Jump to content

Samsung Galaxy Watch 6 / Watch 6 Classic


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο σκρουτζ τώρα έχουν 10 ευρω διαφορά το 5 pro με το 6 classic.Για 10 ευρω δεν είναι καλύτερα να πάρει τι 6 κάποιος?
Αναφέρομαι στην τιμή από μεγάλες αλυσίδες... Αν και το σκρουτζομάγαζο που αναφέρεις δεν θα το εμπιστευόμουν για 10 ευρώ φυσικά πας στο 6.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, προχώρησα σε παραγγελία του classic (τιμολόγιο) και περιμένω.

Θα επανέλθω με feedback;:)

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,

Αν και έχουν αγοράσει λίγοι ακόμα το 6 υπάρχει κάποιος να πει αν αξίζει η μετάβαση από το classic 4 42mm στο classic 6 43mm??

Το κύριο πρόβλημα μου είναι η μπαταρία....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, margaritagr said:

Καλησπέρα σας ,

Αν και έχουν αγοράσει λίγοι ακόμα το 6 υπάρχει κάποιος να πει αν αξίζει η μετάβαση από το classic 4 42mm στο classic 6 43mm??

Το κύριο πρόβλημα μου είναι η μπαταρία....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είχα το classic 4 το μεγάλο και πήρα τώρα το 6 το 47 mm. Η μπαταρία είναι λίγο καλύτερη αλλά και το 4 στην αρχή είχε περίπου την ίδια αυτονομία. 

Αν σε ενδιαφέρει μόνο η μπαταρία,  δεν θα δεις κάτι φοβερό. 

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας σε κανέναν τομέα δεν θα δεις κάτι φοβερό.
Μην βιαστεί,άστο να πέσει η τιμή του και μετά τσιμπά το.
Εγώ το μετάνιωσα πάντως παρόλο που το πήρα με 20% επιστροφή.
Το 44αρι πήρα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, margaritagr said:

Καλησπέρα σας ,

Αν και έχουν αγοράσει λίγοι ακόμα το 6 υπάρχει κάποιος να πει αν αξίζει η μετάβαση από το classic 4 42mm στο classic 6 43mm??

Το κύριο πρόβλημα μου είναι η μπαταρία....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ακόμη και το 5 pro είναι καλύτερο 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2023 at 11:02 ΠΜ, Sofos_5 said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, προχώρησα σε παραγγελία του classic (τιμολόγιο) και περιμένω.

Θα επανέλθω με feedback;:)

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Δεν μπαίνει στο νόμο με την απαλλαγή φπα το ρολόι νομίζω.Κανω λάθος?

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, παρατήρησα ένα bug στο oneui 5. Στα πλακίδια όταν έχεις βάλει το reminder και προσπαθήσεις να προσθέσεις νέα υπενθύμιση, σου εμφανίζει κενή οθόνη. Το δοκίμασα και στο GW4 με oneui 5 και μου κάνει το ίδιο...

Έχετε το ίδιο πρόβλημα;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, παρατήρησα ένα bug στο oneui 5. Στα πλακίδια όταν έχεις βάλει το reminder και προσπαθήσεις να προσθέσεις νέα υπενθύμιση, σου εμφανίζει κενή οθόνη. Το δοκίμασα και στο GW4 με oneui 5 και μου κάνει το ίδιο...

Έχετε το ίδιο πρόβλημα;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχεις δίκιο.
Το τσέκαρα στo gw4


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγώ εχω μείνει με το security patch Ιουνίου? Τι γίνεται? 

LTE Classic 47mm απο Γερμανό

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, tsicrete said:

Μονο εγώ εχω μείνει με το security patch Ιουνίου? Τι γίνεται? 

LTE Classic 47mm απο Γερμανό

Και εγώ Ιουνίου έχω ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανεις που να χει παρει lte version να μας πει με ελληνικα δικτυα και κυριως με το θεμα multisim πως παει το πραγμα;;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dpanop said:

παιδια κανεις που να χει παρει lte version να μας πει με ελληνικα δικτυα και κυριως με το θεμα multisim πως παει το πραγμα;;;

Αψογο με cosmote

Φευγεις βολτα, παιρνεις ακουστικα και αφηνεις κινητο σπιτι

Spotify & Κλήσεις over LTE

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tsicrete said:

Αψογο με cosmote

Φευγεις βολτα, παιρνεις ακουστικα και αφηνεις κινητο σπιτι

Spotify & Κλήσεις over LTE

ευχαριστω! εξαιρετικό νεο. υποθετω με multisim ωστε να παιζει και στο ρολοι του νουμερο σου ετσι;

αν επιτρεπεται σε ποιο καταστημα πηγες και στο σεταραν γιατι σ ενα γερμανο που ρωτησα ηταν μια κοπελιτσα που με κοιταζε σα να της μιλουσα γιαπωνεζικα....

Edited by dpanop
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dpanop said:

ευχαριστω! εξαιρετικό νεο. υποθετω με multisim ωστε να παιζει και στο ρολοι του νουμερο σου ετσι;

αν επιτρεπεται σε ποιο καταστημα πηγες και στο σεταραν γιατι σ ενα γερμανο που ρωτησα ηταν μια κοπελιτσα που με κοιταζε σα να της μιλουσα γιαπωνεζικα....

Ναι ίδιος αριθμός,  multisim

Cosmote shop @ mall, εξήγησα τι θέλω και ουσιαστικά σου στέλνουν ένα email με ένα qrcode που είναι η esim. Σκαναρεις από το κινητό όταν κάνεις setup το ρολόι 

Edited by tsicrete
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, tsicrete said:

Ναι ίδιος αριθμός,  multisim

Cosmote shop @ mall, εξήγησα τι θέλω και ουσιαστικά σου στέλνουν ένα email με ένα qrcode που είναι η esim. Σκαναρεις από το κινητό όταν κάνεις setup το ρολόι 

Καλημέρα. Τι χρέωση υπάρχει για την υπηρεσία multisim? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τι χρέωση υπάρχει για την υπηρεσία multisim? 
5€/μήνα για τα προγράμματα συμβολαίου με περιορισμένα GB και 25€/μήνα για τα προγράμματα unlimited.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είχε κανείς πριν από το watch 6 classic 47mm το watch 3 45mm (με tizen) να μου πει σύγκριση στην μπαταρία; 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είχε κανείς πριν από το watch 6 classic 47mm το watch 3 45mm (με tizen) να μου πει σύγκριση στην μπαταρία; 
Συγκρίνεις δύο εντελώς ανόμοια πράγματα. Είναι σαν κάποιους που λένε ότι τα Huawei έχουν μεγάλη διάρκεια μπαταρίας. Φυσικά έχουν γιατί δεν έχουν smart λειτουργίες.
Στην ερώτηση σου. Το ένα είχε tizen αυτό έχει Android. Καμία σχέση σε smart λειτουργίες. Αν θυμάμαι καλά το 3 είχε περίπου 3 μέρες διάρκεια. Αυτό έχει μόνο γύρω στις 40 ώρες. Το μόνο που έχει 3 ημέρες είναι το προηγούμενο μοντέλο το 5.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, costsa41 said:

Συγκρίνεις δύο εντελώς ανόμοια πράγματα. Είναι σαν κάποιους που λένε ότι τα Huawei έχουν μεγάλη διάρκεια μπαταρίας. Φυσικά έχουν γιατί δεν έχουν smart λειτουργίες.
Στην ερώτηση σου. Το ένα είχε tizen αυτό έχει Android. Καμία σχέση σε smart λειτουργίες. Αν θυμάμαι καλά το 3 είχε περίπου 3 μέρες διάρκεια. Αυτό έχει μόνο γύρω στις 40 ώρες. Το μόνο που έχει 3 ημέρες είναι το προηγούμενο μοντέλο το 5.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μια χαρά smartwatch είναι και το watch 3 με τις εφαρμογές του και ένα σωρό μετρήσεις , καμία σχέση με huawei, xiomi κλπ. Η βασική διαφορά τους είναι στο λειτουργικό. Σίγουρα δεν είναι ίδια, σύγκριση όμως μπορεί να γίνει πιστεύω. Σε μένα το watch 3 με aod συνέχεια ανοιχτό θα βγάλει 1.5 μέρα περίπου, άνετα αλλά ανάλογα την χρήση. Κάθε βράδυ το φορτίζω ούτως ή άλλως ο ύπνος δε με ενδιαφέρει το βγάζω από το χέρι. Αν βγάζει και το watch 6 μια μέρα με βαριά χρήση είμαι οκ. Παρεμπιπτόντως για το Watch 3 η επίσημη samsung δίνει 48 ώρες αυτονομίας ενώ για το Watch 6 40,αν και αυτό είναι σχετικό. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά smartwatch είναι και το watch 3 με τις εφαρμογές του και ένα σωρό μετρήσεις , καμία σχέση με huawei, xiomi κλπ. Η βασική διαφορά τους είναι στο λειτουργικό. Σίγουρα δεν είναι ίδια, σύγκριση όμως μπορεί να γίνει πιστεύω. Σε μένα το watch 3 με aod συνέχεια ανοιχτό θα βγάλει 1.5 μέρα περίπου, άνετα αλλά ανάλογα την χρήση. Κάθε βράδυ το φορτίζω ούτως ή άλλως ο ύπνος δε με ενδιαφέρει το βγάζω από το χέρι. Αν βγάζει και το watch 6 μια μέρα με βαριά χρήση είμαι οκ. Παρεμπιπτόντως για το Watch 3 η επίσημη samsung δίνει 48 ώρες αυτονομίας ενώ για το Watch 6 40,αν και αυτό είναι σχετικό. 
Εξαρτάται τι θέλει κάποιος. Ναι έτσι είναι οι επίσημοι χρόνοι. Και με aod συνέχεια μειώνονται ακόμα πιο πολύ. Στο tizen δε διάβαζες όλα τα μηνύματα σε viber whatsapp, δεν είχε πορτοφόλι, δεν είχες φωνητική πληκτρολογηση για μηνύματα emails, δεν είχε ξεχωριστή εφαρμογή για whatsapp native και κάποιες άλλες εφαρμογές που μπαίνουν μόνο σε Android. Για τους χρόνους που θέλεις μόνο το 5. Τώρα είναι θέμα τι βολεύει κάποιον. Αν το βάζεις κάθε βράδυ για φόρτιση και δε σε ενδιαφέρει ο ύπνος τότε πάρε όποιο θέλεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, costsa41 said:

Εξαρτάται τι θέλει κάποιος. Ναι έτσι είναι οι επίσημοι χρόνοι. Και με aod συνέχεια μειώνονται ακόμα πιο πολύ. Στο tizen δε διάβαζες όλα τα μηνύματα σε viber whatsapp, δεν είχε πορτοφόλι, δεν είχες φωνητική πληκτρολογηση για μηνύματα emails, δεν είχε ξεχωριστή εφαρμογή για whatsapp native και κάποιες άλλες εφαρμογές που μπαίνουν μόνο σε Android. Για τους χρόνους που θέλεις μόνο το 5. Τώρα είναι θέμα τι βολεύει κάποιον. Αν το βάζεις κάθε βράδυ για φόρτιση και δε σε ενδιαφέρει ο ύπνος τότε πάρε όποιο θέλεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι νομίζω δεν θα έχω θέμα από την στιγμή που μου αρκεί μια γεμάτη μέρα. Προφανώς έχει περισσότερες δυνατότητες το wear os αλλά και στο tizen μπορείς να κάνεις αρκετά πράγματα. Το watch 5 pro το σκεφτόμουν αλλά σε τιμή είναι πλέον πολύ κοντά (σε μαγαζιά σκρουτζ) και επίσης το watch 6 μου αρέσει πολύ περισσότερο σε εμφάνιση. Σε μερικούς μήνες πιθανότατα θα κάνω την μετάβαση. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Rayden1 said:

Ναι νομίζω δεν θα έχω θέμα από την στιγμή που μου αρκεί μια γεμάτη μέρα. Προφανώς έχει περισσότερες δυνατότητες το wear os αλλά και στο tizen μπορείς να κάνεις αρκετά πράγματα. Το watch 5 pro το σκεφτόμουν αλλά σε τιμή είναι πλέον πολύ κοντά (σε μαγαζιά σκρουτζ) και επίσης το watch 6 μου αρέσει πολύ περισσότερο σε εμφάνιση. Σε μερικούς μήνες πιθανότατα θα κάνω την μετάβαση. 

εγω αυτην την μεταβαση εκανα.

και μεχρι στιγμης δεν εχω χρησιμοποιησει καμια απο τις εξτρα δυνατοτητες που εχει το wearos εναντι του tizen.

κανοντας λοιπον αυτην την εισαγωγη, ενω δεν με ενοχλει η μια λιγοτερη μερα (κι εμενα 3+ μου εβγαζε σε σχεση με τις 2 τωρα), θα πω μονο οτι οταν το 3 εκανε ενημερωση για 15% υπολοιπο μπαταριας δεν αγχωνομουν γιατι εβγαζε μιση μερα ακομα εκτος φορτισης.

τωρα ομως το 15% τελειωνει πολυ γρηγοροτερα και 2 φορες εχει σβησει χωρις να το καταλαβω... προφανως πρεπει να "εκπαιδευτω" στους καινουργιους χρονους ομως δεν παυει να μου προκαλει ενα εκνευρισμο

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στα καντράν της Samsung στο AOD με κλειστή την ενεργοποίηση με το ανασήκωμα του καρπού, αν σηκώσεις το χέρι για να δεις την ώρα και το περιβάλλον είναι φωτεινό αυξάνει την φωτεινότητα αρκετά. Όταν γυρίσεις το χέρι στην αρχική θέση αυτόματα μειώνει την φωτεινότητα. Σε καντράν τρίτων κατασκευαστών αυτό δεν συμβαίνει. Επίσης αν πάρεις κανέναν υπνάκο ή έχεις αρκετή ώρα το ρολόι σε "σκοτεινό" περιβάλλον πχ κάτω από το μανίκι του μπουφάν σβήνει αυτόματα το AOD.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το πρώτο update στο ρολόι μου, ακομη Security Patch Ιουνιου γράφει βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...