Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά δεν μπόρεσα να το αγαπήσω, όσο το κρατούσα τόσο ξενέρωνα, πουλήθηκε.
Με 2 λόγια είναι μεγάλο πρόβλημα να μην έχεις επιλογές και εναλλακτικές.

Καλή συνέχεια στους κατόχους!

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 minutes ago, konandrio said:

Τελικά δεν μπόρεσα να το αγαπήσω, όσο το κρατούσα τόσο ξενέρωνα, πουλήθηκε.
Με 2 λόγια είναι μεγάλο πρόβλημα να μην έχεις επιλογές και εναλλακτικές.

Καλή συνέχεια στους κατόχους!

Για κάποιους είναι μεγάλο πρόβλημα, για κάποιους όχι. Εξαρτάται πως έχει συνηθήσει ο καθένας 😉

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, konandrio said:

Τελικά δεν μπόρεσα να το αγαπήσω, όσο το κρατούσα τόσο ξενέρωνα, πουλήθηκε.
Με 2 λόγια είναι μεγάλο πρόβλημα να μην έχεις επιλογές και εναλλακτικές.

Καλή συνέχεια στους κατόχους!

Σου φάνηκε πολύ μεγάλο εννοείς ή το υλικό σαν υφή δεν σου άρεσε; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vtag said:

Σου φάνηκε πολύ μεγάλο εννοείς ή το υλικό σαν υφή δεν σου άρεσε; 

Το λογισμικό τον ενοχλούσε...αμα γυρίσεις πίσω κάποιες σελίδες θα το δεις 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vtag said:

Σου φάνηκε πολύ μεγάλο εννοείς ή το υλικό σαν υφή δεν σου άρεσε; 

υφή δεν σου άρεσε; 

🙂

Οθονάρα, δυνατό design (χωρίς θήκες), μέγεθος το ιδανικό, από hardware ίσως ότι καλύτερο υπάρχει. Το πρόβλημά μου ήταν το λογισμικό, κάποια πράγματα που έχουν να κάνουν με τη βασική  χρήση ενός smartphone με ενοχλούσαν έντονα,  αφού η apple δεν επιτρέπει να έχεις επιλογές  δεν είχα λόγο να συμβιβαστώ.

Σκέψου οτι κράτησα μια μέρα το Huawei p30 pro και ένιωσα καλά, τώρα με το pixel 8 pro που πήρε και όλα τα δίκτυα χωρίς root νιώθω ακόμα καλύτερα 🙂

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ.

Στήσιμο από την αρχή και χρειάζομαι μια τεράστια βοήθεια.

Υπάρχει περίπτωση να μεταφέρω κωδικούς από Chrome, edge στον safari?

Επίσης έχω κατεβάσει τον Opera και δεν βρίσκω την επιλογή να συνδέσω τον λογαριασμό μου.

Τέλος, όταν στον Chrome  ή στον Edge πάω σε σελίδα που έχω αποθηκευμένους πολλούς κωδικούς, τότε κολλάει το σύμπαν και δεν φεύγει με τίποτα η καρτέλα. Κλείνω και ανοίγω την εφαρμογή και πάλι κολλημένη στη σελίδα.....

Είναι πολύ σημαντικό για την δουλειά μου να λειτουργούν σωστά οι συγκεκριμένες σελιδες 

ευχαριστω 

16 ώρες πριν, koutsis said:

Για κάποιους είναι μεγάλο πρόβλημα, για κάποιους όχι. Εξαρτάται πως έχει συνηθήσει ο καθένας 😉

Οι επιλογές δεν είναι θέμα συνήθειας αλλά συμβιβασμών. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, montoya_42 said:

 

Οι επιλογές δεν είναι θέμα συνήθειας αλλά συμβιβασμών. 

Εννοώ ότι ότι εσύ μπορεί να θέλεις να έχεις επιλογές σε κάτι που εμένα ούτε με ενδιαφέρει ούτε έχω ασχοληθεί ποτέ. Έπρεπε να γράψω ότι είναι θέμα αναγκών και όχι συνήθειας, έχεις δίκιο. Επίσης συμβιβασμούς κάνεις και με το Android όχι μόνο με το ios. Απλά πρέπει να αποφασίσεις ποιό σου ταιριάζει καλύτερα με βάση της ανάγκες σου. Είχα 10 χρόνια Android και ξέρω...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, konandrio said:

🙂

Οθονάρα, δυνατό design (χωρίς θήκες), μέγεθος το ιδανικό, από hardware ίσως ότι καλύτερο υπάρχει. Το πρόβλημά μου ήταν το λογισμικό, κάποια πράγματα που έχουν να κάνουν με τη βασική  χρήση ενός smartphone με ενοχλούσαν έντονα,  αφού η apple δεν επιτρέπει να έχεις επιλογές  δεν είχα λόγο να συμβιβαστώ.

Σκέψου οτι κράτησα μια μέρα το Huawei p30 pro και ένιωσα καλά, τώρα με το pixel 8 pro που πήρε και όλα τα δίκτυα χωρίς root νιώθω ακόμα καλύτερα 🙂

σε καταλαβαινω και εχεις δικιο...εγω με καποια συμβιβάστηκα...αυτο που δεν χονευω με τιποτα ειναι η εφαρμογη των κλησεων...αμα το call assist δοθεί και στο δικο μας λογισμικο τοτε θα μου λυσει καποια προβληματα... 

 

 

μια απο τς κλασσικες μου αποριες...στο s23u ειχα ενεργοποιημενη την τοποθεσια στο google maps και αυτο κατεγραφε την διαδρομη που εκανα καθε μερα με το αυτοκινητο(δεν με πειραζει γιατι πολλες φορες χρειαζεται) στο iphone ενω εχω ενεργοποιημενη την λειτουργια του gps παντα στο google maps...μου καταγραφει καποια κομματια... ξερετε αν υπαρχει λυση; ή αν μπορω να τα βλεπω μεσω apple maps;

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, montoya_42 said:

Παρέλαβα κι εγώ.

Στήσιμο από την αρχή και χρειάζομαι μια τεράστια βοήθεια.

Υπάρχει περίπτωση να μεταφέρω κωδικούς από Chrome, edge στον safari?

Επίσης έχω κατεβάσει τον Opera και δεν βρίσκω την επιλογή να συνδέσω τον λογαριασμό μου.

Τέλος, όταν στον Chrome  ή στον Edge πάω σε σελίδα που έχω αποθηκευμένους πολλούς κωδικούς, τότε κολλάει το σύμπαν και δεν φεύγει με τίποτα η καρτέλα. Κλείνω και ανοίγω την εφαρμογή και πάλι κολλημένη στη σελίδα.....

Είναι πολύ σημαντικό για την δουλειά μου να λειτουργούν σωστά οι συγκεκριμένες σελιδες 

ευχαριστω 

Οι επιλογές δεν είναι θέμα συνήθειας αλλά συμβιβασμών. 

Μία βοήθεια εδώ γιατί είναι τεράστιας σημασίας;; 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια εδώ γιατί είναι τεράστιας σημασίας;; 

Settings - passwords - password options.
Από εκεί διαλέγεις chrome ή edge ή ότι θέλεις για να κάνει autofill το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikos523 said:


Settings - passwords - password options.
Από εκεί διαλέγεις chrome ή edge ή ότι θέλεις για να κάνει autofill το κινητό.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια 

Εν μέρει κάτι κάνει αλλά πολύ δύσχρηστο.

Δηλαδή γράφω πχ ένα όνομα χρήστη  κι ενώ στους άλλους browsers μου βγάζει αυτόματα τον κωδικό, εδώ με παραπέμπει να βρω από ένα κατεβατό κωδικούς....

Με τον Opera τι παίζει? Γιατί δεν μου δίνει επιλογή να μπω στον λογαριασμό μου ώστε να συγχρονίσει τα δεδομένα μου (κωδικούς σελίδες κλπ)??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια 
Εν μέρει κάτι κάνει αλλά πολύ δύσχρηστο.
Δηλαδή γράφω πχ ένα όνομα χρήστη  κι ενώ στους άλλους browsers μου βγάζει αυτόματα τον κωδικό, εδώ με παραπέμπει να βρω από ένα κατεβατό κωδικούς....
Με τον Opera τι παίζει? Γιατί δεν μου δίνει επιλογή να μπω στον λογαριασμό μου ώστε να συγχρονίσει τα δεδομένα μου (κωδικούς σελίδες κλπ)??

Δεν ξέρω τι γίνεται με τον opera, δεν τον δουλεύω.
Εγώ απλά έκανα export πάντα από chrome στο PC και import στον σαφάρι στο Mac όταν έκανα την μετάβαση.
Δεν θυμάμαι την διαδικασία (απλά είχα googlάρει), αλλά σίγουρα ήταν εύκολο και γρήγορο.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos523 said:


Δεν ξέρω τι γίνεται με τον opera, δεν τον δουλεύω.
Εγώ απλά έκανα export πάντα από chrome στο PC και import στον σαφάρι στο Mac όταν έκανα την μετάβαση.
Δεν θυμάμαι την διαδικασία (απλά είχα googlάρει), αλλά σίγουρα ήταν εύκολο και γρήγορο.

Safari γιατί θέλετε να χρησιμοποιήσετε; προσφέρει κάτι παραπάνω απο chrome; 

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Safari γιατί θέλετε να χρησιμοποιήσετε; προσφέρει κάτι παραπάνω απο chrome; 

Ad block


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, arxontas2323 said:

σε καταλαβαινω και εχεις δικιο...εγω με καποια συμβιβάστηκα...αυτο που δεν χονευω με τιποτα ειναι η εφαρμογη των κλησεων...αμα το call assist δοθεί και στο δικο μας λογισμικο τοτε θα μου λυσει καποια προβληματα... 

Καλημέρα και Καλή Χρονιά,,,πόσο δίκιο έχεις και εγώ το μόνο που δεν μπορώ να καταπιώ (όλα τα υπόλοιπα είναι οκ)..είναι.η εφαρμογή των κλήσεων..... απαράδεκτη αν βρεις καμιά λύση σε παρακαλώ ενημέρωσε.. 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Safari γιατί θέλετε να χρησιμοποιήσετε; προσφέρει κάτι παραπάνω απο chrome; 

Επίσης είναι ο μαμά και τον εμπιστεύομαι πιο πολύ 

Επισης και στο MacBook χρησιμοποιήσω safari 

Το Adblock που είπε κάποιος από πάνω 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Safari γιατί θέλετε να χρησιμοποιήσετε; προσφέρει κάτι παραπάνω απο chrome; 

Εγώ σαφάρι δουλεύω κοντά στα 5 χρόνια τώρα.
Πέρα από το interface που με βολεύει πολύ περισσότερο είναι γρήγορος, το integration με όλα είναι άψογο, δεν έχει περίεργα bugs που βλέπω με άλλους σε κάποιες σελίδες/αρχεία online, το Adblock με content blockers, το private relay, τα tab groups είναι άψογα και γενικά μου αρέσει.

Φαντάζομαι για κάποιον που έχει μόνο iPhone ίσως δεν είναι η καλύτερη λύση σχετικά με τις υπόλοιπες συσκευές του, αλλά εγώ είμαι με Mac-iphone-iPad X2 (δουλειά / προσωπικά), συν HomePod / Apple TV / Apple Watch / AirPods.
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, arxontas2323 said:

σε καταλαβαινω και εχεις δικιο...εγω με καποια συμβιβάστηκα...αυτο που δεν χονευω με τιποτα ειναι η εφαρμογη των κλησεων...αμα το call assist δοθεί και στο δικο μας λογισμικο τοτε θα μου λυσει καποια προβληματα... 

 

 

μια απο τς κλασσικες μου αποριες...στο s23u ειχα ενεργοποιημενη την τοποθεσια στο google maps και αυτο κατεγραφε την διαδρομη που εκανα καθε μερα με το αυτοκινητο(δεν με πειραζει γιατι πολλες φορες χρειαζεται) στο iphone ενω εχω ενεργοποιημενη την λειτουργια του gps παντα στο google maps...μου καταγραφει καποια κομματια... ξερετε αν υπαρχει λυση; ή αν μπορω να τα βλεπω μεσω apple maps;

Φίλε κάπου υπάρχει αυτό, παλεύω να το βρω και δεν ξέρω πως. Το ενεργοποίησα πρόσφατα Νοέμβριο γιατί από Μάρτιο που πήγα σε IOS στην δραστηριότητα στο google maps ήταν όλα στο 0. Το apple maps δεν έχει κάτι αντίστοιχο, το έχω ψάξει, τουλάχιστον όχι όπως της google. Δες στο privacy και location services να είναι το gmaps always on. Και μάλιστα συχνά πυκνά ρωτάει αν θες να συνεχίσεις να δίνεις αυτή την πρόσβαση. Θα συνεχίσω να ψάχνω αν υπάρχει κάτι άλλο και αν θες σου στέλνω και τις ρυθμίσεις μου μήπως και έχεις κάτι απενεργοποιημένο

13 ώρες πριν, montoya_42 said:

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια 

Εν μέρει κάτι κάνει αλλά πολύ δύσχρηστο.

Δηλαδή γράφω πχ ένα όνομα χρήστη  κι ενώ στους άλλους browsers μου βγάζει αυτόματα τον κωδικό, εδώ με παραπέμπει να βρω από ένα κατεβατό κωδικούς....

Αυτό δεν το κάνει πάντα αλλά ότι μπορείς ξεκίνα να αποθηκεύεις ότι σε ρωτάει στη μαμά εφαρμογή. Να σου δώσω να καταλάβεις, επειδή δεν ξέρω αν θα μείνω σε ios, τα αποθηκεύω και στον chrome.. Ειδικά σε κωδικούς taxis που έχω καμια 1000, γίνεται αυτό που λες, πρέπει να σκρολάρεις

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antwny said:

Φίλε κάπου υπάρχει αυτό, παλεύω να το βρω και δεν ξέρω πως. Το ενεργοποίησα πρόσφατα Νοέμβριο γιατί από Μάρτιο που πήγα σε IOS στην δραστηριότητα στο google maps ήταν όλα στο 0. Το apple maps δεν έχει κάτι αντίστοιχο, το έχω ψάξει, τουλάχιστον όχι όπως της google. Δες στο privacy και location services να είναι το gmaps always on. Και μάλιστα συχνά πυκνά ρωτάει αν θες να συνεχίσεις να δίνεις αυτή την πρόσβαση. Θα συνεχίσω να ψάχνω αν υπάρχει κάτι άλλο και αν θες σου στέλνω και τις ρυθμίσεις μου μήπως και έχεις κάτι απενεργοποιημένο

Αυτό δεν το κάνει πάντα αλλά ότι μπορείς ξεκίνα να αποθηκεύεις ότι σε ρωτάει στη μαμά εφαρμογή. Να σου δώσω να καταλάβεις, επειδή δεν ξέρω αν θα μείνω σε ios, τα αποθηκεύω και στον chrome.. Ειδικά σε κωδικούς taxis που έχω καμια 1000, γίνεται αυτό που λες, πρέπει να σκρολάρεις

Απίστευτο.
Πραγματικά ανάπηρο......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο.
Πραγματικά ανάπηρο......

Ανάπηρο είναι όταν κλείνουμε επιλογές.
Για να δουλέψει η παρακολούθηση της Google στο παρασκήνιο πρέπει να είναι πρώτα ενεργό στον Google λογαριασμό όπως είναι λογικό, η τοποθεσία στο always από τις ρυθμίσεις και φυσικά το background app refresh (με data και WiFi) ενεργό για το Google maps.
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Antwny said:

Φίλε κάπου υπάρχει αυτό, παλεύω να το βρω και δεν ξέρω πως. Το ενεργοποίησα πρόσφατα Νοέμβριο γιατί από Μάρτιο που πήγα σε IOS στην δραστηριότητα στο google maps ήταν όλα στο 0. Το apple maps δεν έχει κάτι αντίστοιχο, το έχω ψάξει, τουλάχιστον όχι όπως της google. Δες στο privacy και location services να είναι το gmaps always on. Και μάλιστα συχνά πυκνά ρωτάει αν θες να συνεχίσεις να δίνεις αυτή την πρόσβαση. Θα συνεχίσω να ψάχνω αν υπάρχει κάτι άλλο και αν θες σου στέλνω και τις ρυθμίσεις μου μήπως και έχεις κάτι απενεργοποιημένο

Αυτό δεν το κάνει πάντα αλλά ότι μπορείς ξεκίνα να αποθηκεύεις ότι σε ρωτάει στη μαμά εφαρμογή. Να σου δώσω να καταλάβεις, επειδή δεν ξέρω αν θα μείνω σε ios, τα αποθηκεύω και στον chrome.. Ειδικά σε κωδικούς taxis που έχω καμια 1000, γίνεται αυτό που λες, πρέπει να σκρολάρεις

Αν το βρεις θα με βοηθήσεις...πχ σήμερα παλι δεν μ κατέγραψε καποια κομμάτια στον δρόμο...πχ πέρασα ολο τον περιφερειακό και δεν το έγραψε καθόλου 

4 ώρες πριν, nikos523 said:


Ανάπηρο είναι όταν κλείνουμε επιλογές.
Για να δουλέψει η παρακολούθηση της Google στο παρασκήνιο πρέπει να είναι πρώτα ενεργό στον Google λογαριασμό όπως είναι λογικό, η τοποθεσία στο always από τις ρυθμίσεις και φυσικά το background app refresh (με data και WiFi) ενεργό για το Google maps.

Το εχω στο πάντα...αυτο που διαχωριζεις data wifi στο εφαρμογές στο παρασκήνιο γιατί; 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στο πάντα...αυτο που διαχωριζεις data wifi στο εφαρμογές στο παρασκήνιο γιατί; 

Γιατί οι επιλογές είναι 3 στο background app refresh.
1 off
2 on WiFi
3 on WiFi & Data
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nikos523 said:


Γιατί οι επιλογές είναι 3 στο background app refresh.
1 off
2 on WiFi
3 on WiFi & Data

Wifi & data το εχω!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, nikos523 said:


Ανάπηρο είναι όταν κλείνουμε επιλογές.
Για να δουλέψει η παρακολούθηση της Google στο παρασκήνιο πρέπει να είναι πρώτα ενεργό στον Google λογαριασμό όπως είναι λογικό, η τοποθεσία στο always από τις ρυθμίσεις και φυσικά το background app refresh (με data και WiFi) ενεργό για το Google maps.

Εγώ δεν αναφέρομαι στην Google. Αναφέρομαι στους αποθηκευμένους κωδικούς στους broesers (Chrome, edge κλπ)

Υπάρχει τρόπος να βλέπω την μουσική σε φακέλους και αν θέλω να παίζω ανά φάκελο; 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν αναφέρομαι στην Google. Αναφέρομαι στους αποθηκευμένους κωδικούς στους broesers (Chrome, edge κλπ)
Υπάρχει τρόπος να βλέπω την μουσική σε φακέλους και αν θέλω να παίζω ανά φάκελο; 

Δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω στο θέμα browser. Εγώ πέρασα απλά όπως είπα τα πάντα στον safari και δεν ασχολήθηκα ξανά.
Ακόμα και τα 2FA εδώ και κανένα χρόνο είναι εκεί.

Αυτό που ζητάς νομίζω γίνεται με VLC, έτσι έκανα εγώ τουλάχιστον όταν ήθελα να ακούσω κάποια αρχεία που έχω στο iCloud Drive.
Φαντάζομαι θα υπάρχουν και άλλοι αξιόλογοι music players, αλλά δεν ασχολήθηκα γιατί δουλεύω Apple Music.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...