Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εστειλα 2η φορα για σερβις σχετικα με το προβλημα εστιασης της κυριας καμερας.Η απαντηση τους ειναι  κατω στο τελος .

Την πρωτη φορα εχα στειλει 5-6 φωτο σαν δειγματα.ΟΙ 3 με το ποκο και 3 με 12 λαιτ και ρεντμι νοτε 10 για συγκριση.Η απαντηση ηταν οτι δεν βρηκαν αρκετα δειγματα στο κινητο και οτι στο ελεγχο που εκαναν δεν βρηκαν προβλημα.Μιλησα με τον υπαλληλο που εκανε τον ελεγχο και τον ρωτησα  γιατι τα δειγματα απο τον ελεγχο που εκαναν δεν υπηρχαν στο κινητο και μου ειπε να το ξαναστειλω οπως και εκανα.Αυτη τη φορα εστειλα 4 φακελους με φωτο.Τελικα τα πραγματα ειναι χειροτερα απο οτι περιμενα.Στον φακελο TIMEBURST υπαρχουν 10 φωτο,χωρις καμμια να καταφερει να εστιασει.Στο φακελο 30 PHOTO,μολις η 13η φωτο ειναι οκ.Συνολικα απο τις 30 μονο 5-6 καταφεραν καπως να εστιασουν.Συμφωνα με το σερβις δεν υπαρχει θεμα,ετσι ειναι το κινητο.Εγω φταιω που εχω πολλες απαιτησεις σε λεπτομερεια.Στο φακελο (δεν τους τον εστειλα) MI 4C VS X6 PRO φαινεται πως εστιαζει το4c (που ειναι κινητο 10ετιας) και το προβλημα που εχει το ποκο.Εδω ειναι οι φωτο https://photos.google.com/

Απο βδομαδα θα ξαναμιλησω να δουμε τι θα πουνε.Εγω λεω οτι εχει θεμα και στελνω 50 φωτο.Το σερβις δεν θα επρεπε να μου στειλει τα δειγματα απο τος ελεγχους που (λεει) οτι εκανε;

Η γνωμη οσων (κυριως) εχουν το κινητο θα βοηθουσε πολυ.

Ευχαριστω!

2.png

Edited by grge
Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2024 at 9:11 ΜΜ, Arinos said:

Μακάρι γιατί έχουν μεγάλη αξιοπιστία οι θήκες της, βέβαια και οι ringken φαίνονται παρόμοιες από θέμα προστασίας οπότε όποια και από τις 2 έβγαζε θα την έπαιρνα.

H Ringke the best.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει και εγώ δύο bugs : πρώτο και απίστευτα σπαστικό, όταν είμαι στην εφαρμογή Facebook και πάω να δω κάποιο βίντεο στο reel, μόλις πατήσω το πίσω πλήκτρο με πετάει στο μενού ρύθμισης κλήσεων!! Απορώ πως γίνεται αυτό.. 

 

Δεύτερο, όταν συνδέομαι με Bluetooth στο ηχοσυστημα του αυτοκινήτου με εφαρμογή της pioneer, δεν συγχρονίζει άμεσα το τραγούδι αλλά το παίζει σε γρήγορη ταχύτητα. Για να στρώσει πρέπει να περάσει ένα λεπτό... 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sot20 said:

Έχω βρει και εγώ δύο bugs : πρώτο και απίστευτα σπαστικό, όταν είμαι στην εφαρμογή Facebook και πάω να δω κάποιο βίντεο στο reel, μόλις πατήσω το πίσω πλήκτρο με πετάει στο μενού ρύθμισης κλήσεων!! Απορώ πως γίνεται αυτό.. 

 

Δεύτερο, όταν συνδέομαι με Bluetooth στο ηχοσυστημα του αυτοκινήτου με εφαρμογή της pioneer, δεν συγχρονίζει άμεσα το τραγούδι αλλά το παίζει σε γρήγορη ταχύτητα. Για να στρώσει πρέπει να περάσει ένα λεπτό... 

 

Μιλαμε για x-files κατασταση  ειδικα για το reel τι να πω :classic_laugh: σε μενα παντως δεν κανει τιποτε  απ αυτα ..

7 ώρες πριν, grge said:

Το εστειλα 2η φορα για σερβις σχετικα με το προβλημα εστιασης της κυριας καμερας.Η απαντηση τους ειναι  κατω στο τελος .

Την πρωτη φορα εχα στειλει 5-6 φωτο σαν δειγματα.ΟΙ 3 με το ποκο και 3 με 12 λαιτ και ρεντμι νοτε 10 για συγκριση.Η απαντηση ηταν οτι δεν βρηκαν αρκετα δειγματα στο κινητο και οτι στο ελεγχο που εκαναν δεν βρηκαν προβλημα.Μιλησα με τον υπαλληλο που εκανε τον ελεγχο και τον ρωτησα  γιατι τα δειγματα απο τον ελεγχο που εκαναν δεν υπηρχαν στο κινητο και μου ειπε να το ξαναστειλω οπως και εκανα.Αυτη τη φορα εστειλα 4 φακελους με φωτο.Τελικα τα πραγματα ειναι χειροτερα απο οτι περιμενα.Στον φακελο TIMEBURST υπαρχουν 10 φωτο,χωρις καμμια να καταφερει να εστιασει.Στο φακελο 30 PHOTO,μολις η 13η φωτο ειναι οκ.Συνολικα απο τις 30 μονο 5-6 καταφεραν καπως να εστιασουν.Συμφωνα με το σερβις δεν υπαρχει θεμα,ετσι ειναι το κινητο.Εγω φταιω που εχω πολλες απαιτησεις σε λεπτομερεια.Στο φακελο (δεν τους τον εστειλα) MI 4C VS X6 PRO φαινεται πως εστιαζει το4c (που ειναι κινητο 10ετιας) και το προβλημα που εχει το ποκο.Εδω ειναι οι φωτο https://photos.google.com/

Απο βδομαδα θα ξαναμιλησω να δουμε τι θα πουνε.Εγω λεω οτι εχει θεμα και στελνω 50 φωτο.Το σερβις δεν θα επρεπε να μου στειλει τα δειγματα απο τος ελεγχους που (λεει) οτι εκανε;

Η γνωμη οσων (κυριως) εχουν το κινητο θα βοηθουσε πολυ.

Ευχαριστω!

2.png

Τι γνωμη ζητας δηλαδη πως γινεται να μην εστιαζει η κυρια καμερα πουλατο να ησυχασεις ρε φιλε τι να πω αλλα και αυτο παλι να ανταλλασεις φωτο με το σερβις χαχαχαχαχχα λες και τα γραφετε επιτηδες μερικοι ειλικρινα . . .

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, mixtri said:

H Ringke the best.

Μήπως κυκλοφόρησαν καμία για το συγκεκριμένο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, grge said:

Το εστειλα 2η φορα για σερβις σχετικα με το προβλημα εστιασης της κυριας καμερας.Η απαντηση τους ειναι  κατω στο τελος .

Την πρωτη φορα εχα στειλει 5-6 φωτο σαν δειγματα.ΟΙ 3 με το ποκο και 3 με 12 λαιτ και ρεντμι νοτε 10 για συγκριση.Η απαντηση ηταν οτι δεν βρηκαν αρκετα δειγματα στο κινητο και οτι στο ελεγχο που εκαναν δεν βρηκαν προβλημα.Μιλησα με τον υπαλληλο που εκανε τον ελεγχο και τον ρωτησα  γιατι τα δειγματα απο τον ελεγχο που εκαναν δεν υπηρχαν στο κινητο και μου ειπε να το ξαναστειλω οπως και εκανα.Αυτη τη φορα εστειλα 4 φακελους με φωτο.Τελικα τα πραγματα ειναι χειροτερα απο οτι περιμενα.Στον φακελο TIMEBURST υπαρχουν 10 φωτο,χωρις καμμια να καταφερει να εστιασει.Στο φακελο 30 PHOTO,μολις η 13η φωτο ειναι οκ.Συνολικα απο τις 30 μονο 5-6 καταφεραν καπως να εστιασουν.Συμφωνα με το σερβις δεν υπαρχει θεμα,ετσι ειναι το κινητο.Εγω φταιω που εχω πολλες απαιτησεις σε λεπτομερεια.Στο φακελο (δεν τους τον εστειλα) MI 4C VS X6 PRO φαινεται πως εστιαζει το4c (που ειναι κινητο 10ετιας) και το προβλημα που εχει το ποκο.Εδω ειναι οι φωτο https://photos.google.com/

Απο βδομαδα θα ξαναμιλησω να δουμε τι θα πουνε.Εγω λεω οτι εχει θεμα και στελνω 50 φωτο.Το σερβις δεν θα επρεπε να μου στειλει τα δειγματα απο τος ελεγχους που (λεει) οτι εκανε;

Η γνωμη οσων (κυριως) εχουν το κινητο θα βοηθουσε πολυ.

Ευχαριστω!

2.png

δοκιμασες αλλη καμερα να δεις αν εστιαζει?

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.opencamera&hl=el&gl=US

 

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2024 at 9:04 ΜΜ, grge said:

Το εστειλα 2η φορα για σερβις σχετικα με το προβλημα εστιασης της κυριας καμερας.Η απαντηση τους ειναι  κατω στο τελος .

Την πρωτη φορα εχα στειλει 5-6 φωτο σαν δειγματα.ΟΙ 3 με το ποκο και 3 με 12 λαιτ και ρεντμι νοτε 10 για συγκριση.Η απαντηση ηταν οτι δεν βρηκαν αρκετα δειγματα στο κινητο και οτι στο ελεγχο που εκαναν δεν βρηκαν προβλημα.Μιλησα με τον υπαλληλο που εκανε τον ελεγχο και τον ρωτησα  γιατι τα δειγματα απο τον ελεγχο που εκαναν δεν υπηρχαν στο κινητο και μου ειπε να το ξαναστειλω οπως και εκανα.Αυτη τη φορα εστειλα 4 φακελους με φωτο.Τελικα τα πραγματα ειναι χειροτερα απο οτι περιμενα.Στον φακελο TIMEBURST υπαρχουν 10 φωτο,χωρις καμμια να καταφερει να εστιασει.Στο φακελο 30 PHOTO,μολις η 13η φωτο ειναι οκ.Συνολικα απο τις 30 μονο 5-6 καταφεραν καπως να εστιασουν.Συμφωνα με το σερβις δεν υπαρχει θεμα,ετσι ειναι το κινητο.Εγω φταιω που εχω πολλες απαιτησεις σε λεπτομερεια.Στο φακελο (δεν τους τον εστειλα) MI 4C VS X6 PRO φαινεται πως εστιαζει το4c (που ειναι κινητο 10ετιας) και το προβλημα που εχει το ποκο.Εδω ειναι οι φωτο https://photos.google.com/

Απο βδομαδα θα ξαναμιλησω να δουμε τι θα πουνε.Εγω λεω οτι εχει θεμα και στελνω 50 φωτο.Το σερβις δεν θα επρεπε να μου στειλει τα δειγματα απο τος ελεγχους που (λεει) οτι εκανε;

Η γνωμη οσων (κυριως) εχουν το κινητο θα βοηθουσε πολυ.

Ευχαριστω!

2.png

Θεωρείς ότι είναι hardware issue? Η εστίαση είναι κυρίως software. Λογικά θα βελτιωθεί.

14 ώρες πριν, Arinos said:

Μήπως κυκλοφόρησαν καμία για το συγκεκριμένο κινητό;

No idea.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Redshift said:

δοκιμασες αλλη καμερα να δεις αν εστιαζει?

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.opencamera&hl=el&gl=US

Εχω δοκιμασει παρα πολλες εφαρμογες.

Open camera,snap camera,FJCamera,HedgeCam  πολλες αλλες και φυσικα γουγλοκαμερες πολλες.Ευχαριστω παντως

 

22 ώρες πριν, s_nova said:

 

Τι γνωμη ζητας δηλαδη πως γινεται να μην εστιαζει η κυρια καμερα πουλατο να ησυχασεις ρε φιλε τι να πω αλλα και αυτο παλι να ανταλλασεις φωτο με το σερβις χαχαχαχαχχα λες και τα γραφετε επιτηδες μερικοι ειλικρινα . . .

Που το βλεπεις το αστειο;Επειδη μαζι με το κινητο τους εστειλα μεσα και δειγματα που δειχνουν το προβλημα:Δεν θα επρεπε αυτοι εκει στο σερβις να μου στειλουν τα δειγματα απο τους ελεγχους που εκαναν;Ειναι λογικη αυτη να  πουλησω 2 μηνες κινητο.Αντε το πουλησα και παιρνω αλλο αν προκυψει προβλημα ξαναπουλαω;Δεν θα πρεπει να απαιτησω απο τον πωλητη να αναλαβει τις ευθυνες του;"Λες και τα γραφετε επιτηδες μερικοι ειλικρινα"Αυτο δεν το καταλαβα! Οπως και να εχει...Καλη Σαρακοστη!

2 ώρες πριν, mixtri said:

Θεωρείς ότι είναι hardware issue? Η εστίαση είναι κυρίως software. Λογικά θα βελτιωθεί.

No idea.

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση.Αυτο θελω. Να πουν 2-3 που εχουν το κινητο  αν εχουν παρομοιο θεμα.Επειδη στο σερβις δεν αναγνωριζουν το προβλημα.Λενε ναι το δοκιμασαμε παραλληλα με αλλο ποκο και κανενα θεμα.Ετσι ειναι το κινητο.Απλα εγω εχω ψηλες απαιτησεις σε λεπτομερεια και προτεινουν να παρω το 13Τ.Μα και το PIXEL 8 να παρω αν δεν εστιαζει παλι προβλημα θα υπαρχει.Απλα δεν θελουν να αναλαβουν τις ευθυνες τους.Δεν ξερω αν ειναι  hardware issue η software.Επισης λενε οτι εγινε επαναπρογραμματισμος. 

scrnli_5_4_2024_11-50-46 μ-μ-.png

Edited by grge
Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2024 at 4:29 ΜΜ, s_nova said:

Μετα την τοποθετηση Widget  στην οθονη που βαζει ο καθενας καλο ειναι να γινει απενεργοποιηση του Google discover .

Παταμε παρατεταμενα στην κεντρικη οθονη  / παταμε στο γραναζι κατω δεξια / περισσοτερα / -1 οθονη / μπαινουμε και βαζουμε καμια .

Εαν θελουμε στο μελλον να ξαναβαλουμε καποιο widget  το γυρναμε σε google discover βαζουμε τα widget που θελουμε και το απενεργοποιουμε ξανα λογο προβληματων που προκαλει η google  με κατα-περιοδους μεγαλη απωλεια μπαταριας κτλ .

Ακριβώς, αυτό είδα και εγώ, λογικά κάποιο bug είναι. Δεν σε αφήνει να προσθέσεις widget αν απενεργοποιησεις το discover. 

Επίσης και εγώ έχω το huawei gt2 pro και δεν έχω κάποιο θέμα που έλεγε ο φίλος πιο πάνω. 

On 4/4/2024 at 4:29 ΜΜ, s_nova said:

 

Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

Βαλε widget και μετα απενεργοποιησε το discover για να μην υπαρχει κανενα θεμα .Η ιδια η google ανακοινωσε το προβλημα .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

s_nova το youtube χωριs το εχουν πιασει τα παλαβα του σημερα απο το απογευμα..παιζει κανονικα απλα πεταει απο κατω σε καθε ανοιγμα βιντεακι αυτο..sponsorblock temporarily unavailable status 500 για καν 2 δευτερολεπτα και εξαφανιζετε....παιζει απλα πεταει αυτο το εκνευριστικο....εχουμε καμια λυση..?

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το τηλέφωνο το σεταρα ξανά (αυτή τη φορά κάτι έκανα λάθος και έπρεπε να περνάω κάθε κωδικό που είχα αποθηκευμένο σε σελίδες) όλα καλά,είναι διαμάντι το κινητό και ευτυχώς ήρθε ξανά στα χέρια μου.Ευχαριστουμε όλα τα παιδιά που βοηθάνε,μπήκα και εκανα τις ρυθμίσεις,έβαλα και adguard για τις διαφημίσεις αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν ενεργοποιηθηκε σωστά ή έπρεπε να κάνω μια επανεκκίνηση ίσως γιατί μετά στην εκκαθάριση που πάτησα μου έβγαλε κάτι για συναίνεση κλπ όπως βγάζει στις σελίδες που μπαίνεις πχ στο google.Θα το τσεκάρω αν το κάνει ξανα..καλό Σαββατόβραδο σε όλους. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Christos_Tz said:

s_nova το youtube χωριs το εχουν πιασει τα παλαβα του σημερα απο το απογευμα..παιζει κανονικα απλα πεταει απο κατω σε καθε ανοιγμα βιντεακι αυτο..sponsorblock temporarily unavailable status 500 για καν 2 δευτερολεπτα και εξαφανιζετε....παιζει απλα πεταει αυτο το εκνευριστικο....εχουμε καμια λυση..?

Οχι θελει να βγαλει διαφημιση  και βγαζει αυτο το μηνυμα κτλ .Η Google πολεμαει πολυ αυτη την κατασταση  απο την μια δηθεν να αφησει ο χρηστης ελευθερο χωρις block να σε ξεπατωσει στη διαφημιση  να βοηθηθουν οι χορηγοι , οι youtubers κτλ.απο την αλλη σου λεει αμα δε θες διαφημιση πληρωνε . . .Κοινως κοροιδευει τους παντες και τα παντα . .. Αλοιμονο βεβαια εχει καμια 3.000 δικαστηρια για τα παντα και οτι κινειται στο διαδικτυο . . .Οπως λεει η ιδια η Google " Συμφωνα με τους κανονες της " και γιαυτους τους δηθεν κανονες που λεει εχει δικαστηρια μεχρι και στην τουαλετα που παει:classic_laugh::classic_tongue:

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2024 at 7:53 ΜΜ, s_nova said:

Με το Redmi Watch 4 που εχω δουλευει αψογα σε συνεργασια με την εφαρμογη Mi Fitness ολες οι μετρησεις πραγματικα εγκυρες .

Για τον ηχο Κλησης δεν εχω ποτε διακοπες δοκιμασε κι αλλα αρχεια ηχων μπας και εχει κανα θεμα συμβατοτητας με διαφορους τυπους αρχειων  .

 

On 3/4/2024 at 8:11 ΜΜ, Redshift said:

καποιο προβλημα εχει το τηλεφωνο ,ουτε εμενα κανει διακοπες

--------------------------------------

για youtube χρησιμοποιουσα smart tube και ημουν ευχαριστημενος μιας και ειχε σχεδον ολες τις δυνατοτητες του revanced χωρις το μπλεξιμο της εγκαταστασης και αναβαθμισης του

ξερουμε καποιο αλλο αντιστοιχο που να ειναι και 64bit?

δλδ θελω sponsor block και login στον λογαρισμο μου στο youtube με κοψιμο διαφημισεων κλπ

https://github.com/yuliskov/SmartTube

 

21 ώρες πριν, nikotsal said:

Ακριβώς, αυτό είδα και εγώ, λογικά κάποιο bug είναι. Δεν σε αφήνει να προσθέσεις widget αν απενεργοποιησεις το discover. 

Επίσης και εγώ έχω το huawei gt2 pro και δεν έχω κάποιο θέμα που έλεγε ο φίλος πιο πάνω. 

Δηλαδή έχεις κάνει εγκατάσταση το huawei health το έχεις σύνδεση με το ρολόι και όταν βάζεις την επιλογή να ακούγεται ο ήχος κλήσης και στο ρολόι όταν σε καλούν το κινητό χτυπάει κανονικα; 

Τώρα το δοκίμασα και νομίζω βρήκα τι φταίει. Είχα ενεργοποιημενο να αναβοσβήνει το flash όταν με καλούν. Τώρα που το απενεργοποιησα χτυπάει κανονικα. Μάλλον το bug είναι όταν βάζεις να ανάβει και το flash. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, s_nova said:

Οχι θελει να βγαλει διαφημιση  και βγαζει αυτο το μηνυμα κτλ .Η Google πολεμαει πολυ αυτη την κατασταση  απο την μια δηθεν να αφησει ο χρηστης ελευθερο χωρις block να σε ξεπατωσει στη διαφημιση  να βοηθηθουν οι χορηγοι , οι youtubers κτλ.απο την αλλη σου λεει αμα δε θες διαφημιση πληρωνε . . .Κοινως κοροιδευει τους παντες και τα παντα . .. Αλοιμονο βεβαια εχει καμια 3.000 δικαστηρια για τα παντα και οτι κινειται στο διαδικτυο . . .Οπως λεει η ιδια η Google " Συμφωνα με τους κανονες της " και γιαυτους τους δηθεν κανονες που λεει εχει δικαστηρια μεχρι και στην τουαλετα που παει:classic_laugh::classic_tongue:

μαλιστα..εγινε σε ευχαριστω για την διευκρινηση...s_nova να μαs ενημερωνειs αν δεν σου ειναι κοποs οποτε συμβαινει κανα περιεργο και σταματαει η εφαρμογη και βγαινει tube update που το διορθωνει ωστε να ειμαστε παντα οκ updated στο tube...δεν μπορω να με φανταστω πλεον να βλεπω βιντεο με φουλ ads..εχουμε καλομαθει με το χωριs..😛

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το YouTube revanced, δεν είναι απαραίτητο να το κάνετε ενημέρωση κάθε φορά που βγαίνει κάτι. Αν δουλεύει, μπορείτε να το αφήσετε.

Μια ερώτηση, η εφαρμογή του καιρού μπορεί αυτόματα να χρησιμοποιεί την τοποθεσία ώστε να δείχνει την θερμοκρασία που στην περιοχή που είμαι ή πρέπει να την αλλάζω κάθε λίγο και λιγάκι;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Christos_Tz said:

μαλιστα..εγινε σε ευχαριστω για την διευκρινηση...s_nova να μαs ενημερωνειs αν δεν σου ειναι κοποs οποτε συμβαινει κανα περιεργο και σταματαει η εφαρμογη και βγαινει tube update που το διορθωνει ωστε να ειμαστε παντα οκ updated στο tube...δεν μπορω να με φανταστω πλεον να βλεπω βιντεο με φουλ ads..εχουμε καλομαθει με το χωριs..😛

Μα κατα βαθος δεν ειμαστε εναντιον των διαφημισεων αλλα η συχνοτητα και ο τροπος που προβαλλονται ειναι αρρωστημενος οταν ενας ολοκληρος πλανητης δεν το  γουσταρει αυτο . . 

11 minutes ago, Arinos said:

Σχετικά με το YouTube revanced, δεν είναι απαραίτητο να το κάνετε ενημέρωση κάθε φορά που βγαίνει κάτι. Αν δουλεύει, μπορείτε να το αφήσετε.

Μια ερώτηση, η εφαρμογή του καιρού μπορεί αυτόματα να χρησιμοποιεί την τοποθεσία ώστε να δείχνει την θερμοκρασία που στην περιοχή που είμαι ή πρέπει να την αλλάζω κάθε λίγο και λιγάκι;

Η εφαρμογη του καιρου ναι μπορει να χρησιμοποιει αυτοματα την τοποθεσια αλλα παντα με παραπανω καταναλωση μπαταριας εφοσον αλλαξει στο Αυτοματο ...Πας Ρυθμισεις /  Τοποθεσια / Αδειες τοποθεσιας εφαρμογων / μπαινεις βρισκεις Καιρος μπαινεις και οριζεις να επιτρεπεται παντα .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, s_nova said:

Μα κατα βαθος δεν ειμαστε εναντιον των διαφημισεων αλλα η συχνοτητα και ο τροπος που προβαλλονται ειναι αρρωστημενος οταν ενας ολοκληρος πλανητης δεν το  γουσταρει αυτο . . 

Η εφαρμογη του καιρου ναι μπορει να χρησιμοποιει αυτοματα την τοποθεσια αλλα παντα με παραπανω καταναλωση μπαταριας εφοσον αλλαξει στο Αυτοματο ...Πας Ρυθμισεις /  Τοποθεσια / Αδειες τοποθεσιας εφαρμογων / μπαινεις βρισκεις Καιρος μπαινεις και οριζεις να επιτρεπεται παντα .

Έτσι το έχω αλλά δεν αλλάζει την τοποθεσία.

Μήπως πρέπει να κάνω και κάτι άλλο μέσα από την εφαρμογή καιρού;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Arinos said:

Έτσι το έχω αλλά δεν αλλάζει την τοποθεσία.

Μήπως πρέπει να κάνω και κάτι άλλο μέσα από την εφαρμογή καιρού;

Βάζεις μεσα στο + την πόλη που θες εννοείται ότι θα έχεις ενεργή την τοποθεσία της συσκευής. Αλλά να ξέρεις ο μαμά καιρός της συσκευής είναι πολύ τυπικός και όχι αναλυτικός για όλες τις πόλεις της Ελλάδας βάλε άλλον απ' το Play εάν θες καλύτερο .

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, s_nova said:

Βάζεις μεσα στο + την πόλη που θες εννοείται ότι θα έχεις ενεργή την τοποθεσία της συσκευής. Αλλά να ξέρεις ο μαμά καιρός της συσκευής είναι πολύ τυπικός και όχι αναλυτικός για όλες τις πόλεις της Ελλάδας βάλε άλλον απ' το Play εάν θες καλύτερο .

Απλά μην βρίσκομαι πχ Αίγινα και δείχνει πχ Μαρούσι που το έχω βάλει. Ας λέει και Αθήνα, Πειραιάς, Σαλαμίνα, Σαρωνικός. Οτιδήποτε μπορεί να δείξει σχετικά κοντά.

Χρησιμοποιώ και την εφαρμογή Foreca που δουλεύει μια χαρά με την τοποθεσία κλπ αλλά θέλω στο widget του καιρού και όταν είναι κλειδωμένο να δείχνει πιο κοντά στην τοποθεσία μου παρά την πόλη που έχω βάλει χειροκίνητα.

2 minutes ago, Sotos86 said:

Weawow για καιρό. Εξαιρετικό! 

Φαίνεται πολύ καλή, θα την δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sotos86 said:

Weawow για καιρό. Εξαιρετικό! 

Εγώ το μόνο που έβλεπα να πέφτει μέσα σχεδόν πάντα είναι αυτο που χρησιμοποιεί η Samsung.Μετα τα Iphone αλλά το accuweather που έχει η xiaomi έπεσε αρκετές φορές έξω όταν έμπαινα στο site..Αυτο το συγκεκριμένο η αλήθεια είναι ότι δεν το γνώριζα 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Sotos86 said:

Weawow για καιρό. Εξαιρετικό! 

Σε ευχαριστώ! Καταπληκτική εφαρμογή, μου λύθηκε το πρόβλημα και βολεύτηκα άψογα με τα widget που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις πιο ακριβεις εφαρμογες καιρου ειναι η "καιρος και ρανταρ".Εχει το καλυτερο ρανταρ για τον καιρο και πεφτει μεσα στις προβλεψεις

Weather & Radar - Εφαρμογές στο Google Play.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Sotos86 said:

Weawow για καιρό. Εξαιρετικό! 

..το περασα και βρηκα την υγεια μου...προσαρμoσα και το widjet στην πρωτη οθονη στα μετρα του ωστε να μου ελευθερωσει αλλη μια γραμμη να μπουνε εικονιδια εφαρμογων να δειχνει γεματη η οθονη χωριs Κενα..και ειμαι μια ομορφια...thanks...ωραιο app...

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...