Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, vwbestakos said:

15 Δεκεμβρίου 2023 δυστυχώς.

Φορουμιτη πηγσινε και κανε τη δουλεια σου "Φυσιολογικα" .

Κρατα μαζι σου ενα χαρτι με στυλο . 

Δειξτους το προβλημα .

Εαν σου πουνε οτι σε καλυπτουμε με αντικατασταση η ειναι θεμα μονο Software ολα καλως .  

Εαν αρχιζουν και σου λενε τιποτα περιεργα οπως γραφουν καποιοι εδω μεσα μολις το αντιληφθεις πες τους μισο λεπτο να τα γραψω γιατι πρεπει να κανω μια καταγγελιουλα στο συνηγορο του καταναλωτη .

Αυτα και περιμενουμε νεα σου .🤭

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, giorgosgiorgos93 said:

Δεν ανοίγει

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, dkon84 said:

Σχετικά με το voucher μετά από πόσες μέρες σας ήρθε απάντηση? 

Μου ήρθε σήμερα και το είχα κάνει την προηγούμενη Παρασκευή όχι 2/2 την προηγούμενη. Το λες και 7 εργάσιμες. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, dkon84 said:

Σχετικά με το voucher μετά από πόσες μέρες σας ήρθε απάντηση? 

Εμένα σε 6 ημερολογιακες. 

Και από την στιγμή που παρέλαβαν το χαλασμένο, σε 2 εργάσιμες φάνηκαν τα 100 ευρώ στην Nbg. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια φάση σας ζήτησαν το iban; εγώ το έχω στείλει λογικά σήμερα αύριο το περιλαμβάνουν αλλά Iban δεν μου ζήτησαν ακόμη 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sakis88888 said:

Σε ποια φάση σας ζήτησαν το iban; εγώ το έχω στείλει λογικά σήμερα αύριο το περιλαμβάνουν αλλά Iban δεν μου ζήτησαν ακόμη 

Θα παραλάβουν, θα ελέγξουν, και θα σου στείλουν προσφορά στο μεηλ. 

Πχ εμένα μου έστειλαν 0+100 ευρώ. 

Αν συμφωνείς έχει λινκ να συμπληρώσεις IBan. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

παιδια μεχρι τωρα ειχα 3 red flags...

  • τα χρωματα τις οθονης το οποιο θεωρω βέβαιο οτι θα διορθωθει διοτι αποδεδειγμένα δεν ειναι θεμα hardware μιας και αυτο παρουσιαζεται μονο στο μενου του κινητου και οχι σε παιχνιδια youtube κτλ.οπου τα χρωμματα αποδιδουν οπως τα θελουμε...
  •  με το ζοομ στην καμερα οπου εχουμε το image shifting που απο οτι ειδα και εγω ολα το κανουν ειδικα σε πολυ κοντινες ληψεις λογω της διαφορετικης θεσης της καθε καμερας αλλα και στην αλλαγη χρωματισμου... και για τα δυο πιστευω ειναι θεμα software οπου και τα χρωματα θα ρυθμιστουν και η αλλαγη θα γινει πιο ομαλη και μιας και πηρε τοση διασταση ισως και καλυτερη απο καθε αλλο κινητο
  • η μπαταρια η οποια οταν πηρα το κινητο δεν εβαλα τις εφαρμογες χειροκινητα αλλα αυτοματα απο ενα παλιο κινητο με παλια εκδοση android και με εφαρμογες που πλεον δεν υπρχουν καν στο market με αποτελεσμα να εχω θεματακι... οταν εκανα clean install τα πραγματα ηταν πολυ καλυτερα...

γενικα θεωρω οτι ειναι ενα πολυ καλο κινητο.... θα ηταν το τελειο αν ειχε κρατησει τον 10χ φακο που οκ ποιος θα βγαλει φωτο με τοσο zoom αλλα οπως και να εχει ειναι ενα downgrade απο το s23 και η ελλειψη δορυφορικης συνδεσης που παλι gimick ειναι απλα πλεον το εχουν μεχρι και xiaomi... και τα δυο αυτα χαρακτηρίστηκα ομως τα θεωρω πολυ πιο χρήσιμα απο τις λειτουργιες ΑΙ τις οποιες θεωρω απλα αχρηστες δεν εχω χρησημοποιησει και δεν προκειται να το κανω ασε που πολλες απο αυτες τις λειτουργιες γινονται και με 3rd party εφαρμογες...

αυτη εινια η αποψη μου μεχρι τωρα...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, boymanos said:

Αν ισχύει κάτι τέτοιο που θέλω να πιστεύω πως δεν ισχύει..τότε είναι απλά τραγικοί οι τύποι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geofokas said:

Αν ισχύει κάτι τέτοιο που θέλω να πιστεύω πως δεν ισχύει..τότε είναι απλά τραγικοί οι τύποι.

Και που να δείς τι γίνεται στον τομέα της τηλεόρασης που εκεί ήδη έχω φύγει, στην κινητή μέχρι στιγμής την σώνει κάπως η smartec, αν εκλείψει και αυτή ζήτω που καήκαμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται.οι αγγελίες s24 είναι καταρυπας σε διπλανό σάιτ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, giorgosgiorgos93 said:

iPhone 15 pm Και αυτό το κάνει

 

giorgos92

 

Ωραίος αδερφέ γιατί εδώ έχουμε τρελαθεί.. ακριβώς το ίδιο κάνει κ το s24 ultra αν τραβήξεις βίντεο μια ευθεία επιφάνεια ξέρω εγώ έναν τοίχο φαίνεται λιγότερο, αν έχεις πολλα αντικείμενα μπροστά φαίνεται οι διαφορά περισσότερο. Εγώ όσα κινητά έχω δοκιμάσει όλα το κάνουν. Τώρα πως γίνεται να λένε κάνα δυο εμένα δεν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_nova said:

Φορουμιτη πηγσινε και κανε τη δουλεια σου "Φυσιολογικα" .

Κρατα μαζι σου ενα χαρτι με στυλο . 

Δειξτους το προβλημα .

Εαν σου πουνε οτι σε καλυπτουμε με αντικατασταση η ειναι θεμα μονο Software ολα καλως .  

Εαν αρχιζουν και σου λενε τιποτα περιεργα οπως γραφουν καποιοι εδω μεσα μολις το αντιληφθεις πες τους μισο λεπτο να τα γραψω γιατι πρεπει να κανω μια καταγγελιουλα στο συνηγορο του καταναλωτη .

Αυτα και περιμενουμε νεα σου .🤭

Πήγα όπως θα πήγαινε ο κάθε δυσαρεστημένος πελάτης που θα αγόραζε ελαττωματική συσκευή στο επίσημο Service Θεσσαλονίκη Δωδεκανήσου τους έδειξα το πρόβλημα με τα video που έβγαλα, το πήρε ένας υπάλληλος το έδειξε μέσα στο Service σε έναν τεχνικό και με είπαν να αφήσω την συσκευή για 2 εργάσιμες να την ελέγξουν και θα με πάρουν τηλέφωνο να με πουν αν θα χρειαστεί αντικατάσταση ή επισκευή. 

Το πρόβλημα είναι εμφανές και ναι είναι σοβαρό στην δικιά μου περίπτωση.

Για καλή μου τύχη μπαίνει ενα παλικάρι και λεει S24 ULTRA πρόβλημα με κάμερα ε? Τον λέω ακριβώς με λέει είπαν ότι θα το λύσουν με firmware update τον λέω δύσκολα και το ακούνε οι υπάλλοιλοι που δουλεύουν μέσα.

έχω κάνει και αναφορά με το πρόβλημα στα κεντρικά της Samsung μέσα απο Members και ναι η Samsung το γνωρίζει το πρόβλημα.

Αναμένουμε λοιπόν να βγει το πόρισμα.

Απαίτησα από το Service αντικατάσταση συσκευής DOA.

Αν δεν λυθεί το πρόβλημα με οποιοδήποτε τρόπο η λέξη Samsung σβήνεται από τον χάρτη...........

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Από το κατάστημα αγοράς δεν μπορούσε να γίνει DOA ή πέρασε το χρονικό διάστημα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, p_k said:

Από το κατάστημα αγοράς δεν μπορούσε να γίνει DOA ή πέρασε το χρονικό διάστημα;

Το πήρα απο το επίσημο site της Samsung στο τηλέφωνο ο υπάλληλος στα κεντρικά με είπε 10 εργάσιμες για DOA δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που με ειπε εγώ παρέλαβα 26 Ιανουαρίου κανονικά πρέπει να το αντικαταστήσουν θα φανεί. 

Αν όντος είναι software το πρόβλημα θα επιστραφεί η συσκευή μου.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την κάμερα το είδα αμέσως μόλις το ανέβασε το παλικάρι, το δοκίμασα και το έκανε και εμένα έντονα μόνο στο βίντεο. Βέβαια επειδή γενικά με χάλασε το 24 λόγω φλατ οθόνης, ξαναγύρισα στο 23, όπου και σε αυτό το κάνει κατά το ζουμ . Απλά στο 24 κάνει πολύ πιο έντονα την αλλαγή της κάμερας που φαίνεται με το μάτι, ενώ στο 23 δεν θα το καταλάβαινα αν δεν το γράφατε, είναι πολύ πιο ήπιο. Τα χρώματα αλλάζουν και αυτά προς το σκούρο αν τραβήξω βίντεο και στα δύο το ίδιο. Και με Τρίτη Samsung συσκευή, το a52s το κάνει και αυτό, απλά σε βαθμό ίδιο με το 23. Οπότε ίσως διορθωθεί με κάποιο update, θέλω να ελπίζω δηλαδή γιατί ξέρω πόσα χρήματα δώσατε... 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, challenge143 said:

Λοιπόν φίλε επειδή σε έχει αγχώσει βλέπω το πρόβλημα ή εναλλαγή του φακού το κάνει.  Λοιπόν το διαπιστώσα κ εγώ. Όλες οι συσκευές το κάνουν κ όποιος νομίζει ότι δεν το κάνει δεν το έχει προσέξει.  Λοιπόν σε 21υ η αλλαγή κάμερας συνέχει από 0.6 σε 1χ αν το κάνετε συνέχει θα το καταλάβετε k το αντίστοιχο σε 23υ . Μην αγχώνεσαι φίλε μου έτσι είναι κ στα προηγούμενα μοντέλα καρετσεκαρισμενο κ σε sony xiii . Σίγουρα δεν έχει πρόβλημα η συσκευή σου κ ίσως λάθος συναγερμός βάρεσε με όλο αυτό το θέμα.  Εικάζω ότι ίσως είναι λιιιίγο πιο έντονο στην σειρά 24 κ ακόμα φαντάσου δεν έχετε πάρει κ αναβάθμιση. 

Φίλε μου κάνεις μεγάλο λάθος στο S24 Ultra που έχει το Demo στα κεντρικά της Δωδεκανήσου Θεσσαλονίκη που άφησα την συσκευή μου δεν το έκανε στον βαθμό που το κάνει σε εμένα, καμία σχέση.

Μέχρι να δούν το δικό μου μέσα στο Service περιεργάστηκα το Demo που είχαν στο κατάστημα και παρατήρησα ότι είναι σε πολύ μικρότερο βαθμό το πρόβλημα.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, vwbestakos said:

Φίλε μου κάνεις μεγάλο λάθος στο S24 Ultra που έχει το Demo στα κεντρικά της Δωδεκανήσου Θεσσαλονίκη που άφησα την συσκευή μου δεν το έκανε στον βαθμό που το κάνει σε εμένα, καμία σχέση.

Μέχρι να δούν το δικό μου μέσα στο Service περιεργάστηκα το Demo που είχαν στο κατάστημα και παρατήρησα ότι είναι σε πολύ μικρότερο βαθμό το πρόβλημα.

Έλεγξες με το δικό σου κινητό αν το κάνει στις συνθήκες φωτισμού του Service το ίδιο με την Demo συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

όχι αυτό δεν το έκανα απλά παρατήρησα ότι εκεί που δεν το έκανε τόσο έντονα σε συνθήκες με αρκετό φως πριν παραδώσω την συσκευή 1 με 2 μέρες μου φάνηκε οτι χειροτέρεψε η κατάσταση και επίσης εκτος το ότι δεν κρατάει σταθερή εικόνα στην εναλλαγή ζουμ αλλοιώνει και τα χρώματα στην καταγραφή Video.

Δεν είχα πολύ χρόνο να δουλέψω την Demo συσκευή δυστυχώς.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, giorgosgiorgos93 said:

iPhone 15 pm Και αυτό το κάνει

 

giorgos92

 

καλησπερα παιδες, ειχα να μπω μερικες μερες και ειδα το χαμο με το ζουμ..

Δεν τα διαβασα ολα τα μηνυματα αλλα θυμαμαι σε παρουσιασεις να λενε "πιο ομαλη" μεταβαση απο τη μια καμερα στην αλλη κτλ.. νομιζω οτι ειναι αυτονοητο οτι το κανουν ολες οι συσκευες γιατι πολυ απλα εκει που τελειωνει ο ενας φακος δεν αρχιζει ο αλλος ουτε εχει τις ιδιες δυνατοτητες ο αισθητηρας να αποδοσει χρωματα κτλ.

Τωρα δοκιμασα με το δικο μου iphone 15 pro max και το κανει και στις 2 εναλλαγες φακων, και στο 0,5x με 1 και στο 1x με 5x δηλαδη.

ΠΡοσωπικα το ειχα προσεξει απο καιρο με ολα τα τηλεφωνα και προσπαθουσα να αποφευγω τις πολλες εναλλαγες σε ζουμ στο βιντεο .

Δε νομιζω οτι ειναι ευκολο να λυθει αυτο γιατι ειναι πολυ συνθετο πραγμα, δε μιλαμε για ΕΝΑΝ τηλεφακο που διπλωνει και ξεδιπλωνει, εδω εχουμε διαφορετικους φακους και αισθητηρες με διαφορετικες δυνατοτητες. 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σταματώ να μπαίνω άλλο εδώ μέσα γιατί θα χρειαστώ ψυχίατρο ..καποτε  αγοράζαμε και χαιρόμαστε αλλά τώρα έχει γίνει ψυχαναγκασμος με τα ελαττώματά που ουτε ξέραμε ότι υπαρχουν ..γιατί τόσο καχυποψία με τις εταιρείες? 

Τότε ας μην πάρουμε τίποτα αφού όλοι έχουν θέματα λίγο πολυ

Καλή τύχη σε όλους τους κατόχους και να θυμισω οτι καποτε ηταν επιτυχια όταν δεν κολουσε το κινητό κάθε μέρα και το θεωρούσαμε επιτυχία 

Edited by godjet1
  • Like 14
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, godjet1 said:

Σταματώ να μπαίνω άλλο εδώ μέσα γιατί θα χρειαστώ ψυχίατρο ..καποτε  αγοράζαμε και χαιρόμαστε αλλά τώρα έχει γίνει ψυχαναγκασμος με τα ελαττώματά που ουτε ξέραμε ότι υπαρχουν ..γιατί τόσο καχυποψία με τις εταιρείες? 

Τότε ας μην πάρουμε τίποτα αφού όλοι έχουν θέματα λίγο πολυ

Καλή τύχη σε όλους τους κατόχους και να θυμισω οτι καποτε ηταν επιτυχια όταν δεν κολουσε το κινητό κάθε μέρα και το θεωρούσαμε επιτυχία 

Μια από τα ίδια. Γέμισε 50 σελίδες άχρηστα σχόλια το νήμα. Καλή συνέχεια και καλή τύχη. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...