Jump to content

Samsung Galaxy Watch 6 / Watch 6 Classic


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, Ferb said:

Ναι είδα το προηγούμενο ποστ,το βάρος συνηθίζεται αλλά σε συνδυασμό με το μέγεθος ίσως σε δυσκολεύει κατά την άσκηση,η οθόνη προφανώς είναι όλα τα λεφτά αλλά καίει πολύ και σε συνδυασμό με τη μικρή μπαταρία δεν ξέρω...Είμαι σε σκέψη να πάρω το 5 προ η το 47αρι

 

Εδώ κοίτα..

..το φόρτισα στο 100% και μετά βγήκα και περπάτησα 36 λεπτά. 

AOD always on, δυο mail και φυσικά είχε ενεργοποιηθεί και η άσκηση βάδισμα ..και παρέμεινε στο 100%.

..όσο για το θέμα καρπός και βάρος, καλό θα ήταν να το έβλεπες από κοντά (για αυτό ανέφερα το που το είδα).

Όπως και να έχει, καλή επιλογή να έχεις και εσύ και οι υπόλοιποι που τυχόν ενδιαφέρονται.

Screenshot_20230805_204017_Samsung Health.jpg

Screenshot_20230805_204027_Galaxy Watch6 Manager.jpg

20230805_204938.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μέρες που έχω το ρολόι θα γράψω μερικές εντυπώσεις.
Ποιοτική κατασκευή και οθόνη ανώτερη από το Galaxy watch 4 classic,μεγαλύτερη φωτεινότητα η οθόνη δεν μαζεύει τόσο πολύ δαχτυλιές,το λειτουργικό είναι ποιο γρήγορο και άμεσο και με περισσότερα εφέ, ποιότητα κλίσης εξαιρετική. Απο θέμα μετρήσεων τώρα έχω συνεχόμενη μέτρηση καρδιακών παλμών και άγχους, στον ύπνο έχω ανοικτά το οξυγόνο και την μέτρηση θερμοκρασίας, στα βήματα βλέπω καλύτερη μέτρηση στον ύπνο καταλαβαίνει πότε πέφτω για ύπνο αλλά όταν ξυπνάω και σηκωθώ δεν το καταλαβαίνει ακόμα μετράει πχ ξύπνησα σήμερα 9 σηκώθηκα πήγα κουζίνα έφτιαξα καφέ σύνδεσα μετά το ρολόι με το κινητό πάω να δω τον ύπνο και εκείνη την ώρα σταμάτησε να μετράει 9 και 25 τα 25 λεπτά τα μετρισε σαν ξύπνιος το ίδιο και χθες 10 λεπτά αφού είχα σηκωθεί για να πάω δουλειά.Η θερμοκρασία κατά τον ύπνο είναι φυσιολογική χθες το βράδυ είχα 34.7-35.7, μέτρηση θερμοκρασίας δεν μπορείς να μετρήσεις μόνος σου. Μπαταρία τώρα συνδεδεμένο με το κινητό περίπου 7 ώρες την ημέρα ανοικτά όλα για μετρήσεις ανοικτό gps αυτόματη φωτεινότητα και χρήση της εφαρμογής whatsapp από το ρολόι και περίπου 4-5 ενημερώσεις εφαρμογών από το play store α και την bixby και την google assistant τα εχω κλειστα που ρουφανε μπαταρία και το SOS για την πτώση το εχω ανοικτο στο πάντα και aod κλειστό μου βγάζει περίπου λίγο λιγότερο από 2 μέρες

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πισωγύρισμα με την μπαταρία. Πολύ κακό αυτό. Χίλιες φορές το 5 με τρεις μέρες μπαταρία 24 ώρες σύνδεση με το τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πλήρη φόρτιση χθές το βράδυ και το έχω στο χέρι μου από 9 και 10 που ξύπνησα. 

Όλα ανοιχτά, με αρκετές εγκαταστάσεις απεγκαταστάσεις watchfaces (γενικά "έπαιξα" μαζί του), έφτασα μέχρι τώρα  στο 28%.

..σίγουρα υποδεέστερη μπαταρία από το 5 pro, αλλά αυτό είναι κάτι που όλοι το γνωρίζαμε. 

 

 

Screenshot_20230806_232512_Samsung Health.jpg

Screenshot_20230806_232521_Galaxy Watch6 Manager.jpg

20230806_232547.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανείς με multisim Cosmote? Δουλεύει κανονικά ή δεν είναι συμβατό ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη πλήρη φόρτιση και από της 9 και 50 το πρωί που το φόρεσα μέχρι τώρα έχει χάσει μόνο 20%.

Να σημειωθεί ότι το always on της  οθόνης έχει ρυθμιστεί με την φωτεινότητα ..ναι μεν στο αυτόματο.. αλλά ρυθμισμένο στην μέση της φωτεινότητας (γιαυτό και είναι τόσο φωτεινό ..όπως μου αρέσει δηλαδή, για να βλέπω άνετα την ώρα).

Τέρας αυτονομίας μπορεί να μην είναι, την ημέρα όμως με την δική μου χρήση την βγάζει άνετα και σίγουρα θα στρώσει και άλλο (..το βράδυ το βγάζω και το βάζω για φόρτιση), οπότε δυστυχώς δεν θα το δοκιμάσω περαιτέρω.

..ότι ήταν να διαπιστώσω το είπα και τώρα θα περιοριστώ στην απλή παρακολούθηση του νήματος.

Καλή συνέχεια σε όλους.

Screenshot_20230808_203517_Galaxy Watch6 Manager.jpg

Screenshot_20230808_203527_Galaxy Watch6 Manager.jpg

20230808_203616.jpg

Screenshot_20230808_205644_Samsung Health.jpg

..και μία τελευταία ενημέρωση του ιδίου post λίγο πριν πάω για ύπνο, με 15 ώρες οθόνη και υπόλοιπο 73% (..μία χαρά τα πήγε για μόλις τρίτη φόρτιση).

 

Screenshot_20230809_001648_Galaxy Watch6 Manager.jpg

Edited by varaderum
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, η Samsung λέει 40 ώρες μπαταρία κι εσύ βγάζεις 80; Κάτι δεν μετράνε σωστά στην Κορέα.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Με 'γεια σε όσους το πήραν ήδη. Πάντως είναι λίγο μεγάλη η διαφορά μεγέθους από το 46άρι 4 classic που έχω, στο 47άρι 6 classic. Το είδα και το σύγκρινα χθες στα Public και επειδή δεν έχω μεγάλο καρπό θα πάω τελικά στο απλό 6άρι στα 44mm.received_984973172549306.jpg

Στάλθηκε από το SM-A346B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είπα ότι δεν θα το κάνω, αλλά εντέλει (και βλέποντας την σχεδόν μηδενική κίνηση στο παρόν topic) ..το έκανα.

..το έκανα περισσότερο από προσωπική απορία, καθώς έβγαζα το ρολόι στο 70+% το βράδυ και ήθελα να δω το που θα μπορέσει να φτάσει.

Δύο μέρες λοιπόν αδιάλειπτης χρήσης (και μέτρηση ύπνου) με την δική μου χρήση, πιστεύω είναι μία αρκετά ικανοποιητική απόδοση για την μπαταρία και το μέγεθος της οθόνης.

Όλα τα έχω στο on και το μόνο που έχω απενεργοποιήσει, είναι το άνοιγμα της οθόνης με την κίνηση του καρπού (άλλωστε στο Always on το έχω ..και μάλιστα όπως ήδη έχω αναφέρει το έχω ναι μεν στο αυτόματη φωτεινότητα, αλλά έχω ανεβάσει την φωτεινότητα αρκετά παραπάνω από ότι ήταν, ώστε να έχω μόνιμα μια φωτεινή και ευδιάκριτη AOD.

Εμένα η συγκεκριμένη απόδοση με υπέρ καλύπτει (αφού πάντα κάθε βράδυ το βγάζω και το φορτίζω) και νομίζω ότι και αυτοί που θέλουν να ελέγχουν τον βραδινό τους ύπνο, θα καλυφθούν απόλυτα.

Διαφορά σε σχέση με το 5pro υπάρχει ..αλλά εντέλει δεν είναι και τόσο μεγάλη (ιδίως εάν αναλογιστεί κανείς την καλύτερη σε ανάλυση και φυσικά μεγαλύτερη οθόνη του 6).

Αυτά και τέλος (εκτός και εάν υπάρχει κάποια απορία που τυχόν μπορώ να βοηθήσω).

Screenshot_20230814_101020_Samsung Health.jpg

Screenshot_20230814_101027_Samsung Health.jpg

Screenshot_20230814_101051_Samsung Health.jpg

Screenshot_20230814_101056_Samsung Health.jpg

Screenshot_20230814_101123_Galaxy Watch6 Manager.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η μπαταρία είναι πισωγύρισμα. Με αυτή τη χρήση το 5 βγάζει 3 ημέρες και κάτι ώρες. Μου θυμίζει το 4 που πραγματικά δεν ήξερες πως να φορτίσεις για να μετρήσεις τον ύπνο σου. Αν το φορτίζεις κάθε βράδυ φυσικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το λουράκι του είναι 20αρι η 22 γιατί το 5 pro είχε 20αρι αν δεν κάνω λάθος οπότε δεν κάνουν τα λουρακια από το 5 pro?

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το λουράκι του είναι 20αρι η 22 γιατί το 5 pro είχε 20αρι αν δεν κάνω λάθος οπότε δεν κάνουν τα λουρακια από το 5 pro?
20αρια φοράνε και τα δύο. Ταιριάζουν τα λουράκια.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση για όσους έχουν πάρει τα δώρο λουράκια.

Αξίζει να δώσω 60€ παραπάνω αυτήν την στιγμή από 1ο μαγαζί Σκρουτζ (ίσως έχει μεγαλύτερη διαφορά σε 2-3 βδομάδες) για τα 2 λουράκια?

 

Link to comment
Share on other sites

Τα λουρακια τα παίρνεις μέσω samsung members οπότε θεωρώ ότι δεν παίζει ρόλο από που το αγόρασες.Τωρα αν αξίζει,κατά τη γνώμη μου όχι δεν αξίζει γιατί μπορείς να παραγγείλεις ότι λουράκι θες απο Ali από 1 έως 4 ευρω το καθενα.

Edited by Ferb
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2023 at 3:17 ΜΜ, Poloman5800 said:

Καλησπέρα, μια ερώτηση για όσους έχουν πάρει τα δώρο λουράκια.

Αξίζει να δώσω 60€ παραπάνω αυτήν την στιγμή από 1ο μαγαζί Σκρουτζ (ίσως έχει μεγαλύτερη διαφορά σε 2-3 βδομάδες) για τα 2 λουράκια?

 

Καλησπέρα, παρέλαβα τα λουράκια,  αν ήταν να αγοράσω λουράκι, κανένα από  τα 2 δεν θα αγόραζα. Και δεν νομίζω να χρησιμοποιήσω κανένα. Μάλλον θα τα δώσω στην γυναίκα, μου μαζί με το  watch 4 classic μου.

Θα σ ε συμβούλευα να το πάρεις πιο φθηνά και να αγοράσεις μετά όποιο λουράκι σου αρέσει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έκανα κι εγώ την μετάβαση από GW4 44mm το απλό (όχι classic) σε GW6 classic 47mm.
Απόλυτα ικανοποιημένος από το 4, για αυτό και δεν πήγα στο 5, έχω να πω τα εξής: εκτός από την μεγαλύτερη και πιο φωτεινή οθόνη, την καλύτερη μπαταρία, την περιστρεφόμενη στεφάνη και φυσικά την πιο classic αίσθηση (από το ρολόι που είχα φυσικά) δεν είδα και καμία αισθητή διαφορά σε δυνατότητες ή ταχύτητα.
Δεν ξέρω αν αργότερα θα υπάρξει κάποια άλλη αναβάθμιση σε δυνατότητες αλλά για εμένα δεν αξίζει να δώσεις 450€ να πάρεις το ρολόι αν είσαι κάτοχος του 4 ή του 5.
Για όσους ψάχνουν smartwatch η καλύτερη επιλογή για android.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήρθε update σήμερα διορθώσεις και σταθερότητα έγραφε

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μετα το update χαθηκε απο τον πινακα γρηγορης προσβασης το κουμπι υπνου (αφου ηταν ενεργο δεν λειτουργουσαν τα κουμπια πατημα κατα λαθος)εγινε και σε σας ή θελει format

Edited by spiros1001
Link to comment
Share on other sites

Μετα το update χαθηκε απο τον πινακα γρηγορης προσβασης το κουμπι υπνου (αφου ηταν ενεργο δεν λειτουργουσαν τα κουμπια πατημα κατα λαθος)εγινε και σε σας ή θελει format
Καλημέρα τώρα που το είπες το κοίταξα χάθηκε και από μένα

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, andreas443 said:

Καλημέρα τώρα που το είπες το κοίταξα χάθηκε και από μένα

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

μετα απο ψαξιμο.....το εβαλαν στην επιλογη λειτουργιας μαζι με τον κινηματογραφο

Link to comment
Share on other sites

Χτες το πήρα κι εγώ με την προσφορά 20% της eurobank από γνωστό μαγαζί τεχνολογίας,και πήρα πάλι 44αρι όπως είχα και στην σειρά 4.

Το προτίμησα λόγω βάρους κυρίως σε σχέση με το 47αρι,αλλά και μου αρέσει πιο πολύ.

Την σειρά 5 την προσπέρασα καθώς από specs πέρα της μπαταρίας ήταν ίδια με το 4.

Εντυπώσεις μέχρι στιγμής ουδέτερες.Ναι μεν μεγαλύτερη οθόνη,μπαταρία,περισσότεροι αισθητήρες κτλ αλλά η αίσθηση είναι σα να μην άλλαξα ρολόι.

Ούτε καν πιο σβέλτο δεν το νιώθω....

Τρόπος να μετράω την θερμοκρασία σώματος οπότε θέλω δεν υπάρχει;Έχει τον αισθητήρα αλλά μόνο στον κύκλο περιόδου και στον ύπνο μετράει;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις οι πρώτοι που το έχετε δουλέψει;

Έχω ένα της Huawei που χρησιμοποιώ που και που και σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση αλλά με προβληματίζει η μπαταρία...

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις οι πρώτοι που το έχετε δουλέψει;

Έχω ένα της Huawei που χρησιμοποιώ που και που και σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση αλλά με προβληματίζει η μπαταρία...

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


Μπαταρία σχεδόν 2 μέρες με AOD. Βέβαια πάντα παίζει ρόλο τι watchface χρησιμοποιείς (εγώ το "αναλογικό πιν. εργαλείων"), αν είσαι συνέχεια σε εξωτερικό χώρο, κλήσεις και άσκηση.
Επίσης μ έναν 35watt φορτιστή σε 1ωρα έχεις full μπαταρία. Οπότε μέχρι να κάνεις ένα ντουζάκι αναπληρώνεις την χαμένη μπαταρία.
Θα σου έλεγα βέβαια να πας στο 5 classic. Τώρα που πήρε και το oneui 5 δεν θα δεις μεγάλες διαφορές... μόνο στην τιμή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, argp74 said:

Μπαταρία σχεδόν 2 μέρες με AOD. Βέβαια πάντα παίζει ρόλο τι watchface χρησιμοποιείς (εγώ το "αναλογικό πιν. εργαλείων"), αν είσαι συνέχεια σε εξωτερικό χώρο, κλήσεις και άσκηση.
Επίσης μ έναν 35watt φορτιστή σε 1ωρα έχεις full μπαταρία. Οπότε μέχρι να κάνεις ένα ντουζάκι αναπληρώνεις την χαμένη μπαταρία.
Θα σου έλεγα βέβαια να πας στο 5 classic. Τώρα που πήρε και το oneui 5 δεν θα δεις μεγάλες διαφορές... μόνο στην τιμή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο σκρουτζ τώρα έχουν 10 ευρω διαφορά το 5 pro με το 6 classic.Για 10 ευρω δεν είναι καλύτερα να πάρει τι 6 κάποιος?

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...