Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 minutes ago, p_k said:

Ημόνη περίπτωση που θα έβαζα τζαμάκι είναι της Spigen με τον οδηγό, δηλαδή το πλαστικό πλαίσιο που μπαίνει γύρω-γύρω από το κινητό και δεν επιτρέπει κανένα απολύτως λάθος

Εννοείς το align master που είναι απλό πλαίσιο ή τα ez fit σαν της φωτογραφίας; Τα δεύτερα εμένα με παιδεύουν πάρα πολύ αλλά τα πρώτα πολύ καλά. 
 

Σε iPhone 12 είχα όμως μεγάλο θέμα με τα spigen γιατί έχανε πατήματα η αφή. Είχα βολευτεί πολύ με τα ESR που είχαν αντίστοιχο πλαίσιο για τοποθέτηση. Στο 15 pro δεν βρήκα κάτι της ESR αλλά δεν έχω θέματα με το spigen μέχρι στιγμής 

IMG_3485.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators
26 minutes ago, p_k said:

Ημόνη περίπτωση που θα έβαζα τζαμάκι είναι της Spigen με τον οδηγό, δηλαδή το πλαστικό πλαίσιο που μπαίνει γύρω-γύρω από το κινητό και δεν επιτρέπει κανένα απολύτως λάθος.

Όλες οι επώνυμες εταιρίες (Flolab, Torras, ESR κ.α.) αλλά και άλλες λιγότερο γνωστές, έχουν τέτοιο πλαίσιο για ακριβή τοποθέτηση. Πλέον είναι δεδομένο ότι υπάρχει εκτός και αν αγοράσεις κινεζικό αμφιβόλου ποιότητας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω κι εγώ να φύγω από το S22U και να πάω στο iphone 15 Pro Max, αυτα που με κανουν να το πολυσκεφτομαι είναι το ζουμ και το YouTube χωρις διαφημίσεις. Εάν υπάρχουν λύσεις, τότε έφυγα χθες που λέει ο λόγος...Τα υπόλοιπα δε με απασχολούν. Έχετε κανένα link να προτείνετε για YouTube ή θα βρω εύκολα ψάχνοντας?

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Επειδή θέλω κι εγώ να φύγω από το S22U και να πάω στο iphone 15 Pro Max, αυτα που με κανουν να το πολυσκεφτομαι είναι το ζουμ και το YouTube χωρις διαφημίσεις. Εάν υπάρχουν λύσεις, τότε έφυγα χθες που λέει ο λόγος...Τα υπόλοιπα δε με απασχολούν. Έχετε κανένα link να προτείνετε για YouTube ή θα βρω εύκολα ψάχνοντας?

Μόνο μεσω sideloading εφαρμογών 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία αναβάθμιση 17.2, ενώ έχω (πάντα δηλαδή, από την αρχή που το σέταρα εδώ και μήνες)  την ρύθμιση για κόφτη στο 80% στην μπαταρία, τυχαία που το κοίταξα την ώρα της φόρτισης είχε πάει στο 88%!
Το έβγαλα, έκανα μια επανεκκίνηση για να δω μήπως ήταν εικονικό και ήταν όντως στο 88.
Κοίταξα μήπως είχε βγει η ρύθμιση για τον κόφτη, αλλά μια χαρά ενεργοποιημένη ήταν.
Πρώτη φορά μου συμβαίνει, θα το παρακολουθήσω και θα ενημερώσω...
Δείτε και σεις μπας και είναι γενικό το θέμα!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, paanos said:

Εννοείς το align master που είναι απλό πλαίσιο ή τα ez fit σαν της φωτογραφίας; Τα δεύτερα εμένα με παιδεύουν πάρα πολύ αλλά τα πρώτα πολύ καλά. 
 

Σε iPhone 12 είχα όμως μεγάλο θέμα με τα spigen γιατί έχανε πατήματα η αφή. Είχα βολευτεί πολύ με τα ESR που είχαν αντίστοιχο πλαίσιο για τοποθέτηση. Στο 15 pro δεν βρήκα κάτι της ESR αλλά δεν έχω θέματα με το spigen μέχρι στιγμής 

IMG_3485.png

Με align master τα έχω περάσει. 

Με ezfit δεν έχω δοκιμάσει. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, hasiotis_john said:

Στην τελευταία αναβάθμιση 17.2, ενώ έχω (πάντα δηλαδή, από την αρχή που το σέταρα εδώ και μήνες)  την ρύθμιση για κόφτη στο 80% στην μπαταρία, τυχαία που το κοίταξα την ώρα της φόρτισης είχε πάει στο 88%!
Το έβγαλα, έκανα μια επανεκκίνηση για να δω μήπως ήταν εικονικό και ήταν όντως στο 88.
Κοίταξα μήπως είχε βγει η ρύθμιση για τον κόφτη, αλλά μια χαρά ενεργοποιημένη ήταν.
Πρώτη φορά μου συμβαίνει, θα το παρακολουθήσω και θα ενημερώσω...
Δείτε και σεις μπας και είναι γενικό το θέμα!

Μήπως επειδή έκανες αναβάθμιση έχασε την ρύθμιση του και περιμένει να πάρει δεδομένα ξανά για να δουλέψει; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 ώρες πριν, hasiotis_john said:

Στην τελευταία αναβάθμιση 17.2, ενώ έχω (πάντα δηλαδή, από την αρχή που το σέταρα εδώ και μήνες)  την ρύθμιση για κόφτη στο 80% στην μπαταρία, τυχαία που το κοίταξα την ώρα της φόρτισης είχε πάει στο 88%!
Το έβγαλα, έκανα μια επανεκκίνηση για να δω μήπως ήταν εικονικό και ήταν όντως στο 88.
Κοίταξα μήπως είχε βγει η ρύθμιση για τον κόφτη, αλλά μια χαρά ενεργοποιημένη ήταν.
Πρώτη φορά μου συμβαίνει, θα το παρακολουθήσω και θα ενημερώσω...
Δείτε και σεις μπας και είναι γενικό το θέμα!

Μη σε ανησυχεί, έχει συμβεί και σε άλλους. Επίσης, η ίδια η Apple έχει πει ότι στα πλαίσια της υγιής συντήρησης της μπαταρίας, μπορεί από μόνη της η συσκευή να παρακάμπτει αυτή τη ρύθμιση περιοδικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδη διαβαζω για Υoutube ανευ διαφημισεων, δοκιμαστε την εφαρμογη Poptube. Βγαζει μονο μια πολυ μικρη διαφημιση μολις ανοιγεις την εφαρμογη και μολις κανεις skip δουλευει σχεδον σαν vanced youtube.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, manos_rc said:

Καλημέρα. Επειδη διαβαζω για Υoutube ανευ διαφημισεων, δοκιμαστε την εφαρμογη Poptube. Βγαζει μονο μια πολυ μικρη διαφημιση μολις ανοιγεις την εφαρμογη και μολις κανεις skip δουλευει σχεδον σαν vanced youtube.

θες να στειλεις και  ενα ink;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
57 minutes ago, arxontas2323 said:

θες να στειλεις και  ενα ink;

Αυτό λέει… https://apps.apple.com/gr/app/poptube-music-video-no-ads/id6443728728?l=el

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο app δεν το ήξερα, απλά παρόλο που λέει στην περιγραφή ότι βλέπεις μέχρι 8Κ σου βγάζει μέγιστο 1080p στα βίντεο! Εκτός αν κάνω κάτι λάθος..

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο app δεν το ήξερα, απλά παρόλο που λέει στην περιγραφή ότι βλέπεις μέχρι 8Κ σου βγάζει μέγιστο 1080p στα βίντεο! Εκτός αν κάνω κάτι λάθος..

Τόσο παίζει και η μαμά εφαρμογή YouTube.
Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2023 at 9:41 ΠΜ, manos_rc said:

Καλημέρα. Επειδη διαβαζω για Υoutube ανευ διαφημισεων, δοκιμαστε την εφαρμογη Poptube. Βγαζει μονο μια πολυ μικρη διαφημιση μολις ανοιγεις την εφαρμογη και μολις κανεις skip δουλευει σχεδον σαν vanced youtube.

pretube παιδες απο apple store και τελος...

ασχετο, ερωτηση: μου εβγαλε μηνυμα οτι γεμισε ο cloud χωρος μου και ειδα οτι ο chrome πιανει 10gb!!

Τι μπορει να εχω που πιανει τοσο ρε παιδες? απλα σταματησα στο back up εκει και κερδισα οντως 10gb αλλα μου εκανε εντυπωση!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

pretube παιδες απο apple store και τελος...

ασχετο, ερωτηση: μου εβγαλε μηνυμα οτι γεμισε ο cloud χωρος μου και ειδα οτι ο chrome πιανει 10gb!!

Τι μπορει να εχω που πιανει τοσο ρε παιδες? απλα σταματησα στο back up εκει και κερδισα οντως 10gb αλλα μου εκανε εντυπωση!

Poptube καλύτερο από το pretube

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, koutsis said:

Poptube καλύτερο από το pretube

Αφού ίδια ανάλυση παίζουν και το pretube δεν έχει καμία διαφήμιση πως είναι καλύτερο;

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2023 at 7:30 ΜΜ, nikos523 said:


Τόσο παίζει και η μαμά εφαρμογή YouTube.

Η μαμά παίζει  2160p.

Μοιραστείτε ένα family 6 άτομα να βγαίνει τσάμπα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, konandrio said:

Η μαμά παίζει  2160p.

Μοιραστείτε ένα family 6 άτομα να βγαίνει τσάμπα.

Υπάρχει Ελλάδα οικογενειακό πακέτο;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, panoszavra said:

Υπάρχει Ελλάδα οικογενειακό πακέτο;

Ναι, 13€ για 5 μέλη, πάνω από 2 χρόνια νομίζω το έχω με basic ONE 100Gb

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, konandrio said:

Ναι, 13€ για 5 μέλη, πάνω από 2 χρόνια νομίζω το έχω με basic ONE 100Gb

Στείλε  link σε παρακαλώ γιατί δεν μπορώ να βρώ την επιλογή. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω μόνον αποθηκευτικό χώρο για το basic… δεν δίνει YouTube…🧐

16.99€ τον μήνα , δεν είναι λίγα ….

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση το έχω συναντήσει και εγώ και ένας φίλος γιατί στο iPhone όταν  ανοίγεις το hotspot συνδέεται μια συσκευη και μετά από κάποια ώρα απλά αποσυνδέεται ..;; Το κάνει σεξ οτιδήποτε ακόμα και άλλο iPhone να συνδέεται … δεν έχω καμία οικονομία ενεργή . 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xabos said:

Εγώ βλέπω μόνον αποθηκευτικό χώρο για το basic… δεν δίνει YouTube…🧐

16.99€ τον μήνα , δεν είναι λίγα ….

Νομίζω πάνε πακέτο , ανά πάρεις χώρο θα έχεις και YouTube, δεν θυμάμαι σίγουρα.

IMG_3413.png

23 minutes ago, Dimitris_w said:

Να κάνω μια ερώτηση το έχω συναντήσει και εγώ και ένας φίλος γιατί στο iPhone όταν  ανοίγεις το hotspot συνδέεται μια συσκευη και μετά από κάποια ώρα απλά αποσυνδέεται ..;; Το κάνει σεξ οτιδήποτε ακόμα και άλλο iPhone να συνδέεται … δεν έχω καμία οικονομία ενεργή . 

Σεξ και βία 🙂

Όταν βλέπει ότι δεν είναι συνδεμένο κάτι επάνω του νομίζω το κόβει αυτόματα για εξοικονόμηση ενέργειας, έτσι είναι και στο android, απλά στο android πρόσθεσαν επιλογή να μην κλείνει αυτόματα, ίσως να μπορείς να κάνεις κάτι μέσω αυτοματισμών.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα τη sapphire και πριν την τοποθετήσω , μέτρησα το  ορατό (καθαρό) της ,φάρδος 71.2 mm … 

Το προηγούμενο μου τζάμι (benk) ήταν 71 mm

Το εργοστασιακό είναι 71.5 …. 

Φέτος που μίκραιναν τα περιθώρια , στην νέα μας συσκευή … οι εταιρίες κρύβουν ένα μέρος της οθόνης …. όσες έχουν μαύρο πλαίσιο περιμετρικά … 

Δεν νομίζω να είχαμε πέρσι με το 14 τέτοιο φαινόμενο … να χάνουμε ένα μέρος της οθόνης..

Δεν είναι σημαντικό νούμερο δέκατα του χιλιοστού , αλλά είναι υπαρκτό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Dimitris_w said:

Να κάνω μια ερώτηση το έχω συναντήσει και εγώ και ένας φίλος γιατί στο iPhone όταν  ανοίγεις το hotspot συνδέεται μια συσκευη και μετά από κάποια ώρα απλά αποσυνδέεται ..;; Το κάνει σεξ οτιδήποτε ακόμα και άλλο iPhone να συνδέεται … δεν έχω καμία οικονομία ενεργή . 

Δες κι αυτό 

https://youtu.be/ECZ_bjBiv3s?si=mWxLjLIGJn8MB8WI

 

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...