Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, redcom7 said:

Ρε παιδιά μια χαρά είναι η συσκευή.. Τα σπάει.......

 

Χαλαρώστε...

Όχι σου λέω έχει πρόβλημα.  Έχω έναν φίλο που έχει έναν φίλο που είχε ένα φίλο με την συσκευή κ αυτουνού του δούλευε σωστά.  🤪. ( κ εγω παιδιά αποσυρομαι όντως κούρασε χωρίς λόγο κ ξανά γράφω οτι ακόμα ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΈΡΘΕΙ ΤΟ 1 updated) . Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Gorge said:

Έχουμε φτάσει τις 61 σελίδες. Οι 30 είναι για το ζουμ, άλλες 15 για τα χρώματα και οι άλλες για κουπόνια.  Έχουν κουράσει και τα 3 θέματα. Όσοι πιστεύουν ότι υπάρχει πρόβλημα να πάνε να τα επιστρέψουν και να μας ενημερωσουν για την εξέλιξη, όσοι δεν το πιστεύουν να τα χαρούν και όσοι δεν τα έχουν πάρει μη προσπαθούν να αλλάξουν γνώμη σε όσους τα έχουν.

Γιατί αρχίζω να πιστεύω ότι ίσως να γίνετε λόγο ζήλιας; 

Με αυτή την λογική τότε μπορούμε να πούμε ότι όσοι το έχουν πάρει και δεν βλέπουν προβλήματα προσπαθούν να πείσουν τον εαυτό τους.

Σε παλιό πόστ άλλος αναφέρει ότι δεν βλέπει διαφορά στον κορεσμό των χρωμάτων μεταξύ 22 και 24 και στο ΙΔΙΟ μήνυμα γράφει ότι το vivid του 24 είναι ίδιο με το natural του 23 και ότι δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ των 2 Mode του 24. Αυτό το έχουν αναφέρει όλα τα μεγάλα site και μια αναζήτηση στο google θα σε πείσει ότι δεν είναι από την φαντασία μας αλλά υπαρκτό γεγονός. Αν είναι θέμα επιλογής της Samsung είναι άλλου παπά Ευαγγέλιο - προς το παρόν επίσημα δεν έχει ειπωθεί τίποτα. Σχεδόν όλοι γράφουν πως πλέον τα χρώματα τα συνηθίσαμε (όπως και εγώ) - όχι όμως ότι δεν υπάρχει διαφορά. Αν είναι σκόπιμη ή όχι είναι άλλο θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

 

Τα παράπονα που υπάρχουν εδώ μέσα είναι κυρίως από κατόχους της συσκευής!

Εσείς οι λίγοι που δηλώνετε ευχαριστημένοι εάν δεν θέλετε μη διαβάζετε δεν μπορείτε να υποχρεώσετε τον άλλον να μην ποστάρει την άποψή του για τη συσκευή που έχει αγοράσει και τι τον ενοχλεί!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Konstantine73 said:

 

Τα παράπονα που υπάρχουν εδώ μέσα είναι κυρίως από κατόχους της συσκευής!

Εσείς οι λίγοι που δηλώνετε ευχαριστημένοι εάν δεν θέλετε μη διαβάζετε δεν μπορείτε να υποχρεώσετε τον άλλον να μην ποστάρει την άποψή του για τη συσκευή που έχει αγοράσει και τι τον ενοχλεί!

Ειναι κουραστικο να διαβαζεις τα ιδια και τα ιδια.Ξερουμε τα <<προβληματα>> και περιμενουμε το update.

Παμε παρακατω...

Link to comment
Share on other sites

Μα δε λέω ότι εμένα δεν έχει πρόβλημα στο ζουμ που λέτε. Στην αρχή νόμιζα δεν είχε αλλά το κοίταζα στις φωτογραφίες. 

Και στα χρώματα βλέπω διαφορά και στο ζουμ και στο πενάκι όταν είναι σε μαγνητική θήκη. Το τελευταίο ξέρω ότι δεν φτιάχνει τα υπόλοιπα είναι ανούσια να τα συζητάμε 30 σελίδες χωρίς να δούμε κάποιο update. Αν τώρα δεν κρατιέται κάποιος ας το επιστρέψει.  

Προσωπικά από την στιγμή που και το s21 είχε το ίδιο θέμα και δε ενοχλεισε ποτέ, δε βλέπω τον λόγο να με ενοχλεισει τώρα ντε και καλά. Για τα χρώματα από την στιγμή που το πρόβλημα είναι μόνο στην αρχική οθόνη και σε ορισμένες εφαρμογές και όχι σε βίντεο φωτογραφίες κλπ δεν βλέπω ότι είναι πρόβλημα, αλλά κάτι προς φτιάξιμο. 

Είμαι σε αναμονή για το επόμενο πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά παιδιά η υποστήριξη της Samsung δεν αναγνωρίζει το πρόβλημα ως Hardware με το ζουμ λέγοντας ότι οι προγενέστερες γενιές κάναν το ίδιο κάποια λιγότερο κάποια περισσότερο.

Είναι θέμα διάταξης φακών πως εναλλάσονται οι εικόνες στο ζοομ και ότι θα διορθωθεί με μελλοντικά software updates επιτέλους έφυγε το άγχος αγαπημένη μου Samsung 😂😂😂😂

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση διοτι δεν γνωριζω , με τα update πως δουλευει στην samsung? ερχονται σχετικα γρηγορα σε ολους η μπορει να βγει αναβαθμιση στην αμερικη και ευρωπη να ερθει μετα απο εναν μηνα?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα ή να δημιουργηθεί ένα νέο topic για τα προβλήματα της συσκευής ή με tips για τη χρήση της συσκευής. Είναι αδύνατον να παρακολουθήσει κάποιος το θέμα πλέον.  

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nikosaek2121 said:

Με το Update τι γίνεται? Πάντα Release date δεν είχαμε & το Update ? Έχει περάσει σχεδόν εβδομάδα & Ακόμα Υοκ.

 

5 minutes ago, taxudromos said:

ερωτηση διοτι δεν γνωριζω , με τα update πως δουλευει στην samsung? ερχονται σχετικα γρηγορα σε ολους η μπορει να βγει αναβαθμιση στην αμερικη και ευρωπη να ερθει μετα απο εναν μηνα?

Σε ξένο community είχαν πει για νωρίς αυτή την εβδομάδα. 

Λογικά με όλες αυτές τις αναφορές δεν ξέρω αν το τηρήσουν. Θα έρθει αργά ή γρήγορα. 

Link to comment
Share on other sites

@vwbestakos να πούμε ότι δεν στα λέγαμε στα λέγαμε.  Όλες έτσι είναι οι συσκευές. Απλά σε σένα ίσως ήταν λίγο ποιο έντονο κ με τα update πιστεύω θα είναι ποιο ομαλή η κατάσταση.  Κοίτα να το χαρείς την κινητήρα 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχετε καταλάβει μερικοί δεν πάμε κόντρα κ λέμε κάτι που βλέπουμε, ότι δεν το κάνει ένα παράδειγμα αυτό με τις κάμερες στην λειτουργία βίντεο. αλλά προσπαθούμε να καταλάβουμε αν όντως υπάρχουν συσκευές που δεν το κάνουν που γράψανε μερικοί κ μέχρι τώρα όσα βίντεο έχουμε δει κ όσα κινητά έχουμε πιάσει στα χέρια μας συμβαίνει το ίδιο σε όλα κ σε όλες τις εταιρείες υπάρχουν φτηνές συσκευές που στην αλλαγή του αισθητήρα όχι μόνο κουνάει λίγο την εικόνα αλλά χάνει όλη την εικόνα μέχρι να δείξει ο άλλος φακός.

Ακούσαμε μέχρι πως υπάρχουν κ κινητά που είναι εντελώς σμουθ στην αλλαγή εγώ δεν το έχω δει ποτέ με τα μάτια μου αυτο από δύο κ 3 διαφορετικούς αισθητήρες με διαφορετική δουλειά ο καθένας να βγαίνει ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα χωρίς να φαίνεται καθόλου αισθητό στο μάτι.

Εμείς το λέμε τι συμβαίνει κ το παραδεχόμαστε.. όπως κ πολλά παιδιά από διαφορετικές εταιρείες...

Εσείς που λέτε ότι υπάρχουν κ κάποια που δεν το κάνουν που είναι να μας τα δείξετε.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, challenge143 said:

@vwbestakos να πούμε ότι δεν στα λέγαμε στα λέγαμε.  Όλες έτσι είναι οι συσκευές. Απλά σε σένα ίσως ήταν λίγο ποιο έντονο κ με τα update πιστεύω θα είναι ποιο ομαλή η κατάσταση.  Κοίτα να το χαρείς την κινητήρα 

Είναι λίγο ποιο έντονο το είπε και ο τεχνικός όταν πήγα να παραλάβω την συσκευή μου από το service θα διορθωθεί με software update είπε σίγουρα 

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Το λέω και θα το ξαναπώ...

Όταν κάποιος αγοράζει συσκευή day one προπαραγγελία είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα  αντιμετωπίσει προβλήματα...

Προσωπικά δεν βρίσκω καμία λογική σε αυτό...

Το s23 ultra το είχα αγοράσει προς τα τέλη του μάρτη χωρίς κανένα πρόβλημα πάνω του...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Konstantine73 said:

Το λέω και θα το ξαναπώ...

Όταν κάποιος αγοράζει συσκευή day one προπαραγγελία είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα  αντιμετωπίσει προβλήματα...

Προσωπικά δεν βρίσκω καμία λογική σε αυτό...

Το s23 ultra το είχα αγοράσει προς τα τέλη του μάρτη χωρίς κανένα πρόβλημα πάνω του...

Μην το λες. Υπάρχει λογική (ίσως η μόνη αν εξαιρέσεις αυτούς που θέλουν πάντα να έχουν το πιο καινούργιο κινητό day one). Εγώ πήρα, λόγω των προπαραγελιών, το 1TB στα 1044 ευρώ (-20% και αποφορολόγηση) και περιμένω και το 100αρικο από το trade in. Δεν ξέρω αν θα ξαναφτάσει σε αυτή την τιμή και μετά από πόσους μήνες. Αισθάνομαι πάντως ότι δεν έκανα άσχημα που κινήθηκα άμεσα, αλλά πάλι έτσι σκέφτομαι εγώ και δεν είναι υποχρεωτικό να το συμμερίζονται όλοι. Αυτό που θέλω να πω όμως είναι ότι υπήρχαν σοβαρά κίνητρα για κάποιους. 

Edited by James Bond
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, supermario said:

να κανω μια ερωτηση παιδια σε αυτην την εφαρμογη στο battery εκει που λεει capacity (reported by system) τι τιμη σας βγαζει?

κάποιος να δοκιμάσει να μου πει τιμη που το βγάζει .....

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί δεν παίρνεται χαμπάρι μας έχετε πρήξει με το S23 Ultra εδώ είναι νήμα για το s24 Ultra έχετε γίνει κουραστικοί και επαναλαμβάνεται συνέχεια κάποια μειονέκτημα του κινητού χωρίς να το έχετε καν στην κατοχή σας που από οτι φαίνεται τελικά θα διορθωθούν στα επόμενα updates.Τι να κάνουμε εμείς πιαστήκαμε κορόιδα τα σκασαμε στην Sammy και το πήραμε day one εσείς ήσασταν οι πονηροι της ιστορίας.

2 minutes ago, supermario said:

κάποιος να δοκιμάσει να μου πει τιμη που το βγάζει .....

Το capacity είναι 4855mAh.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, supermario said:

κάποιος να δοκιμάσει να μου πει τιμη που το βγάζει .....

Τυπική 5000 και ονομαστική 4855

Έτσι είναι πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, billkal said:

Ωραία για τους άπιστους..ανεβάζω σε λίγο βίντεο απο s24 ultra που δεν έχει το πρόβλημα με τις κάμερες!

Όχι πάλι από την αρχή. 

Λίγο έλεος...

Απο πάνω το μέλος ρωτούσε για την μπαταρία και χάθηκε στα post του ζουμ. Και αρχίζουμε πάλι;

Το έχουμε δει το βίντεο από αρκετά κινητά samsung και μη.

ΦΤΑΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Για να τελειώσω  τη συνδρομή μου σε αυτό το thread και επειδή λυπάμαι τα άτομα που θα το αγοράσουν και θα ψάχνουν κάποια ενδιαφέρουσα πληροφορία για το πενάκι ή την AI και θα διαβάζουν διδακτορικές διατριβές για την οθόνη που έχει ψηφιστεί από πολλά site ως η καλύτερη μακράν της αγοράς, παραθέτω αυτούσια σχόλια από παρόμοιο καιρό πέρσι, για το s23 ultra και από διαφορετικούς συμφορουμίτες. Από εκεί και πέρα, καλή συνέχεια και ο νοών νοείτω:

"Συμφωνω είναι χάλια το ασπρο στο κινητό. Την  πρώτη φορά που το είδα λέω εντάξει είναι demo, πήγα στο πλαίσιο δεύτερη επιλογή καταστήματος να τσεκάρω, το αποτέλεσμα ίδιο. Παω στα media βλέπω πάλι τη συσκευή για τρίτη φορά, το ασπρο απλά δεν είναι ασπρο. Εχει μια ρύθμιση στην οθόνη που μπορείτε να την ενεργοποιήσετε αλλά πάλι δεν είναι καλό το αποτέλεσμα."

"Τα είπαμε αυτά, δεν έχω καμία αμφιβολία για τέτοια θέματα. Η απάντηση είναι μία φίλε μου. Apple. Η Samsung αντιγράφει τα ξεπλυμενα χρώματα στο βωμό των "tests από displaymate" - εδώ αντέγραψε μέχρι και την ταινία ασφαλείας στο πακέτο από τη σειρά iPhone 14. Δεν υπάρχει λόγος να τα κάνει αυτά, το προϊόν της είναι πολύ ανώτερο από το αντίστοιχο μήλο, αλλά η σαμμυ εκεί... "

"Ξεθωριασμένη η οθόνη δυστυχώς. Απορώ πως το επέτρεψαν φέτος. Υπάρχει ένα πέπλο ασπριλας."

χω δει πλεον 6 S23 ultra, δεν εχω καμια αμφιβολια οτι δεν τιθεται θεμα για ελαττωματικες παρτιδες κλπ κλπ, ολα ετσι ειναι φετος. Στο βωμο του "να κανω ο,τι κανει κι η μηλιά", θα φαμε ξεπλυμα φετος. Και θα το επικροτησουν και τα "αντικειμενικα" site τεχνολογιας, που θα δωσουν την πρωτια στην οθονη, με τα σχετικα reviews."

"Έχω το κινητό μια εβδομάδα γεμάτη. Μεγαλύτερο σκουπίδι σε οθόνη δεν πρέπει να υπάρχει στην αγορά. Ξέπλυμα, κουραστικη με ένα άσπρο πέπλο μπροστά που δεν φεύγει με τίποτα. Με γύρισε πολλά χρόνια πίσω η samsung. Μην μου πει κανείς ότι έχει πρόβλημα το δικό μου διότι εχω δει 4 και είναι όλα ίδια."

"Κι εγω απο S22 ultra. Διπλα διπλα η μια οθονη με την αλλη μερα με τη νυχτα. Αν γυρισεις καποιες σελιδες πισω θα δεις ημουν ο πρωτος που το ανεφερε. Νομιζα οτι ειναι προβληματικο στην αρχη, αλλα πλεον το γραφουν πολλοι. Το προβλημα ειναι στο λευκο. Και καποια ανοιχτα χρωματα ειναι σαν ξεπλυμενα. Τα πιο σκουρα νομιζω ειναι καλυτερα. Ρυθμιση που να το διορθωνει δεν υπαρχει."

 

Πες τα βρε συ.

Έχω βαρεθεί να λέω απ την αρχή ότι τα ίδια λεγόντουσαν και πέρσι για οθονες κάμερες θερμανση κτλπ.

 

 

Όσο για τις κάμερες, αν είναι δυνατόν να μιλάμε για τεχνικό πρόβλημα όταν αυτό γίνεται τα τελευταία χρόνια απ όλες τις συσκευές σχεδόν με πολλαπλές κάμερες, άλλες λιγοτερο αλλες περισσότερο.

"Κακή" υλοποίηση softwaρικά, ας πούμε, Ναι, αλλά δεν είναι πρόβλημα τεχνικό. 

Τα iphone είναι πολύ μπροστά σε αυτό(γενικώς η apple κάνει πιο αργά τα animations/transitions) για να αποφεύγει τέτοια πράγματα.

Και στο S23u το ίδιο πράγμα γίνεται.

10+ σελίδες για αυτό το πράγμα πραγματικά χωρίς λόγο

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Konstantine73 said:

Το λέω και θα το ξαναπώ...

Όταν κάποιος αγοράζει συσκευή day one προπαραγγελία είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα  αντιμετωπίσει προβλήματα...

Προσωπικά δεν βρίσκω καμία λογική σε αυτό...

Το s23 ultra το είχα αγοράσει προς τα τέλη του μάρτη χωρίς κανένα πρόβλημα πάνω του...

σιγουρα,απλα ο καθενας κανει τις επιλογες του και φυσικα παιρνει τα οποια ρισκα,επειδη και εγω ειμαι αρρωστος και δεν θελω να μπλεκω με τις παιδικες ασθενειες πηρα το 23 ultra τελος Οκτωμβριου και παει μπαλα ....αντε ξανα τελος του 2025 για το επομενο,την καλησπερα μου για μενα καλα εκαναν οσοι το πηραν και καλα εκαναν οσοι θα περιμενουν,και φυσικα ειναι κινηταρα το 24

Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ρωτήσω ξανά γιατί η ερώτηση μου χάθηκε κάπου στο πρόβλημα κάμερας και στην χάλια οθόνη.. 

Έχει βρει κανείς πως γράφουμε "ζωντανό μήνυμα" gif με το spen όπως στα προηγούμενα μοντέλα? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kountoura said:

Παιδιά θα ρωτήσω ξανά γιατί η ερώτηση μου χάθηκε κάπου στο πρόβλημα κάμερας και στην χάλια οθόνη.. 

Έχει βρει κανείς πως γράφουμε "ζωντανό μήνυμα" gif με το spen όπως στα προηγούμενα μοντέλα? 

Με μια γρήγορη αναζήτηση βλέπω ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο για το 24..δες εδώ...

https://www.reddit.com/r/samsung/comments/1afkqbe/live_message_on_s24u/?rdt=51274

 

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-S/No-Live-Message-edge-panel-for-S24-Ultra/td-p/15444211

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...