Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

s_nova κατι που διαπιστωσα..ενω ειμαι στο fb και παω να ανοιξω youtube συνδεσμο δεν με παει στην εφαρμογη σου no ads που περασαμε..αλλα με βγαζει σε google chrome να το παρακολουθησω....πιθανον επειδη σκοτωσαμε την μαμα youtube εφαρμογη...ξερειs πωs γινετε να συνδεσουμε το Fb με το δικο σου you tube ωστε να βλεπουμε τα βιντεακια μεσω του youtube vanced..???

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Christos_Tz said:

s_nova κατι που διαπιστωσα..ενω ειμαι στο fb και παω να ανοιξω youtube συνδεσμο δεν με παει στην εφαρμογη σου no ads που περασαμε..αλλα με βγαζει σε google chrome να το παρακολουθησω....πιθανον επειδη σκοτωσαμε την μαμα youtube εφαρμογη...ξερειs πωs γινετε να συνδεσουμε το Fb με το δικο σου you tube ωστε να βλεπουμε τα βιντεακια μεσω του youtube vanced..???

Που εχει youtube στο Fb ? Το Fb εχει δικο του browser .Εαν πας εκει σου ανοιγει σελιδες τιγκα στη διαφημιση και την ασπριλα , .αλλα εγω εβαλα να ανοιγει ο Mi-Browser  της  Xiaomi  με μαυρο μπακραουντ και ειμαι χαι-λουξ:classic_tongue::classic_tongue::classic_tongue:

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος στη μπαταρία εκεί που λέει ενεργό να μπορώ να δω πόσες ώρες είναι ενεργή η οθόνη μετά από κάθε φόρτιση μέχρι να αδειάσει η μπαταρία;γιατί από τη μέρα που το άνοιξα απλά προσθέτει και έχει φτάσει να γράφει ενεργό 71 ώρες. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, George6633 said:

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος στη μπαταρία εκεί που λέει ενεργό να μπορώ να δω πόσες ώρες είναι ενεργή η οθόνη μετά από κάθε φόρτιση μέχρι να αδειάσει η μπαταρία;γιατί από τη μέρα που το άνοιξα απλά προσθέτει και έχει φτάσει να γράφει ενεργό 71 ώρες. 

Γιώργο ειλικρινά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με την μπαταρία .Όταν είμαι πχ στο 35% το κουμπωνω στη φόρτιση και κάνει 15-20 λεπτά να φορτίσει πλήρως 100% δεν μουχει κινήσει το ενδιαφέρον καθόλου να κοιτάξω ούτε το μενού της μπαταρίας  στις ρυθμίσεις αν ξέρει κάποιος άλλος να σε κατατοπίσει.

----------------------

Κατι αλλο σχετικα με το ανοιξε / κλεισε... Η ενεργοποιηση/ απενεργοποιηση οθονης με διπλο πατημα θελει δυο ενεργειες :

1). Ρυθμισεις / οθονη κλειδωματος / και ενεργοποιουμε την  λειτουργια πατηστε δυο φορες οταν η συσκευη ειναι κλειδωμενη.

2). Ρυθμισεις / αρχικη οθονη πατηστε διπλα για να κλειδωσετε την οθονη.

--------------------

Επισης για καποιον που θελει να αναβει η οθονη αυτοματα καθως την σηκωνει πχ.απ το τραπεζι  παει ρυθμισεις /  Οθονη κλειδωματος / και ενεργοποιει "ανασηκωστε για ενεργοποιηση πραγματικα ο αισθητηρας δουλευει καταπληκτικα δεν χανει ουτε μια φορα βεβαια ολο αυτο τσιμπαει λιγο μπαταρια.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, s_nova said:

Που εχει youtube στο Fb ? Το Fb εχει δικο του browser .Εαν πας εκει σου ανοιγει σελιδες τιγκα στη διαφημιση και την ασπριλα , .αλλα εγω εβαλα να ανοιγει ο Mi-Browser  της  Xiaomi  με μαυρο μπακραουντ και ειμαι χαι-λουξ:classic_tongue::classic_tongue::classic_tongue:

s_nova οταν σκρολαρειs στο fb page σου καποιοs σου εχει ποσταρει ενα youtube link..παταs να το δειs και σε πεταει στο site του tube στον Google chrome αντι να στο ανοιξει στο youtube app....και εχω παρατηρησει οτι ενω σε παει  στο site του tube στον Google chrome σου βγαζει μια ενδειξη επανω στο παραθυρακι του βιντεο να επιτρεψειs να ανοιξει με το youtube app...παταs να ανοιξει στο youtube app και σου λεει δεν μπορει να ανοιξει η εφαρμογη..(λογικο λογικα αφου την εχουμε κανει kill την μαμα εφαρμογη youtube..)..μικρο το κακο διοτι εχουμε το δικο σου youtube app χωριs διαφημισειs παρα το δικο του μαμα youtube app που σε τρελαινει στιs διαφημισειs...απλα ειθελα να σε ρωτησω αν ηξερεs αν μεσω ρυθμισειs θα μπορουσε να συνεργαστει fb app με δικο σου youtube app....μικρο το κακο τα βλεπουμε τα βιντεακια που ποσταρουν fb φιλοι στον chrome..(δεν τρεχει τιποτα..).......(ελπιζω με το σεντονι κατεβατο που σου εγραψα να καταλαβεs τι εννοω..)

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κατάλαβα τι έγραψες δεν το έχω ψάξει γιατί εγώ αν τύχη να πατήσω από fb να δω YouTube ανοίγει ο mi browser με ρύθμιση στα 1080p και επειδή έχω βάλει σαυτόν το Gmail μου όλο το ιστορικο μεταφέρεται στο YouTube χωρίς ...Στην πορεία θα το ψάξουμε .

-------------------

"Κατεβασμα βιντεο απο το Youtube χωρις."..

Κανουμε εγκατασταση την παρακατω εφαρμογη .Την αποσυμπιεζουμε την  τρεχουμε για μια και μονο φορα και φευγουμε απο κει ....Μετα μεσα απο την εφαρμογη youtube χωρις  οταν βλεπουμε πχ ενα βιντεο απο κατω εχει σε ενα tab την λεξη κοινοποιηση  το  παταμε και ψαχνουμε να βρουμε το παρακατω εικονιδιο το  παταμε και διαλεγουμε ποιοτητα να κατεβασουμε το βιντεο που θελουμε..

Μπορει να κατεβασει καποιος διαφορες ποιοτητες βιντεο  η Mp3 .

DOWNLOAD :

https://mega.nz/file/fMZECTaK#xcW3kvPl20ecCJh90_MCEAUsp4QOtxnhw5LIrTqI64Q

 

spacer.png

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχης νεος κατοχος κι εγω χαρις στον s_wind που τον παρακολουθω απο το Α52 και τον εμπιστευτηκα για την συγκεκριμένη αγορα.

Αυτο που ηθελα να ρωτήσω ειναι αν γινεται απεγκατασταση των εφαρμογών:google meet,google tv,google one, you tube music που ειχα κανει στα Α52,ΜΟΤΟ G.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, GPOWER said:

Ευτυχης νεος κατοχος κι εγω χαρις στον s_wind που τον παρακολουθω απο το Α52 και τον εμπιστευτηκα για την συγκεκριμένη αγορα.

Αυτο που ηθελα να ρωτήσω ειναι αν γινεται απεγκατασταση των εφαρμογών:google meet,google tv,google one, you tube music που ειχα κανει στα Α52,ΜΟΤΟ G.

Καλη συμβιωση ναχεις  με το X6 Pro .:classic_rolleyes:

Οχι δεν εχω βρει ακομα κατι γιατι ειμαι και φρεσκος στο Hyper-os  καποιες δεν διαγραφονται υπαρχει μια εφαρμογη μεσο υπολογιστη αλλα δεν εχω ασχοληθει αυτο που μπορεις να κανεις να μπεις σε καθε μια που δεν θες  και να  απενεργοποιησεις τις ειδοποιησεις , κυριολεκτικα ειναι σαν να ειναι απενεργοποιημενες.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_nova said:

Ναι βρε κατάλαβα τι έγραψες δεν το έχω ψάξει γιατί εγώ αν τύχη να πατήσω από fb να δω YouTube ανοίγει ο mi browser με ρύθμιση στα 1080p και επειδή έχω βάλει σαυτόν το Gmail μου όλο το ιστορικο μεταφέρεται στο YouTube χωρίς ...Στην πορεία θα το ψάξουμε .

"Κατεβασμα βιντεο απο το Youtube χωρις."..

Κανουμε εγκατασταση την παρακατω εφαρμογη .Την τρεχουμε για μια και μονο φορα και φευγουμε απο κει ....Μετα μεσα απο την εφαρμογη youtube χωρις  οταν βλεπουμε πχ ενα βιντεο απο κατω εχει σε ενα tab την λεξη κοινοποιηση  το  παταμε και ψαχνουμε να βρουμε το παρακατω εικονιδιο το  παταμε και διαλεγουμε ποιοτητα να κατεβασουμε το βιντεο που θελουμε..

Μπορει να κατεβασει καποιος διαφορες ποιοτητες η Mp3 .

spacer.png

απο που την τσιμπαμε αυτην την εφαρμογη..?.επισημα η γκουχου γκουχου σαιτ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Christos_Tz said:

απο που την τσιμπαμε αυτην την εφαρμογη..?.επισημα η γκουχου γκουχου σαιτ?

Εχω πανω απ τη φωτο το Link .:classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, s_nova said:

Εχω πανω απ τη φωτο το Link .:classic_rolleyes:

ολα κομπλε..εισαι number one...!

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σχεδόν έτοιμος για την αγορά του POCO X6 PRO.
Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν το συγκεκριμένο κινητό, κατά την εγγραφή video (πίσω κάμερες), καταγράφει στερεοφωνικό ήχο (stereo), και αν ναι σε τι μορφή και σε τι bitrate, όπως επίσης και πως σας φαίνεται ο ήχος του video, όταν γίνεται αναπαραγωγή σε υπολογιστή, αν μπουκώνει σε υψηλές εντάσεις (πχ συναυλίες, κτλ).
Πληροφορίες για τον ήχο στο video μπορείτε να δείτε αν ανοίξετε το video στον υπολογιστή με το VLC (δεξί κλικ, Tools, Codec Information).

Ευχαριστώ.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τοσες πληροφοριες ειναι καινουργια η συσκευη ποτε να παμε σε συναυλιες εχω τραβηξει μερικα βιντεακια ειναι πολυ καλα και ο ηχος δυνατος και καθαρος.

Τωρα ...Κανει εγγραφη σε κλασσικο φορματ , σε Η.264 ,σε Η.265 υψηλης αποδοσης , σε HDR  , σε HDR 10 , σε HDR 10+   εχει και μια λειτουργια σουπερ σταθεροποιηση βιντεο ολα μεχρι 4K 30. Το φλας πισω αν το αναψεις  μενει μονιμα ανοιχτο κατα την εγγραφη οπως και στις φωτο.Επισης κατα την εγγραφη Εχει φιλτρα να βαλεις , εχει θαμπωμα , εχει ωραιοποιηση , εχει macro  εχει εστιαση παρακολουθησης,αργη κινηση 2x χωρις απωλεια ποιοτητας εχει βιντεο-Pro χειροκινητες ρυθμισεις  , Ταινια μικρου μηκους , πανοραμα κτλ.

Αν καποιος αλλος εχει περισσοτερες πληροφοριες ας γραψει .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_nova said:

Δεν εχω τοσες πληροφοριες ειναι καινουργια η συσκευη ποτε να παμε σε συναυλιες εχω τραβηξει μερικα βιντεακια ειναι πολυ καλα και ο ηχος δυνατος και καθαρος.

Τωρα ...Κανει εγγραφη σε κλασσικο φορματ , σε Η.264 ,σε Η.265 υψηλης αποδοσης , σε HDR  , σε HDR 10 , σε HDR 10+   εχει και μια λειτουργια σουπερ σταθεροποιηση βιντεο ολα μεχρι 4K 30. Το φλας πισω αν το αναψεις  μενει μονιμα ανοιχτο κατα την εγγραφη οπως και στις φωτο.Επισης κατα την εγγραφη Εχει φιλτρα να βαλεις , εχει θαμπωμα , εχει ωραιοποιηση , εχει macro  εχει εστιαση παρακολουθησης,αργη κινηση 2x χωρις απωλεια ποιοτητας εχει βιντεο-Pro χειροκινητες ρυθμισεις  , Ταινια μικρου μηκους , πανοραμα κτλ.

Αν καποιος αλλος εχει περισσοτερες πληροφοριες ας γραψει .

Με ενδιαφέρει συγκεκριμένα αν γράφει στερεοφωνικά στο video, και σε τι bitrate.

Γιατί πχ το redmi note 8 pro που έχω, γράφει μονοφωνικά στο video.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, memoriesradio said:

Με ενδιαφέρει συγκεκριμένα αν γράφει στερεοφωνικά στο video, και σε τι bitrate.

Γιατί πχ το redmi note 8 pro που έχω, γράφει μονοφωνικά στο video.

Εδω βλεπω γραφει 2 καναλια  κατεβασα το vlc στη συσκευη .

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είχα πάρει ένα oneplus 12 το οποίο βρίσκεται εδώ και 2 εβδομάδες στο service για αντικατάσταση και δεν το βλέπω να το έχω στα χέρια μου γρήγορα κοιτάω μήπως και πάω αλλού τελικά.

Έχω μερικές ερωτήσεις,

Έρχεται διαφημίσεις τις οποίες μπορώ να απενεργοποίησω κάπως;

Η οθόνη πως συγκρίνεται σε φωτεινότητα σε σχέση με τις φετινές ναυαρχίδες; Ειδικά κάτω από τον ήλιο, απέχει πολύ ή είναι ίδια ή πλησιάζει την φωτεινότητα που έχει μια φετινή ναυαρχίδα;

Οι κάμερες τι διαφορά μπορεί να έχουν σε σχέση με το realme gt master? Λίγο που είδα τα χαρακτηριστικά των καμερών είναι λίγο πολύ ίδια, νομίζω η μπροστινή και η πίσω των 8 mp είναι ολόιδιες.

Το τελευταίο είναι το service, αν το αγοράσω πχ από e-shop.gr πάει στο δικό τους, έχω πολύ καλή εμπειρία από εκεί αλλά μετά τα 2 χρόνια τι γινεται; Αν θελήσω να αλλάξω μπαταρία μπορώ να το πάω είτε στο e-shop.gr ή σε κάποιο mi store και να την αλλάξουν επί πληρωμή;

Επίσης, σε τι τιμές έχει παίξει από e-shop.gr το 12/512?

Ευχαριστώ πολύ που διαβάσατε το κατεβατό μου

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Arinos said:

Καλημέρα, είχα πάρει ένα oneplus 12 το οποίο βρίσκεται εδώ και 2 εβδομάδες στο service για αντικατάσταση και δεν το βλέπω να το έχω στα χέρια μου γρήγορα κοιτάω μήπως και πάω αλλού τελικά.

Έχω μερικές ερωτήσεις,

Έρχεται διαφημίσεις τις οποίες μπορώ να απενεργοποίησω κάπως;

Η οθόνη πως συγκρίνεται σε φωτεινότητα σε σχέση με τις φετινές ναυαρχίδες; Ειδικά κάτω από τον ήλιο, απέχει πολύ ή είναι ίδια ή πλησιάζει την φωτεινότητα που έχει μια φετινή ναυαρχίδα;

Οι κάμερες τι διαφορά μπορεί να έχουν σε σχέση με το realme gt master? Λίγο που είδα τα χαρακτηριστικά των καμερών είναι λίγο πολύ ίδια, νομίζω η μπροστινή και η πίσω των 8 mp είναι ολόιδιες.

Το τελευταίο είναι το service, αν το αγοράσω πχ από e-shop.gr πάει στο δικό τους, έχω πολύ καλή εμπειρία από εκεί αλλά μετά τα 2 χρόνια τι γινεται; Αν θελήσω να αλλάξω μπαταρία μπορώ να το πάω είτε στο e-shop.gr ή σε κάποιο mi store και να την αλλάξουν επί πληρωμή;

Επίσης, σε τι τιμές έχει παίξει από e-shop.gr το 12/512?

Ευχαριστώ πολύ που διαβάσατε το κατεβατό μου

Καλημερα .

Για να μην εχεις διαφημισεις γραφεις τρεις λεξεις σε ενα μερος των ρυθμισεων και δεν εχεις πουθενα .

Η συγκριση  με το realme gt master ειναι ανιση ειναι τριετιας η συακευη ...

Στον ηλιο εχει πολυ καλη φωτεινοτητα κανενα προβλημα .

Εαν σε ενδιαφερει να εχεις μεγαλη εγγυηση πρεπει να το αγορασεις απο Mi-Store  μπορεις με συν 14 ευρω να εχεις συνολικα 3 χρονια εγγυηση και τα 2 πρωτα χρονια δωρεαν αλλαγη μπαταριας  .Αλλα η τιμη στο καταστημα γενικα ειναι λιγο πιο ακριβο οχι κατι φοβερο  κανα 40αρη ευρω σε σχεση με το skroutz για το 12 / 512 παντα . .Για οτι αλλο θες να ρωτησεις παρε ενα τηλεφωνο σε ενα Mi-Store θα σε εξυπηρετησουν σιγουρα ακομα καλυτερα κανε μια επισκεψη να δεις και τις συσκευες ζωντανα να εχεις καλυτερη αποψη .

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την αμεσώτατη απάντηση.

Σχετικά με την εγγύηση, αν γίνει κάτι μετά τα 3 χρόνια, πχ σπάσει η οθόνη, θα μπορώ να πάω να το φτιάξουν; Ή να γίνει αλλαγή μπαταρίας;

Το κάνουν εκεί ή το στέλνουν αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για οποιον ξερει μιας κι εχω 7+ χρονια να δουλεψω Χιαομι.Μου βγαζει μονιμα διπλα στην μπταρια ενα πρασινο ενοχλητικο σημα επειδη εχω δωσει στους χαρτες την αδεια για συνεχη κοινοποιηση.Μπορει να αφαιρεθει με καποιο τροπο?

Επισης υπαρχει τροπος στην γραμμη αυτη  να βλεπω τα σηματα ολων των ειδοποιησεων και οχι μονο το πιο προσφατο?

 

3333.jpg

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, GPOWER said:

Μια ερωτηση για οποιον ξερει μιας κι εχω 7+ χρονια να δουλεψω Χιαομι.Μου βγαζει μονιμα διπλα στην μπταρια ενα πρασινο ενοχλητικο σημα επειδη εχω δωσει στους χαρτες την αδεια για συνεχη κοινοποιηση.Μπορει να αφαιρεθει με καποιο τροπο?

Επισης υπαρχει τροπος στην γραμμη αυτη  να βλεπω τα σηματα ολων των ειδοποιησεων και οχι μονο το πιο προσφατο?

 

3333.jpg

Αυτό ισχύει για όλα τα android κινητά πλέον στις μέρες μας. Σημαίνει ότι κάποια εφαρμογή χρησιμοποιεί την τοποθεσία, μικρόφωνο, κάμερα. Αν πας να κάνεις μια ηχογράφηση πάλι γίνεται αυτό αλλά με το μικρόφωνο και την τάδε εφαρμογή που κάνει την ηχογράφηση. Δεν νομίζω πως μπορείς έτσι απλά να το απενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Arinos said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την αμεσώτατη απάντηση.

Σχετικά με την εγγύηση, αν γίνει κάτι μετά τα 3 χρόνια, πχ σπάσει η οθόνη, θα μπορώ να πάω να το φτιάξουν; Ή να γίνει αλλαγή μπαταρίας;

Το κάνουν εκεί ή το στέλνουν αλλού;

Παντα μπορεις να πας να φτιαξεις οτιδηποτε και εκτος εγγυησης.Εκει το πας για καποια βλαβη  , εκει θα το παραλαβεις οταν θαναι ετοιμο μιλω για Mi-store.Τωρα το πως το κανουν η αν το στελνουν καπου δεν ξερω εαν μας ενδιαφερει...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Μολις εγινα και εγω κατοχος του x6 pro (12gb) προερχομενος απο redmi note 9 pro .

Ξερεις κανεις γιατι στην συσκευασια γραφει οτι η μπαταρια ειναι 5500mah ενω παντου διαβαζω οτι ειναι 5000mah ?

Η κινεζικη δεν ειναι 5500?

Ειναι αγορασμενο απο μεγαλη αλυσιδα .

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Billys_7 said:

Καλησπερα στην παρεα. Μολις εγινα και εγω κατοχος του x6 pro (12gb) προερχομενος απο redmi note 9 pro .

Ξερεις κανεις γιατι στην συσκευασια γραφει οτι η μπαταρια ειναι 5500mah ενω παντου διαβαζω οτι ειναι 5000mah ?

Η κινεζικη δεν ειναι 5500?

Ειναι αγορασμενο απο μεγαλη αλυσιδα .

Μπορείς να ανεβάσεις μια γρήγορη φωτογραφία με το παραπάνω, έχω περιέργεια να το δώ.

Σωστά το γνωρίζεις. Η κινέζικη έκδοση ,το Redmi K70E έχει 5500mah μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φανταζόμουν.

Αυτή είναι η ετικέτα που βάζει η Infoquest που εισάγει και διανέμει τα κινητά στις αλυσίδες, έχουν κάνει λάθος.

Οταν ανοίγεις το κουτί, σου αναφέρει τα specs πριν βγάλεις το κινητό πχ

image.thumb.png.0075a3be861b40c3a80f22946895d902.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...