Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

34 minutes ago, doganos said:

Πότε θα έρθει η 6.1.1;

Καλά είσαι.... Υπομονή. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Δες το sek που είναι ουκρανικό 

Δεν υπάρχει SEK (Ουκρανία) στις συσκευές S24/+/U.

@peter77377 Δοκίμασε εκτός από THL (Ταϊλάνδη) ... ILO (Ισραήλ), INS (Ινδία).

1 ώρα πριν, doganos said:

Πότε θα έρθει η 6.1.1;

Η καθυστέρηση για τέλη Αυγούστου έως μέσα Σεπτεμβρίου το αργότερο να δοθεί στη σειρά Galaxy S24 το One UI 6.1.1, εικάζεται ότι είναι θέμα μάρκετινγκ της Samsung σε θέμα πωλήσεων να δελεάσουν τους χρήστες να αγοράσουν τις νέες συσκευές που το έχουν ήδη Galaxy Z Fold6 και Galaxy Z Flip6. 

https://x.com/UniverseIce/status/1821372081176711425

1 ώρα πριν, megatr0n said:

Παιδιά έχετε πάρει όλοι το "μικρό" update του Αυγούστου;

Είμαι ακόμα στην XEF...

Ναι, είμαι σε THL.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Ερώτηση αν γνωρίζεις γιατί μου είχε συμβεί παλιά, σε αυτή την περίπτωση που υπάρχει κλοπή η εφαρμογή της Samsung μπορεί να το εντοπίσει μετά από format της συσκευής;  το μόνο που μου είχαν πει να πάω στον παροχο κ να ακυρώσω το emai  κ απλά δεν θα δουλέψει σαν τηλέφωνο αλλά σαν ένα tablet. 

Και εγω αυτο έκανα...παρόλο που ειχε διπλό κλείδωμα κτλ...δεν ξέρω και αμα γίνεται φορματ γιατί οταν θα ανοίξει θα ζητήσουν τον κωδικό απο το google account 

2 ώρες πριν, peter77377 said:

SEK δεν υπάρχει, SER μήπως;

2024-08-17_125349.png

Οπως ειπε και ο xalaros δεν υπάρχει sek.. Δεν ξέρω γιατι...στο s23 σίγουρα υπήρχε γιατί το ειχα βάλει!! 

Βέβαια εγω κράτησα την παλιά έκδοση για την αλλαγή csc που το έβαζες χειροκίνητα το csc...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

On 16/8/2024 at 9:32 ΜΜ, ng76 said:

Καλησπερα.

Θα ηθελα να ρωτησω.

Εδω και μερες μου βγαζει error υγρασιας στο usb port (moisture or external material...)
Σταματαει, ξανα βγαζει...
Υπαρχει καποια λυση? Εχω δοκιμασει το forced shut down. Εχω μπει σε safe mode. εχω καθαρισει και στεγνωσει το usb port. Delete USB Settings cache. Το μονο που μενει ειναι το factory reset. . Απλα ηθελα να ξερω αν ξερεσετε εσεις κατι παραπανω 

Η θύρα φόρτισης μπορεί μερικές φορές να ανιχνεύσει υγρασία προερχόμενη από το κράτημα της συσκευής στο χέρι ειδικά όταν η παλάμη ή τα δάχτυλα που εφάπτονται με την θύρα ή είναι κοντά της είναι υγρά ή ιδρωμένα ακόμα και ελάχιστα!

Αυτό μου συνέβη πριν μερικά χρόνια με το A8 2018 το οποίο επίσης ήταν αδιάβροχο μοντέλο αλλά λόγο θήκης το χέρι μου ακουμπούσε συχνά την θύρα USB - η ειδοποίηση υγρασίας παρέμεινε καμία ώρα περίπου και μετά όλα καλά.

 Έκτοτε αποφεύγω να ακουμπώ με οποιοδήποτε σημείο του χεριού απευθείας στην θύρα φόρτισης οποιασδήποτε συσκευής οπότε δες μήπως το πρόβλημα προκύπτει από κάτι τέτοιο. .

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θα προβώ σε αγορά του S24 Ultra από Ελλάδα με απαλλαγή ΦΠΑ, έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα από το οποίο να μείνατε ευχαριστημένοι;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, camel555 said:

Καλησπέρα,

θα προβώ σε αγορά του S24 Ultra από Ελλάδα με απαλλαγή ΦΠΑ, έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα από το οποίο να μείνατε ευχαριστημένοι;

Εγω το πείρα με απαλλαγή φπα απο drele shop μέσω σκρουτζ όμως. Η αποφορολογιση έγινε κανονικά μέσω σκρουτζ παρέλαβα το κινητό όλα καλά εδω και 3 μήνες δεν εχω κάποιο πρόβλημα. Βέβαια δεν διαβαζω καλά σχόλια για το συγκεκριμένο κατάστημα και από οτι βλέπω έχει μόνο το 12/512 σε χρυσό. 

Link to comment
Share on other sites

On 17/8/2024 at 1:33 ΜΜ, xalaros said:

Η καθυστέρηση για τέλη Αυγούστου έως μέσα Σεπτεμβρίου το αργότερο να δοθεί στη σειρά Galaxy S24 το One UI 6.1.1, εικάζεται ότι είναι θέμα μάρκετινγκ της Samsung σε θέμα πωλήσεων να δελεάσουν τους χρήστες να αγοράσουν τις νέες συσκευές που το έχουν ήδη Galaxy Z Fold6 και Galaxy Z Flip6. 

Χαχαχα ειναι αστειοι. Ποιος χρηστης S24U θα το αφησει για να παρει το... flip;;
Aντε για το Fold ναι, αλλα και παλι η χρηματικη διαφορα που πρεπει να δωσει ειναι μεγαλη. 
Ο αποφασισμενος αγοραστης θα το παρει το Fold, ασχετως πότε θα δωσει την 6.1.1 η Sammy στο S24U.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, P_papadis said:

Εγω το πείρα με απαλλαγή φπα απο drele shop μέσω σκρουτζ όμως. Η αποφορολογιση έγινε κανονικά μέσω σκρουτζ παρέλαβα το κινητό όλα καλά εδω και 3 μήνες δεν εχω κάποιο πρόβλημα. Βέβαια δεν διαβαζω καλά σχόλια για το συγκεκριμένο κατάστημα και από οτι βλέπω έχει μόνο το 12/512 σε χρυσό. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Βλέπω έχει το titanium gray που θέλω, αλλά οι κριτικές που έχει, όντως, δεν είναι οι καλύτερες.... Μάλιστα ένας γράφει για κινητό παραεισαγωγής που δεν το κάλυψε η αντιπροσωπεία...Πως να ξεχωρίσω ποια είναι παραεισαγωγής;;;

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, camel555 said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Βλέπω έχει το titanium gray που θέλω, αλλά οι κριτικές που έχει, όντως, δεν είναι οι καλύτερες.... Μάλιστα ένας γράφει για κινητό παραεισαγωγής που δεν το κάλυψε η αντιπροσωπεία...Πως να ξεχωρίσω ποια είναι παραεισαγωγής;;;

 

Θα επρεπε να ειναι συσκευη προορισμενη για αλλη ηπειρο για να μην την καλυψει...

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, megatr0n said:

Θα επρεπε να ειναι συσκευη προορισμενη για αλλη ηπειρο για να μην την καλυψει...

Οπότε κοιτάω για EU στην περιγραφή. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, camel555 said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Βλέπω έχει το titanium gray που θέλω, αλλά οι κριτικές που έχει, όντως, δεν είναι οι καλύτερες.... Μάλιστα ένας γράφει για κινητό παραεισαγωγής που δεν το κάλυψε η αντιπροσωπεία...Πως να ξεχωρίσω ποια είναι παραεισαγωγής;;;

 

Κάποιοι έχουν πλήρη άγνοια εγγύησης Samsung κινητών στην Ελλάδα. 

Παρα εισαγωγής μπορεί να σημαίνει Γερμανία.

Από Ευρώπη έχουν ΚΑΝΟΝΙΚΌΤΑΤΑ εγγύηση στην Ελλάδα. 

Είτε πάρεις από μεγάλη αλυσίδα ελληνικής αντιπροσωπείας, είτε πάρεις από σκρουτζ παραεισαγωγής αλλά ΕΥΡΩΠΑΪΚΌ, σε περίπτωση που χρειαστείς service έχεις ακριβώς την ίδια αντιμετώπιση από τα εξουσιοδότιμενα service της Ελλάδας. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, camel555 said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Βλέπω έχει το titanium gray που θέλω, αλλά οι κριτικές που έχει, όντως, δεν είναι οι καλύτερες.... Μάλιστα ένας γράφει για κινητό παραεισαγωγής που δεν το κάλυψε η αντιπροσωπεία...Πως να ξεχωρίσω ποια είναι παραεισαγωγής;;;

 

Παραεισαγωγης είναι τα περισσότερα απο σκρουτζ. Ειδικά τα καταστήματα που έχουν πολύ χαμηλές τιμές. Τώρα για ρην εγγύηση ειχα διαβάσει οτι τα καλύπτει κανονικά η samsung Hellas αλλα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, camel555 said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Βλέπω έχει το titanium gray που θέλω, αλλά οι κριτικές που έχει, όντως, δεν είναι οι καλύτερες.... Μάλιστα ένας γράφει για κινητό παραεισαγωγής που δεν το κάλυψε η αντιπροσωπεία...Πως να ξεχωρίσω ποια είναι παραεισαγωγής;;;

 

Ζήτα να σου δώσουν το imei της συσκευής που θες και πάρε τηλέφωνο στην samsung  και ρώτα τους αν το καλύπτουν . Παλιά το δίνανε το imei τώρα δεν ξέρω  αν έχει αλλάξει κάτι.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

" Το βάζω κι εδώ λόγω επισκεψιμότητας.. έχω το s21 ultra "

 

Καλησπέρα.. έχω αγοράσει χώρο στο OneDrive  πριν 15 μέρες για να συγχρονίσει όλες μου τις φωτογραφίες.. το ίντερνετ του σπιτιού μου είναι αργό(εως 24mps) οπότε λογικά τις ανεβάζει αργά.. στη δουλειά η γραμμή ειναι 100ρα.. ο συγχρονισμός γίνεται μόνο με WiFi.

1.βλέπω πως το upload γίνεται με πολύ αργό Ρυθμό.. να υποθέσω πως αυτό έχει να κάνει με τη σύνδεση μου που είναι αργή; Η φωτογραφίες που έχω να συγχρονίσει είναι 101 γιγα και έχει ανεβάσει 62.. πρέπει να κάνω κάτι ή οπότε τις ανεβάσει;; Επίσης αν τι κάνω να τις ανεβάζει με τα δεδομένα μου (cosmote 5g) παίζει να τις ανεβάσει σε κανένα 2μερο;

2. Τι άλλο μπορώ να συγχονισω αυτόματα το με τον χώρο αυτό; Θα ήθελα να μου πείτε πως ότι έχω στο κινητό να ανεβαίνει αυτόματα στο cloud 

3. Πώς θα καταλάβω ότι έχουν συγχρονίσει όλα  και όταν συγχρονίζουν πως θα βλέπω αν είναι για συγχρονισμό κάτι νέο και αν έχει ολοκληρωθεί εκ νέου ο συγχρονισμός;;

Θέλω να βάλω τα πάντα στο cloud ετσί ώστε να τα έχω πάντα διαθέσιμα και αν χαλάσει το κινητό η το χάσω να μη χάσω τα δεδομένα μου .

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω βάλει την εφαρμογή της tapo για τον έλεγχο της κάμερας που έχω συνδέσει και δεν βρίσκω πως να αλλάξω τον ήχο ειδοποίησης.. έχω πάει στις ειδοποιήσεις, στους ήχους και δεν βρίσκω πως να βάλω άλλο ήχο..

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι άσχετο όποιος γνωρίζει έχω στα χέρια μου το A52s κ το 24υ . Το α52 έχει προεγκατεστημενο στις ρυθμίσεις κλήσεως το hiya spam call ενώ έχω μπει στο ίδιο menu στο 24 κ δεν υπάρχει κ εννοείται όταν το ψάχνω με την αναζήτηση δεν με πάει στο τηλέφωνο αλλά το ψάχνει στο ίντερνετ.  Γίνεται το παλιό μοντέλο να υπάρχει κ στο καινούργιο να μην το έχει προεγκατεστημενο ; :classic_happy:

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, challenge143 said:

Ρε παιδιά κάτι άσχετο όποιος γνωρίζει έχω στα χέρια μου το A52s κ το 24υ . Το α52 έχει προεγκατεστημενο στις ρυθμίσεις κλήσεως το hiya spam call ενώ έχω μπει στο ίδιο menu στο 24 κ δεν υπάρχει κ εννοείται όταν το ψάχνω με την αναζήτηση δεν με πάει στο τηλέφωνο αλλά το ψάχνει στο ίντερνετ.  Γίνεται το παλιό μοντέλο να υπάρχει κ στο καινούργιο να μην το έχει προεγκατεστημενο ; :classic_happy:

Με το csc έχει να κάνει μάλλον.εχουν διαφορετικό 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Ρε παιδιά κάτι άσχετο όποιος γνωρίζει έχω στα χέρια μου το A52s κ το 24υ . Το α52 έχει προεγκατεστημενο στις ρυθμίσεις κλήσεως το hiya spam call ενώ έχω μπει στο ίδιο menu στο 24 κ δεν υπάρχει κ εννοείται όταν το ψάχνω με την αναζήτηση δεν με πάει στο τηλέφωνο αλλά το ψάχνει στο ίντερνετ.  Γίνεται το παλιό μοντέλο να υπάρχει κ στο καινούργιο να μην το έχει προεγκατεστημενο ; :classic_happy:

Αν το A52 είχε μαμά προεγκατεστημενο το hiya στις ρυθμίσεις κλήσεων, σίγουρα δεν είναι ευρωπαϊκό. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αν κ θυμάμαι ότι είναι ευρωπαϊκό.  Αξίζει να το κατεβάσουμε η όχι;  

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, challenge143 said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αν κ θυμάμαι ότι είναι ευρωπαϊκό.  Αξίζει να το κατεβάσουμε η όχι;  

Ρυθμίσεις, πληροφορίες για το τηλέφωνο, πληροφορίες για το λογισμικό, έκδοση λογισμικού παροχ. Υπηρεσιών. 

Εκεί θα δεις τι csc έχει. 

Σίγουρα όχι ελληνικό για να υπάρχει αυτή η δυνατότητα. 

Πχ στο s24 ultra το δικό μου είναι eux eux eux. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχετε δίκιο το λογισμικό του α52ς είναι αυτό. Γι αυτό το έχει ενσωματωμένο... 

IMG-c03d7c1264ece3d96a5f7cab7e22ed58-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, challenge143 said:

Ρε παιδιά κάτι άσχετο όποιος γνωρίζει έχω στα χέρια μου το A52s κ το 24υ . Το α52 έχει προεγκατεστημενο στις ρυθμίσεις κλήσεως το hiya spam call ενώ έχω μπει στο ίδιο menu στο 24 κ δεν υπάρχει κ εννοείται όταν το ψάχνω με την αναζήτηση δεν με πάει στο τηλέφωνο αλλά το ψάχνει στο ίντερνετ.  Γίνεται το παλιό μοντέλο να υπάρχει κ στο καινούργιο να μην το έχει προεγκατεστημενο ; :classic_happy:

Στο S24 Ultra, αν θα πας στην εφαρμογή "Τηλέφωνο" (πράσινο εικονίδιο) > πάνω δεξιά 3 τελίτσες > Ρυθμίσεις... δεν σου έχει την επιλογή "Αρ. καλ. και προστ. από ανεπιθ." (Caller ID and spam protection) ;
Πατώντας επάνω της έχει να ενεργοποιήσεις "Αποκλ. ανεπιθ. κλήσεων και κλήσεων εξαπάτησης" (Block spam and scam calls) και μετά να επιλέξεις "Αποκλεισμός όλων των ανεπιθύμητων κλήσεων και των κλήσεων εξαπάτησης" (Block all spam and scam calls) ή "Να αποκλείονται μόνο κλήσεις εξαπάτησης υψηλού κινδύνου" (Only block high risk scam calls).
Υ.Γ. Το csc XEH στο A52s της φωτό είναι Ουγγαρίας.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, challenge143 said:

Τελικά έχετε δίκιο το λογισμικό του α52ς είναι αυτό. Γι αυτό το έχει ενσωματωμένο... 

IMG-c03d7c1264ece3d96a5f7cab7e22ed58-V.jpg

Ουγγαρία νομίζω σημαίνει το XEH. 

Ευρώπη δηλαδή. 

Εκεί δίνουν αυτή την επιλογή? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2024 at 12:13 ΠΜ, Directx said:

Η θύρα φόρτισης μπορεί μερικές φορές να ανιχνεύσει υγρασία προερχόμενη από το κράτημα της συσκευής στο χέρι ειδικά όταν η παλάμη ή τα δάχτυλα που εφάπτονται με την θύρα ή είναι κοντά της είναι υγρά ή ιδρωμένα ακόμα και ελάχιστα!

Αυτό μου συνέβη πριν μερικά χρόνια με το A8 2018 το οποίο επίσης ήταν αδιάβροχο μοντέλο αλλά λόγο θήκης το χέρι μου ακουμπούσε συχνά την θύρα USB - η ειδοποίηση υγρασίας παρέμεινε καμία ώρα περίπου και μετά όλα καλά.

 Έκτοτε αποφεύγω να ακουμπώ με οποιοδήποτε σημείο του χεριού απευθείας στην θύρα φόρτισης οποιασδήποτε συσκευής οπότε δες μήπως το πρόβλημα προκύπτει από κάτι τέτοιο. .

Ευχαριστω για την απαντηση.

Το πήγα για έλεγχο. Τελικά ηλεκτρική βλάβη θύρας. Αλλαγή και όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

@xalaros ευχαριστώ για την απάντηση αλλά στο 24 δεν μου την έχει σαν επιλογή αυτή.  Δεν με ενοχλεί βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...