Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, dextergsxr said:

ρε παιδια τι παιζει με το trade in voucher μιας και ειπώθηκε οτι μορεις να δωσεις οτι συσκευη να ειναι ακομα και πολυ παλια χαλασμενη κτλ... δηλωσα και εγω συμμετοχη και θα βρω μια να δωσω η θα παω να παρω το φθηνοτρο στο skroutz 10 ευρω .... αλλα η διαδικασια μετα ποια ειναι??? την παω καπου συγκεκριμένα??? το voucher ειναι μετρητα??? ειναι επιταγη για αγορες??? αν γνωριζει καποιος ας πει

Αφού παραλάβεις, η διαδικασία θα ξεκινήσει μέσα από το Samsung Members της συσκευής σου. Δες τις οδηγίες:

https://www.samsung.com/gr/offer/galaxy-s24-s24-plus-24-ultra-preorder-promo/

Κάνε λίγο scroll τα λέει όλα.

Θα δώσεις ΙΒΑΝ και θα λάβεις 100€, στέλνεις το παλιό κινητό με ACS όλα κανονισμένα από την Pandas.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κουπόνι μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε για προπαραγγελία σε γνωστή αλυσίδα ή μόνο στο επίσημο σάιτ της σαμσουγκ?αν υπάρχει κάποιο κουπόνι θέλω κ γω ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή αφαίρεση. Αλλά πρέπει να τα κάνεις ένα ένα άτομο.  Συν ότι βάζει το υδατογραμα στο πλάι δεν βρήκα ρύθμιση γι'αυτό 

20240128_171256.jpg

20240127_163239.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, xalaros said:

Good Lock 2024 (για customization)
Εγκατάσταση μέσα από το Galaxy Store...  https://apps.samsung.com/appquery/appDetail.as?appId=com.samsung.android.goodlock
Παρουσίαση...https://www.youtube.com/watch?v=1FiXBL70L6s

εμένα δεν  λέει 2024 (εάν αυτό είναι το νέο goodlock) δεν έχει κάποια αναβάθμιση 

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ilka71 said:

εμένα δεν  λέει 2024 (εάν αυτό είναι το νέο goodlock) δεν έχει κάποια αναβάθμιση 

Η τελευταία έκδοση είναι 2.2.04.81 (2023.12.27)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τα λίγα , προς το παρόν,  προβλήματα που διαβάζουμε εδώ, ακόμα κάποιοι θέλουν να το αγοράσουν day one?

Και με κουπόνι πες μείον 200€ , πάλι σε δύο μήνες δεν θα είναι 200€ πιο φθηνό έτσι κ αλλιώς; Και φυσικά όχι από τις μεγάλες αλυσίδες,  που μέσα στη τιμη τους (πρόσφατα το καταλαβα) είναι και τα μεροκάματα των 20 υπαλλήλων ανά κατάστημα, τα ενοίκια των πολυκατοικία, και τέτοια έξοδα. 

Γιατί να μην το πάρει κανείς από μικρό μαγαζάκι η απευθείας από τη smart tech?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αν καποιος ηταν ετοιμος να το προπαραγγειλει (μιας και σε 2-3 μερες τελειωνει η προσφορα) η συσταση ειναι η αναμονη?

Ειμαι μπλεγμενος και γω με ολα αυτα. Γενικα αναβαθμιση κανω ανα 3-4 χρονια

(Galaxy s2-Note3-Edge7-Note10+)

Και το σκεφτομουν οχι πολυ σοβαρα βεβαια αλλα περναει απο το μυαλο μου

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα το στησιμο. Αυριο θα παω να του περασω και e-sim να ξεμπερδευω. Πρωτες εντυπωσεις αναμεικτες. Γρηγορο, πανεμορφο, η flat οθονη ΚΟΣΜΗΜΑ, μπηκε η προστασια σε δευτερολεπτα και καθεται υπεροχα. Η νεα γραμμη πλοηγησης ΑΠΑΙΣΙΑ. Δεν μπορω να το χωνεψω ποσο κακη ειναι σε σχεση με αυτο που εχω συνηθισει. Συνηθεια θα μου πει κανεις. Μπορει. Αλλα προς το παρον με εκνευριζει πολυ. Ειδικα οταν θελω να κλεισω εφαρμογες. Καμερα ακομη δεν εχω δοκιμασει. Αλλα οντως η οθονη ειναι χειροτερη απο του 23. Δεν ειναι τεραστια η διαφορα, αλλα ειναι εμφανης. Χανει και σε λεπτομερεια και σε χρωμα ακομα και απο το note 9. Ασε που το 23 μου φαινεται ενα κλικ φωτεινοτερο. Απο αριστερα προς δεξια, 24, 23, 9αρι. Και τα τρια με φουλ φωτεινοτητα (το 23 και 24 συν εξτρα φωτεινοτητα). Παραξενα πραγματα...

20240128_193423.jpg

20240128_193914.jpg

Edited by lefteriskoy
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dorso1200 said:

Το έχει πάρει κανείς σε κίτρινο?να το χτυπήσω ή είναι του ματς σε τιτατιουμ γιελοου?το γκρει δεν με τρέλανε...σαν δεύτερη επιλογή έχω το μοβ

Aυτο που λεει μωβ πήρα εγώ, ηταν το λιγοτερο ασχημο απο τα υπολοιπα, περυσι και πρόπερσι ειχε καλυτερα χρωματα. Πιο πολύ σαν navy blue θα το έλεγα, αλλά πάλι δεν είμαι ειδικός και στις ονομασιες των χρωμάτων. 

S24u.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσθέσει κανένας με κάποιο τρόπο (όχι θεωρητικά όμως, να το έχει κάνει στο S24 Ultra) τις γραμματοσειρές choco cooky, rosemary, cool jazz? Αυτές που έχει ήδη εγκατεστημένες είναι πολύ μονότονες και πιστεύω δεν υπάρχει λόγος να αγοράσουμε κάποιες (οι περισσότερες που κοίταζα στο Samsung Store δεν έχουν πλήρη ενσωμάτωση όλων των γραμμάτων, ιδίως του μ και του π).

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

η esim ειναι ψηφιακη και ουσιαστικα δεν υπαρχει φυσικη σιμ να βγαλεις/βαλεις στο κινητο..

για μενα αυτο εχει πλεονεκτημα σε ρολογια κτλ. Στο κινητο, αν κατι συμβει και θες να αλλαξεις συσκευη, μπορει και να ξεμεινεις εως και 2 μερες χωρις συσκευη. η αδερφη μου τουλαχιστον  που πηρε καινουριο κινητο το επαθε με cosmote Και iphone και ξενερωσε τρομερα. ηταν και ΣΚ και εμεινε 3 μερες.Οποτε θεωρω οτι δεν προσφερει κατι.

Οκ σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες Cosmote έχω και έλεγα να πάω σε eSim αλλά άμα είναι έτσι άστο. Έλεγα μήπως έχει διαφορά στο 5G? 

Έχει δοκιμάσει κανείς το wifi 7 να μας πει πως τα πάει?? 

 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, James Bond said:

Έχει προσθέσει κανένας με κάποιο τρόπο (όχι θεωρητικά όμως, να το έχει κάνει στο S24 Ultra) τις γραμματοσειρές choco cooky, rosemary, cool jazz? Αυτές που έχει ήδη εγκατεστημένες είναι πολύ μονότονες και πιστεύω δεν υπάρχει λόγος να αγοράσουμε κάποιες (οι περισσότερες που κοίταζα στο Samsung Store δεν έχουν πλήρη ενσωμάτωση όλων των γραμμάτων, ιδίως του μ και του π).

Δεν έχω εγκαταστήσει καμία γραμματοσειρά αλλά για δες εδώ μήπως σε βοηθήσει...
https://xdaforums.com/t/rosemary-font-into-the-new-galaxy-s24-ultra.4652768/

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, xalaros said:

Δεν έχω εγκαταστήσει καμία γραμματοσειρά αλλά για δες εδώ μήπως σε βοηθήσει...
https://xdaforums.com/t/rosemary-font-into-the-new-galaxy-s24-ultra.4652768/

Το έχω δει αυτό, αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω τις συγκεκριμένες γραμματοσειρές. Επειδή δε στις κριτικές στο play store αναφέρουν και κάποια κολλήματα που έχει προκαλέσει σε τηλέφωνα η συγκεκριμένη εφαρμογή (Zfont 3) δεν θέλω να προσπαθήσω να κάνω δοκιμές με άλλες γραμματοσειρές που βρίσκω σε αυτή.Το κακό, όπως προανέφερα, είναι ότι οι περισσότερες γραμματοσειρές που βλέπω στο Samsung store (όπως διαπιστώνω πατώντας πάνω στη δοκιμή), φαίνεται ότι δεν εμφανίζουν σωστά κάποια ελληνικά γράμματα ή δεν έχουν καμία διαφορά στα ελληνικά. Γι' αυτό ψάχνω αυτές που είναι δοκιμασμένες σε παλαιότερα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Μετά από τα λίγα , προς το παρόν,  προβλήματα που διαβάζουμε εδώ, ακόμα κάποιοι θέλουν να το αγοράσουν day one?

Και με κουπόνι πες μείον 200€ , πάλι σε δύο μήνες δεν θα είναι 200€ πιο φθηνό έτσι κ αλλιώς; Και φυσικά όχι από τις μεγάλες αλυσίδες,  που μέσα στη τιμη τους (πρόσφατα το καταλαβα) είναι και τα μεροκάματα των 20 υπαλλήλων ανά κατάστημα, τα ενοίκια των πολυκατοικία, και τέτοια έξοδα. 

Γιατί να μην το πάρει κανείς από μικρό μαγαζάκι η απευθείας από τη smart tech?

Αυτά που λεε δεν ισχύουν  . Η εταιρείες έχουν μικρό περιθώριο κέρδους να σου δώσω παράδειγμα από ένα iphone 1000€ το κατάστημα έχει κερδοσ 50 ευρώ!!! Και στο λέω με σιγουριά γιατί όταν ήμουν Ελλάδα έβλεπα τα τιμολόγια που έρχονταν στον Γερμανό που δούλευα  Μαξ 70€ κερδο είχε το μαγαζί και έπρεπε να πιάσει και στόχο στην κινητή σταθερή για να πληρωθεί από τ cosmote 

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον παω προς το οχι.

Οποτε αυριο θα εχω ενα κουπονακι -10% για οποιον το θελει.

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζουμε τόσα μηνύματα για την κακή οθόνη μέχρι που βρέθηκαν άνθρωποι να αναρωτιουντε αν πρέπει να το αγοράσουν ντεη ουαν τόσο χάλια που είναι. 

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι κανένας ειδικός στις οθόνες από την μία, από την άλλη έχουν περάσει από τα χέρια μου άπειρες ναυαρχίδες την τελευταία 10ετια. 

Είχα s23 ultra. Έμεινε στην οικογένεια. Στην σύζυγο. Δεν μπήκα ούτε θα μπω μάλλον ποτέ στην διαδικασία να τα βάλω δίπλα δίπλα. 

Στα δικά μου μάτια είναι οθόνη ναυαρχίδας. 

Επίσης πάντοτε την έχω ρυθμισμένη στην μεγαλύτερη ανάλυση, έντονη, 120hz. Φωτεινότητα αυτόματη. 

Μόνο η Samsung ξέρει πόσο φωτεινότητα αντέχουν τα μάτια μου 🙂.

Βλέπω γνωστούς φίλους κτλ που θέλουν να ελέγξω ανά διαστήματα κάτι στα κινητά τους, είτε απλά smartphone είτε μεσαία είτε ναυαρχίδες και παθαίνω τύφλωση ρε παιδιά. 

Μόνιμα χειροκίνητα τέρμα την φωτεινότητα. Αντέχει ανθρώπινο μάτι σε τόσο φως μέσα στη νύχτα να χαζεύεις ή να δουλεύεις στο κινητό αναρωτιέμαι? 

Λένε έτσι είναι πιο ωραία τα χρώματα. 🫢. 

Μπασηπεριπτωση αν δεν είσαι ειδικός αν δεν θέλεις να πας στον Κοτσωβολο να το συγκρίνεις με όλα τα κινητά δίπλα δίπλα, η οθόνη είναι ναυαρχίδας. Από τις καλύτερες οθόνες. 

Αυτά 

🙂

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Στο tapatalk πως μπορούμε να βρούμε την σελίδα του myphone για να έρχονται και οι ειδοποιήσεις,,,,, γι αυτό το νήμα.....? 🤷‍♂️ πως αναγράφεται... γτ δεν μου το βγάζει

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kountoura said:

 🙂

Βλέπω γνωστούς φίλους κτλ που θέλουν να ελέγξω ανά διαστήματα κάτι στα κινητά τους, είτε απλά smartphone είτε μεσαία είτε ναυαρχίδες και παθαίνω τύφλωση ρε παιδιά. 

Μόνιμα χειροκίνητα τέρμα την φωτεινότητα. Αντέχει ανθρώπινο μάτι σε τόσο φως μέσα στη νύχτα να χαζεύεις ή να δουλεύεις στο κινητό αναρωτιέμαι? 

Λένε έτσι είναι πιο ωραία τα χρώματα. 

🙂

 

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερα,σε νιώθω γιατί παθαίνω ακριβώς το ίδιο!!!Οι περισσότεροι έχουν κάποια κινητά μεσαίας κατηγορίας(Xiaomi κυρίως χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό) LCD οθόνη και τέρμα φωτεινότητα σε φάση να με πονάνε τα μάτια.Εν πάση περιπτώσει,το κινητό είναι στολίδι και σε οθόνη και σε όλα και όσο το δουλεύω το χαίρομαι περισσότερο και κάποια κολληματακια που μου έκανε στην αρχή έχουν φύγει και είναι πολύ κομπλέ.Οτι άλλο υπάρχει θα έρθει με update,για τη Samsung μιλάμε δεν θα το αφήσει έτσι! 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε για τα μάτια πάντως απορώ αν είναι πρόβλημα ματιών δικό μας ή των άλλων, βλέπω να εχουν τέρμα φωτεινότητα και μάλιστα βράδυ και αναρωτιέμαι πως αντέχουν , ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω για το ζήτημα? Κάποιος οφθαλμίατρος ανάμεσα μας? 

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...