερη τυχη κατα τη γνωμη μου.

Ειδικα οσοι εχουν πιτσιρικια, μικρα ή λιγο μεγαλυτερα, θα τους απασχολησει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν είναι για 10/10?

Αφού είναι διαμάντι.

Αυτός ξέρει από ταινίες (και από μπαν)! :)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι υπηρχε. Την ειδα μετα την προταση του Κινγκ2009. Πιανει ταυτοχρονα δυο "αιωνια" θεματα, και τα συνδυαζει σχεδον αψογα. Μεχρι εκει ομως.

Κακες ερμηνειες απο ολους τους ηθοποιους, υπερβολικη χρηση του video capturing (ισως και αναγκαστικα λογω του χαμηλου μπατζετ), σεναριο πολυ καλο μεχρι τα 3/4 της ταινιας αλλα με ενα "πασαλειμα" στο κλεισιμο.

 

Σε καμμια περιπτωση για 10/10 κατα τη γνωμη μου. Δικο μου βαθμο δεν αντιπροτεινω, δεν βαζω αλλωστε ποτε βαθμους σε ταινιες. Συμφωνω ομως οτι αξιζει να τη δειτε, γιατι ειναι μια τιμια ταινια, και για τον τροπο που γυριστηκε αλλα κυριως για τα δυο τεραστια θεματα που κουμπωνει αριστα σε ενα φιλμ. Αν ειχε και λιγο καλυτερους ηθοποιους θα ειχε καλυτερη τυχη κατα τη γνωμη μου.

Ειδικα οσοι εχουν πιτσιρικια, μικρα ή λιγο μεγαλυτερα, θα τους απασχολησει περισσοτερο.

Η ερμηνεία του πατέρα είναι πολύ καλή οι υπόλοιποι εμφανίζονται ελάχιστα. Η ταινία πέρα από τις συγκινησεις αγωνία που προσφέρει σαν ταινία πιάνετε με το θέμα μάστιγα των social media και το αναλύει όπως πρέπει. Πχ κανείς δεν ήξερε την κοπέλα και όλοι έγραφαν σε σκεφτόμαστε κτλ η έβγαζαν τρελές θεωριες για τι έγινε. Αληθινή δηλαδή μέχρι το μεδουλι. Το budget ήταν όσο έπρεπε δεν θα άλλαζα κάτι άλλο στην ταινία ή κλιμάκωση της μέχρι το τέλος είναι η ιδανική. Είδες όλη την ταινία οπότε σέβομαι την άποψη σου και κάνουνε συζήτηση. Δεν δέχομαι να μου τι λέει κάποιος όταν έχει δει 20 λεπτά max και απλά τρολλαρει. Ο junglist σε όλα τα θέματα το ίδιο κάνει αν δεις.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο και πρωτότυπο το Searching... Το είδα ευχάριστα, αν και για να είμαι ειλικρινής με βάση ότι είχα δει/διαβάσει περίμενα περισσότερα πράγματα... ΟΚ έξυπνο το σενάριο και ανατροπές, αλλά μέχρι εκεί κατ' εμέ...

Είδα και το τελευταίο Halloween και προσωπικά μου άρεσε... Επίσης οχι κάνα διαμάντι, αλλά για τους fans της σειράς νομίζω αξίζει τον κόπο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Είδες όλη την ταινία οπότε σέβομαι την άποψη σου και κάνουνε συζήτηση. Δεν δέχομαι να μου τι λέει κάποιος όταν έχει δει 20 λεπτά max και απλά τρολλαρει. Ο junglist σε όλα τα θέματα το ίδιο κάνει αν δεις.

Για την ταινια απλως συμφωνουμε οτι διαφωνουμε, τι πιο φυσικο αλλωστε.

 

Αλλα η προηγουμενη απαντηση σου στο ποστ του παιδιου ηταν απαραδεκτη, κατα τη γνωμη μου.

Το θεμα αυτο το εληξε ο Βολταιρος πριν 250 χρονια. "Δεν συμφωνω ουτε με μια λεξη απ' αυτα που λες, αλλα θα υπερασπιζομαι και με τη ζωη μου ακομα το δικαιωμα σου να λες οσα πρεσβευεις".

Link to comment
Share on other sites

Για την ταινια απλως συμφωνουμε οτι διαφωνουμε, τι πιο φυσικο αλλωστε.

 

Αλλα η προηγουμενη απαντηση σου στο ποστ του παιδιου ηταν απαραδεκτη, κατα τη γνωμη μου.

Το θεμα αυτο το εληξε ο Βολταιρος πριν 250 χρονια. "Δεν συμφωνω ουτε με μια λεξη απ' αυτα που λες, αλλα θα υπερασπιζομαι και με τη ζωη μου ακομα το δικαιωμα σου να λες οσα πρεσβευεις".

Όταν δεν έχει δει ο άλλος όλη την ταινία δεν μπορεί να εκφέρει καμία άποψη. Απλά ο συγκεκριμένος παντου κάνει τα ίδια και τον κράζουνε. Ας την δει όλη την ταινία και βλέπουμε μετά να συζητήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν έχει δει ο άλλος όλη την ταινία δεν μπορεί να εκφέρει καμία άποψη. Απλά ο συγκεκριμένος παντου κάνει τα ίδια και τον κράζουνε. Ας την δει όλη την ταινία και βλέπουμε μετά να συζητήσουμε.
Ποιός το λέει αυτό;

Η λογική σου που έβαλε 10 σε αυτή την ταινία;

Βλέπεις μισή ταινία και μια χαρά μπορείς να εκφερεις άποψη. Απλά δε σου αρέσει το γεγονός ότι εσύ την θεωρείς διαμάντι και όλοι οι υπόλοιποι την έβγαλαν τίποτα το ιδιαίτερο.

Οπότε που καταλήγουμε;

 

Ότι η θεωρία σου είναι και πάλι αστεία και λάθος. Και άλλοι που την είδαν ολόκληρη πάλι χάλια την θεωρούν.

 

Πήγαινε παίξε κανένα mobile game καλύτερα. Έχεις πολύ χρόνο για σχολιασμό,όπως φαίνεται.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιός το λέει αυτό;

Η λογική σου που έβαλε 10 σε αυτή την ταινία;

Βλέπεις μισή ταινία και μια χαρά μπορείς να εκφερεις άποψη. Απλά δε σου αρέσει το γεγονός ότι εσύ την θεωρείς διαμάντι και όλοι οι υπόλοιποι την έβγαλαν τίποτα το ιδιαίτερο.

Οπότε που καταλήγουμε;

 

Ότι η θεωρία σου είναι και πάλι αστεία και λάθος. Και άλλοι που την είδαν ολόκληρη πάλι χάλια την θεωρούν.

 

Πήγαινε παίξε κανένα mobile game καλύτερα. Έχεις πολύ χρόνο για σχολιασμό,όπως φαίνεται.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Η ταινια ειναι 100 λεπτα. Ειδες μονο 20 πια μιση?

Οσοι την ειδαν εγραψαν μια χαρα λογια ποιοι την εβγαλαν χαλια αυτοι που ειδαν 20 λεπτα σαν εσενα? Παντου τα ιδια κανεις εφυγες ignore μην απαντησεις γιατι βαρεθηκα. Εχεις κοντα τα διπλασια ποστ απο μενα εγω εχω χρονο για σχολιασμο 3 4 ποστ τη μερα να κανω μεσο ορο απο το 2007.

 

Screenshot-1.png

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Red Sparrow (2018) 6/10

 

Ξεκίνησε καλά αλλά στη πορεία έκανε κοιλιά. Σε κάποια φάση μισοκοιμόμουν λόγω κούρασης. Θα ήθελα να δώσω άλλη μια ευκαιρία μήπως και αξίζει κάτι καλύτερο. Η Τζένιφερ Λόρενς καλά έπαιξε αλλά το σενάριο δε βοήθησε.

 

The Postman Always Rings Twice (1946) 8/10

 

Πολύ καλό φιλμ νουάρ με ενδιαφέρουσα υπόθεση και αναπάντεχο φινάλε. Γυρίστηκε και ένα ριμεικ το 1981 που δε το έχω δει και δε ξέρω αν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Είδα το It's Christmas, Carol! του 2012 στον ΟΤΕ ΤΙΒΙ

7.10

Η κλασσική ιστορία με τον κακό που γίνεται καλός.Παίζει η Carrie Fisher που έφυγε στις γιορτές του 2016 (ειρωνεία).

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

THE FIRST MAN

 

Ενδιαφέρουσα ταινία για την ζωή και την πρώτη προσγείωση στο φεγγάρι του Νιλ Άρμστρονγκ.

Έχει και τις γνωστές σκηνές από το κατέβασμα στο φεγγάρι και το καθρέφτισμα πάνω στην κασκα.

Τρομερή προετοιμασία και μιλάμε για κάτι που έγινε σχεδόν μισό αιώνα πριν.

 

Αν τελικά έγινε..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το λάθος να δω το shape of water απλα για να λέω ότι είδα μια οσκαρική...

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε το περιμενα απο σενα :lol:

Η ταινία είναι η καραμουφια της καραμουφιας.

Σα να εβλεπα power rangers, συγκεκριμενα κάποιο τερατακι της Ρίτας :p

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε το περιμενα απο σενα :lol:

Η ταινία είναι η καραμουφια της καραμουφιας.

Σα να εβλεπα power rangers, συγκεκριμενα κάποιο τερατακι της Ρίτας :p

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ελα ντε..

Τέρας είδα. Καλές κριτικές είδα. Που να ξερα ο καψερος.. Δεν ξέρω τι με έπιασε... Στροφή στην ποιότητα!

Εν τω μεταξύ στην ταινία Power Ranger, αν το είχαν δομήσει καλύτερα στην αρχή θα έλεγε γιατί η μάχη στο τέλος ήταν πολύ καλή! :p

 

 

PS ειδα το Aquaman avant premier τη Δευτέρα. Παιδιά η ταινία ήταν οργασμός εφφε, δράσης και διασκέδασης!! Τη λάτρεψα!

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

The Death of Stalin (2017) 5/10

 

Δήθεν κωμωδία, προσωπικά δε γέλασα καθόλου. Μετά τα πρώτα 40 λεπτά με κούρασε. Δεν τη συνιστώ.

 

Schindler's List (1993) 7/10

 

Πολύ καλή. Εξαιρετικές ερμηνείες. Μου κάνει εντύπωση που σκηνοθετήθηκε από Σπίλμπεργκ, ο συγκεκριμένος έχει μεγάλο ταλέντο. Θα ήθελα να ήταν μικρότερη σε διάρκεια, τρεισήμιση ώρες ήταν πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

 

Schindler's List (1993) 7/10

 

Πολύ καλή. Εξαιρετικές ερμηνείες. Μου κάνει εντύπωση που σκηνοθετήθηκε από Σπίλμπεργκ, ο συγκεκριμένος έχει μεγάλο ταλέντο. Θα ήθελα να ήταν μικρότερη σε διάρκεια, τρεισήμιση ώρες ήταν πάρα πολύ.

Τεράστια ταινία και εξαιρετικό θέμα.

Στην Κρακοβία υπάρχει μουσείο πολέμου/ιστορίας και μπαίνοντας βλέπεις σκηνές από τα γυρίσματα.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...