Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή τη φορά παρατηρώ ακόμα και με την πρώτη φόρτιση πολύ καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας σε σχέση με το προηγούμενο που είχα πάρει.Φταίει ότι τώρα το έχω στα 60hz και όχι 120?Φταιει ότι μπορεί να έκλεισα κάτι παραπάνω τώρα που να μου είχε διαφύγει στο προηγούμενο σεταρισμα;φταίει το ίδιο το τηλέφωνο;Δεν ξέρω αλλά είναι πολύ νορμάλ για τα δικά μου δεδομένα και ακόμα δεν έχω κάνει τις 5-6 φορτίζεις που χρειάζεται. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, George6633 said:

Αυτή τη φορά παρατηρώ ακόμα και με την πρώτη φόρτιση πολύ καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας σε σχέση με το προηγούμενο που είχα πάρει.Φταίει ότι τώρα το έχω στα 60hz και όχι 120?Φταιει ότι μπορεί να έκλεισα κάτι παραπάνω τώρα που να μου είχε διαφύγει στο προηγούμενο σεταρισμα;φταίει το ίδιο το τηλέφωνο;Δεν ξέρω αλλά είναι πολύ νορμάλ για τα δικά μου δεδομένα και ακόμα δεν έχω κάνει τις 5-6 φορτίζεις που χρειάζεται. 

εγω ακομα δεν εχω κανει μια φορτιση απο αδειο σχετικα σε γεμισμα...οταν φτανει 40κατι % το βαζω μπριζα και φουλαρει σε χρονο ντετε,,δεν ξερω αν κανω καλα...θελω να το αφησω μια να φτασει ενα 10% και μετα να το αφησω να φουλαρει..παντωs ειμαι οκ..το ξεζουμιζω στο γενικα μιαs και ειναι το καινουργιο μου παιχνιδακι και το ψαχνω με σκαλισματα και εφαρμογεs....παραπονο να δω οτι αδειαζει σφαιρα δεν εχω..νορμαλ δειχνει να καταπινει μπαταρια...ειμαι Official αγορα με δικαιωμα δυο χρονια infoquest δωρεαν αλλαγη μπαταριαs αν δω κατι περιεργο οποτε ειμαι οκ σε αυτο..(εχω το κεφαλι μου υσηχο αν δω κατι περιεργο..)...παντωs ενω δεν το αφηνω γενικα σε ηρεμια απο την μερα που το πηρα το σκαλιζω ολη μερα..η μπαταρια δειχνει οτι οκ..κατεβαινει νορμαλ..χωριs περιεργα σκαμπανεβασματα....απο 100% στο 50%..40%....μου βγαζει ανετα μιση μερα και απο πρωι μεχρι απογευμα(πολυ wifi...tube...social κτλ..)...το μελλον θα δειξει..παντωs δειχνει νορμαλ στο κατεβασμα ενεργειαs...ειδωμεν με την παροδο του χρονου..

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Christos_Tz said:

εγω ακομα δεν εχω κανει μια φορτιση απο αδειο σχετικα σε γεμισμα...οταν φτανει 40κατι % το βαζω μπριζα και φουλαρει σε χρονο ντετε,,δεν ξερω αν κανω καλα...θελω να το αφησω μια να φτασει ενα 10% και μετα να το αφησω να φουλαρει..παντωs ειμαι οκ..το ξεζουμιζω στο γενικα μιαs και ειναι το καινουργιο μου παιχνιδακι και το ψαχνω με σκαλισματα και εφαρμογεs....παραπονο να δω οτι αδειαζει σφαιρα δεν εχω..νορμαλ δειχνει να καταπινει μπαταρια...ειμαι Official αγορα με δικαιωμα δυο χρονια infoquest δωρεαν αλλαγη μπαταριαs αν δω κατι περιεργο οποτε ειμαι οκ σε αυτο..(εχω το κεφαλι μου υσηχο αν δω κατι περιεργο..)...παντωs ενω δεν το αφηνω γενικα σε ηρεμια απο την μερα που το πηρα το σκαλιζω ολη μερα..η μπαταρια δειχνει οτι οκ..κατεβαινει νορμαλ..χωριs περιεργα σκαμπανεβασματα....απο 100% στο 50%..40%....μου βγαζει ανετα μιση μερα και απο πρωι μεχρι απογευμα(πολυ wifi...tube...social κτλ..)...το μελλον θα δειξει..παντωs δειχνει νορμαλ στο κατεβασμα ενεργειαs...ειδωμεν με την παροδο του χρονου..

Το έχεις 120hz;Αν ναι κάτι έκανα εγώ λάθος στο προηγούμενο ή ήταν θέμα συσκευής,δεν μου έβγαζε μέρα και μιλάω χωρίς παιχνίδια καν..Εδω το αφήνω στα 60hz γιατί είμαι κομπλέ και επιβεβαιώνω ότι έχει τίμια μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, George6633 said:

Το έχεις 120hz;Αν ναι κάτι έκανα εγώ λάθος στο προηγούμενο ή ήταν θέμα συσκευής,δεν μου έβγαζε μέρα και μιλάω χωρίς παιχνίδια καν..Εδω το αφήνω στα 60hz γιατί είμαι κομπλέ και επιβεβαιώνω ότι έχει τίμια μπαταρία.

Οχι στην προεπιλογη το εχω...μια χαρα ρολαρει...δεν εχω ασχοληθει με τα 120Hz...στο γενικα το εχω στησει οπωs θελω με τα apps που θελω...και εχω κανει σχεδον ολεs τιs ρυθμισειs που εχουν προαναφερει τα παιδια στο εδω νημα....δεν εχω κανει κατι ιδιαιτερο και ψαγμενο...και οκ μια χαρα παιζει...να φανταστειs το μοναδικο που δεν εχω πειραξει και παιζει ρολο στην μπαταρια..ειναι να το εχω αυτοματη φωτεινοτητα για πιο εξοικονομηση ενεργειαs..(..αυτο οκ οποτε θεs το ενεργοποιειs...)....το θελω φουλ φωτεινο all day..και παλι ειμαι οκ...με νορμαλ προs δεν το αφηνω απο τα χερια μου και συνεχεια σκαλιζω να το χαζευω..ειμαι στο 60-55% στα μισα τηs μεραs..(5-6 απογευμα απο πρωι 8 που εχω φουλ 100%..η 98%...παιχνιδια εχω περασει καμια 10αρια modded games που εχω ετσι χαζοπαιξει λιγο..και το Mame4droid που εχω περασει μεσα my top 100 arcade roms που και αυτο το εχω χαζοπαιξει λιγο επειδη συνδεω μεσω OTG αυτοσχεδια ξυλινη κονσολα που εχω φτιαξει με πλακετα με joystick και κουμπια γιατι ειμαι ουφαδικα τελη 80's..αρχεs 90"s generation kid και νοσταλγω που και που τα νιατα μου..(χαχα..)...(παιχνιδακιαs να λιωνω στο κινητο ολη μερα δεν ειμαι..)..η χρηση που κανω πολυ ειναι να χαζευω social και να διαβαζω τα αθλια κουτσομπολικα κομμεντs για να γελαω......σερφινγκ σε συγκεγκριμενα σαιτs και διαβασμα ειδησειs..tube βιντεακια..ομιλια κλησειs.(αλλα μην φανταστειs οτι μιλαω ολη μερα..οπου χρειαζετε να παρω τηλ...θα παρω να μιλησω..οποιοs θελει να με βρει αs με παρει τηλ..)..γενικα νορμαλ χρηση...απλα το σκαλιζω συνεχεια..χαζευω μεσα στα μενου ακομα και τα apps που εχω περασει μπαs και χρειαζετε καμια ρυθμιση να κανω που εχω ξεχασει και με βολευει να την κανω....παντωs ειμαι ικανοποιημενοs με την διαρκεια μπαταριαs....στην πορεια βλεπω και αναλογα πρατω αν κανει τιποτα κουλα σκαμπανεβασματα..προs το παρων μια χαρα ολα...λογικοτατη η καταναλωση που κανει βαση στησιματοs που του εχω κανει......

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Χαρείτε τις συσκευές σας, τίποτε δεν παθαίνουν.

Εγώ φορτίζω με τον 67W φορτιστή.

Οι συσκευές είναι για να μας υπηρετούν, όχι το αντίθετο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Χαρείτε τις συσκευές σας, τίποτε δεν παθαίνουν.

Εγώ φορτίζω με τον 67W φορτιστή.

Οι συσκευές είναι για να μας υπηρετούν, όχι το αντίθετο.

ε ναι..μην καταντησουμε και η παπα λαμπραινα γυμνη χαιδευε δωρο συσκευη σε τηλεπαιχνιδι πουλημενο.....α ρε Τζιμαρε Πανουση ΤΕΡΑΣΤΙΕ.....χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Wewow εδώ και χρόνια κι εγώ widgetάρα φανταστική και full customized.

Link to comment
Share on other sites

Μου πετάει μια στο τόσο μόλις κλείνω το Wifi ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο δίκτυο δεν είναι σωστό όνομα του dns ή κάτι τέτοιο..και μόλις ανοίξω το κινητό και μπω στο google γράφει εκτός δικτύου αλλά μέσα σε δευτερόλεπτα συνδέεται ξανά.Εδω δεν μπαίνει αυτό για τις διαφημίσεις;Έκανα κάτι λάθος;

Screenshot_2024-04-07-21-16-23-856_com.android.settings-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η ένδειξη φόρτισης συνεχίζει να παραμένει αν φτάσει στο 100% και μείνει στην πρίζα για ώρες ή εξαφανίζεται;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, στο Google maps όταν βάζεις τρέχουσα τοποθεσία ή οδηγίες για περπάτημα, η κατεύθυνση του βέλους και του χάρτη, είναι λάθος. Δηλαδή αν απλά πατήσω να δω πού βρίσκομαι και όπως γυρίζω το κινητό, η κατεύθυνση του μπλε κύκλου, είναι λάθος. Όπως και όταν βάζω οδηγίες για περπάτημα η ευθεία δείχνει λάθος. Με δείχνει σαν να περπατάω πίσω και αριστερά κάπως. Το έχω τεστάρει και με άλλα κινητά ταυτόχρονα και όντως το δικό μου είναι λάθος. 

Διορθώνεται κάπως αυτό; 

Πώς είναι σε εσάς; 

Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2024 at 6:04 ΜΜ, nikotsal said:

Να ρωτήσω κάτι, στο Google maps όταν βάζεις τρέχουσα τοποθεσία ή οδηγίες για περπάτημα, η κατεύθυνση του βέλους και του χάρτη, είναι λάθος. Δηλαδή αν απλά πατήσω να δω πού βρίσκομαι και όπως γυρίζω το κινητό, η κατεύθυνση του μπλε κύκλου, είναι λάθος. Όπως και όταν βάζω οδηγίες για περπάτημα η ευθεία δείχνει λάθος. Με δείχνει σαν να περπατάω πίσω και αριστερά κάπως. Το έχω τεστάρει και με άλλα κινητά ταυτόχρονα και όντως το δικό μου είναι λάθος. 

Διορθώνεται κάπως αυτό; 

Πώς είναι σε εσάς; 

Δεν έχω καταλάβει τι λες .Βάζω Google maps gps με ενεργά δεδομένα ,βάζω διεύθυνση και με πάει κανονικα.Εσυ τι πρόβλημα αντιμετωπιζεις? 

7 ώρες πριν, Sotos86 said:

Γενικά με τους αισθητήρες κάτι δεν πάει καλά. Ακόμα και στα βήματα μου μετράει καμία 13000 παραπάνω από το ρολόι... 😂 

Ποια εφαρμογη ?

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, s_nova said:

Δεν έχω καταλάβει τι λες .Βάζω Google maps gps με ενεργά δεδομένα ,βάζω διεύθυνση και με πάει κανονικα.Εσυ τι πρόβλημα αντιμετωπιζεις? 

Ποια εφαρμογη ?

Θεωρώ ότι εννοεί την πυξίδα, αν λειτουργεί σωστά.

10 ώρες πριν, Arinos said:

Δυστυχώς το κάνει και εμένα και κάνω calibrate.

Welcome to mediatek. Μακάρι να το διορθώσουν. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, s_nova said:

Δεν έχω καταλάβει τι λες .Βάζω Google maps gps με ενεργά δεδομένα ,βάζω διεύθυνση και με πάει κανονικα.Εσυ τι πρόβλημα αντιμετωπιζεις? 

Ποια εφαρμογη ?

Γενικά χάνει το calibration συνεχώς. Στην οδήγηση δουλεύει κανονικά. Στο περπάτημα που το χρειάστηκα προχθές, ο προσανατολισμός είναι εντελώς λάθος. Ο λόγος είναι ότι μονίμως δείχνει χαμηλή ακρίβεια στην πυξίδα στους χάρτες. Όταν κάποια στιγμή το καταφέρνω να το καλιμπραρω με το 8αρι, μετά το ξαναχανει. 

Σε διάφορα φόρουμ φαίνεται αρκετοί να έχουν αυτό το θέμα, με διάφορες συσκευές. Επίσης μπορεί να το έχουν περισσότεροι αλλά να μην χρησιμοποιούν το περπάτημα για να φανεί. Ουσιαστικά πρέπει να πατήσεις τη μπλε κουκίδα στους χάρτες και να σου βγάλει οκ. Αλλιώς, είναι αρκετά φαρδιά η ακτίνα της, δεν δείχνει σωστά την κατεύθυνση που κοιτάει το κινητό και σου λέει χαμηλή ακρίβεια, αν την πατήσεις. (φώτο) 

Οπότε σου ζητάει καλιμπραρισμα, το οποίο και χάνει συνεχώς.

Πχ σε εσένα είναι οκ αν πατήσεις τη κουκίδα; 

Screenshot_2024-04-10-09-30-00-928_com.google.android.apps.maps.png

Link to comment
Share on other sites

Παλι  δεν καταλαβαινω ...Αυτο γινεται εδω και χρονια λειτουργει ετσι εαν απενεργοποιησεις το gps το καλιμπραρισμα φευγει  μετα απο καλιμπραρισμα . Να οριστε απο samsung galaxy τα ιδια.

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, s_nova said:

Παλι  δεν καταλαβαινω ...Αυτο γινεται εδω και χρονια λειτουργει ετσι εαν απενεργοποιησεις το gps το καλιμπραρισμα φευγει  μετα απο καλιμπραρισμα . Να οριστε απο samsung galaxy τα ιδια.

 

spacer.png

Ναι σωστά, αλλά το περπάτημα θα έπρεπε να λειτουργεί σωστά. Όπως τουλάχιστον λειτουργούσε στο παλιό tcl που είχα. Προχθές που ήμουν Αθήνα και το χρειάστηκα, ο προσανατολισμός ήταν λάθος. Δηλαδή η ευθεία ήταν αλλού και δεν μπορούσες να ακολουθήσεις οδηγίες. 

Επίσης το gps, δεδομένα κλπ δεν τα απενεργοποιώ ποτέ 

Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

Η ευθεια δεν ηταν αλλου .Απλα δεν πατησες το εικονιδιο του προσανατολισμου και σε εδειχνε οτι πας αναποδα .

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, s_nova said:

Η ευθεια δεν ηταν αλλου .Απλα δεν πατησες το εικονιδιο του προσανατολισμου και σε εδειχνε οτι πας αναποδα .

Το γνωρίζω αυτό, το είχα κάνει. Κανονικά πρέπει όπως γυρνάς το τηλέφωνο, να σου δείχνει την κατεύθυνση που πηγαίνεις. Αυτό έδειχνε ότι να ναι. Το να κλειδώσεις βορρά, δεν βοηθάει κάπου. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμβαινει πάντα αυτό.

Συμβαίνει Οταν το αλλάζεις από οδήγηση σε περπάτημα κτλ  .

Πολλές φορές θα χρειαστεί σε τέτοιες περιπτώσεις να γυρίσεις την οθόνη  με τα δύο δάχτυλα έτσι όπως το κοιτάς θα δείχνει ότι πας στην αντίθετη πλευρά το κάνεις γυριστή εσύ.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Λίγο που κοιτούσα και την πηξιδα κυριολεκτικά η εφαρμογή compass που έχει το κινητό προεγκατεστημένη, είναι πάρα πολύ πιο εύκολο το callobrαρισμα στη πηξιδα, όταν γίνει το παίρνει και το Google maps και όλες οι εφαρμογές του κινητού που χρησιμοποιούν τοποθεσία.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arinos said:

Λίγο που κοιτούσα και την πηξιδα κυριολεκτικά η εφαρμογή compass που έχει το κινητό προεγκατεστημένη, είναι πάρα πολύ πιο εύκολο το callobrαρισμα στη πηξιδα, όταν γίνει το παίρνει και το Google maps και όλες οι εφαρμογές του κινητού που χρησιμοποιούν τοποθεσία.

 

Εμένα, με το που φεύγω από την εφαρμογή πυξίδα και χωρίς να την σβήσω από τα πρόσφατα, χάνει τη ρύθμιση και ζητάει το καλιμπράρισμα ξανά μόλις την ανοίξω πάλι. Και δεν φαίνεται να συνδέεται με τους χάρτες κάπως. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, nikotsal said:

Εμένα, με το που φεύγω από την εφαρμογή πυξίδα και χωρίς να την σβήσω από τα πρόσφατα, χάνει τη ρύθμιση και ζητάει το καλιμπράρισμα ξανά μόλις την ανοίξω πάλι. Και δεν φαίνεται να συνδέεται με τους χάρτες κάπως. 

Το έκανα και πήγα στους χάρτες, όλα καλά. Όταν έφυγα από τους χάρτες και τους άνοιξα μετά από κάποια ώρα, το είχε χάσει όπως και η πυξίδα. Το έκανα πάλι, άνοιξα χάρτες και πυξίδα μετά από κάποια ώρα και πάλι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη απ οτι καταλαβα ενοχλει που δεν κρατα τα στοιχεια του καλιμπραρισματος . 

Δεν θυμαμαι χρονια τωρα να συμβαινει αυτο παντα οι συσκευες μετα απο ωρα στο ασχετο το εχαναν...

Θυμαμαι παλια εαν εκανες μια συσκευη ρουτ μπορουσες να αλλαξεις καποιες εντολες στο πως να λειτουργουν οι  χαρτες.  Τοτε προσωπικα αλλαζα τους σερβερ που συνδεεται η Google και εβαζα γραφοντας ενα xml τους σερβερ της Ευρωπης αλλα και Ελλαδας . Το αποτελεσμα ηταν κορυφαιο σε στιγμα αλλα ...για να εχει καποιος πολυ υψηλη πιστοτητα θελει εξτρα συσκευη gps ειναι μικρη σαν σπιρτοκουτο η οποια εχει καταπληκτικη εμβελεια μια και συνεργαζεται με περισσοτερους δορυφορους απ οτι μια συσκευη smartphone ,  συσκευη gps  την οποια ειχα στο παρελθον. 

Αυτα ετσι τα εγραψα για καποιον που ζητα γενικως πολυ υψηλη πιστοτητα ακριβειας  στιγματος.

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...