Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για samsung την γνωμη σας?

Η sony χρησιμοποιει panel samsung κι αυτο λεγεται σε πολλα forum.

Επισης η ηλεκτρονικη εχει μια L.G 37αρα με 1900 ευρω (αν θυμαμαι καλα) και με 18 ατοκες. Την γνωμη σας και γι'αυτην?

Ευχαριστω πολυ.:)

 

Για Samsung έχω ακούσει πολύ καλά πράγματα, γενικά οι τηλεοράσεις τους νομίζω είναι εξαιρετικές, ειδικά οι CRT από τις οποίες έχω και προσωπική πείρα στις 29", αλλά νομίζω ότι αυτή τη στιγμή, δεν υπάρχει άνθρωπος που να πάρει BRAVIA και να μην είναι ευχαριστημένος. Μία από τις τρεις θα πάρουμε κι εμείς στο σπίτι μέχρι το Πάσχα. Όσο για την LG δεν ξέρω ποιό μοντέλο είναι, αλλά σίγουρα δεν είναι και οι καλύτερες των εταιρειών. Απλά καλά προϊόντα. Επίσης δεν ξέρω αν έχει HD TV, πράγμα το οποίο θα ήταν καλό να κοιτάξεις να έχει οπωσδήποτε η τηλεόραση που θα πάρεις, μην δώσεις ένα σκασμό λεφτά και σε 2 χρόνια να θες άλλη. Εν ολίγοις, Sony & Samsung είναι οι καλύτερες επιλογές, κατ' εμέ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αναμεσα σε αυτες τις 2 ειμαι τελικα.

Samsung LE40R51 H Sony KL V40 (και οχι S)

Απλα ψαχνω να βρω την λεπτομερεια που θα με κανει να διαλεξω μια απο τις 2 τελικα αλλα φυσικα και την φθηνοτερη δυνατη τιμη και για τις 2 ξεχωριστα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H Sony KL V40 (και οχι S)

Απλα ψαχνω να βρω την λεπτομερεια που θα με κανει να διαλεξω μια απο τις 2 τελικα αλλα φυσικα και την φθηνοτερη δυνατη τιμη και για τις 2 ξεχωριστα.:)

 

H V είναι η καλύτερη επιλογή νομίζω (από τις τρεις της Sony), αφού η αναλογία χαρακτηριστικών - τιμής είναι μακράν καλύτερη από τις άλλες δύο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλα την s της sony ουτε κι εγω το συζητω.Μονο για την v.

Για Samsung δεν το συζητατε δηλαδη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα την s της sony ουτε κι εγω το συζητω.Μονο για την v.

Για Samsung δεν το συζητατε δηλαδη?

 

Και η Samsung έχουν καλές οθόνες. Ορισμένοι μάλιστα λένε πως είναι οι καλύτερες της αγοράς. Αν και προσωπικά είμαι φανατικός της Sony, εντούτοις σου λέω πως οποιαδήποτε πάρεις από τις 2 θα είσαι ευχαριστημένος. Γι΄αυτό καλύτερα να προτιμήσεις την φθηνότερη! :)

Εν τω μεταξύ δεν βρήκα την τηλεόραση που γράφεις. Από Samsung βρήκα μόνο LNR408D - LNR409D. Η πρώτη είναι μακράν καλύτερη. Αν μπορείς δώσε κανένα λινκ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ποια δεν βρισκεις? Την samsung?

Δεν μπορω να ανεβασω site δεν ξερω και πως,αλλα θα σου γραψω.

Καταρχην στο:http://www.fourlistrade.gr που ειναι και ο επισημος αντιπροσωπος της samsung.

Eπισης και στο pixmania ιδιο μοντελο αλλα οχι σε 40αρα.

Επισης: Πλαισιο , technixx. Αυτα θυμαμαι τωρα.

Για δες!!! Και πες μου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια δεν βρισκεις? Την samsung?

Δεν μπορω να ανεβασω site δεν ξερω και πως,αλλα θα σου γραψω.

Καταρχην στο:http://www.fourlistrade.gr που ειναι και ο επισημος αντιπροσωπος της samsung.

Eπισης και στο pixmania ιδιο μοντελο αλλα οχι σε 40αρα.

Επισης: Πλαισιο , technixx. Αυτα θυμαμαι τωρα.

Για δες!!! Και πες μου.:)

 

Μάλιστα. Μια χαρά φαίνεται. Στο πλαίσιο την έχει 2999, ενώ η bravia στο Shop 21 έχει 2699... Δεν ξέρω, δικά σου χρήματα είναι, αλλά εγώ ψηφίζω bravia...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι πιο ακριβη κατα 300 euro αλλα στο ψαξιμο ισως την βρω και στην τιμη της bravia.

Βεβαια το http://www.electroptica.gr την sony την v την εχει 2.486 ευρω.

Δεν ξερω ακομη τι να κανω ειναι η αληθεια.

Ειμαι σε διλλημα.

Εκτος απο την τιμη στα τεχνικα χαρακτηριστικα βλεπεις καποια + η - στην μια η στην αλλη αντιστοιχα?

Εχω περιπου 1 μηνα ακομη περιθωριο να αποφασισω.

Σε τοσο περιπου χρονικο διαστημα θα μετακομισω στο καινουργιο μου σπιτι.

Λοιπον για πες μου?:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι πιο ακριβη κατα 300 euro αλλα στο ψαξιμο ισως την βρω και στην τιμη της bravia.

Βεβαια το http://www.electroptica.gr την sony την v την εχει 2.486 ευρω.

Δεν ξερω ακομη τι να κανω ειναι η αληθεια.

Ειμαι σε διλλημα.

Εκτος απο την τιμη στα τεχνικα χαρακτηριστικα βλεπεις καποια + η - στην μια η στην αλλη αντιστοιχα?

Εχω περιπου 1 μηνα ακομη περιθωριο να αποφασισω.

Σε τοσο περιπου χρονικο διαστημα θα μετακομισω στο καινουργιο μου σπιτι.

Λοιπον για πες μου?:)

 

Μια γρήγορη ματιά που έριξα, μου φάνηκε πως η Samsung δεν είναι HD Ready, πράγμα το οποίο μου φαίνεται περίεργο, ειδικά για την τιμή της. Επίσης η Sony, έχει καλύτερες λειτουργίες ήχου (Dolby Prologic).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως και η samsung ειναι HDREADY και εχει και συνδεση για υπολογιστη και οσο για τον ηχο εχω ενα πολυ καλο σετ ηχειων home sinema bose και ετσι δεν ειναι προβλημα αυτο.

Οποτε γι'αυτους τους λογους για μενα ειναι ακομη πιο δυσκολη η επιλογη και ειμαι σε διλημμα αναμεσα σε αυτες τις δυο.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως και η samsung ειναι HDREADY και εχει και συνδεση για υπολογιστη και οσο για τον ηχο εχω ενα πολυ καλο σετ ηχειων home sinema bose και ετσι δεν ειναι προβλημα αυτο.

Οποτε γι'αυτους τους λογους για μενα ειναι ακομη πιο δυσκολη η επιλογη και ειμαι σε διλημμα αναμεσα σε αυτες τις δυο.:rolleyes:

 

Καλά το φαντάστηκα ότι δεν ήταν δυνατόν να μην ήταν HD ready. Και ηχεία έχεις, άρα πράγματι είναι πολύ δύσκολη η επιλογή. Θα ψάξω να δω μήπως βρω πλήρη στοιχεία και για τις δύο για να κάνω μία σύγκριση...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

egw lew pante gia tin samsung imoun sto idio dilimma gia 32ara kai katelixa stin samsung(meta tis 10/1 tha mou tin feroun) enw stin arxi pisteua oti tin samsung tin exoun kala rithmismena apo to tilekontrol gia auto deixnei kalitera apo tin sony tous eipa na me sindesoun me hdmi dvd player mia xwxwrista tin sony v3210a kai mai tin samsung le32r51 mou dwsan kai to xeireistirio kai samsung itan 20% poio fotini kai poio wraia ta xrwma ta i sony itan apeiroelaxista poio eukrinis kai anti na dwsw parapnw lefta pira home cinema ht-p75 ta opia o megalos tous aderfos ht-p1200(800+wat anti 775w apo ta dika mou kai sistima sdsim-ex 360 mirwn oi mones diafores apo ta dika mou) exei brabeutei apo tin "eisa" opws exei brabeutei kai mia lcd hd tileorasi apo tin "eisa" tis samsung 6000:1 antithesi

 

oso gia to xrono apokrisis tis sony einai 11,45 otan metrithei se mauro xrwma opws kanoun oi alles etairies i sony metraei se grizo ton xrono apokrisis gia

auto leei 8ms

 

mpeite avforum.gr kai mpeite sto thread pou anoixa http://www.avforum.gr/showthread.php?t=31165

 

i gnwmi mou na pate kai na zitisete sindesi me hdmi kai stis dio gia na sigrinete poia protimate

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και η SAMSUNG Μ51 η οποια ειναι μεσα στα χρηματα που θελω να διαθεσω.

Τα χρηματα που θελω να διαθεσω ειναι 2.500 ευρω περιπου χωρις να αποκλειω καποια μικρη!!! παρεκληση πανω η κατω φυσικα.

Οποτε η samsung M61 ξεπερναει αυτο το ποσον.

Κι επισης μαλλον αυτη ειναι καλυτερη απο την R51.

Δεν ξερω αν ειναι καλυτερη ομως απο την σονυ την V.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη τυγχαινει να τις πουλαω ολες θα πω απλα 2 πραγματα που τα εχω ξαναπει απειρες φορες τα τελευταια 3 χρονια.

1) Εχουν καταργηθει ηδη τα plasma panels ( ωστοσο υπαρχει πλεονασμα ακομα )

2) Για LCD Philips Pixel Plus χωρις δευτερη κουβεντα.

3) Μεσα 2006 οι 40αρες Philips LCD προβλεπεται να εχουν φτασει τα 1.500ε αρα καλυτερα να περιμενετε λιγο ακομα.

Link to comment
Share on other sites

molis pira tin bravia tin 40ara to S modelo!

apisteyti ka8arotita se DVD mesw HDMI kalodio !!!

poly kalo modelo,

alla kserei kaneis an exei diaforas tin piotita eikonas i seira S tis bravia me tin seira V? (sto magazi mou eipane sto panel oxi , alla se ri8miseis kai kalytero ixo )

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

alla kserei kaneis an exei diaforas tin piotita eikonas i seira S tis bravia me tin seira V? (sto magazi mou eipane sto panel oxi , alla se ri8miseis kai kalytero ixo )

 

Κι εγώ αυτό ήξερα ότι είναι η διαφορά μεταξύ S και V. Η διαφορά στην εικόνα εντοπίζεται στην κορυφαία W.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η τιμή της είναι γύρω στα 1500 ευρώ, +/- 100. MIB;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

alla kserei kaneis an exei diaforas tin piotita eikonas i seira S tis bravia me tin seira V? (sto magazi mou eipane sto panel oxi , alla se ri8miseis kai kalytero ixo )

Έχουν διαφορά και στο panel και στο ότι η V έχει Wega Engine, άρα έχουν αρκετή διαφορά στην εικόνα.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η τιμή της είναι γύρω στα 1500 ευρώ, +/- 100. MIB;

 

 

se pio magazi tin brikes 1500 tin bravia tin 40ara?!?!?!?!?!:ninja:

 

pes mou na paw na parw alles 2!!!!

 

2350 tin pira.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Θέλετε HDTV (οχι ready και κουραφέξαλα) στα 1920Χ1080; Εγγραφείτε στο http://www.avsite.gr , τώρα.

 

 

... 8eloume kai ta lefta mas ....twra!!! :D

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Επειδη τυγχαινει να τις πουλαω ολες θα πω απλα 2 πραγματα που τα εχω ξαναπει απειρες φορες τα τελευταια 3 χρονια.

1) Εχουν καταργηθει ηδη τα plasma panels ( ωστοσο υπαρχει πλεονασμα ακομα )

:blink: Και εγώ γιατί βλέπω ανακοινώσεις νέων μοντέλων;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

se pio magazi tin brikes 1500 tin bravia tin 40ara?!?!?!?!?!:ninja: pes mou na paw na parw alles 2!!!!

2350 tin pira.

 

Άκυρο. Για την 32άρα έλεγα, την οποία θα πάρουμε στο σπίτι... H όποια μάλιστα έχει 1999 ευρώ... Την μπέρδεψα με την S...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...