Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μην σαν πιάνουν... Κώτσους! :lol::lol::lol:

 

Εδώ θα βρείς καλώδιο HDMI σε HDMI επίχρυσο, 2 μέτρων 7,2 ευρώ

 

Αν δε θες επίχρυσο, έχει και φθηνότερα...

 

Ειχα ψαξει και στο e-shop αλλα το συγκεκριμενο δεν το ειδα και ρωτησα γιατι ξερω οτι ο Κωτσοβολος βαραει στ αυτια.

 

Ευχαριστω φιλε..:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΤV LCD ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ SONY Z4500 ΣΤΑ 200HZ ΑΛΛΑ Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΤΗΝ SAMSUNG UE40B8000XW ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ LED ΣΤΑ 200HZ EΠΙΣΕΙΣ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΤV LCD ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ SONY Z4500 ΣΤΑ 200HZ ΑΛΛΑ Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΤΗΝ SAMSUNG UE40B8000XW ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ LED ΣΤΑ 200HZ EΠΙΣΕΙΣ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

 

Για τι χρήση την θες;

Link to comment
Share on other sites

Για τι χρήση την θες;

 

ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ,PLAYSTATION3 ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, DVD ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΙΔΙΩΣ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ,ΠΟΛΥ ΜΠΑΛΑ ΕΠΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ TV

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ,PLAYSTATION3 ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, DVD ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΙΔΙΩΣ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ,ΠΟΛΥ ΜΠΑΛΑ ΕΠΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ TV

 

Ανάμεσα σε αυτές τις 2 πάρε τη σάμμυ. Αλλά ψάξε λίγο και την SONY KDL-40Z5500 η οποία αναμένεται να είναι η κορυφή στις 40"...

 

Υ.Γ Μην γράφεις με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζεις.

Link to comment
Share on other sites

samsung δαγκωτο φιλε !

 

αν αντεχεις τα λεφτα μιας philips θα σου ελεγα philips αλλιως samsung για τελεια εικονα και χρωμα ολοζωντανο !!!

Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα... ----->

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1271741&DIAGONIAL_SIZE=42+inches&Manufacturer=Philips&category=69980053&catalog=19&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE78648BEA51935529955E2221333BE9D52EBAB74AF349A5939DC34D9DA4CACE390A1B06E0F24E49D48ADE19FE98D83DA2FF0125B4A77BB5957DAB32784675757A1212C2B61ED1121D6EE2EEC744D9B06CD6DF526DE165347DF9665C9322AF3CF27BB81BF8858963F80CAB21FA11F2A9BBA49CA7CFDF87B489

 

κ θελω τν βοηθεια σας σε 1 θεμα που δν μπορεσα να βγαλω ακρη..

ενω ολα καλα ολα ωραια...δν μπορω να αποθηκευσω καναλια στους 1ους 9 αριθμους...τα αφηνει μονο για τ ψηφιακα καναλια...κ μετα απο εκει δλδ 10-11.....κανονικα ολα...κ δν εχει καποιο κουμπι οπως ειχε η παλια μ Philips που μετατρεπει τα αναλογικα σε ψηφιακα...ξερει κατι καποιος που να μπορει να με βοηθησει..???δν μπορει να μην γινεται....:mad::mad::mad::mad::mad: δν με βολευει καθολου..

 

 

 

 

ευχαριστω

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν έχω εμβαθύνει πολύ στο θέμα, απλά θέλω τηλεόραση 37 ιντσών και το ambilight της philips με εντυπωσιάζει πάρα πολύ.

 

Βλέποντας επίσης δυνατούς αριθμούς της τάξεως 80000:1 στην αντίθεση και 3ms στην απόκριση, γλυκοκοιτάζω το συγκεκριμένο μοντέλο :

http://www.consumer.philips.com/consumer/el/gr/consumer/cc/_productid_37PFL8404H_12_GR_CONSUMER/LCD-TV+37PFL8404H-12

 

Από πάνελ κ τεχνολογίες δεν έχω την παραμικρή ιδέα γι αυτό ρωτάω εάν είναι όντως καλό το συγκεκριμένο μοντέλο

 

Μιλάμε πάντα για tv/nova/movies/pc/games

 

Ευχαριστώ!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

32PFL8404H exw katalhxei s auto to modelo auto pou thelw na rwthsw einai t exhs prwton me to dlna tha syrmath metadosh apo pc sth tv tha mporw na paixw fifa;; dhladh na paizei sto pcto fifa k na to proballw asurmata sth tv pou tha brisketai sto saloni;;; epish logw mh kalhs kentrikhs keraias de pianw th net k to skai polu kala an balw analogiko apokodwdikopoihth filmnet tha mporesw na dw kalutera net h oxi;;epishs ta 100hz axizoun;; h einai mia moufa;;genikws g authn th thleorash poia h gnwmh sas;;ennow g tainies g games genikws. mhpws axizei na perimenw tis led;;
Link to comment
Share on other sites

Μέσω αναλογικού αποκωδικοποιητή flimnet δε θα βλέπεις τίποτα καλύτερα, γιατί και αυτός σήμα από την κεραία παίρνει. Αν η κεραία είναι χάλια δε μπορεί να κάνει τίποτα.

Αν μπορείς βάλε δική σου κεραία.

Τα 100hz δεν είναι μούφα, τα 200 και τα 600 ίσως.

Αν η συγκεκριμένη τηλεόραση είναι καλή δε γνωρίζω, αν και προσωπικά από Philips δε θα αγόραζα ούτε ξυριστική μηχανή.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω αναλογικού αποκωδικοποιητή flimnet δε θα βλέπεις τίποτα καλύτερα, γιατί και αυτός σήμα από την κεραία παίρνει. Αν η κεραία είναι χάλια δε μπορεί να κάνει τίποτα.

Αν μπορείς βάλε δική σου κεραία.

Τα 100hz δεν είναι μούφα, τα 200 και τα 600 ίσως.

Αν η συγκεκριμένη τηλεόραση είναι καλή δε γνωρίζω, αν και προσωπικά από Philips δε θα αγόραζα ούτε ξυριστική μηχανή.

 

giati etsi peri philips;;;

Link to comment
Share on other sites

'Ηρθε η ώρα να αγοράσω μια 32 ..

 

Το έψαξα λίγο και είμαι ανάμεσα σε αυτές

 

Lg LH4010 (δεν ξέρω πόσα HZ είναι, μίλησα με LG και μου είπαν οτι θα με καλέσουν) δεν υπάρχει στο site ούτε στο ελληνικό και ούτε στο uk :!:

Lg LH5000 όπου απο οτι βλέπω είναι ολόϊδια με την <b>παραπάνω</b>

 

Lg LH7030 και

 

SAMSUNG LE32B650 32'' LCD TV

 

Θα μπεί στο υπνοδωματιό μου και θα συνδέσω ένα PC με HDMI το PS2 μου και την NOVA.

Τις έχει δουκλεψει κανείς ?

Join @ ~F~ 's Frequency ...

.: On Air :. :music:

 

 

PIN : 21E30983

Link to comment
Share on other sites

Λοιπονν...μπαινω σε καινουργιο σπιτι και ηρθε η ωρα να παρω επιτελους καινουργια τηλεοραση. Λογω χωρου καταληγω σε 32 ιντσων. Εχετε καποια προταση γυρω στα 500 ευρω; Δεν εχω τρελλες απαιτησεις..ταινιες, ποδοσφαιρο και λιγο playstation...

Tι λετε για αυτη;; http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=102441

Οταν λεει οτι εχει usb θυρα θα μπορω να βλεπω ταινιες μεσω usb?Σε τι μορφη;;(divx?)

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

MP3, LPCM, Ακίνητες εικόνες JPEG, MPEG1, MPEG2, H.264/MPEG-4 AVC

 

http://www.consumer.philips.com/c/televisions/5000-series-32-inch-full-hd-1080p-digital-tv-32pfl5604h_12/prd/gr/

 

Κατι μεγαλυτερο δε χωραει στο σπιτι?Ειναι μεγαλος συμβιβασμος οι 32 ιντσες

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αγορα μιας πολυ καλης τηλεορασης..

H τιμή μεχρι 1300 ευρω.

40 ΙΝΤΖΩΝ

 

Τι προτείνετε?

Ιδιαιτερη προτίμηση στην sony...

Link to comment
Share on other sites

Lcd ή Plasma?

 

για Lcd, σ'αυτα χρηματα και τις ιντσες,ειτε 40B7000 ειτε 40B750,αμφοτερες απο τη Samsung

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Lcd.. αυτες δεν ειναι καλυτερες??

ποτε δεν καταλαβα την διαφορα εχουν οι plasma k lcd...

 

H τεχνολογια led της samsung Κανει την διαφορα εναντι αλλων??

 

Στις τηλεορασεις τελικα τι ειναι καλυτερο? sony vs Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Lcd.. αυτες δεν ειναι καλυτερες??

ποτε δεν καταλαβα την διαφορα εχουν οι plasma k lcd..

 

Μιλαμε για διαφορετικη αρχη και φιλοσοφια λειτουργιας.Παντως στις διαστασεις που ψαχνεις τα κορυφαια μοντελα lcd υπερτερουν των Plasma ,αν και ειναι περισσοτερο θεμα marketing και segmentation,παρα καθαυτης τεχνολογικης υπεροχης.

 

H τεχνολογια led της samsung κανει την διαφορα εναντι αλλων??

 

στις Edge-LED(μεταξυ αυτων και η Β7000) ναι,αλλα οχι παρα πολυ.

 

Στις τηλεορασεις τελικα τι ειναι καλυτερο? sony vs Samsung?

 

Δυσκολη ερωτηση.Αν κρατουσαμε απολυτο σκορ η Samsung,προηγειται συνολικα αν και η Sony ειναι ανταγωνιστικη σ'αρκετους τομεις..

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

...

Δυσκολη ερωτηση.Αν κρατουσαμε απολυτο σκορ η Samsung,προηγειται συνολικα αν και η Sony ειναι ανταγωνιστικη σ'αρκετους τομεις..

 

Αλλά υστερεί στον, πιθανόν, πιο σημαντικό τομέα. Αυτόν της αντιπροσωπείας.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά υστερεί στον, πιθανόν, πιο σημαντικό τομέα. Αυτόν της αντιπροσωπείας.

 

 

εννοεις απο υποστηριξη,διοτι εγω εξουσιοδοτημενο τεχνικο εχω στην περιοχη που μενω

(αχρειαστος να ναι)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενδιαφέρομαι για 32" samsung ή ότι άλλο θεωρείται καλύτερο γύρω στα € 600. Έχετε κάτι να προτείνετε; Σίγουρα 100Ηz καλή αντίθεση κλπ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εννοεις απο υποστηριξη,διοτι εγω εξουσιοδοτημενο τεχνικο εχω στην περιοχη που μενω

(αχρειαστος να ναι)

 

Εννοώ το σύνολο της υποστήριξης από την αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενδιαφέρομαι για 32" samsung ή ότι άλλο θεωρείται καλύτερο γύρω στα € 600. Έχετε κάτι να προτείνετε; Σίγουρα 100Ηz καλή αντίθεση κλπ.

Ευχαριστώ

 

Ριξε μια ματια σαυτη:http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.156590

Την εχω δυο μηνες τωρα και ειμαι υπερευχαριστημενος. Ειναι στα λεφτα που ψαχνεις!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλησπερα μια βοηθεια θα ηθελα πηρα μια philips 32 εκανα αυτοματη εγκατασταση καναλιων και δεν μπορω να μεταφερομαι τα καναλια στα νουμερα που θελω μου εχει εξαφανισει απο το 5 εωσ το 12.αμα ξανακανω εγκατασταση παλι λειπουν τα νουμερα εχετε καμια βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...