Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

57 minutes ago, supermario said:

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται για να βλέπετε στατιστικά γιατί η μαμά με μπερδευτεί ;

Accubattery 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, George6633 said:

Αυτή τη στιγμή είμαι στο 45% με 6 ώρες ενεργή οθόνη.Εντάξει εγώ δεν μπορώ να ζητήσω κάτι άλλο από τη μπαταρία,νομίζω ότι πάει αρκετά καλά!

Ρε παιδιά απορώ πως γίνονται αυτοί οι χρόνοι...

 

Εγώ 5 ώρες sot είχα με s23U 

 

, τώρα άντρε να είναι 5.30 τι γίνεται? Τί κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, redcom7 said:

Ρε παιδιά απορώ πως γίνονται αυτοί οι χρόνοι...

 

Εγώ 5 ώρες sot είχα με s23U 

 

, τώρα άντρε να είναι 5.30 τι γίνεται? Τί κάνω λάθος?

Φιλε μου δεν κανεις τιποτα λαθος , ειναι καθαρα ο τροπος χρησης.

Ο φιλος που ειναι με 5,30 ωρες στο 50% μπορει να ειναι μονιμα συνδεμενος με wifi και να εχει χρονο απο την τελευταια φορτιση 6ωρες , αρε σε standby μονοι 30 λεπτα .

Εμενα μου εχει τυχει 5 ωρες SOT με χρονο απο την τελευταια φορτιση 27 ωρες και χρηση εντος και εκτος σπιτιου (μονο ν τσεκαρεις ενα μηνυμα κατω απο τον ηλιο χτυπαει η φωτεινοτητα το 100%) 

Και μου εχει τυχει και SOT 8 ωρες με χρονο απο την τελευται φορτιση 16 ωρες, αλλα ημουν στο σπιτι μονιμα σε wifi και ελιωνα σε yutube , browsing και παιχνιδιακια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω γράψει άπειρες φορές μην δίνετε κ πολύ σημασία τι λέει ο κάθε ένας με τους χρόνους.  Άλλη λειτουργία κάνω εγώ Άλλη εσείς ,μπορεί να έχω 10 ρουτίνες, μπορεί να μην έχω καλό σήμα με τον κάθε παροχο μπορεί να έχω πιο αυξημένη την φωτεινότητα να δουλεύω πολύ wifi να έχω ενεργό το aod, 1000 μπορεί.  Μέχρι κ οι εφαρμογές παίζουν ρόλο κ πως το στήνεις.  Η μπαταρία σε όλους ΊΔΙΑ είναι η διαφορά μας είναι η ΧΡΉΣΗ που κάνουμε. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, dimkit said:

Φιλε μου δεν κανεις τιποτα λαθος , ειναι καθαρα ο τροπος χρησης.

Ο φιλος που ειναι με 5,30 ωρες στο 50% μπορει να ειναι μονιμα συνδεμενος με wifi και να εχει χρονο απο την τελευταια φορτιση 6ωρες , αρε σε standby μονοι 30 λεπτα .

Εμενα μου εχει τυχει 5 ωρες SOT με χρονο απο την τελευταια φορτιση 27 ωρες και χρηση εντος και εκτος σπιτιου (μονο ν τσεκαρεις ενα μηνυμα κατω απο τον ηλιο χτυπαει η φωτεινοτητα το 100%) 

Και μου εχει τυχει και SOT 8 ωρες με χρονο απο την τελευται φορτιση 16 ωρες, αλλα ημουν στο σπιτι μονιμα σε wifi και ελιωνα σε yutube , browsing και παιχνιδιακια

Ε ναι έτσι σερί χρήση πάει...όπως τα λες είναι..

34 minutes ago, challenge143 said:

Παιδιά το έχω γράψει άπειρες φορές μην δίνετε κ πολύ σημασία τι λέει ο κάθε ένας με τους χρόνους.  Άλλη λειτουργία κάνω εγώ Άλλη εσείς ,μπορεί να έχω 10 ρουτίνες, μπορεί να μην έχω καλό σήμα με τον κάθε παροχο μπορεί να έχω πιο αυξημένη την φωτεινότητα να δουλεύω πολύ wifi να έχω ενεργό το aod, 1000 μπορεί.  Μέχρι κ οι εφαρμογές παίζουν ρόλο κ πως το στήνεις.  Η μπαταρία σε όλους ΊΔΙΑ είναι η διαφορά μας είναι η ΧΡΉΣΗ που κάνουμε. 

Μα λέω και εγώ τι γίνεται....?

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Εμένα έχει πρόβλημα η όχι για πείτε 

 

https://youtube.com/shorts/PazH4osxI4M?si=_JLUamHCfT61FS5F

Εσένα παίζει να έχει πάρει και το 1ο updatε 😄 

Μια χαρα ρολλαρει. Εχουμε δει πολυ χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λοιπόν δεν έχω κανένα πρόβλημα... λειτουργεί άψογα στα μάτια μου . Και σε κανένα έτος θα σπάσω την οθόνη θα μου δώσουν καινούργιο και όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

το κουπονι επιστροφης των 100 ευρω το εχει παρει καποιος πισω?

εκανα την εγγραφη μεσα απο το members αλλα δε ζητησε καποιο λογαριασμο τραπεζης,ετσι ειναι η διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! όσοι έχετε από τις τελευταίες σειρές Ultra της Samsung και τραβάτε βίντεο με ζοομ πάρτε Iphone να σωθείτε η Samsung δεν το έχει δυστυχώς είναι η διάταξη φακών υπο γωνία θέασης με την κλήση με το επίπεδο ταχύτητας και τα σχετικά 🤣🤣🤣🤣

 

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, challenge143 said:

Αντε την κάναμε και εμείς την τρέλα κ δαντέλα.... η παντόφλα να δούμε πότε θα πέσει... 

IMG-851eb00a0bf647240105c6a673c47eec-V.jpg

Καλημέρα.Κάποιος που να έχει βάλει Spigen EZ Fit OPTIK pro στους φακούς και να χρησιμοποιεί γνήσια θήκη samsung να μου πει αν εξέχουν απο την θήκη;Επίσης Challenge143 έχεις το titanium grey όπως εγώ και επίσης πήρες σε χρώμα Black Ez fit Optik pro πάλι όπως εγώ 😄 κριμα που σήμερα είδα αυτό στο Amazon ότι βγαίνουν και στο χρώμα του κινητού titanium Grey.

 https://www.amazon.com/dp/B0CN8J7H9X?ref_=cm_sw_r_apan_dp_M87RR0K6WV1RV3RRDPKS&starsLeft=1&th=1&psc=1

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ θα σταθώ αρχικά στο stand by της συσκευής σε εμένα χάνει 4% σε 8 ώρες μακάρι να παραμείνει έτσι 

Η ζελατίνα της samsung καλή αλλά εάν χρησιμοποιείται χειρονομία σάρωσης και όχι κουμπιά είναι ενοχλητικό γιατί δεν καλύπτει όλη την οθόνη. 

Επιστροφή από iphone δυσκολεύομαι λίγο αλλά όσο περνάει ο καιρός μου αρέσει περισσότερο. 

Η συσκευή έχει δυνατότητες για να γίνει καλύτερη αλλά πρέπει να είναι πιο σοβαροί όταν βγάζουν ένα προϊόν στην αγορά  .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα πράγμα που έχω παρατηρήσει το κάνει μόνο στο Instagram.Όταν μπαίνω σε ένα προφίλ η στο δικο μου και πατάω σε μια φωτογραφία να ανοίξει πλήρη εικόνα η οθόνη κάνει κάτι σαν εφέ στα χρώματα σαν αυτόματη διόρθωση.Αν μπορεί ας το δει και κάποιος άλλος να μου πει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rospy7 said:

Ένα ακόμα πράγμα που έχω παρατηρήσει το κάνει μόνο στο Instagram.Όταν μπαίνω σε ένα προφίλ η στο δικο μου και πατάω σε μια φωτογραφία να ανοίξει πλήρη εικόνα η οθόνη κάνει κάτι σαν εφέ στα χρώματα σαν αυτόματη διόρθωση.Αν μπορεί ας το δει και κάποιος άλλος να μου πει.

Γενικα τα social φίλε μου ειναι πονεμένη ιστορία και το καθένα έχει τη δική του, γιατί είναι στο δικό τους κόσμο...

Την προηγούμενη βδομάδα είχε lag όταν μπαινοβγαινες στις συζητήσεις.. από χθες όταν κάνω scroll πανω-κατω στις συζητήσεις δεν είναι καθόλου smooth και το πιο κουφό...αντί για "αποστολή ", σήμερα ξύπνησε με "send"... ο,τι να'ναι! Τώρα έκανα την ενημέρωση και το μόνο που παραμένει είναι το lag όταν κάνεις scroll up, scroll down...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, wannaplay said:

το κουπονι επιστροφης των 100 ευρω το εχει παρει καποιος πισω?

εκανα την εγγραφη μεσα απο το members αλλα δε ζητησε καποιο λογαριασμο τραπεζης,ετσι ειναι η διαδικασια?

μόλις το παραλάβουν θα σου στείλουν την προσφορά και μια φόρμα που αν την αποδεχτείς τη συμπληρώνεις και την επόμενη σου βάζουν τα χρήματα, έτσι έγινε σε εμένα 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rospy7 said:

Ένα ακόμα πράγμα που έχω παρατηρήσει το κάνει μόνο στο Instagram.Όταν μπαίνω σε ένα προφίλ η στο δικο μου και πατάω σε μια φωτογραφία να ανοίξει πλήρη εικόνα η οθόνη κάνει κάτι σαν εφέ στα χρώματα σαν αυτόματη διόρθωση.Αν μπορεί ας το δει και κάποιος άλλος να μου πει.

Δεν βλέπω να κάνει κάτι τέτοιο. εκτός αν γέρασα κ χρειάζομαι γυαλιά😂😂😂

1 ώρα πριν, wannaplay said:

το κουπονι επιστροφης των 100 ευρω το εχει παρει καποιος πισω?

εκανα την εγγραφη μεσα απο το members αλλα δε ζητησε καποιο λογαριασμο τραπεζης,ετσι ειναι η διαδικασια?

Μόλις ολοκληρώνεις την εγγραφή σου. Έρχεται email από την Samsung που σου αναγράφει πως θα ελέγξουν την εγκυρότητα της συμμετοχής κ θα σε ενημερώσουν με καινούργιο μήνυμα για την εξέλιξη 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, xalaros said:

Να αναφέρω πάλι 2 παρατηρήσεις που είχα γράψει παλαιότερα...
Η συσκευή τρέχει μόνο 64 bit εφαρμογές λόγω chip Snapdragon 8 Gen 3.
Σε αρκετά παιχνίδια κρασάρει σε τυχαία σημεία. 

Θα σταθώ στο τελευταίο...

Το κρασαρισμα το κάνει σε απαιτητικά παιχνίδια έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω να βρω πως αλλαζεις ηχους στις ειδοποιησεις του instagram ,στο s21  εμπαινες ρυθμισεις συστηματος και ειχε επιλογή εκει,στο s24  δεν εχει επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Θα σταθώ στο τελευταίο...

Το κρασαρισμα το κάνει σε απαιτητικά παιχνίδια έτσι?

Εγω παντως στο Diablo Immortal με ολα τα settings high/ultra δεν μου εχει κανει κιχ και εχω παιξει αρκετα για τα δεδομενα μου

Link to comment
Share on other sites

Θα προτείνω και κάτι άλλο και όποιος θέλει το κάνει...

Θεωρώ άσκοπο να είναι ενεργή η RAM PLUS καθώς δεν αποσκοπεί σε κάτι...για εμένα κακό πάρα καλό κάνει, γιατί μένουν ανοιχτές εφαρμογές που τρέχουν χωρίς ιδιαίτερο λόγο και καταναλώνουν μπαταρία...Φανταστείτε να την έχετε ενεργή κι ακόμα χειρότερα να ειναι στα 6 ή στα 8 όπου είναι by default....

12αρα μνήμη έχουμε, ήμαρτον!

Ξαναλέω....άποψή μου. 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, redcom7 said:

Ρε παιδιά απορώ πως γίνονται αυτοί οι χρόνοι...

 

Εγώ 5 ώρες sot είχα με s23U 

 

, τώρα άντρε να είναι 5.30 τι γίνεται? Τί κάνω λάθος?

Έγραψα και πιο πίσω τη χρήση που κάνω.Δεν είμαι αυτός που έχω μόνιμα ανοιχτό 4G-5G,bluetooth,gps,φωτεινότητα κλπ γιατί αυτή τη στιγμή δεν εργάζομαι και μέχρι να φύγω για σεζόν όταν είμαι σπίτι το δουλεύω σε Wifi κλπ.Απλα έχω βγάλει και την γρήγορη φόρτιση και πλέον τις τελευταίες δύο φορτίσεις τις κάνω με έναν 5βατο φορτιστή και το έχω κλειστό.Το ξέρω ότι μπορεί να είμαι υπερβολικός αλλά αφού έχω την πολυτέλεια το κάνω.Απο Μάιο θα δω τι ψάρια πιάνει σε "βαριά χρήση".Παντως χθες το έβαλα στο 13% για φόρτιση και είχε φτάσει τις 11 ώρες Sot.Οποτε για την δική μου χρήση αυτή τη στιγμή είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Αν αλλάξω τρόπο χρήσης θα αλλάξει και το ποσό γρήγορα πέφτει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καποιο παιδι ειχε γραψει για το πως μπορουμε να εχουμε διαφορετικο ηχο ειδοποιησης σε καθε εφαρμογη.

Δεν το βρισκω. Το ξερει καποιος πως γινεται πλζ?

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Geo_F1 said:

Καποιο παιδι ειχε γραψει για το πως μπορουμε να εχουμε διαφορετικο ηχο ειδοποιησης σε καθε εφαρμογη.

Δεν το βρισκω. Το ξερει καποιος πως γινεται πλζ?

Μεταβείτε στις Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεις Σύνθετες ρυθμίσεις και ενεργοποιήστε τη διαχείριση κατηγοριών ειδοποιήσεων για κάθε εφαρμογή 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zorbas100 said:

Μεταβείτε στις Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεις Σύνθετες ρυθμίσεις και ενεργοποιήστε τη διαχείριση κατηγοριών ειδοποιήσεων για κάθε εφαρμογή 

Εισαι αρχηγος!

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Θα προτείνω και κάτι άλλο και όποιος θέλει το κάνει...

Θεωρώ άσκοπο να είναι ενεργή η RAM PLUS καθώς δεν αποσκοπεί σε κάτι...για εμένα κακό πάρα καλό κάνει, γιατί μένουν ανοιχτές εφαρμογές που τρέχουν χωρίς ιδιαίτερο λόγο και καταναλώνουν μπαταρία...Φανταστείτε να την έχετε ενεργή κι ακόμα χειρότερα να ειναι στα 6 ή στα 8 όπου είναι by default....

12αρα μνήμη έχουμε, ήμαρτον!

Ξαναλέω....άποψή μου. 🙂

Και εγώ το έχω στα 4g ... πιστεύω είναι καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Θα σταθώ στο τελευταίο...

Το κρασαρισμα το κάνει σε απαιτητικά παιχνίδια έτσι?

Υπάρχουν πολλές αναφορές σε ξένα sites για κρασαρίσματα αρκετών παιχνιδιών πιθανώς λόγω ασυμβατότητας με τον Snapdragon 8 Gen 3 ή νέας υλοποίησης OpenGL. Στο Final Fwy 2R (στυλ Outrun για τους παλιούς) που δεν το λες απαιτητικό μου το κάνει συνέχεια σε τυχαία σημεία.
https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S24/Games-crashing-on-S24U/td-p/2790027
https://www.reddit.com/r/samsung/comments/1afdvaf/games_keep_crashing_s24_ultra/
https://www.reddit.com/r/DragonballLegends/comments/1aft2ca/attention_all_s24_ultra_users_crash_fix_maybe_a/
https://www.reddit.com/r/runescape/comments/1abpi34/mobile_app_crashes_on_samsung_s24_ultra/
https://www.reddit.com/r/samsung/comments/1ad42pc/s24_ultra_games_crashing/
https://www.reddit.com/r/DBLegendsReddit/comments/19efdv4/db_legends_keeps_crashing_s24_ultra/

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...