Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, mixtri said:

Δε μπορώ παρά να συμφωνήσω φίλε Γιώργο. Όσο καλή και αν είναι η συσκευή, υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι σαν κι εμάς που δεν έχουν χρόνο να παίζουν... Καλώς ή κακώς για εμάς είναι μονόδρομος το iPhone.

Σε καμία περίπτωση η συγκεκριμένη συσκευή δεν είναι κακή. Απλά δεν κάνει για εμάς. Αν όλα λειτουργούν με factory reset σωστά όπως λέει ο @s_nova και θέλει ειδικό στήσιμο ναι μεν το κατανοώ αλλά δε το αποδέχομαι σαν χρήστης - καθαρά προσωπικά.

Θα το κρατήσω σαν δεύτερη συσκευή - έχω αρκετές extra sim - και θα παίζω. Αλλά σαν βασική συσκευή δυστυχώς δεν...

Εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα με την κατανάλωση του ΜΤΚ αλλά με την κατανάλωση της οθόνης. ΤΗΝ ΠΙΝΕΙ την μπαταρία. Θα πάω σε 60Hz μόλις πάει σαν δεύτερο τηλέφωνο να ησυχάσω... Ενώ έχει οθονάρα, έχει τρελή κατανάλωση.

Σαν HW το τηλέφωνο είναι ναυαρχίδα χαλαρά. Σαν SW όμως παιδιά θέλει δουλίτσα... Ο ΜΤΚ μου αρέσει προσωπικά.

Το ποσο καλη μπαταρια εχω...Το φορτιζω μεχρι 100% και για να παει 99% κανει τουλαχιστον 15 λεπτα χρησης.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, s_nova said:

Το ποσο καλη μπαταρια εχω...Το φορτιζω μεχρι 100% και για να παει 99% κανει τουλαχιστον 15 λεπτα χρησης.

Όταν μεταφερθώ σε iPhone θα κάνω factory reset και θα σου πω πως πάει το τηλέφωνο... Δεν έχω λόγο να μη σε πιστέψω ότι θα πετάει και δε θα έχει κανένα θέμα. Εγώ δε θέλω να πάει καλά; Θα βρει τη χρήση του. Κάνω αρκετό content creation και μπορώ να κάνω 3D filming με 3 τηλέφωνα. Το ένα μπορεί να είναι το POCO. Θέλω να λειτουργεί σωστά.

Θεωρώ ότι η ΚΑΜΕΡΑ είναι το δυνατό του σημείο - για αυτό το πήρα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mixtri said:

Όταν μεταφερθώ σε iPhone θα κάνω factory reset και θα σου πω πως πάει το τηλέφωνο... Δεν έχω λόγο να μη σε πιστέψω ότι θα πετάει και δε θα έχει κανένα θέμα. Εγώ δε θέλω να πάει καλά; Θα βρει τη χρήση του. Κάνω αρκετό content creation και μπορώ να κάνω 3D filming με 3 τηλέφωνα. Το ένα μπορεί να είναι το POCO. Θέλω να λειτουργεί σωστά.

Θεωρώ ότι η ΚΑΜΕΡΑ είναι το δυνατό του σημείο - για αυτό το πήρα.

Ποιο iphone το 16 pro max???

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, s_nova said:

Ποιο iphone το 16 pro max???

Ναι το ίδιο με το Γιώργο. Ούτε συννενοημένοι να ήμασταν.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νταξει δεν γίνεται να συγκρίνουμε το Poco ,με οποιοδήποτε κινητό 4-5 φορές πάνω της αξίας του.Λογικο να είναι καλύτερο.

Αν και δεν είμαι κάτοχος του Poco,αλλά του Xiaomi 14,συμφωνώ ότι ενώ στο HW σκοτώνει η Xiaomi,στο software θέλει δουλειά ακόμη για να σταθεί επάξια απέναντι σε Samsung και Apple.

Μακάρι η Samsung να έβγαζε κάτι αντίστοιχο του Xiaomi 14 σε μέγεθος και δυνατότητες και θα το αγόραζα χτες.Αν και το έχω φέρει στα μέτρα μου με πολύ ψάξιμο βέβαια κι έχω καταφέρει να το κάνω ανεκτό...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panosfx said:

Νταξει δεν γίνεται να συγκρίνουμε το Poco ,με οποιοδήποτε κινητό 4-5 φορές πάνω της αξίας του.Λογικο να είναι καλύτερο.

Αν και δεν είμαι κάτοχος του Poco,αλλά του Xiaomi 14,συμφωνώ ότι ενώ στο HW σκοτώνει η Xiaomi,στο software θέλει δουλειά ακόμη για να σταθεί επάξια απέναντι σε Samsung και Apple.

Μακάρι η Samsung να έβγαζε κάτι αντίστοιχο του Xiaomi 14 σε μέγεθος και δυνατότητες και θα το αγόραζα χτες.Αν και το έχω φέρει στα μέτρα μου με πολύ ψάξιμο βέβαια κι έχω καταφέρει να το κάνω ανεκτό...

Τι θέματα έχετε με miui - hyperos; 

Μέχρι το oneplus 3 είχα μόνο ναυαρχίδες διαφορων εταιριών. 

Το oneplus έσπασε και επειδή χρειαζόμουν κάτι άμεσα πήρα redmi note 5. Η εμπειρία μου ήταν τόσο καλή που από τότε μόνο xiaomi - redmi - poco έχω πάρει. 

Πραγματικά αναρωτιέμαι τι είναι αυτό το τόσο κακό που έχει το λειτουργικό. 

Όταν δε, διαβάζω για διαφημίσεις παντού... Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να έχουμε τόσο διαφορετική εμπειρία χρήσης. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, SERS1612 said:

Τι θέματα έχετε με miui - hyperos; 

Μέχρι το oneplus 3 είχα μόνο ναυαρχίδες διαφορων εταιριών. 

Το oneplus έσπασε και επειδή χρειαζόμουν κάτι άμεσα πήρα redmi note 5. Η εμπειρία μου ήταν τόσο καλή που από τότε μόνο xiaomi - redmi - poco έχω πάρει. 

Πραγματικά αναρωτιέμαι τι είναι αυτό το τόσο κακό που έχει το λειτουργικό. 

Όταν δε, διαβάζω για διαφημίσεις παντού... Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να έχουμε τόσο διαφορετική εμπειρία χρήσης. 

Είναι λειψό και μερικές φορές προβληματικό.

Και μόνο που μοιάζει τόσο με το UI του iOS...

Παραμετροποίηση μέτρια κι αναβαθμισεις οπότε το θυμηθεί.

Στο Xiaomi 14 δεν έχω διαφημίσεις όμως.

Το χω φέρει με nova launcher όσο μπορώ στα μέτρα μου αλλά είναι και λίγο δυσκοιλιο σε άλλους launchers.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, panosfx said:

Είναι λειψό και μερικές φορές προβληματικό.

Και μόνο που μοιάζει τόσο με το UI του iOS...

Παραμετροποίηση μέτρια κι αναβαθμισεις οπότε το θυμηθεί.

Στο Xiaomi 14 δεν έχω διαφημίσεις όμως.

Το χω φέρει με nova launcher όσο μπορώ στα μέτρα μου αλλά είναι και λίγο δυσκοιλιο σε άλλους launchers.

Δεν ισχυει τιποτα απο αυτα που λες δεν ξερω για παλιοτερα για την συσκευη ερχοντσι κανονικα αναβαθμισεις και αυτα τα τυπου λειψα κτλ πρεπει να επιχειρηματολογουμε αλλιως δεν εχει νοημα να γραφουμε διαφορα...Και οτσν λεω για επιχειρηματα να συντρεχουν λογοι κακης λειτουργιας οχι α ετσι δεν ειναι καλο κτλ...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, s_nova said:

Δεν ιαχυει τιποτα απο αυτα που λες δεν ξερω για παλιοτερα για την συσκευη ερχοντσι κανονικα αναβαθμισεις και αυτα τα τυπου λειψα κτλ πρεπει να επιχειρηματολογουμε αλλιως δεν εχει νοημα να γραφουμε διαφορα...Και οτσν λεω για επιχειρημστα να συντρεχουν λογοι κακης λειτουργιας οχι α ετσι δεν ειναι καλο κτλ...

Ναι δεν ισχύει τίποτα,με κατάλαβες ...

Ήθελα να σας κοροϊδέψω για να κάνω ζημιά στην Xiaomi και να πουλήσει περισσότερες συσκευές η Samsung.

Με ξεσκέπασες όμως...

Κολλάει το wifi και δεν έχει ίντερνετ.Για να ξεκολλήσει πρέπει να κλείσω το wifi από την κουρτίνα και να το ξανα ανοίξω.Αν δεν το πάρω έγκαιρα χαμπάρι χάνω ειδοποιήσεις.

Έχω ορίσει στον nova launcher να σβήνει η οθόνη με διπλό ταπ.Ολα καλά μέχρι να κάνω διαγραφή πρόσφατων εφαρμογών,και μετά θέλει στήσιμο πάλι.

Στις κλήσεις όταν τελειώνω μια κλήση,ακόμα κι αν ο συνομιλητής την τερματίσει πρώτος εμένα μένει στην οθόνη που φαίνεται ενεργή κι ας μην είναι.Αυτο βέβαια δεν γίνεται κάθε φορά,αλλά τυχαία.

Το AOD αν και το έχω στο να είναι πάντα ενεργό,πολλές φορές σβήνει και δεν επανέρχεται.Αν το βάλω στο έξυπνο είναι ότι να ναι.Μονο το 10 Δευτέρα δουλεύει σωστά.

Τώρα δεν θυμάμαι άλλα,όμως σίγουρα θα απαντήσεις "σε μένα δεν συμβαίνουν" οπότε κομπλέ.

Φυσικά έχει κι αμέτρητα καλά σαν τηλεφωνο,σαν λειτουργικό όχι.Το One UI είναι πολλές κλάσεις ανώτερο κι απροβληματιστο,με πολύ καλή τώρα πια παραμετροποίηση.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, SERS1612 said:

Όταν δε, διαβάζω για διαφημίσεις παντού... Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να έχουμε τόσο διαφορετική εμπειρία χρήσης. 

 

Για παράδειγμα στην εφαρμογή Μουσική, για δές στις ρυθμίσεις τι υπάρχει

1856376718_F56255D8-A435-47FE-BD97-A9350064DCD8.thumb.png.30cdba42c31a04eea4d50fe2d8434ef5.png

Η στον Mi Browser σε Advanced Settings

983337981_1F565FC1-89BC-42DA-B68F-B540F0E3249F.thumb.png.c536713107cad6543f852914fc0bd99b.png

Σε Ασφάλεια/Security μια απο τα ίδια

844285991_A6026C1C-2678-4B2E-B963-92005EE51277.png.95e586a42a6630b6c3b79e349d81095e.png

Και στα Θέματα/Themes αν πάς στον Λογαριασμό και στις ρυθμίσει έχει αντίστοιχη επιλογή με Διαφημίσεις.

Σου έφυγε τώρα η απορία??

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosfx said:

Ναι δεν ισχύει τίποτα,με κατάλαβες ...

Ήθελα να σας κοροϊδέψω για να κάνω ζημιά στην Xiaomi και να πουλήσει περισσότερες συσκευές η Samsung.

Με ξεσκέπασες όμως...

Κολλάει το wifi και δεν έχει ίντερνετ.Για να ξεκολλήσει πρέπει να κλείσω το wifi από την κουρτίνα και να το ξανα ανοίξω.Αν δεν το πάρω έγκαιρα χαμπάρι χάνω ειδοποιήσεις.

Έχω ορίσει στον nova launcher να σβήνει η οθόνη με διπλό ταπ.Ολα καλά μέχρι να κάνω διαγραφή πρόσφατων εφαρμογών,και μετά θέλει στήσιμο πάλι.

Στις κλήσεις όταν τελειώνω μια κλήση,ακόμα κι αν ο συνομιλητής την τερματίσει πρώτος εμένα μένει στην οθόνη που φαίνεται ενεργή κι ας μην είναι.Αυτο βέβαια δεν γίνεται κάθε φορά,αλλά τυχαία.

Το AOD αν και το έχω στο να είναι πάντα ενεργό,πολλές φορές σβήνει και δεν επανέρχεται.Αν το βάλω στο έξυπνο είναι ότι να ναι.Μονο το 10 Δευτέρα δουλεύει σωστά.

Τώρα δεν θυμάμαι άλλα,όμως σίγουρα θα απαντήσεις "σε μένα δεν συμβαίνουν" οπότε κομπλέ.

Φυσικά έχει κι αμέτρητα καλά σαν τηλεφωνο,σαν λειτουργικό όχι.Το One UI είναι πολλές κλάσεις ανώτερο κι απροβληματιστο,με πολύ καλή τώρα πια παραμετροποίηση.

Αυτα που περιγραφεις συμβαινουν σε ολες τις εταιριες .Κολληματα Wifi δεν ειχα ποτε οπως επισης αλλοι κατοχοι εχουν αρα Δεν ξερουμε εαν φταιει η Xiaomi .

Για το θεμα wifi  παντα τα παραπανω .

Οσο για τα bugs που αναφερεις ειχες αλλη εταιρια και δεν ειχες bugs ??? 

Εφοσον η xiaomi ειναι τοσο κακη για σενα απορω γιατι δεν αλλαζεις εταιρια ???

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ίδια απορία έχω για αυτά που ακούω για το λειτουργικό.Η xiaomi έχει τρελή παραμετροποίηση στο λειτουργικό και προσωπικά μου αρέσει πολύ.Όσες φορές πήγα σε άλλη εταιρεία ,πάντα κάτι μου έλειπε,η οι διπλοτυπες εφαρμογές που δεν μπορούσα να κάνω οποια θέλω ,η κάποιο widget η κάτι άλλο,προσφέρει πολλά καλούδια!

 

Όσο αφορά τις διαφημίσεις,αν μπαίνεις από τον xiaomi launcher,ή τον chrome θα σου πετάει διαφημίσεις.Εγω χρησιμοποιώ χρόνια τον Samsung internet ο οποίος έχει και πρόσθετα για τις διαφημίσεις και δεν έχω κανένα θέμα.Αν αλλάξεις και το DNS σε adquard και απενεργοποιηθεί η επιλογή "λήψη προτάσεων"δεν νομίζω να έχει κάποιος θέμα.Πολλες φορές αν κάτι δεν λειτουργεί καλά, μπορεί να φταίει και κάποια εφαρμογή.

 

Είχα και Samsung και OnePlus ,Huawei κλπ,αλλά πιστεύω και είναι προσωπική άποψη αυτό,ότι αυτά που σου προσφέρει η xiaomi δεν υπάρχει καμία περίπτωση να τα βρεις στα ίδια χρήματα σε άλλη εταιρεία και θα το επιχειρηματολογήσω .Συσκευή με τέτοιο hardware όπως το x6 pro με 280 ΔΕΝ υπάρχει ,ότι ειναι στα ίδια χαρακτηριστικά θα έχει διπλάσια τιμή.Οτι κατεβάζω αποθηκεύεται αστραπιαία (ufs4)σήμα παντού ,ήχος κρύσταλλο.

Εψαχνα κινητό για συγγενικό πρόσωπο και κατέληξα στο M6 pro στα 186€.Σε αυτά τα χρήματα είχε ένα Samsung a15 νομίζω που ήταν κλάσεις υποδεέστερο από το πόκο.

 

Εν κατακλείδι,για κάποιον που δεν θέλει να δώσει πάνω από 350-400€ η xiaomi είναι μονόδρομος με διάφορα!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, highland1 said:

Και εγώ την ίδια απορία έχω για αυτά που ακούω για το λειτουργικό.Η xiaomi έχει τρελή παραμετροποίηση στο λειτουργικό και προσωπικά μου αρέσει πολύ.Όσες φορές πήγα σε άλλη εταιρεία ,πάντα κάτι μου έλειπε,η οι διπλοτυπες εφαρμογές που δεν μπορούσα να κάνω οποια θέλω ,η κάποιο widget η κάτι άλλο,προσφέρει πολλά καλούδια!

 

Και αυτή νομίζω είναι και η αχίλλειος πτέρνα του λογισμικού. Από τη στιγμή όπου είναι τόσο παραμετροποιήσιμο και σύνθετο, προφανώς και αυξάνονται οι πιθανότητες κάτι να στραβωσει. Δεν είναι τυχαίο ότι οι υλοποιήσεις των Realme, OnePlus, Motorola δεν έχουν πρόβλημα με bugs, προσφέρουν εμπειρία κοντά στο stock Android, δεν υπάρχει τόση δυνατότητα για πείραγμα. Κάπως αντίστοιχα είναι τα πράγματα και με το iOS, δεν έχει τόσες πολλές δυνατότητες όπως το Android, γι'αυτό όμως είναι και αψεγάδιαστη η λειτουργία του, είναι αρκετά απλή η αρχιτεκτονική του, προφανώς και λιγοστεύουν οι πιθανότητες κάτι να "χαλάσει". 

Προσωπικά, η παραμετροποίηση αυτή του MIUI/HyperOS, με κούρασε, έχει πάρα πολλές παραμέτρους τις οποίες μπορεί να ρυθμίσει κάποιος και νομίζω ότι χάνεται η ουσία από ένα σημείο και έπειτα με τόσες πολλές αλλαγές, είναι ζαλουρα και μόνο. Καλή και η δυνατότητα να φέρει κάποιος όσο γίνεται πιο κοντά στα μέτρα του το οτιδήποτε, δεν κάνει όμως για όλους, οι περισσότεροι θέλουμε απλά μια υλοποίηση η οποία να λειτουργεί, όπως και άλλος προανέφερε, προσωπικά για μένα η υλοποίηση αυτή, είναι του iOS. 

Ωστόσο, δεν μπορώ να μην παραδεχτώ το γεγονός ότι (χωρίς να έχω δοκιμάσει κάποια άλλη εκτός της Samsung) το MIUI/HyperOS, είναι από τα πιο πλήρη, αν όχι το πιο πλήρες λειτουργικό σύστημα στην αγορά, εξού και τα όποια κακώς κείμενα του, χωρίς φυσικά να θέλω να δικαιολογήσω την εταιρεία, από τη στιγμή όπου θέλει να προσφέρει τη σχετική εμπειρία, πρέπει να έχει και τις ανάλογες αξιώσεις....

Link to comment
Share on other sites

Αναγκάστηκα να ακυρώσω παραγγελία iPhone 16 pro max και θα μείνω με Poco X6 μέχρι iPhone 17 και βλέπουμε...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mixtri said:

Αναγκάστηκα να ακυρώσω παραγγελία iPhone 16 pro max και θα μείνω με Poco X6 μέχρι iPhone 17 και βλέπουμε...

Τι ειδες  και σε  χαλασε ?

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, tsimisde said:

Και αυτή νομίζω είναι και η αχίλλειος πτέρνα του λογισμικού. Από τη στιγμή όπου είναι τόσο παραμετροποιήσιμο και σύνθετο, προφανώς και αυξάνονται οι πιθανότητες κάτι να στραβωσει. Δεν είναι τυχαίο ότι οι υλοποιήσεις των Realme, OnePlus, Motorola δεν έχουν πρόβλημα με bugs, προσφέρουν εμπειρία κοντά στο stock Android, δεν υπάρχει τόση δυνατότητα για πείραγμα. Κάπως αντίστοιχα είναι τα πράγματα και με το iOS, δεν έχει τόσες πολλές δυνατότητες όπως το Android, γι'αυτό όμως είναι και αψεγάδιαστη η λειτουργία του, είναι αρκετά απλή η αρχιτεκτονική του, προφανώς και λιγοστεύουν οι πιθανότητες κάτι να "χαλάσει". 

Προσωπικά, η παραμετροποίηση αυτή του MIUI/HyperOS, με κούρασε, έχει πάρα πολλές παραμέτρους τις οποίες μπορεί να ρυθμίσει κάποιος και νομίζω ότι χάνεται η ουσία από ένα σημείο και έπειτα με τόσες πολλές αλλαγές, είναι ζαλουρα και μόνο. Καλή και η δυνατότητα να φέρει κάποιος όσο γίνεται πιο κοντά στα μέτρα του το οτιδήποτε, δεν κάνει όμως για όλους, οι περισσότεροι θέλουμε απλά μια υλοποίηση η οποία να λειτουργεί, όπως και άλλος προανέφερε, προσωπικά για μένα η υλοποίηση αυτή, είναι του iOS. 

Ωστόσο, δεν μπορώ να μην παραδεχτώ το γεγονός ότι (χωρίς να έχω δοκιμάσει κάποια άλλη εκτός της Samsung) το MIUI/HyperOS, είναι από τα πιο πλήρη, αν όχι το πιο πλήρες λειτουργικό σύστημα στην αγορά, εξού και τα όποια κακώς κείμενα του, χωρίς φυσικά να θέλω να δικαιολογήσω την εταιρεία, από τη στιγμή όπου θέλει να προσφέρει τη σχετική εμπειρία, πρέπει να έχει και τις ανάλογες αξιώσεις....

Προσωπικά αυτή η παραμετροποίηση και η εφαρμογή ενός λειτουργικού στα μέτρα μου,με βολεύει και μου αρέσει.Το στήνω και το φέρνω ακριβώς εκεί που θέλω και είναι βολικότατο.

Αυτό με τα bugs το είχα και σε άλλες εταιρείες ,δεν είναι  αποκλειστικό "προνόμιο" της xiaomi,ίσως λίγο περισσότερο εδώ οκ γιατί έχει άπειρα μοντέλα,οπότε γινεται περισσότερο.

Αν ήθελα κάτι απλό,θα πήγαινα σε stock android,αλλά δεν με βολεύει και δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου.Αλλος πάλι θέλει αυτό ακριβώς που είπες ,ένα απλό software χωρίς πολλά πολλά,γιατί δεν θέλει να ασχολείται.Δεν έχει άδικο κάποιος,είναι θέμα επιλογών η συσκευή ,τι θέλεις και τι σου δίνει.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, s_nova said:

Τι ειδες  και σε  χαλασε ?

Το είχα προπαραγγείλει σε ένα κατάστημα και είτε το χάσανε είτε το πουλήσανε σε άλλον. Οποιαδήποτε παραγγελία τώρα πάει για Νοέμβριο.

Επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω, προτιμώ να κάνω ένα φακτορι ρισετ στο ΠΟΚΟ και καλή μου τύχη.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, mixtri said:

Το είχα προπαραγγείλει σε ένα κατάστημα και είτε το χάσανε είτε το πουλήσανε σε άλλον. Οποιαδήποτε παραγγελία τώρα πάει για Νοέμβριο.

Επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω, προτιμώ να κάνω ένα φακτορι ρισετ στο ΠΟΚΟ και καλή μου τύχη.

Ok.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, mixtri said:

Το είχα προπαραγγείλει σε ένα κατάστημα και είτε το χάσανε είτε το πουλήσανε σε άλλον. Οποιαδήποτε παραγγελία τώρα πάει για Νοέμβριο.

Επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω, προτιμώ να κάνω ένα φακτορι ρισετ στο ΠΟΚΟ και καλή μου τύχη.

Πρώτη φορά ακούω iPhone  κοντά 2 χιλιάρικα να χάνεται η να κάνεις τέτοια παραγγελία και να το στέλνουν σε άλλον.Απο τέμου το παρήγγειλες;😇

Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, highland1 said:

Πρώτη φορά ακούω iPhone  κοντά 2 χιλιάρικα να χάνεται η να κάνεις τέτοια παραγγελία και να το στέλνουν σε άλλον.Απο τέμου το παρήγγειλες;😇

Άστα να πάνε! Από ΤΕΜΟΥ δεν είχα ποτέ θέμα... Είναι ΤΡΑΓΙΚΟΙ! 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2024 at 8:07 ΜΜ, highland1 said:

Εν κατακλείδι,για κάποιον που δεν θέλει να δώσει πάνω από 350-400€ η xiaomi είναι μονόδρομος με διάφορα!

Αυτά ισχύαν πριν μήνες όταν πρωτο κυκλοφόρησε το Poco συμφορουμίτη χωρίς ανταγωνισμό.

Πλέον μέχρι τα 400 με 500ευρώ υπάρχουν πόσες επιλογές, από τα φθηνότερα Nothing Phone 2A και Samsung A55(αν κάποιον δεν τον ενδιαφέρουν οι καλύτερες επιδόσεις προφανώς) μέχρι στο Oneplus Nord 4 και Realme 6T ή και το Poco F6 της ιδιας εταιρειας.

Και πλησιάζουμε και σε περίοδο εκπτώσεων/black friday, άρα πιθανως να πέσουν σε τιμή και μοντέλα των 550ευρώ πχ Realme GT 6/Oneplus 12R κλπ σε αυτά τα χρήματα.

Γιαυτό και στο εδώ θέμα έπεσε και η συμμετοχή τον τελευταίο καιρό.

Από εκεί και πέρα, δεν ισχύουν αυτά που γράφονται πιο πάνω περί προτίμησης Android Skin.

Κανένας δεν αγοράζει Poco συσκευή αποκλειστικά γιατί γουστάρει Miui/HyperOS.

Οπως κανένας δεν αγοράζει ναυαρχίδα Xiaomi με κύριο παράγοντα το HyperOS σε σχέση με Stock Android, Samsung one ui, Iphone, Oneplus κλπ.

Ολοι αγοράζουν Poco σε mid range μεριά για τις καλύτερες επιδόσεις στα χρήματα τους και τίποτα άλλo.

Και όταν λέμε στα χρήματα τους, προφανώς εννοούμε σε καλή έκπτωση(bestprice/Black Friday) ή από εξωτερικό πχ Aliexpress.

Ποιος κάθεται να δώσει πχ 430+ευρώ να το αγοράσει από Infoquest??

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Το Poco X6 Pro το παιρνεις απο σκρουντζ 285€ και ξεμπερδεψες.

Φοβερη τιμη με καταπληκτικα χαρακτηριστικα επιδοσεων (Εναμιση εκατομμυριο στο Antutu) οταν αλλες συσκευες εταιριων σε αυτα τα χρηματα 285 ευρω  βγαζουν το απολυτο "Τιποτα"...

 

https://www.skroutz.gr/s/49292594/Xiaomi-Poco-X6-Pro-5G-Dual-SIM-8GB-256GB-Mayro.html

 

Δεν χρειαζεται να πληρωνεις ουτε 500αρικα ουτε 1000αρικα για αλλες ακριβες συσκευες . Του χρονου μη σου πω του παραχρονου βλεπουμε τι θα ξαναβγει να ειναι δυνατο σε χαρακτηριστικα και με την καλυτερη δυνατη τιμη και το ξαναβλεπουμε μεχρι τοτε poco X6 Pro ...😘

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα είπα να τεμπελιάσω και να κάνω επαναφορά. Το έκανα σταδιακά όλη την εβδομάδα μεταφέροντας φωτογραφίες κτλ.

Μέχρι στιγμής είναι άλλο τηλέφωνο. Αρκετά πιο γρήγορο από S24 Ultra που έχω για testing στη δουλειά.

Και βέβαια θα ρωτήσω γιατί; Δε μπορούν να κάνουν αναβάθμιση χωρίς να καταστραφεί το database;

Είναι κρίμα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, mixtri said:

Λοιπόν σήμερα είπα να τεμπελιάσω και να κάνω επαναφορά. Το έκανα σταδιακά όλη την εβδομάδα μεταφέροντας φωτογραφίες κτλ.

Μέχρι στιγμής είναι άλλο τηλέφωνο. Αρκετά πιο γρήγορο από S24 Ultra που έχω για testing στη δουλειά.

Και βέβαια θα ρωτήσω γιατί; Δε μπορούν να κάνουν αναβάθμιση χωρίς να καταστραφεί το database;

Είναι κρίμα.

Κανε σεταρισμα καλο να το ευχαριστηθεις.

Παντως μετα την τελευταια ενημερωση Bt εχω μεινει πολυ εντυπωσιασμενος με την αποδοση των Galaxy Buds 2 Pro δεν τα βγαζεις απο τα αυτια σου με τιποτα κορυφαιος ηχος αλλα και τηλεφωνικες κλησεις φοβερη ακουστικη.

Πεταχτηκα πηρα και τα Galaxy Buds 3 Pro για να ακουσω...γιατι μου λενε οτι θα παθω σοκ ...Αντε να δω περιμενω να φορτισουν και τα δοκιμαζω και αυτα...

spacer.png

 

 

=============================================

 

Galaxy Buds 3 Pro με Poco X6 Pro !

Μια και εχω ολη την σειρα  galaxy Buds  σημερα  πηρα και τα 3 Pro σε ασημι  οποτε ενημερωνω :

 

Συνδεσιμοτητα :

Δουλευουν αψογα με το Poco X6 Pro οπως και τα προηγουμενα μοντελα (Ευχαριστουμε Σαμμυ).

Κορυφαια συνδεσιμοτητα μια και ειναι και αυτα στην καινουργια 5.4 εκδοση  οπως και το X6 Pro , δεν προλαβαινεις να τα βγαλεις απο τη θηκη  εισαι συνδεδεμενος μαλιστα με μεγαλυτερη εμβελεια απ τα προηγουμενα μοντελα.

 

Μουσικη -ραδιο :

Δεν υπαρχουν Λογια...

Ειδικα στην επιλογη "Δυναμικος ηχος" ειναι απ αλλο πλανητη τρομερος απλα...

 

Κλησεις :

Τι ζουμε....

Εχει για πρωτη φορα "αυτοματη" Ακυρωση θορυβου αναλογα το περιβαλλον που βρισκεσαι ο αισθητηρας απομονωνει τον θορυβο και ετσι ο συνομιλητης δεν ακουει τιποτα περιεργο πσρα μονο τη φωνη σου Δεν χρειαζεται να τρεχεις στην εφαρμογη για να το ρυθμισεις τα κανει ολα μονο του ...Πσσσσσ.....

 

Ηχος περιβαλλοντος :

Ολα τα λεφτα...

περα απο την κλασικη λειτουργια των ηχων περιβαλλοντος Εδω τωρα εχει μεσα στο μενου μια εχτρα λειτουργια που αυξανει την συχνοτητα με αποτελεσμα να ακους καλυτερα απο οτι ακους χωρις ακουστικα....Παθαινεις εθισμο γιατι κρυφακους απο μακρια τι λενε ε γινεσαι κουτσομπολης δηλαδη....Καλα:classic_laugh:

 

Τοποθετηση :

Αδιαβροχα , Παναλαφρα σταυτια δεν πεφτουν με τιποτα. Εχει ελεγχο δοκιμης να φορεσεις τα καταλληλα μαξιλαρακια αλλιως σου λεει κακη εφαρμογη...

 

Ολα καλα μεχρι εδω αλλα...

Δεν τα γουσταρω γιατι το καλουπι τους μοιαζουν με της Apple (Καθαρα υποκειμενικο)

Ειναι θεμα γουστου...

Αγοραστηκαν χθες απο επισημο καταστημα στην Αθηνα και τα δινω στην "Επισημη" τιμη των Galaxy buds 2 Pro.

Οποιος τα θελει μου στελνει μηνυμα...

Αυτα...

 

 

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι από περιέργεια.. Στους πόσους κύκλους φόρτισης αρχίζουμε και βλέπουμε μια αισθητή διαφορά πτώσης στην μπαταρία; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...