Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλάζει ο φακός ρε παιδιά για αυτό το κάνει αυτό. Φυσιολογικό είναι. Και στο pixel 8 pro το κάνει πχ

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s24-vivid-display-mode-working-as-intended/

 

Τώρα γράφουν ότι τελικά έτσι θέλανε από την αρχή να δουλεύει η οθόνη και δεν είναι bug

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κάνουμε λίγο υπομονή γιατί δεν έχει έρθει καν το πρώτο update για να δούμε τι πραγματικά διορθώνει. Με τόσα παράπονα που έχει ακούσει η samsung για τα χρώματα πιστεύω δεν θα της είναι δύσκολο να φτιάξει στο λογισμικό της για τους ανθρώπους που τους αρέσουν τα κορεσμένα χρώματα ένα update για να είναι κ αυτοί ικανοποιημένοι. 

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα την αιτηση μεσω της εφαρμογης του κινητου για την επιστροφή 100 ευρώ μεσω pandas μου ήρθε ενα μαιλ που έλεγε 

 πελάτη,

Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας στην προωθητική ενέργεια Samsung Galaxy S24|S24+|S24 Ultra Preorder Promo της Samsung.

Η καταχώρηση των στοιχείων σας ολοκληρώθηκε επιτυχώς!

Επεξεργαζόμαστε την εγκυρότητα της συμμετοχής σας, για την οποία θα ενημερωθείτε μέσω e-mail.

H ομάδα της Samsung Electronics Hellas

απο τοτε 27/1 έκανα την αίτηση ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

διαρκεί τοσο πολυ η διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, supermario said:

παιδια μετα την αιτηση μεσω της εφαρμογης του κινητου για την επιστροφή 100 ευρώ μεσω pandas μου ήρθε ενα μαιλ που έλεγε 

 πελάτη,

Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας στην προωθητική ενέργεια Samsung Galaxy S24|S24+|S24 Ultra Preorder Promo της Samsung.

Η καταχώρηση των στοιχείων σας ολοκληρώθηκε επιτυχώς!

Επεξεργαζόμαστε την εγκυρότητα της συμμετοχής σας, για την οποία θα ενημερωθείτε μέσω e-mail.

H ομάδα της Samsung Electronics Hellas

απο τοτε 27/1 έκανα την αίτηση ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

διαρκεί τοσο πολυ η διαδικασια?

Ακριβώς το ίδιο και με μενα

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, supermario said:

παιδια μετα την αιτηση μεσω της εφαρμογης του κινητου για την επιστροφή 100 ευρώ μεσω pandas μου ήρθε ενα μαιλ που έλεγε 

 πελάτη,

Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας στην προωθητική ενέργεια Samsung Galaxy S24|S24+|S24 Ultra Preorder Promo της Samsung.

Η καταχώρηση των στοιχείων σας ολοκληρώθηκε επιτυχώς!

Επεξεργαζόμαστε την εγκυρότητα της συμμετοχής σας, για την οποία θα ενημερωθείτε μέσω e-mail.

H ομάδα της Samsung Electronics Hellas

απο τοτε 27/1 έκανα την αίτηση ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

διαρκεί τοσο πολυ η διαδικασια?

Να τους "ζαλίζεται" σε μεηλ και τηλέφωνα αν έχετε χρόνο. 

Εγώ αυτό έκανα από την στιγμή που έβαλα παραγγελία το κινητό από το eshop της Samsung. 

Πότε θα έρθει? Ποιος είναι ο αριθμός αποστολής? Γιατί δεν μετακινήθηκε σήμερα? Πότε θα μου στείλετε κωδικό για 100 ευρώ? Η αίτηση μου προχωράει? Πότε θα μου βάλετε τα 100 ευρώ? 

Ζάλισα και την Samsung και την πάντας μέχρι να γίνουν οι δουλειές μου. 

Και έτσι και γρήγορα παρέλαβα την συσκευή. Και γρήγορα μου ήρθε το βαουτσερ. Και γρήγορα μου κατέθεσαν 100 ευρώ για μια σάπια συσκευή που έστειλα. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, supermario said:

παιδια μετα την αιτηση μεσω της εφαρμογης του κινητου για την επιστροφή 100 ευρώ μεσω pandas μου ήρθε ενα μαιλ που έλεγε 

 πελάτη,

Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας στην προωθητική ενέργεια Samsung Galaxy S24|S24+|S24 Ultra Preorder Promo της Samsung.

Η καταχώρηση των στοιχείων σας ολοκληρώθηκε επιτυχώς!

Επεξεργαζόμαστε την εγκυρότητα της συμμετοχής σας, για την οποία θα ενημερωθείτε μέσω e-mail.

H ομάδα της Samsung Electronics Hellas

απο τοτε 27/1 έκανα την αίτηση ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

διαρκεί τοσο πολυ η διαδικασια?

εγώ το έστειλα εχθές με κουριερ acs αφού πρώτα ηρθε ένα μειλ με έναν κωδικό voucher, λογικά θα σας έρθει από βδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

23/1 έκανα την παραγγελία. 

25/1 παρέλαβα στην επαρχία. 

26/1έκανα την αίτηση για το κουπόνι. 

31/1 πήρα κουπόνι από την Samsung και κατ ευθείαν έκανα αίτηση στην pandas και αποστολή χαλασμένης συσκευής την ίδια μέρα. 

 

2/2 μου έκαναν 100 ευρώ κατάθεση και θα φανούν σε έως 3 εργάσιμες στο λογαριασμό μου.

Όλα αυτά με καθημερινά τηλέφωνα σε Samsung easy mail speedex pandas και γενικά σε όποια εταιρεία είχε εμπλακεί. 

 

 

 

 

 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει ούτε τηλεφωνήματα, ούτε άγχος, ούτε να πρήζουμε του εργαζόμενους! Το να πάρεις τα λεφτά 2 μέρες νωρίτερα απ' ότι θα γινόταν ούτως ή άλλως και να έχεις χάσει συγχρόνως την ηρεμία σου και τον χρόνο σου σε τηλέφωνα, mail, sms, κτλ, δεν νομίζω να σε σώσει κιόλας. Ή όλη διαδικασία παίρνει 7 εργάσιμες μέρες, απλά υπάρχουν και περιπτώσεις που ίσως δεν έχουν φόρτο και σε κάποιους γίνεται νωρίτερα η διαδικασία!
Αυτό είναι μέρος της απάντησης σε mail που είχε στείλει κάποιος (από ένα φόρουμ το κάνω copy paste) που σε παρόμοια κατάσταση τους έστειλε mail γιατί αργούν:
"" Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas καθώς και για την προτίμηση σας στα προϊόντα μας.
Κατανοώντας την απορία σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η επεξεργασία της εγκυρότητας της συμμετοχή σας, διαρκεί 7 εργάσιμες ημέρες, από την ημερομηνία που υποβάλατε την αίτηση.

Σήμερα είναι η 4η εργάσιμη ημέρα και θα σας παρακαλούσαμε να αναμείνετε ενημέρωση στο ηλεκτρονικό σας ταχυδρομείο σχετικά με την εξέλιξη της αίτησης. ""

Όσο για την είδηση που λέει πως είναι "φυσιολογικά" τα χρώματα του πάνελ, ελπίζω να μην είναι αλήθεια γιατί θα γεμίσουν οι αγγελίες με S24 ultra! Δηλαδή έλεος με το δούλεμα, ας έλεγαν από την αρχή πως λόγο της επίστρωσης για τις αντανακλάσεις δεν θα υπάρχει καν η ρύθμιση vivid στο συγκεκριμένο μοντέλο. Υπάρχουν πολλοί (μεταξύ και εγώ) που θέλουν να στραβώνονται με την ένταση των χρωμάτων και να τα έχουν στο τέρμα! Ας περιμένουμε λίγο και βλέπουμε..

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, sakis88888 said:

εγώ το έστειλα εχθές με κουριερ acs αφού πρώτα ηρθε ένα μειλ με έναν κωδικό voucher, λογικά θα σας έρθει από βδομάδα 

Το κινητό ήτανε από τη λίστα που έχει στο site της panta ? γιατί εκεί βλέπω ένα κατάλογο με τηλέφωνα σχετικά περιορισμένα εν τω μεταξύ γράφει ότι δεν δέχονται πλέον μη λειτουργικές συσκευές, τι συσκευή στείλατε εσείς αν επιτρέπεται

Edited by dkon84
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dkon84 said:

Το κινητό ήτανε από τη λίστα που έχει στο site της panta ? γιατί εκεί βλέπω ένα κατάλογο με τηλέφωνα σχετικά περιορισμένα εν τω μεταξύ γράφει ότι δεν δέχονται πλέον μη λειτουργικές συσκευές, τι συσκευή στείλατε εσείς αν επιτρέπεται

ένα s7 edge έστειλα εγω

Link to comment
Share on other sites

Καλά και εγώ μη νομίζεις χάρηκα ή μου ήταν ευχάριστο αυτό που έκανα. 

Αλλά είναι γεγονός ότι έχουν μείνει δέματα στις κουριερ χωρίς λόγο και χωρίς ενημέρωση. 

Ότι έχουν γίνει λάθος καταχωρήσεις σε καρτέλες κτλ. 

Πχ σε μια επικοινωνία μου έδωσα τα στοιχεία μου και δεν έβρισκαν την συσκευή που έστειλα. 

Φυσικά και μπράβο τους και τους το δίνω αυτό, σε λίγα λεπτά με κάλεσαν πίσω ότι βρέθηκε και το δέμα μου και τα στοιχεία μου και το έτρεξαν πολύ γρήγορα. 

5 minutes ago, dkon84 said:

Το κινητό ήτανε από τη λίστα που έχει στο site της panta ? γιατί εκεί βλέπω ένα κατάλογο με τηλέφωνα σχετικά περιορισμένα εν τω μεταξύ γράφει ότι δεν δέχονται πλέον μη λειτουργικές συσκευές, τι συσκευή στείλατε εσείς αν επιτρέπεται

Ένα χαλασμένο Samsung b550. 

Δέχονται κανονικά και χαλασμένα /παλιά. 

Όταν σου έρθει μεηλ από την Samsung με τον κωδικό των 100 ευρώ, θα έχει και ένα link για να μπεις στην pandas. 

Σε ΕΚΕΊΝΟ το link υπάρχει και η επιλογή "άλλο" για να στείλεις ότι δεν υπάρχει στην λίστα. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sakis88888 said:

ένα s7 edge έστειλα εγω

Ρε συ, είναι δυνατόν να έστειλες αυτό το συλλεκτικό θηριάκι ? Αν ήταν λειτουργικό έκανες μεγάλο λάθος που δεν το κράτησες, μιας και πραγματικά ήταν (είναι) από τις καλύτερες συσκευές που έχει βγάλει η samsung.
Παιδιά το έχουμε πει ξανά, για την προωθητική ενέργεια δεν χρειάζεται να είναι το κινητό που θα στείλετε στις λίστες, ούτε να είναι λειτουργικό, ούτε να μην είσαι σπασμένο / διαλυμένο! ΌΤΙ θέλετε στέλνετε, σας το κοστολογούν 0 ευρώ και τσιμπάτε το 100ευρω της samsung. ΑΝ κάποιοι θέλετε να βγάλετε και κάτι παραπάνω, πέρα του 100 ευρου στο IBAN σας, τότε πρέπει να στείλετε κάτι καλό / λειτουργικό που ... ΠΡΟΣΟΧΗ... δεν θα σας το προσθέσουν στα 100 ευρώ με μορφή χρημάτων, αλλά σε επιταγή εξαργύρωσης και μάλιστα σε συνεργαζόμενα με αυτούς καταστήματα.
Αυτό τουλάχιστον θυμάμαι από πέρσι, αν άλλαξε κάτι ας με διορθώσει κάποιος!
 

Link to comment
Share on other sites

είχε θέματα μωρέ στο συρτάρι το είχα, γενικά δεν κρατάω πράγματα, έχω άλλα δύο στο συρτάρι τώρα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dark_Lord said:

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s24-vivid-display-mode-working-as-intended/

 

Τώρα γράφουν ότι τελικά έτσι θέλανε από την αρχή να δουλεύει η οθόνη και δεν είναι bug

Κοιτα μενου ρυθμισεων οθονης που εχουν τα xiaomi  και η μαμα σαμμι το χαβα της...

Βασικο μενου ...

spacer.png

Εκτεταμενο μενου...

spacer.png

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λέμε και τα καλά / σωστά, μιας και είναι γνωστό ότι γενικά κλαψουρίζουμε συνεχώς από δω και από εκεί, μια τα χρώματα, μια το έτσι μια το γιουβέτσι ..., δεν είμαστε με τίποτα ευχαριστημένοι!
Η DXOMARK έχει ήδη κατατάξει την οθόνη του S24 Ultra στην πρώτη θέση όλων! 
(και φανταστείτε, πριν την οποιαδήποτε παρέμβαση με κάποιο/α update)

https://www.teknofilo.com/el-samsung-galaxy-s24-ultra-lidera-el-ranking-de-pantallas-de-dxomark/

2024-01-31-16-04-25-Teknofilo.jpg

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη 30 Γενάρη τελευταία μέρα του χρόνου έγινε η παραγγελία λίγο έξω από χαλκίδα και θα μου ερχόταν μέσω easymail και έκτοτε αγνοείται.

Στα τηλέφωνα η easy mail δεν απαντά!

Ούτε από την Κορέα να ερχόταν και δε ξέρω πότε θα παραλάβω.

 

Screenshot_20240203_113151_Gallery.jpg

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hasiotis_john said:

Πάντως για να λέμε και τα καλά / σωστά, μιας και είναι γνωστό ότι γενικά κλαψουρίζουμε συνεχώς από δω και από εκεί, μια τα χρώματα, μια το έτσι μια το γιουβέτσι ..., δεν είμαστε με τίποτα ευχαριστημένοι!
Η DXOMARK έχει ήδη κατατάξει την οθόνη του S24 Ultra στην πρώτη θέση όλων! 
(και φανταστείτε, πριν την οποιαδήποτε παρέμβαση με κάποιο/α update)

https://www.teknofilo.com/el-samsung-galaxy-s24-ultra-lidera-el-ranking-de-pantallas-de-dxomark/

2024-01-31-16-04-25-Teknofilo.jpg

Το μόνο κινητο που δεν ψάχνεις σκια να διαβάσεις την οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε το Lock Star, οι ειδοποιήσεις εμφανίζονται στο σημείο που εχετε ορισει? Εμενα κατι δε μ'αρέσει....

Η lock screen μου:

1206654770_Screenshot_20240203_130516_OneUIHome.thumb.jpg.935ef550783626de9d0a2a152e1d4ad2.jpg

και αυτο που θα επρεπε να βλέπω:

Screenshot_20240203_130544_LockStar.thumb.jpg.7404931a3519bbd6a5e4d2c218c3573e.jpg

Αυτό που παρατηρώ επίσης είναι ότι το ρολόι δεν πάει τόσο πάνω όσο το δείχνει το Lock Star.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Όσοι χρησιμοποιείτε το Lock Star, οι ειδοποιήσεις εμφανίζονται στο σημείο που εχετε ορισει? Εμενα κατι δε μ'αρέσει....

Η lock screen μου:

1206654770_Screenshot_20240203_130516_OneUIHome.thumb.jpg.935ef550783626de9d0a2a152e1d4ad2.jpg

και αυτο που θα επρεπε να βλέπω:

Screenshot_20240203_130544_LockStar.thumb.jpg.7404931a3519bbd6a5e4d2c218c3573e.jpg

Αυτό που παρατηρώ επίσης είναι ότι το ρολόι δεν πάει τόσο πάνω όσο το δείχνει το Lock Star.

Δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε χρησιμοποιω τον μαμα lock screen μου απο good loock μονο το navstar για τις χειρονομιες χωρις τα κουμπια που δεν μαρεσουν.

1 ώρα πριν, manan69t said:

Τρίτη 30 Γενάρη τελευταία μέρα του χρόνου έγινε η παραγγελία λίγο έξω από χαλκίδα και θα μου ερχόταν μέσω easymail και έκτοτε αγνοείται.

Στα τηλέφωνα η easy mail δεν απαντά!

Ούτε από την Κορέα να ερχόταν και δε ξέρω πότε θα παραλάβω.

 

Screenshot_20240203_113151_Gallery.jpg

παραδιδει η easy mail στην περιοχη σου ή η speedex γιατι σε βλεπω αν ειναι η δευτερη απο Τριτη να παραλαμβανεις.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Athkatla said:

Το μόνο κινητο που δεν ψάχνεις σκια να διαβάσεις την οθόνη!

Έτσι ακριβώς!

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, zorbas100 said:

Παραδιδει η easy mail στην περιοχη σου ή η speedex γιατι σε βλεπω αν ειναι η δευτερη απο Τριτη να παραλαμβανεις.

Έχει και από τις δύο αλλά στην easy mail δεν φαίνεται τίποτα νεότερα από αυτό που ανέβασα και στα τηλέφωνα δεν απαντούν ενώ και την samsung που πήρα όταν πάνε να με συνδέσουν με τις πωλήσεις e-shop πέφτει η γραμμή!!

Τι να πω υπομονή.

Δεν το έχω δει κι από κοντά και με αυτά που διαβάζω εδώ (ξεπλυμένες οθόνες, κάμερα σήμα κλπ) με έχουν πιάσει τα ψυχολογικά μου 😂

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...