Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

snova εσβησα οτι Game υπηρχε απο bloatware,,μπορειs σε παρακαλω να γραψειs ποιεs ειναι οι bloatware εφαρμογεs που ερχετε απο το κουτι ωστε να τιs σβησω με σιγουρια??..περασα το "Υoutube" χωρις...και παιζει ΑΨΟΓΑ..1000 ευχαριστουμε!!..και οταν κανειs update το vanced απο που το κανειs ωστε να το εχουμε παντα updated..?

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2024 at 11:52 ΠΜ, Christos_Tz said:

snova εσβησα οτι Game υπηρχε απο bloatware,,μπορειs σε παρακαλω να γραψειs ποιεs ειναι οι bloatware εφαρμογεs που ερχετε απο το κουτι ωστε να τιs σβησω με σιγουρια??..περασα το "Υoutube" χωρις...και παιζει ΑΨΟΓΑ..1000 ευχαριστουμε!!..και οταν κανειs update το vanced απο που το κανειs ωστε να το εχουμε παντα updated..?

Εδω θα πηγαινεις παντα και θα το κατεβαζεις θα κανεις continue in browser ,   θα βρισκεις κατω-κατω το φακελο youtube θα μπαινεις και θα κανεις download zip file .: ---->>>>    https://mega.nz/folder/b0Fj2QJC#Nhp7jmpBGRlIHENkyJYfXg/folder/b0NBnJjT

Επισης :

Για να νο κοβεις διαφημισεις  που απλωνονται σε ολο το  λειτουργικο απο διαφορες εφαρμογες πας Ρυθμισεις/περισσοτερες επιλογες συνδεσιμοτητας/προσωπικο DNS μπαινεις και γραφεις κατω στο προσαρμοσμενο ονομα αυτο:

 

spacer.png

Επισης:

Bloatware η μια εφαρμογη κτλ."πεθαινει" οταν μπεις στο μενου της και κανεις για την ιδια απενεργοποιηση ειδοποιησεων.

Στο ιδιο μενου στην εξοικονομηση μπαταριας μπορεις να την βαλεις σε διαφορα σεναρια παρασκηνιου :

spacer.png

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

s_nova κατεβαζω ολο το folder γυρω στα 2 και γιγα που ειναι....

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Christos_Tz said:

s_nova κεβαζω ολο το folder γυρω στα 2 και γιγα που ειναι....

Οχι για πιο λογο το κανεις αυτο δωσε ακυρο εκτος και εαν το θες εσυ οκ!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, s_nova said:

Οχι για πιο λογο το κανεις αυτο δωσε ακυρο εκτος και εαν το θες εσυ οκ!

στο desktop το κατεβαζω...δεν τρωω χωρο απο το Poco...να σε ρωτησω ολα τα υπολοιπα apk στον φακελο αυτον ειναι φουλ free εκδοσειs?...θελουν το vanced για να περαστουν η τα κανειs σκετα ετσι απλα ινσταλ..?..ειναι τελευταιεs ενημερωσειs..?εχει αρκετα χρησιμα apks γιαυτο σε ρωταω...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Christos_Tz said:

στο desktop το κατεβαζω...δεν τρωω χωρο απο το Poco...να σε ρωτησω ολα τα υπολοιπα apk στον φακελο αυτον ειναι φουλ free εκδοσειs?...θελουν το vanced για να περαστουν η τα κανειs σκετα ετσι απλα ινσταλ..?..ειναι τελευταιεs ενημερωσειs..?εχει αρκετα χρησιμα apks γιαυτο σε ρωταω...

Δεν εχεις προβλημα βαζεις οτι θες εχουν διαφορετικα σεναρια αλλα ειναι λαιτ αλλα δεν εχουν διαφημισεις κτλ.οχι δεν χρειαζονται το vanced manager  το οποιο το χρειαζεσαι για να  κανεις "Μονο"  εγκατασταση το MicroG  για να τρεξει το youtube χωρις....Να θυμασαι δεν βαζεις ποτε το MicroG που εχει στο φακελο που κατεβαζεις  θα εχεις μονιμα τo microG που εβαλες μεσο vanced -manager και θα ανανεωνεις μονο το youtube ως εφαρμογη .

Καποια τυπικα Tips:

Ενεργοποιουμε το μενου προγραμματιστη:

Πας Ρυθμισειις / σχετικα με το τηλεφωνο /αναλυτικες πληροφοριες και προδιαγραφες/ πατας 7 φορες πανω  στην εκδοση λειτουργικου συστηματος θα ενεργοποιηθουν οι επιλογες προγραμματιστη. Φευγεις απο κει...

 

***Tips1

Για τις τρεις κλιμακες animation συστηματος:

Πας ρυθμισεις / προσθετες ρυθμισεις/ επιλογες προγραμματιστων /μπαινεις πας κατω-κατω  βρισκεις τις τρεις κλιμακες (παραθυρου-μεταβασης-animator ) και απο 1x   βαζεις και στις τρεις 0,5x . Ετσι εχεις πλεον πιο γρηγορη αποκριση παντου.

***Τips2

Στο ιδιο μενου προγραμματιστη πας μεγεθος προσωρινης μνημης για την λειτουργια καταγραφης και απο 256 την βαζεις 4Μ

***Tips3

στο ιδιο μενου προγραμματιστων πας εκδοση AVRCP bluetooth και βαζεις 1.6

Απο κατω εκδοση map βαζεις 1.4

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_nova said:

Δεν εχεις προβλημα βαζεις οτι θες εχουν διαφορετικα σεναρια αλλα ειναι λαιτ αλλα δεν εχουν διαφημισεις κτλ.οχι δεν χρειαζονται το vanced manager  το οποιο το χρειαζεσαι για να  κανεις "Μονο"  εγκατασταση το MicroG  για να τρεξει το youtube χωρις....Να θυμασαι δεν βαζεις ποτε το MicroG που εχει στο φακελο που κατεβαζεις  θα εχεις μονιμα τo microG που εβαλες μεσο vanced -manager και θα ανανεωνεις μονο το youtube ως εφαρμογη .

Καποια τυπικα Tips:

Ενεργοποιουμε το μενου προγραμματιστη:

Πας Ρυθμισειις / σχετικα με το τηλεφωνο /αναλυτικες πληροφοριες και προδιαγραφες/ πατας 7 φορες πανω  στην εκδοση λειτουργικου συστηματος θα ενεργοποιηθουν οι επιλογες προγραμματιστη. Φευγεις απο κει...

 

***Tips1

Για τις τρεις κλιμακες animation συστηματος:

Πας ρυθμισεις / προσθετες ρυθμισεις/ επιλογες προγραμματιστων /μπαινεις πας κατω-κατω  βρισκεις τις τρεις κλιμακες (παραθυρου-μεταβασης-animator ) και απο 1x   βαζεις και στις τρεις 0,5x . Ετσι εχεις πλεον πιο γρηγορη αποκριση παντου.

***Τips2

Στο ιδιο μενου προγραμματιστη πας μεγεθος προσωρινης μνημης για την λειτουργια καταγραφης και απο 256 την βαζεις 4Μ

***Tips3

στο ιδιο μενου προγραμματιστων πας εκδοση AVRCP bluetooth και βαζεις 1.6

Απο κατω εκδοση map βαζεις 1.4

Για το πρώτο Tip κατανοητο!

Για τα άλλα 2 θες να μας πεις τι κάνουν σε γενικές γραμμές και που βοηθούν;

Υ.Γ... με έβαλες στην μπριζα για το Redmi Watch 4.. 🙂

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, s_nova said:

Ενημερωση 1.0 6.0 UNLEUXM Φεβρουαριος 2024 .

Oλα καλως.

spacer.png

 

spacer.png

 

 

 

Μόνο στο X5 Pro δεν έρχονται ενημερώσεις...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζω πάντα με 2Α....Υπάρχει τρόπος να φορτίζει με λιγότερα watt,,γιατί έχουν μαζευτεί μεγάλοι φορτιστές που δεν τους δουλεύω.

κ τώρα με την αναβάθμιση είναι πιο δροσερό η μου φαίνεται?

 

 

 

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, glynos said:

Για το πρώτο Tip κατανοητο!

Για τα άλλα 2 θες να μας πεις τι κάνουν σε γενικές γραμμές και που βοηθούν;

Υ.Γ... με έβαλες στην μπριζα για το Redmi Watch 4.. 🙂

Το ενα ειναι για να τρεχουν πιο γρηγορα και σταθερα οι εφαρμογες δεν το εχει αναβαθμισει στο android 14 ειναι στα 4M το αλλο ειναι για να συνεργαζονται πασης φυσεως συνδεσεις Bt σωστα.

Οσο για το Redmi Watch 4 ειναι απλα καταπληκτικο με φοβερη Οθοναρα πηγαινε σε ενα καταστημα να το δεις στα Σταν στη Βιτρινα πχ.αν εισαι Αθηνα πηγαινε public στο συνταγμα εχει ολα τα smartwatch  στο ισογειο το redmi 4 ξεχωριζει για την οθοναρα του ρε παιδι μου λογο μεγεθους σε σχεση με ολα τα αλλα και τα πολυ ακριβοτερα και συρρικνωμενα  στην οθονη..Θα το ευχαριστηθεις πραγματικα....Εννοειται το τσιμπας απο σκρουτζ στα 80ε.

50 minutes ago, p_k said:

Μόνο στο X5 Pro δεν έρχονται ενημερώσεις...

Θα ερθουν ρε συ ...

20 minutes ago, aristidis540 said:

Φορτίζω πάντα με 2Α....Υπάρχει τρόπος να φορτίζει με λιγότερα watt,,γιατί έχουν μαζευτεί μεγάλοι φορτιστές που δεν τους δουλεύω.

κ τώρα με την αναβάθμιση είναι πιο δροσερό η μου φαίνεται?

 

 

 

Δεν το δοκιμασα  ακομα εγω παντως το φορτιζω με τον 67W απενεργοποιημενο για ασφαλεια γενικα και  γιατι φορτιζει αλλωστε πολυ γρηγορα...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, s_nova said:

Δεν εχεις προβλημα βαζεις οτι θες εχουν διαφορετικα σεναρια αλλα ειναι λαιτ αλλα δεν εχουν διαφημισεις κτλ.οχι δεν χρειαζονται το vanced manager  το οποιο το χρειαζεσαι για να  κανεις "Μονο"  εγκατασταση το MicroG  για να τρεξει το youtube χωρις....Να θυμασαι δεν βαζεις ποτε το MicroG που εχει στο φακελο που κατεβαζεις  θα εχεις μονιμα τo microG που εβαλες μεσο vanced -manager και θα ανανεωνεις μονο το youtube ως εφαρμογη .

Καποια τυπικα Tips:

Ενεργοποιουμε το μενου προγραμματιστη:

Πας Ρυθμισειις / σχετικα με το τηλεφωνο /αναλυτικες πληροφοριες και προδιαγραφες/ πατας 7 φορες πανω  στην εκδοση λειτουργικου συστηματος θα ενεργοποιηθουν οι επιλογες προγραμματιστη. Φευγεις απο κει...

 

***Tips1

Για τις τρεις κλιμακες animation συστηματος:

Πας ρυθμισεις / προσθετες ρυθμισεις/ επιλογες προγραμματιστων /μπαινεις πας κατω-κατω  βρισκεις τις τρεις κλιμακες (παραθυρου-μεταβασης-animator ) και απο 1x   βαζεις και στις τρεις 0,5x . Ετσι εχεις πλεον πιο γρηγορη αποκριση παντου.

***Τips2

Στο ιδιο μενου προγραμματιστη πας μεγεθος προσωρινης μνημης για την λειτουργια καταγραφης και απο 256 την βαζεις 4Μ

***Tips3

στο ιδιο μενου προγραμματιστων πας εκδοση AVRCP bluetooth και βαζεις 1.6

Απο κατω εκδοση map βαζεις 1.4

τα εκανα s_nova..ολα οκ..ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ....να σε ρωτησω θελω να σβησω το YT music το δικο του διοτι σπαει μπαλεs στα ads...αν βαλω το δικο σου YT music απο το "Υoutube" χωρις..ειμαι οκ..?.. εχειs καποιο YT music που να ειναι πεντακαθαρο with no ads να μου στειλειs λινκ..?..

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Christos_Tz said:

τα εκανα s_nova..ολα οκ..ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ....να σε ρωτησω θελω να σβησω το YT music το δικο του διοτι σπαει μπαλεs στα ads...αν βαλω το δικο σου YT music απο το "Υoutube" χωρις..ειμαι οκ..?.. εχειs καποιο YT music που να ειναι πεντακαθαρο with no ads να μου στειλειs λινκ..?..

Δεν το εχω δοκιμασει καθολου γιατι δεν μου αρεσει γενικως...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aristidis540 said:

Φορτίζω πάντα με 2Α....Υπάρχει τρόπος να φορτίζει με λιγότερα watt,,γιατί έχουν μαζευτεί μεγάλοι φορτιστές που δεν τους δουλεύω.

κ τώρα με την αναβάθμιση είναι πιο δροσερό η μου φαίνεται?

 

 

 

και εμενα αυτην την εντυπωση μου δινει.....παει μπαλιτσα σβελταδα..(ετσι και αλλιωs παει τραινο)...και ειναι ποιο δροσερο...

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα το κινητό από Public,το περιμένω Παρασκευή ή Σάββατο σε γκρι χρώμα και η αλήθεια είναι ότι με έψησε και όλα αυτά που βλέπω και διαβάζω αλλά και εδώ το νήμα που είναι τόσο ενεργό με μπροστάρη τον s_nova.Το κινητό αρχικά θα είναι ως δεύτερο,πίσω από το S24 Ultra και για την ακρίβεια θα δουλεύει 1-1 λογικά μιας και έχω δύο sim με τον ίδιο αριθμό.Αν τα καταφέρει γιατί όχι να μη γίνει και πρώτο κάποια στιγμή...Έχω ενθουσιαστεί,όχι γιατί έχει κάτι παραπάνω από το S24 Ultra,αλλά γιατί σε επίσημη τιμή είναι πάνω από 1000€ η διαφορά μεταξύ τους και μου φαίνεται αρκετά vfm.Τωρα προηγούμενη μακροχρόνια εμπειρία που είχα με Xiaomi (δεν μιλάω για κινητά που χρησιμοποίησα για 2-3-5 μέρες είναι αρκετά της εταιρίας) είναι ένα redmi note 9t 5G για δυόμισι χρόνια το οποίο και πνίγηκε στη Θάλασσα το καλοκαίρι.Με Poco όμως δεν είχα εμπειρία,ελπίζω και εύχομαι να έχουν φύγει η διαφημίσεις και όλα αυτά τα παράξενα που αντιμετώπιζα στα Xiaomi σε μαμά εφαρμογές.Όσον αφορά το λινκ με το YouTube,παίζει και σε άλλα android ή είναι μόνο για αυτό;ευχαριστώ και σορρυ για το σεντόνι. 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, George6633 said:

Μόλις παρήγγειλα το κινητό από Public,το περιμένω Παρασκευή ή Σάββατο σε γκρι χρώμα και η αλήθεια είναι ότι με έψησε και όλα αυτά που βλέπω και διαβάζω αλλά και εδώ το νήμα που είναι τόσο ενεργό με μπροστάρη τον s_nova.Το κινητό αρχικά θα είναι ως δεύτερο,πίσω από το S24 Ultra και για την ακρίβεια θα δουλεύει 1-1 λογικά μιας και έχω δύο sim με τον ίδιο αριθμό.Αν τα καταφέρει γιατί όχι να μη γίνει και πρώτο κάποια στιγμή...Έχω ενθουσιαστεί,όχι γιατί έχει κάτι παραπάνω από το S24 Ultra,αλλά γιατί σε επίσημη τιμή είναι πάνω από 1000€ η διαφορά μεταξύ τους και μου φαίνεται αρκετά vfm.Τωρα προηγούμενη μακροχρόνια εμπειρία που είχα με Xiaomi (δεν μιλάω για κινητά που χρησιμοποίησα για 2-3-5 μέρες είναι αρκετά της εταιρίας) είναι ένα redmi note 9t 5G για δυόμισι χρόνια το οποίο και πνίγηκε στη Θάλασσα το καλοκαίρι.Με Poco όμως δεν είχα εμπειρία,ελπίζω και εύχομαι να έχουν φύγει η διαφημίσεις και όλα αυτά τα παράξενα που αντιμετώπιζα στα Xiaomi σε μαμά εφαρμογές.Όσον αφορά το λινκ με το YouTube,παίζει και σε άλλα android ή είναι μόνο για αυτό;ευχαριστώ και σορρυ για το σεντόνι. 

Το youtube παιζει σε ολα τα android και στο δικο σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως δεν εχει ξαναγινει τουλαχιστον προς Ευρωπη μερια να ξεφευγει μια συσκευη μεσαιας κστηγοριας που να περιεχει μπολικα χαρακτηριστικα ναυαρχιδας συνηθως τις τουμπανο συσκευες τις κρατουσαν μεσα στην τεχνολογικη κολαση της κινας η Poco προφανως θελησε να ανακαμψει και εκανε μια καλη κινηση προς Ευρωπη μερια . . . Συσκευη που ξεκινα απ τα 300+ευρω με πολυ γρηγορο Επεξεργαστη- γρηγορη Ραμ-και ταχυτατο αποθηκευτικο χωρο δεν υπαρχει . Μιλαμε για τη μεσαια κατηγορια ετσι....Βεβαια υπαρχουν και αλλες με αρκετα καλα χαρακτηριστικα πιο λαιτ.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ του Poco X6 Pro εδώ και 10 ημέρες περίπου! Και άξιος αντικαταστάτης του Mi 9T Pro.

4 χρόνια δεν είδα άλλο κινητό που να μπορούσε να θεωρηθεί αξιο να αντικαταστήσει το προηγούμενο, και το Poco μου πρόσφερε το άλμα απόδοσης που έψαχνα!

Ερωτήσεις:
1. Ήξερα ότι οι θήκες Spigen ήταν οι καλύτερες αλλά για το Poco X6 Pro δεν βρίσκω! Έχετε άποψη;

2. Υπάρχει δυνατότητα να μην φορτίζει συνέχεια στα 67W;

3. Tips απόδοσης για την φωτογραφική;

 

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, glynos said:

Καλησπέρα παιδιά!

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ του Poco X6 Pro εδώ και 10 ημέρες περίπου! Και άξιος αντικαταστάτης του Mi 9T Pro.

4 χρόνια δεν είδα άλλο κινητό που να μπορούσε να θεωρηθεί αξιο να αντικαταστήσει το προηγούμενο, και το Poco μου πρόσφερε το άλμα απόδοσης που έψαχνα!

Ερωτήσεις:
1. Ήξερα ότι οι θήκες Spigen ήταν οι καλύτερες αλλά για το Poco X6 Pro δεν βρίσκω! Έχετε άποψη;

2. Υπάρχει δυνατότητα να μην φορτίζει συνέχεια στα 67W;

3. Tips απόδοσης για την φωτογραφική;

 

Καλη συμβιωση ναχεις με το Χ6 Pro !

1). Για θηκες δεν εχουν βγει ακομα πολλες αξιολογες αλλα προσεχως θα υπαρξουν.

2) Μονο εαν το φορτισεις με ανταπτορα λιγοτερων watt.Εκτος και εαν εχεις παρει συσκευη απο επισημη αντιπροσωπεια  η οποια καλυπτει τυχον περιεργη πτωση αποδοσης τα δυο πρωτα χρονια με αλλαγη δωρεαν.

3) Η καμερα ειναι αρκετα τιμια οκ δεν ειναι των συσκευων 1500ε αλλα λογο δυνατου επεξεργαστη εχει το καλο οτι δεν εχει θορυβο στις φωτο και αρκετα καλη πιστοτητα χρωματων . Απενεργοποιεις απ τις ρυθμισεις την αυτοματη λειτουργια νυχτας και πιο κατω στη διατηρηση ρυθμισεων απενεργοποιεις το ΑΙ .Απο κει και περα πρεπει να μαθεις πως συμπεριφερεται στα διαφορα σεναρια φωτισμου δηλαδη στο φως ημερας , σε φωτισμο λαμπας φθοριου  , σε κιτρινη λαμπα κτλ.Ετσι θα ξερεις τα θετικα και αρνητικα γιατι οπως εχω πει στο παρελθον δεν μπορει να υπαρξει τελειος αιαθητηρας και τελειος φακος σε ολα τα σεναρια φωτισμου σε ολο το 24ωρο παντα θα υπαρχουν καλες και κακες φωτο.

Link to comment
Share on other sites

απο θηκεs παντωs εχει αρκετεs στο Aliexpress..ολο και κατι θα ψωνισουμε...πριν κανα μηνα ειχα ψωνισει κανα δυο ανταπτορακια type c σε jack για ενσυρματα..τα δοκιμασα χτεs με ενσυρματα ακουστικα..μια χαρα παιζουν...το οτι εχουμε παντωs τελευταιο προτυπο bluetooth 5.4 ειναι θεου εργο...αψογη συνεργασια και υπεροχοs πλουσιοs δυνατοs ηχοs με τα δικα μου ασυρματα Soundpeats Free2 Classic....δεν παραπονιεμε καθολου....

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, s_nova said:

Δεν εχεις προβλημα βαζεις οτι θες εχουν διαφορετικα σεναρια αλλα ειναι λαιτ αλλα δεν εχουν διαφημισεις κτλ.οχι δεν χρειαζονται το vanced manager  το οποιο το χρειαζεσαι για να  κανεις "Μονο"  εγκατασταση το MicroG  για να τρεξει το youtube χωρις....Να θυμασαι δεν βαζεις ποτε το MicroG που εχει στο φακελο που κατεβαζεις  θα εχεις μονιμα τo microG που εβαλες μεσο vanced -manager και θα ανανεωνεις μονο το youtube ως εφαρμογη .

Καποια τυπικα Tips:

Ενεργοποιουμε το μενου προγραμματιστη:

Πας Ρυθμισειις / σχετικα με το τηλεφωνο /αναλυτικες πληροφοριες και προδιαγραφες/ πατας 7 φορες πανω  στην εκδοση λειτουργικου συστηματος θα ενεργοποιηθουν οι επιλογες προγραμματιστη. Φευγεις απο κει...

 

***Tips1

Για τις τρεις κλιμακες animation συστηματος:

Πας ρυθμισεις / προσθετες ρυθμισεις/ επιλογες προγραμματιστων /μπαινεις πας κατω-κατω  βρισκεις τις τρεις κλιμακες (παραθυρου-μεταβασης-animator ) και απο 1x   βαζεις και στις τρεις 0,5x . Ετσι εχεις πλεον πιο γρηγορη αποκριση παντου.

***Τips2

Στο ιδιο μενου προγραμματιστη πας μεγεθος προσωρινης μνημης για την λειτουργια καταγραφης και απο 256 την βαζεις 4Μ

***Tips3

στο ιδιο μενου προγραμματιστων πας εκδοση AVRCP bluetooth και βαζεις 1.6

Απο κατω εκδοση map βαζεις 1.4

Φίλε s_nova όποτε μπορέσεις ανέβασε μας ρυθμίσεις για την επιλογή του σχέδιου χρώματος οθόνης για το καλύτερο αποτέλεσμα ( εσύ πιο προτείνεις ).

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, glynos said:

Καλησπέρα παιδιά!

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ του Poco X6 Pro εδώ και 10 ημέρες περίπου! Και άξιος αντικαταστάτης του Mi 9T Pro.

4 χρόνια δεν είδα άλλο κινητό που να μπορούσε να θεωρηθεί αξιο να αντικαταστήσει το προηγούμενο, και το Poco μου πρόσφερε το άλμα απόδοσης που έψαχνα!

Ερωτήσεις:
1. Ήξερα ότι οι θήκες Spigen ήταν οι καλύτερες αλλά για το Poco X6 Pro δεν βρίσκω! Έχετε άποψη;

2. Υπάρχει δυνατότητα να μην φορτίζει συνέχεια στα 67W;

3. Tips απόδοσης για την φωτογραφική;

 

Καλυτερες κατ'εμε οι τυπου wallet

Nαι δεν ειναι εμφανισιμες αλλά κανουν αυτο ακριβώς που πρέπει δηλ.νσ μην σπαει το κινητο.

Και κυριως αυτες που κουμπωνουν με το μικρο μαγνητικο λουρακι

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2024 at 3:17 ΜΜ, boymanos said:

Φίλε s_nova όποτε μπορέσεις ανέβασε μας ρυθμίσεις για την επιλογή του σχέδιου χρώματος οθόνης για το καλύτερο αποτέλεσμα ( εσύ πιο προτείνεις ).

Νταξει οΚ το παρακατω σεναριο αφορα ρυθμισεις με εμφαση το κορεσμενο- ψυχρο ,   πιο καθαρο παγωμενο λευκο ταυτοχρονα  σε συνδυασμο οσο το δυνατον πιο κοντα  στην πραγματικοτητα.

Η οθονη του X6 Pro ειναι πολυ καλη  και δεν παρουσιαζει προβληματα απεικονισης.

Δυο ρυθμισεις που μπορει να διαλεξει ο καθενας  μια απο τις δυο :

Η πρωτη ρυθμιση τυπικων κορεσμενων χρωματων Amoled  με πολυ καλο λευκο αποφυγη λαμψης και ματ υφη  ειναι η παρακατω :

spacer.png

Η δευτερη ρυθμιση σεταριστηκε διπλα-διπλα  σε σχεση με τo  galaxy s23 και s24 . Χρειαστηκε καπου 10 λεπτα για να κανω πανολοιδια ρυθμιση στο X6 Pro και ακριβη πιστοτητα σε σχεση με το S23 .Το galaxy s23 εχει καλυτερο παγωμενο λευκο απο το s24. Ετσι η τελικη ρυθμιση εγινε συμφωνα με το S23.

Αυτο βεβαια βοηθαει οι καταπληκτικες ρυθμισεις σεταρισματος οι οποιες δεν υπαρχουν σε αλλες ναυαρχιδες τις αγορας και  Βρισκονται πιο κατω στις συνθετες ρυθμισεις .Να θυμαται καποιος-α οτι πρεπει να βαζει και την καταλληλη γραμματοσειρα για να τελειοποιει την απεικονιση.

Οι καταπληκτικες ρυθμισεις της γκαμας χρωματων P3 αλλα Windows 11 στο X6 Pro.

 

spacer.png

 

"Γραμματοσειρες"

Αυτη που χρησιμοποιω δινει εμφαση στην ενταση πιο bold παντου για να μη κουραζομαι στο διαβασμα και πλοηγηση γενικα.....

 

spacer.png

 

Κατι τελευταιο στις επιλογες προγραμματιστη εβαλα τιμη στο μικροτερο πλατος στα 384 dp .

 

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, s_nova said:

Νταξει οΚ το παρακατω σεναριο αφορα ρυθμισεις με εμφαση το κορεσμενο- ψυχρο ,   πιο καθαρο παγωμενο λευκο ταυτοχρονα  σε συνδυασμο οσο το δυνατον πιο κοντα  στην πραγματικοτητα.

Η οθονη του X6 Pro ειναι πολυ καλη  και δεν παρουσιαζει προβληματα απεικονισης.

Δυο ρυθμισεις:

Η πρωτη ρυθμιση τυπικων κορεσμενων χρωματων Amoled  με πολυ καλο λευκο αποφυγη λαμψης και ματ υφη  ειναι η παρακατω :

spacer.png

 

Η δευτερη ρυθμιση σεταριστηκε διπλα-διπλα  σε σχεση με τo  galaxy s23 και s24 . Χρειαστηκε καπου 10 λεπτα για να κανω πανολοιδια ρυθμιση στο X6 Pro και ακριβη πιστοτητα σε σχεση με το S23 .Το galaxy s23 εχει καλυτερο παγωμενο λευκο απο το s24. Ετσι η τελικη ρυθμιση εγινε συμφωνα με το S23.

Αυτο βεβαια βοηθαει οι καταπληκτικες ρυθμισεις σεταρισματος οι οποιες δεν υπαρχουν σε αλλες ναυαρχιδες τις αγορας και  Βρισκονται πιο κατω στις συνθετες ρυθμισεις .Να θυμαται καποιος-α οτι πρεπει να βαζει και την καταλληλη γραμματοσειρα για να τελειοποιει την απεικονιση.

Οι καταπληκτικες ρυθμισεις της γκαμας χρωματων P3 στο X6 Pro.

spacer.png

 

"Γραμματοσειρες"

Αυτη που χρησιμοποιω δινει εμφαση στην ενταση πιο bold παντου για να μη κουραζομαι στο διαβασμα και πλοηγηση γενικα...

spacer.png

Έκανα τη δεύτερη σου ρύθμιση (και την γραμματοσειρά) και τρελάθηκα, παιδιά κάντε το, άλλο κινητό, απογειώνει την ήδη φοβερή οθόνη! Ευχαριστώ s_nova και αναμένουμε και άλλα τρικς και χακς!

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις αυτές μπορούν να εφαρμοστούν και στο Χ5 PRO;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p_k said:

Οι ρυθμίσεις αυτές μπορούν να εφαρμοστούν και στο Χ5 PRO;

Γιατι να μη μπορουνε εαν υπαρχει το μενου ρυθμισεων ναι βεβαια κατα πασα πιθανοτητα ισως να μη ταιριαξουν απολυτα γιατι ειναι διαφορετικες οθονες μεταξυ τους . Δεν χανεις κατι αλλωστε εχει επαναφορα αρχικων ρυθμισεων.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...