Jump to content

Xiaomi 13T


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν από αρκετούς μήνες βρέθηκα με ένα 13Τ, μάλλον από τις πρώτες συσκευές που είχαν έρθει στην Ελλάδα.
Η συσκευή που είχα ήδη με κάλυπτε, και αυτό κατέληξε να μαζεύει σκόνη σε ένα ράφι.
Πρόσφατα αποφάσισα να αχοληθώ μαζί του, και είδα ότι η ROM που φορούσε πρέπει να ήταν ίσως και η πρώτη που είχε βγει, με ενημέρωση ασφαλείας από Σεπτέμβριο '23.

Με το που είδε δίκτυο, κατέβασε το MIUI 14.0.11.0 (TMFEUXM), security update 2023-10-01... και έμεινε εκεί!

Όχι HyperOS, ούτε κάποιο μεταγενέστερο Miui δε θέλει να δει!
Έχω παίξει με τα... συνηθισμένα, αλλαγές region κλπ, δύο -συνολικά- factory reset, αλλά τίποτα...

Είναι άλλος σε ανάλογη κατάσταση...;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 163
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 27/7/2024 at 12:09 ΜΜ, w2o4ts said:

Με το που είδε δίκτυο, κατέβασε το MIUI 14.0.11.0 (TMFEUXM), security update 2023-10-01... και έμεινε εκεί!

Θέλει και SIM! Έβαλες; 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, paanos said:

Θέλει και SIM! Έβαλες; 

Thanks - δεν ήμουν σίγουρος γι' αυτό.  Οι πρώτες προσπάθειες είχαν γίνει χωρίς sim, είναι η αλήθεια, αλλά εδώ και αρκετές μέρες έχω βάλει κανονικά τη sim μου μέσα και έχω προσπαθήσει, αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει... πεισμώσει φαίνεται!  😀

Κατέβασα το OTA update από την Xiaomi, το μετέφερα στο τηλέφωνο και πήγα να το εγκαταστήσω από τον δικό του updater.

Το αποτέλεσμα:

Quote

Can't verify update

Can't flash this ROM.

Τι να κάνω, ας μείνει έτσι - αν και είχα την περιέργεια να δω το HyperOS...
(οκ, ένα Miui που φέρνει λίγο -ακόμα- προς iOS φαντάζομαι ότι είναι!  😋)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα έβαλα 1.0.9.0.UMFEUXM, security patch June 2024.

Περίπου ~500MB download και πήρε λίγο παραπάνω το boot, αλλά μέχρι στιγμής όλα καλά 🙂.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έβαλα και εγώ, 422ΜΒ. Περίεργη ενημέρωση. Κατέβασμα, εξαγωγή και 10 λεπτά οριστικοποίηση ( ; ) πριν την επανεκκίνηση... Πάντως όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2024 at 3:55 ΜΜ, minast said:

Σήμερα έβαλα 1.0.9.0.UMFEUXM, security patch June 2024.

Περίπου ~500MB download και πήρε λίγο παραπάνω το boot, αλλά μέχρι στιγμής όλα καλά 🙂.

Πάνω που έλεγα να ποστάρω οτι τη Δευτέρα μου ήρθε η 1.0.11.0.UMFEUXM με security July 2024.

Σίγουρα δεν έχετε και εσείς νεότερη ενημέρωση?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα επεσε το ματι μου σε αυτην την προσφορα στο gshopper https://www.gshopper.com/global-version-xiaomi-13t-50mp-leica-camera-ip68-water-144hz-amoled-displa-67w-charing-mtk-dimensity-8200-ultra.html?sscid=81k8_wz7kx&utm_source=shareasale&utm_campaign=1538645&utm_medium=1192155&clickid=81k8_wz7kx

ξερει καποιος με τις μπαντες που δειχνει στην περιγραφη αν θα δουλευει με nova ελλαδα? και αν εχει παρει καποιος απο εκει ειναι οντως global οπως αναφερει η κινεζικη εκδοση που την εκαναν global? 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, chrisgia said:

Ποια προσφορά?

399€ το είχε διαθέσιμο μέχρι χθες ο Γερμανός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νέος κάτοχος κι εγώ μετά από 3,5 χρόνια με poco F3, αλλαγή λόγω μπαταρίας που άρχισε να δείχνει τα χρόνια της και φωτογραφικών. Μολις το αντέγραψα από το προηγούμενο, κατέβασε την 1.0.14.0 UMFEUXM. Γενικώς snappy δείχνει - λογικό αφού ο Dimensity 8300 είναι σαφώς πιο ισχυρός από τον SD 870, και μου έκατσε καλά στο χέρι παρότι λίγο πιο βαρύ - βοηθάνε τα κουρμπαριστά πλαϊνά. Μπήκα και στο xiaomi comunity να ζητήσω ξεκλείδωμα bootloader κι έφαγα πόρτα, αφού πλέον δίνουν μόνο 3.000 άδειες την ημέρα που εξαντλούνται σε χρόνο dt! Είδωμεν...

Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...