Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

25 minutes ago, nikotsal said:

Το έχω παραγγείλει από Amazon De και τώρα πρόσεξα εκεί που λέει Wireless carrier 1&1. Γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει αυτό; 

Είναι πάροχος στην Γερμανία

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, nikotsal said:

Οκ, λέω μήπως είναι κλειδωμένο ή κάτι. Τα υπόλοιπα λένε unlocked. 

Αυτό δυστυχώς δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ερχόμενος από poco f3 παρατηρώ ότι κάποιες εφαρμογές π.χ το huawei health δεν εμφανίζεται καθόλου στο google play για το κάνω εγκατάσταση. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? Υπάρχει κάποια λύση? 

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, minotavros said:

Καλημέρα! Ερχόμενος από poco f3 παρατηρώ ότι κάποιες εφαρμογές π.χ το huawei health δεν εμφανίζεται καθόλου στο google play για το κάνω εγκατάσταση. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? Υπάρχει κάποια λύση? 

Καλημέρα φίλε, μετά το ban που έφαγε η huawei δεν υπάρχουν οι εφαρμογές της στο play store.

Την εφαρμογή αυτή μπορείς να την κατεβάσεις με ασφάλεια από το παρακάτω link

https://consumer.huawei.com/en/mobileservices/health/

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2024 at 12:03 ΠΜ, s_nova said:

Με εσκισε η google βραδιατικα...Αλλαξα σε ολες τις συσκευες που εχω το youtube χωρις και το GmsCore γιατι τα εκανε αναβαθμιση και δεν παιζουν τα παλια πλεον τελος σε μενα...Ολα καλως με τα καινουργια δουλευουν ρολοι αλλα με ταλαιπωρησε:classic_tongue:

Μπορείς να δώσεις λεπτομέρειες για το τι έκανες γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα και δεν μπορώ να βρω άκρη;

 

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mplevris said:

Μπορείς να δώσεις λεπτομέρειες για το τι έκανες γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα και δεν μπορώ να βρω άκρη;

 

Τα εξης απλα βηματα :

θα πας ρυθμισεις/εφαρμογες  θα διαγραψεις το MicroG και το προβληματικο πλεον  youtube χωρις.  .  .

Θα κατεβασεις το παρακατω συμπιεσμενο αρχειο ,θα κανεις αποσυμπιεση , θα εγκαταστησεις με τη σειρα πρωτα  το καινουργιο GmsCore και στη συνεχεια το καινουργιο youtube χωρις . Μετα θα μπεις μεσα στην εφαρμογη youtube θα βαλεις το gmail σου και ολα καλως .

Download :

https://mega.nz/file/6IwDCCxb#r3Mh-_42Uwg--DtYFnS6SO0ZJkrFRcHZgqPRU_2xnpQ

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, s_nova said:

Τα εξης απλα βηματα :

θα πας ρυθμισεις/εφαρμογες  θα διαγραψεις το MicroG και το προβληματικο πλεον  youtube χωρις.  .  .

Θα κατεβασεις το παρακατω συμπιεσμενο αρχειο ,θα κανεις αποσυμπιεση , θα εγκαταστησεις με τη σειρα πρωτα  το καινουργιο GmsCore και στη συνεχεια το καινουργιο youtube χωρις . Μετα θα μπεις μεσα στην εφαρμογη youtube θα βαλεις το gmail σου και ολα καλως .

Download :

https://mega.nz/file/6IwDCCxb#r3Mh-_42Uwg--DtYFnS6SO0ZJkrFRcHZgqPRU_2xnpQ

.....διορθωθηκαμε..ολα πλεον ξανα καλωs.....ευχαριστουμε s_nova...

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνατε για να παιζει ενα youtube κατευθειαν 1080p Hd σε καθε ανοιγμα θεασης  παμε μεσα στην εφαρμογη / κατω τερμα δεξια λεει "Εσεις" πατας πανω του / πας πανω τερμα δεξια στο Γραναζι πατας πανω του / revanced /  τερμα κατω video /  βρισκεις τα δυο default video quality mobile και wifi μπαινεις και στα δυο βαζετε 1080p .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, s_nova said:

Τα εξης απλα βηματα :

θα πας ρυθμισεις/εφαρμογες  θα διαγραψεις το MicroG και το προβληματικο πλεον  youtube χωρις.  .  .

Θα κατεβασεις το παρακατω συμπιεσμενο αρχειο ,θα κανεις αποσυμπιεση , θα εγκαταστησεις με τη σειρα πρωτα  το καινουργιο GmsCore και στη συνεχεια το καινουργιο youtube χωρις . Μετα θα μπεις μεσα στην εφαρμογη youtube θα βαλεις το gmail σου και ολα καλως .

Download :

https://mega.nz/file/6IwDCCxb#r3Mh-_42Uwg--DtYFnS6SO0ZJkrFRcHZgqPRU_2xnpQ

Αν μπορείς δώσε πληροφορίες από που τα βρίσκουμε αυτά για να μην σε ενοχλούμε σε κάθε αναβάθμιση

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, s_nova said:

Τα εξης απλα βηματα :

θα πας ρυθμισεις/εφαρμογες  θα διαγραψεις το MicroG και το προβληματικο πλεον  youtube χωρις.  .  .

Θα κατεβασεις το παρακατω συμπιεσμενο αρχειο ,θα κανεις αποσυμπιεση , θα εγκαταστησεις με τη σειρα πρωτα  το καινουργιο GmsCore και στη συνεχεια το καινουργιο youtube χωρις . Μετα θα μπεις μεσα στην εφαρμογη youtube θα βαλεις το gmail σου και ολα καλως .

Download :

https://mega.nz/file/6IwDCCxb#r3Mh-_42Uwg--DtYFnS6SO0ZJkrFRcHZgqPRU_2xnpQ

Ευχαριστούμε πολύ για όλη την βοήθεια!!!Το Vanced Manager το διαγράφουμε από το προηγούμενο ή χρειάζεται;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, George6633 said:

Ευχαριστούμε πολύ για όλη την βοήθεια!!!Το Vanced Manager το διαγράφουμε από το προηγούμενο ή χρειάζεται;

Ναι διεγραψε το  τελος αυτα δεν γινεται να ξαναπαιξουν λογο καινουργιων αλλαγων -αναβαθμισεων .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, s_nova said:

Ναι διεγραψε το  τελος αυτα δεν γινεται να ξαναπαιξουν λογο καινουργιων αλλαγων -αναβαθμισεων .

Πάντως με τη νέα έκδοση που έδωσες όποιο τραγούδι και να βάλω να ακούσω το ξεκινάει αλλά μετά από 40 περίπου δευτερόλεπτα σταματάει να το παίζει και δείχνει το κυκλάκι ότι και καλά δεν έχει σύνδεση

Το δοκίμασα σε 2 δίκτυα με το ίδιο αποτέλεσμα

 

Edit: χαμήλωσα την ποιότητα του βίντεο στου6ς ρυθμίσεις και όλα καλά

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

s_nova τι κανω λαθοS.?...περασα το gsm core και το youtube..ανοιγω και μου πεταει παραθυρο διαφημιστικο σαιτ..dont kill my apps κανε εγκατασταση εφαρμογηs..μετα παταω Χ επανω...σβηνει το διαφημιστικο και μετα μου λεει gsm core failed to open..και οκ ανογει....

..ακυρο..εκανα restart και παιζει οκ..

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Οτι εχω γραψει πιο πανω εφοσον παιζει αψογα σε μενα εδω και τρεις μερες θα παιξει σε ολους το ιδιο.

Εννοειται οτι οταν κανουμε ρυθμισεις μεσα στην εφαρμογη για να τις παρει σωστα θα κανουμε τις ρυθμισεις   που θελουμε  μετα θα βγουμε εξω στη συνεχεια  θα βγαλουμε την εφαρμογη  απο το κρατημα ανοιχτων εφαρμογων για μια και μονο φορα  και ολα καλως. 

Εφοσον καποιος χαμηλωνει την ποιοτητα βιντεο Οκ να μη την βαζετε  κατω απo 480p  αλλα εαν βγαζει θεματα σημαινει οτι μπορει καποιος  να εχει ενεργοποιησει ενα οριο δεδομενων η αλλιως να εχει κακη ληψη . Εγω πχ.εχω απεριοριστα δεν εχω ποτε θεματα και το εχω default παντα στα 1080p.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, StePits said:

Η μπαταρία πέφτει λίγο σφαίρα ή μου φαίνεται; Δύο φορτίσεις από αρχή...

Το βλέπω σε σχέση με το poco f3.

Και εμένα το ίδιο μου φαίνεται, αν όχι το ίδιο όπως το Poco f3. 

Τρέχει όμως και πιο σφαίρα σε ταχύτητα 

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση... μέχρι τώρα σε όλες τις συσκευές μου έβαζα υγρό νανοτεχνολογίας αντί για τζαμάκι, ένα συγκεκριμένο της Spigen και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος.

Δεν θα ήθελα να εστιάσουμε τώρα στο αν συνεισφέρει σε κάτι ή όχι, το ερώτημά μου είναι άλλο.

Θεωρείτε ότι ένα τέτοιου είδους υγρό θα μπορούσε να επηρεάσει αρνητικά το δακτυλικό αποτύπημα που βρίσκεται στην οθόνη ή όχι;

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2024 at 1:07 ΜΜ, StePits said:

Η μπαταρία πέφτει λίγο σφαίρα ή μου φαίνεται; Δύο φορτίσεις από αρχή...

Το βλέπω σε σχέση με το poco f3.

Ε νταξει αμα το βγαλεις απ το κουτι θελει 5-6 φορτισεις επισης θελει λιγο σεταρισμα μερικες ρυθμισεις για να μη το ξετιναξει η google ( παρασκηνιο)

On 1/4/2024 at 2:48 ΜΜ, p_k said:

Να κάνω μία ερώτηση... μέχρι τώρα σε όλες τις συσκευές μου έβαζα υγρό νανοτεχνολογίας αντί για τζαμάκι, ένα συγκεκριμένο της Spigen και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος.

Δεν θα ήθελα να εστιάσουμε τώρα στο αν συνεισφέρει σε κάτι ή όχι, το ερώτημά μου είναι άλλο.

Θεωρείτε ότι ένα τέτοιου είδους υγρό θα μπορούσε να επηρεάσει αρνητικά το δακτυλικό αποτύπημα που βρίσκεται στην οθόνη ή όχι;

 

Φυσικα μπορει να συμβει . Οτι πεφτει πανω σε μια οθονη μπορει να συμβαλει στη δυσκολια αναγνωρισης .Και το δαχτυλο πρεπει να ειναι σε μια προκαθορισμενη κατασταση εαν αλλαζει περισταστακα η επιφανειακη δομη του εχει ξενο υλικο , λαδια κτλ δεν το βλεπει.

Επισης να γνωριζεις οτι ανεβαινει ραγδαια και το θεμα ασφαλειας δακτυλικου μπορει μερικες φορες οταν εχεις απενεργοποιημενα τα δεδομενα η wifi ξαφνικα να μη το βλεπει κτλ.ειναι γιατι θελει να  στειλει δεδομενα ασφαλειας με ενεργα τα δεδομενα και δεν μπορει . . .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, s_nova said:

Ε νταξει αμα το βγαλεις απ το κουτι θελει 5-6 φορτισεις επισης θελει λιγο σεταρισμα μερικες ρυθμισεις για να μη το ξετιναξει η google ( παρασκηνιο)

Φυσικα μπορει να συμβει . Οτι πεφτει πανω σε μια οθονη μπορει να συμβαλει στη δυσκολια αναγνωρισης .Και το δαχτυλο πρεπει να ειναι σε μια προκαθορθσμενη κατασταση εαν αλλαζει περισταστακα η επιφανειακη δομη του εχει ξενο υλικο , λαδια κτλ δεν το βλεπει.

Επισης να γνωριζεις οτι ανεβαινει ραγδαια και το θεμα ασφαλειας δακτυλικου μπορει μερικες φορες οταν εχεις απενεργοποιημενα τα δεδομενα η wifi ξαφνικα να μη το βλεπει κτλ.ειναι γιατι θελει να  στειλει δεδομενα ασφαλειας με ενεργα τα δεδομενα και δεν μπορει . . .

Το θέμα είναι ότι αυτό δεν κάθεται πάνω στην οθόνη, αλλά γίνεται ένα με αυτην.

Δεν φαίνεται κάτι, ούτε αφαιρείται.

Το έχω χρησιμοποιήσει πάρα πολλές φορές σε πάρα πολλές συσκευές, αλλά εδώ έχουμε το θέμα του αποτυπώματος που είναι στην οθόνη και αυτό με προβληματίζει. Κατά 99% δεν θα έχω πρόβλημα αλλά αν πέσουμε στο 1%, πάει μετά...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_nova said:

Ε νταξει αμα το βγαλεις απ το κουτι θελει 5-6 φορτισεις επισης θελει λιγο σεταρισμα μερικες ρυθμισεις για να μη το ξετιναξει η google ( παρασκηνιο)

Στο νήμα της samsung αρχικά στο S9 και μετά στο a52s μας είχες αναφέρει τρόπους εξοικονόμησης μπαταρίας όπως και αρχικό στήσιμο ώστε να μην μας ξετινάζει η google τη μπαταρία. Στο poco ισχύουν τα ίδια που είχες αναφέρει στο a52s ή έχει διαφοροποιηθεί κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...