Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ant-Man and the Wasp 3D

 

full

 

 

Απολαυστικη χωρις να κανει κοιλια σε κανενα σημειο. Πολυ εξυπνες οι μαχες με μερικες σκηνες αφθονου γελιου και πανεμορφα εφε μεσα στη κβαντοχωρα. Μετα το τελος η σκηνη κορυφη και τελειωνει ακριβως εκει που τελειωνει και το IF. Το 3D της ταινιας πολυ ξεκουραστο με πολυ βαθος και λιγα pop up. Απορω γιατι δεν βγαζουν πια τηλεορασεις με 3D και δινουν το αχρηστο 4K. 3D ταινιες βγαινουν και ολες ειναι μοναδικες σε 3D τηλεοραση. 7.5/10

 

 

It Comes at Night

 

http://www.cinemacitybeirut.com/CDN/media/entity/get/FilmTitleGraphic/h-HO00001432?width=1024&referenceScheme=HeadOffice&allowPlaceHolder=true

 

https://www.imdb.com/title/tt4695012/?ref_=nv_sr_1

 

Δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε. Καλη σκηνοθεσια και ατμοσφαιρα αλλα αλλιως περιμενεις να εξελιχθει και αλλιως κυλαει. Κυριως ψυχολογικο ειναι το εργο και ασχολειται κυριως με το πως αντιδραει καποιος σε δυσκολες καταστασεις. Θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερη. 6/10

Link to comment
Share on other sites

Galveston 2018

 

Ωραίο δραματικό ταινιακι με τον Ben Foster.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Bird box (2018)

 

Ατμοσφαιρικό post apocalyptic θρίλερ με την αξεπέραστη σαντρα μπουλοκ!!!

 

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bird box (2018)

 

Ατμοσφαιρικό post apocalyptic θρίλερ με την αξεπέραστη σαντρα μπουλοκ!!!

 

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Ημουν ανάμεσα σε αυτό και στο When the angels sleep... Τελικά με τράβηξε η χαμηλή βαθμολογία της δεύτερης. Χεχε! Μου άρεσε μπορώ να πω.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω, ρεκόρ τηλεθέασης από το Netflix.

1/3 των συνδρομητών έκατσε να την δει.

 

Αν σας άρεσε το Quiet Place, θα σας αρέσει και αυτή.

Εμένα μου άρεσε η φάση επιβίωσης και πώς επηρέαζε τους χαρακτήρες.

Bird box (2018)

 

Ατμοσφαιρικό post apocalyptic θρίλερ με την αξεπέραστη σαντρα μπουλοκ!!!

 

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Naked (1993) 5/10

 

Μια βλακεία και μισή. Κανένα νόημα. Δε ξέρω τι ήθελε να αποδείξει ο σκηνοθέτης που έχει κάνει και καλύτερες δουλειές πχ. Μυστικά και Ψέματα.

 

A Very English Scandal (TV Mini-Series 2018) 7/10

 

Πολύ καλή, αληθινή ιστορία. Εξαιρετικές ερμηνείες από Hugh Grant και Ben Whishaw.

 

Εγώ κολλάω στο ότι "το σημερινό κοινό είναι πιο απαιτητικό" LOL

 

Προσωπική μου άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο netflix το ''Τα χρονικά των Χριστουγέννων'' (2018).8/10.

Ταινία απαραίτητη για όσους έχουν παιδιά.Ωραίες ερμηνείες.Η Ελληνική μεταγλώττιση το χαλάει λιγάκι.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Hold the dark μια ταινία παραγωγή του netflix....μην χάσετε 2 ώρες από τη ζωή σας ...ταινία χωρίς ουσιαστική πλοκή και δεν καταλαβαίνεις το τέλος....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hold the dark μια ταινία παραγωγή του netflix....μην χάσετε 2 ώρες από τη ζωή σας ...ταινία χωρίς ουσιαστική πλοκή και δεν καταλαβαίνεις το τέλος....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άρα ενισχύεται η άποψη μου ότι 1 στις 5 ταινίες τιυ netflix παλευονται...

Έχει πέσει πολύ η ποιότητα και θα συνεχίσει να πέφτει όσο βάζει δικές του παραγωγές και σταματάει σιγά σιγά τις άλλες ταινίες.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ant-Man and the Wasp 3D

 

 

 

full

 

 

 

 

 

 

Απολαυστικη χωρις να κανει κοιλια σε κανενα σημειο. Πολυ εξυπνες οι μαχες με μερικες σκηνες αφθονου γελιου και πανεμορφα εφε μεσα στη κβαντοχωρα. Μετα το τελος η σκηνη κορυφη και τελειωνει ακριβως εκει που τελειωνει και το IF. Το 3D της ταινιας πολυ ξεκουραστο με πολυ βαθος και λιγα pop up. Απορω γιατι δεν βγαζουν πια τηλεορασεις με 3D και δινουν το αχρηστο 4K. 3D ταινιες βγαινουν και ολες ειναι μοναδικες σε 3D τηλεοραση. 7.5/10

 

 

 

 

 

It Comes at Night

 

 

 

http://www.cinemacitybeirut.com/CDN/media/entity/get/FilmTitleGraphic/h-HO00001432?width=1024&referenceScheme=HeadOffice&allowPlaceHolder=true

 

 

 

https://www.imdb.com/title/tt4695012/?ref_=nv_sr_1

 

 

 

Δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε. Καλη σκηνοθεσια και ατμοσφαιρα αλλα αλλιως περιμενεις να εξελιχθει και αλλιως κυλαει. Κυριως ψυχολογικο ειναι το εργο και ασχολειται κυριως με το πως αντιδραει καποιος σε δυσκολες καταστασεις. Θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερη. 6/10

Γι αυτό και εγώ πήρα προβολέα 3D και ησύχασα! :-)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! :)

 

Μην βάζετε θρίλερ, δράματα κλπ τέτοιες μέρες που είναι... Βάλτε, κωμωδίες, οικογενειακές και γενικά ανάλαφρες ταινίες.

 

Μιας και ανέφερα κωμωδίες, η τελευταία ταινία της τριλογίας Johnny English, βλέπεται ευχαριστα. Κωμική περιπέτεια δράσης, αρκετά καλύτερη από την πρώτη του, αλλά ίσως όχι τόσο καλή όσο την 2η που έβγαλε το 2011. Αν και στο ξεκίνημα τα αστεία σημεια δεν μου πολυέβγαλαν γέλιο, φαίνεται σα να μεγάλωσε και κουράστηκε δηλαδή ο Atkinson, παρόλα αυτά στην πορεία και μέχρι το τέλος, έχει κάποιες ωραίες φάσεις γέλιου, αξίζει να την δείτε :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Πού διάβασες ότι σταματάει τις άλλες ταινίες, γιατί παράγει δικές του;

Από τη άλλη εγώ βλέπω μόνο θετικά ότι ένας πάροχος προσφέρει ταινίες.

Πιο πολλές επιλογές για τους θεατές. Δεν σε υποχρεώνει να τις δεις άλλωστε, ούτε πληρώνεις έξτρα.

Άρα ενισχύεται η άποψη μου ότι 1 στις 5 ταινίες τιυ netflix παλευονται...

Έχει πέσει πολύ η ποιότητα και θα συνεχίσει να πέφτει όσο βάζει δικές του παραγωγές και σταματάει σιγά σιγά τις άλλες ταινίες.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μόνο τέρατα!!! αλλά δεν έχουν κατι καλο τώρα

 

Είδα και το low budget bird box από Netflix, οκ έχει βαρύ όνομα τη Bullock και ένα δυο ακόμη ηθοποιούς, σε κρατάει σε αγωνία, αλλά το ίδιο κάνουν πολλές άλλες low budget ταινίες επίσης, δεν οδηγεί κάπου δηλαδή... Ούτε δείχνει κάτι...

 

Σε στυλ ταινίες καταστροφής κόσμου με μάστιγα, φως που σε σκοτώνει κλπ ένα από τα gold standard για μένα είναι ο ζωντανός θρύλος (2007) με τον Will Smith και το τεράστιο ερμηνευτικό ταλέντο του. Άλλες που μου έρχονται πρόχειρα, αλλά τις θεωρώ κατώτερες του I am Legend είναι το Zombies (Brand Pitt), Skyline, Resident evil κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μόνο τέρατα!!!

 

Α, από τέρατα, δες την καλόγρια αν δεν την είδες. Μου θύμισε τρομερά Merilyn Manson να πω την αλήθεια, αλλά σε λιγότερο τρομακτικό :p

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

μου φάνηκε πολύ φτηνή παραγωγή και γελοία την έβγαλα στα πρωτα λεπτά νομίζω δεν αξίζει καθόλου κ απο άλλα σχόλια που έχουν γίνει.... καμία σχέση με το conjuring ιδιως το 2 που σε ειχε συνέχεια στην τσίτα με εναλλαγή τεράτων κ διαβόλους

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ταινία ZOMBIES με Brad Pitt.

Μάλλον αναφέρεσαι στο World War Z.

 

Είδα και το low budget bird box από Netflix, οκ έχει βαρύ όνομα τη Bullock και ένα δυο ακόμη ηθοποιούς, σε κρατάει σε αγωνία, αλλά το ίδιο κάνουν πολλές άλλες low budget ταινίες επίσης, δεν οδηγεί κάπου δηλαδή... Ούτε δείχνει κάτι...

 

Σε στυλ ταινίες καταστροφής κόσμου με μάστιγα, φως που σε σκοτώνει κλπ ένα από τα gold standard για μένα είναι ο ζωντανός θρύλος (2007) με τον Will Smith και το τεράστιο ερμηνευτικό ταλέντο του. Άλλες που μου έρχονται πρόχειρα, αλλά τις θεωρώ κατώτερες του I am Legend είναι το Zombies (Brand Pitt), Skyline, Resident evil κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Α, από τέρατα, δες την καλόγρια αν δεν την είδες. Μου θύμισε τρομερά Merilyn Manson να πω την αλήθεια, αλλά σε λιγότερο τρομακτικό :p

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ταινία ZOMBIES με Brad Pitt.

Μάλλον αναφέρεσαι στο World War Z.

 

Μέσα είσαι. Δεν με είχε ξετρελάνει και δεν θυμόμουν καν τον τίτλο...!

 

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία πάνω από όλα! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καμία σχέση με το conjuring ιδιως το 2 που σε ειχε συνέχεια στην τσίτα με εναλλαγή τεράτων κ διαβόλους

 

Δεν τις έχω δει αυτές τις δύο. Έριξα μια ματιά στο plot ενδιαφέρουσες φαίνονται. Τις βάζω στη λίστα :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Από τα καλύτερα θρίλερ!

Να τις δεις οπωσδήποτε.

 

Καλή χρονιά με πολλές ωραίες ταινίες!

Μέσα είσαι. Δεν με είχε ξετρελάνει και δεν θυμόμουν καν τον τίτλο...!

 

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία πάνω από όλα! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν τις έχω δει αυτές τις δύο. Έριξα μια ματιά στο plot ενδιαφέρουσες φαίνονται. Τις βάζω στη λίστα :)

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

REPLICAS

 

Ενδιαφέρον ταινία που μπλέκει ηθικά διλήμματα για κλωνοποίηση, μεταφορά συνείδησης σε άλλο σώμα κλπ βιοηθικα θέματα.

Αρκετά δραματική με καμία ιδιαίτερη ηθοποιία.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

REPLICAS

 

Ενδιαφέρον ταινία που μπλέκει ηθικά διλήμματα για κλωνοποίηση, μεταφορά συνείδησης σε άλλο σώμα κλπ βιοηθικα θέματα.

Αρκετά δραματική με καμία ιδιαίτερη ηθοποιία.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

*Ενδιαφέρουσα ταινία. Θηλυκό γένος

Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση με το conjuring ιδιως το 2 που σε ειχε συνέχεια στην τσίτα με εναλλαγή τεράτων κ διαβόλους

 

με βάλατε και είδα μερικά από τα πιο δυνατά θρίλερ της ζωής μου! Το κάλεσμα 1 και 2 είναι μακράν καλύτερα από πολλά άλλα τύπου κλασικού εξορκιστή, ή της νεότερης τελετής (Anthony Hopkins) κλπ.

 

Επίσης η καλόγρια έπαιζε και στο 2ο κάλεσμα, αν και εξακολουθώ να τρομάζω πιο πολύ με το Merilyn Manson :rolleyes:

 

https://stack.com.au/wp-content/uploads/2016/09/SeparatedMC.jpg

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

με βάλατε και είδα μερικά από τα πιο δυνατά θρίλερ της ζωής μου! Το κάλεσμα 1 και 2 είναι μακράν καλύτερα από πολλά άλλα τύπου κλασικού εξορκιστή, ή της νεότερης τελετής (Anthony Hopkins) κλπ.

 

 

 

Επίσης η καλόγρια έπαιζε και στο 2ο κάλεσμα, αν και εξακολουθώ να τρομάζω πιο πολύ με το Merilyn Manson :rolleyes:

 

 

 

https://stack.com.au/wp-content/uploads/2016/09/SeparatedMC.jpg

ωραίος.... τα σπάει το conjuring 2......μιλάμε τερατώδης Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...