Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα στην οθόνη του κλειδώματος βάζω το τετραψήφιο pin για να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο μου ζητάει να πατήσω και το okay ενώ εγώ θέλω να ανοίγει αυτόματα χωρίς αυτό πώς γίνεται,;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chico71 said:

Παιδιά καλημέρα στην οθόνη του κλειδώματος βάζω το τετραψήφιο pin για να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο μου ζητάει να πατήσω και το okay ενώ εγώ θέλω να ανοίγει αυτόματα χωρίς αυτό πώς γίνεται,;

πλέον θέλει 6ψηφιο για να μην ζητάει οκ δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, dimitris1090T said:

Βέβεια η καλύτερη προσφορά παίχτηκε στο Black Friday όπου το amazok uk έβγαλε το 512gb σε μαύρο χρώμα τελική (μαζί με μεταφορικά και τελωνειακά τέλη) στα 832€

Εγω αυτο παρηγγειλα και μου ειχε βγαλει παραδοση 12/12-17/1. Τελικα 17/1 μου το ακυρωσαν γιατι δεν μπορουσαν να βρουνε στοκ. Οποτε παρηγγειλα το καινουριο τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν ξεκινησω την μεταφορα δεδομενων απο το note10 λετε να το βαλω το αλλο να φορτισει?

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, OverClocker said:

Για το πενάκι, το είπα και τη μέρα που ξεκίνησαν οι παραλαβές και οι πρώτες ερωτήσεις στο θέμα, ότι και στο S23 προεξέχει το πενάκι απλά δεν κάνει τέτοια εντύπωση γιατί είναι καμπυλωτό και δεν κάνει τόση αίσθηση όπως του S24 που είναι φλατ τελείως. 

Για το κουτί που λές πάντως και το κενό που έχουν αφήσει στο πενάκι, επίσης και στο κουτί του S23 έχει κενό.

 

Για την οθόνη παιδιά δεν έχω άποψη γιατί ποτέ δεν την είδα. Μόλις παραλάβω τι νέα συσκευή θα πω και γω τις πρώτες εντυπώσεις μου, αν και φοβάμαι ότι μπορεί να έχει βγει και το 1ο update 😛

Κάποιος μια φωτογραφία να δούμε και εμείς (από πάνω, από πλάγια) 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Geo_F1 said:

Πριν ξεκινησω την μεταφορα δεδομενων απο το note10 λετε να το βαλω το αλλο να φορτισει?

τιγκα και τα 2 να ειναι, να εισαι σιγουρος, αναλογα τα δεδομενα θα χρειαστει αρκετη ωρα, εμενα πηρε 1,5 μιση  και κατι ωρες

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κάποιος. Το κουπόνι δεν είναι προσωπικό από ότι κατάλαβα 

IMG_5413.png

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, alex61 said:

Κάποιος μια φωτογραφία να δούμε και εμείς (από πάνω, από πλάγια) 

Έχουμε κάνει θέμα κάτι το οποίο για εμένα προσωπικά είναι γελοίο για το εάν εξέχει 1-2 χιλιοστά το s-pen.Αφού το 99% θα βάλει θήκη και δεν θα το πάρει χαμπάρι.Πίστεψε με μόλις έβαλα θήκη ούτε που με απασχολεί πλέον ίσα ίσα που είναι πιο βολικό έστω να το πατάς και να βγαίνει το πενάκι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, alex61 said:

Κάποιος μια φωτογραφία να δούμε και εμείς (από πάνω, από πλάγια) 

Δες εδώ χαρακτηριστικές φωτό.

https://r1.community.samsung.com/t5/galaxy-s/s24-ultra-s-pen-protruding/td-p/25282412

Πραγματικά δεν είναι θέμα. Παρακάτω επίσημη φωτό του s24ultra από samsung που φαίνεται ότι το πενάκι προεξέχει. Τώρα πως κάποιοι λένε ότι δεν προεξέχει καθόλου δεν ξέρω. 

pen.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kax_dent said:

Δες εδώ χαρακτηριστικές φωτό.

https://r1.community.samsung.com/t5/galaxy-s/s24-ultra-s-pen-protruding/td-p/25282412

Πραγματικά δεν είναι θέμα. Παρακάτω επίσημη φωτό του s24ultra από samsung που φαίνεται ότι το πενάκι προεξέχει. Τώρα πως κάποιοι λένε ότι δεν προεξέχει καθόλου δεν ξέρω. 

pen.jpg

Πάντως εμένα δεεεεννν μου φαίνεται λογικό (με το ζόρι να βάλω θήκη?) 

Link to comment
Share on other sites

Χθες τελευταία στιγμή το αποφάσισα να το πάρω κι εγώ.

Το παρήγγειλα μου ήρθε η επιβεβαίωση αλλά απόδειξη και αριθμός αποστολής γιοκ.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, manan69t said:

Χθες τελευταία στιγμή το αποφάσισα να το πάρω κι εγώ.

Το παρήγγειλα μου ήρθε η επιβεβαίωση αλλά απόδειξη και αριθμός αποστολής γιοκ.

αποδειξη έρχεται με email σε μια δυο μέρες αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, manan69t said:

Χθες τελευταία στιγμή το αποφάσισα να το πάρω κι εγώ.

Το παρήγγειλα μου ήρθε η επιβεβαίωση αλλά απόδειξη και αριθμός αποστολής γιοκ.

Λογικα μολις ξεκινήσουν να στέλνουν θα ενημερωθούμε κ εγω χθες 2 συσκευές 1τβ κ μια 512 κουπονι  -15% -24% φπα συν μετα το -100€ επιστροφή από το trade in

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, George6633 said:

Με 25αρι το φορτίζω ναι,απλά νόμιζα ότι πάει και πιο αργά.Προτιμω κάποιες φορτίσεις να γίνονται πιο αργά όταν δεν το χρειάζομαι άμεσα. 

Υπάρχει ρύθμιση για την φόρτιση.

1254884915_Screenshot_20240125_230313_Devicecare.thumb.jpg.f481bdd9d19576f3efa061ae1214e5a4.jpg

 

Επίσης υπάρχει ρύθμιση για την μπαταρία.

1367896279_Screenshot_20240131_133924_Devicecare.thumb.jpg.335b18a6623fafe0fcaceb3a7422e7d7.jpg

Προσωπικά πιστεύω δεν υπάρχει λόγος για μικρό φορτιστή με αυτές τις επιλογές.

Επίσης με τις ρουτίνες ενεργοποιείς/απενεργοποιείς ρυθμίσεις conditionally. 

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, OverClocker said:

Φυσικά και θα πέσει η τιμή μην τρελαθούμε τελείως, απλά αν είναι να φτάσεις να περιμένεις για να καταφέρεις τα ίδια λεφτά 6+ μήνες μετά και διάρκεια εμπορικής ζωής συσκευής 6μηνες μέχρι το επόμενο unpacked αξίζει?

@sattack

Η διαφωνία μου ήταν στην σιγουριά που εξέφρασε ο συμφορουμίτης, ότι δεν θα δούμε τέτοια τιμή όλο το 2024 γενικά και αόριστα, δεν είπα σε κανένα να περιμένει πχ 8+ μήνες για να το πάρει στην ίδια τιμή.

Επίσης, όπως είδαμε και πιο πίσω, ούτε όλοι πήραν το 20% κουπόνι(άλλος χρησιμοποιησε 10,άλλος 15%),ούτε όλοι έχουν την δυνατότητα για αγορά χωρις ΦΠΑ. 

Μια από τα ίδια και στο κομμάτι απλής ταμειακής στο αρχικό σχόλιο. Αν είναι συγκεκριμένα καταστήματα που όντως το κάνουν αυτό, να αναφέρονται αυτα.

Αρα ας μείνουμε καλύτερα στα της συσκευές και ας αφήσουμε στην άκρη τα της τιμής...

Link to comment
Share on other sites

Όσο πάει και πλησιάζει η αναβάθμιση / διόρθωση των χρωμάτων του πάνελ με software update!
Τουλάχιστον μας έφυγε το άγχος ότι ήταν λόγο hardware το πρόβλημα.
https://www.sammyfans.com/2024/01/31/samsung-admits-galaxy-s24-ultra-display-color-problem-fix-coming/?fbclid=IwAR1vH8L8nMBX4GPZ_Q84Ql3wzC5rpsIFpUX80qd_thhuo8W1pFJrjt3vYEI

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kax_dent said:

Δες εδώ χαρακτηριστικές φωτό.

https://r1.community.samsung.com/t5/galaxy-s/s24-ultra-s-pen-protruding/td-p/25282412

Πραγματικά δεν είναι θέμα. Παρακάτω επίσημη φωτό του s24ultra από samsung που φαίνεται ότι το πενάκι προεξέχει. Τώρα πως κάποιοι λένε ότι δεν προεξέχει καθόλου δεν ξέρω. 

pen.jpg

Προ εξέχει αυτό είναι γεγονός αν πούμε να μετρήσουμε με αλφαδι ή μικρομετρο. 

Το θέμα είναι πως αντιλαμβάνεται κάποιος το "πρόβλημα". 

Πχ εγώ πριν το διαβάσω εδώ δεν πρόσεξα τίποτα. 

Είναι όπως στις αγγελίες - άριστη κατάσταση χωρίς το παραμικρό δεκτός κάθε έλεγχος. 

Και κάποιος εννοεί καμία διαφορά από σφραγισμένο και κάποιος άλλος εννοεί Νταξ αραχνιες είναι που τις βλέπεις μόνο υπό γωνία δεν τις είχα δει. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cloud said:

Υπάρχει ρύθμιση για την φόρτιση.

1254884915_Screenshot_20240125_230313_Devicecare.thumb.jpg.f481bdd9d19576f3efa061ae1214e5a4.jpg

 

Επίσης υπάρχει ρύθμιση για την μπαταρία.

1367896279_Screenshot_20240131_133924_Devicecare.thumb.jpg.335b18a6623fafe0fcaceb3a7422e7d7.jpg

Προσωπικά πιστεύω δεν υπάρχει λόγος για μικρό φορτιστή με αυτές τις επιλογές.

Επίσης με τις ρουτίνες ενεργοποιείς/απενεργοποιείς ρυθμίσεις conditionally. 

Το είχα βγάλει από την γρήγορη φόρτιση,τα έχω δει και αυτά ναι,είναι αρχή ακόμα και το προσέχω όσο μπορώ ή με τον τρόπο που πιστεύω (ίσως να είναι και λάθος).Σ ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, George6633 said:

Το είχα βγάλει από την γρήγορη φόρτιση,τα έχω δει και αυτά ναι,είναι αρχή ακόμα και το προσέχω όσο μπορώ ή με τον τρόπο που πιστεύω (ίσως να είναι και λάθος).Σ ευχαριστώ πολύ! 

Γενικά το πρόβλημα είναι οι υψηλές θερμοκρασίες, αν φορτίζει πιο αργά θα έχει πιο χαμηλή θερμοκρασία η συσκευή και η μπαταρία. Καλό είναι να έχεις την επιλογή της ταχείας φόρτισης όταν την χρειαστείς αλλά ταυτόχρονα μην το σκέφτεσαι πολύ, χρησιμοποίησε την συσκευή, η μπαταρία αλλάζει αν χρειαστεί ποτέ.

Για φορτιστή ένας απλός 5 volt 1A θα δίνει σταθερά 5w στην συσκευή, βέβαια θα κάνει και 2-4 ώρες να γεμίσει.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, hasiotis_john said:

Όσο πάει και πλησιάζει η αναβάθμιση / διόρθωση των χρωμάτων του πάνελ με software update!
Τουλάχιστον μας έφυγε το άγχος ότι ήταν λόγο hardware το πρόβλημα.
https://www.sammyfans.com/2024/01/31/samsung-admits-galaxy-s24-ultra-display-color-problem-fix-coming/?fbclid=IwAR1vH8L8nMBX4GPZ_Q84Ql3wzC5rpsIFpUX80qd_thhuo8W1pFJrjt3vYEI

Ευτυχώς γιατί σκεφτόμουν σοβαρά να το δώσω.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, alex61 said:

Πάντως εμένα δεεεεννν μου φαίνεται λογικό (με το ζόρι να βάλω θήκη?) 

Κούρασε πραγματικά πως γίνεται στις επίσημες φώτο στο site προϊόντων της samsung να προεξέχει ελάχιστα κοινός ότι έτσι βγαίνει από κατασκευής του κινητού από το εργοστάσιο και μερικοί ακόμα να επιμένετε ότι δεν λογικό.Δηλαδή τι σας χαλάει εφόσον το πενάκι είναι πλήρως λειτουργικό την ψυχική σας ηρεμία;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, alex61 said:

Πάντως εμένα δεεεεννν μου φαίνεται λογικό (με το ζόρι να βάλω θήκη?) 

Μήπως έχουμε χάσει το μέτρο? Δεν ξέρω αν σε κάποιον εξέχει παραπάνω (που δεν είναι φυσιολογικό) αλλά το πενάκι δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά προηγούμενα μοντέλα.20240131_151051.thumb.jpg.2f2346fb1c013c45a79a639b0b2df970.jpg20240131_151031.thumb.jpg.a03d26283e21d1bca0288e6b46e1f2ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για το πενάκι μάλλον πρέπει να ξεκαθαρίσουμε ότι 

1. Είναι σχεδιαστικά έτσι ώστε να προεξέχει, δεν είναι ελάττωμα της συσκευή. ΟΛΑ τα note είχαν το πενάκι να προεξέχει απλά δεν είχαν φλατ επιφάνεια τα προηγούμενα

2. Αν είναι αισθητικά ωραίο, είναι άλο θέμα και υποκειμενικό στον καθένα

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...