Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ποιός σε εμποδίζει να τη φέρεις; :)

 

απλά θυμίσου να προσθέσεις μεταφορικά (μιλάμε για ένα κουτί σε μέγεθος γραφείου συναρμολογημένου), αλλά και θέματα εγγύησης (και μην αρχίσεις την γκρίνια που κάνω και εγώ περί πανευρωπαϊκής εγγύησης... ποτέ δεν τυχαίνουμε ίδιας αντιμετώπισης σε καμία εταιρία με αυτό το θέμα)... α και φυσικά το απλό DOA κλπ. που εδώ θα δεις απλώς ανοίγοντας την TV πριν δεχτείς να την παραλάβεις

 

ωστόσο συμφωνώ μαζί σου, ελεύθερη αγορά είναι (ειδικά η Ευρώπη), όποιος θέλει κάνει ότι θέλει

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά την τηλεόραση-πέτρα-του-σκανδάλου (Amoi), δοκιμάζει το T3 και το μόνο μειονέκτημα που βρίσκει είναι την απόδοση των ηχείων της.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά την τηλεόραση-πέτρα-του-σκανδάλου (Amoi), δοκιμάζει το T3 και το μόνο μειονέκτημα που βρίσκει είναι την απόδοση των ηχείων της.

 

Λογικο αφου ολο σχεδον το υπολοιπο το "δανειστηκε" απο την Sharp.

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια τηλεόραση ποιός δε θα έχει τουλάχιστον 5.1 ηχεία;

μόνο όταν παρακολουθείς τηλεόραση θα χρησιμοποιείς τα ηχεία της τηλεόρασης αλλά και πάλι δε νομίζω να είναι τόσο χάλια.

για την τιμή της είναι μια χαρά!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλεγαν και στο T3. Δεν υπάρχει άλλη τηλεόραση με τα χαρακτηριστικά της και την τιμή της. Και πράγματι, όποιος την πάρει εννοείται ότι θα πάρει και ηχεία.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θελεις να πεις ΤΙ και οχι ΤΗ....

Οπως και να εχει με το μπασο και οι κανονικες τηλεορασεις τριζουν και δεν νομιζω το Τ3 να εννοει αυτο οταν λεει για κακο ηχο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά την τηλεόραση-πέτρα-του-σκανδάλου (Amoi), δοκιμάζει το T3 και το μόνο μειονέκτημα που βρίσκει είναι την απόδοση των ηχείων της.

 

Who cares??????? Μονίμως κλειστός είναι ο ήχος της τηλεόρασης έτσι κι αλλιώς. :p

 

Στο σχεδιαστικό τμήμα της AMOI όταν σκέφτηκαν την μείωση του τελικού κόστους σίγουρα το πρώτο πράγμα που σκέφτηκαν είναι να μην "επενδύσουν" πολύ στον ήχο της τηλεόρασης. Οι 9 στους 10 που θα πάρουν μια τέτοια TV έχουν σύστημα 5.1, ή τουλάχιστον ακούν ήχο απο κάποια εξωτερικά ηχεία

 

Ο ένας που δεν έχει, σημαίνει ότι είτε δεν ξέρει και πολλά απο ήχο ή δεν τον ενδιαφέρει και πολύ ο ήχος, οπότε μια χαρά θα του φανεί.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

είδα και την philps που έχω την 23" lcd λίγο μπάσο να βάλει το κανάλι τρίζει όλη η τηλεόραση!!

Μαλλον θελεις να πεις ΤΙ και οχι ΤΗ....

Οπως και να εχει με το μπασο και οι κανονικες τηλεορασεις τριζουν και δεν νομιζω το Τ3 να εννοει αυτο οταν λεει για κακο ηχο.

 

Τελος πάντων για να μην κάνω λάθος στην ορθογραφία κάνω copy-paste το προηγούμενο μήνυμα σου και απαντώ...

 

Και αυτο δικαιολογει την χαλια ποιοτητα ηχου ????

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο δικαιολογει την χαλια ποιοτητα ηχου ????

 

Σαφέστατα και όχι, αλλά εγώ και είμαι σίγουρος αρκετοί άλλοι, θα προτιμούσαν να πάρουν μια φτηνή τηλεόραση με εξαιρετικά χαρακτηριστικά και ένα ξεχωριστό σύστημα ηχείων, από το να πάρουν μια τηλεόραση που θα έχει ικανοποιητικό ήχο, τα ίδια χαρακτηριστικά και υψηλότερη τιμή.

 

Όπως και να 'χει, δεν ανέφερα το άρθρο του Τ3 για να ξαναξεκινήσει ο πόλεμος...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

και ερχομαι να ρωτησω

αν η τηλεοραση δεν ειχε ηχεια καθολου θα την παιρναμε ?? λολ

 

ειπωθηκε και αλλες πολλες φορες οτι τα ηχεια των τηλεορασεων τουλαχιστον στο μεγαλυτερο ποσοστο ειναι διακοσμητικα οποτε μη καθομαστε και λεμε περι ηχειων τηλεορασης

Link to comment
Share on other sites

Εν ολιγοις μιλαμε για μια τηλεοραση με LCD Panel Sharp , καμια εξτρα τεχνολογια ( Οπως Wega ENgine , Pixel Plus ) με χαλια ηχεια και ποιοτητα κατασκευης Made In China που την εισαγει η ΑΜΟΙ.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εν ολιγοις μιλαμε για μια τηλεοραση με LCD Panel Sharp , καμια εξτρα τεχνολογια ( Οπως Wega ENgine , Pixel Plus ) με χαλια ηχεια και ποιοτητα κατασκευης Made In China που την εισαγει η ΑΜΟΙ.

:lol:

 

Εν ολίγοις μιλάμε για την μοναδική τηλεόραση της αγοράς η οποία συνδυάζει τόσα χαρακτηριστικά και το μοναδικό της μείον δεν είναι η εικόνα (παρ' όλη την έλλειψη έξτρα τεχνολογίας) αλλά τα ηχεία, σε τιμή ένα χιλιάρικο το λιγότερο πιο χαμηλά από τις υπόλοιπες.

:lol: :lol:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω μια τηλεοραση LCD.Η τιμη της θελω να ειναι μεχρι 1400 ευρω και να ειναι 32".Απο οτι διαβασα ειστε γνωστες του αντικειμενου αρκετα οποτε θελω help:O .

Σκοπευω να βαλω και 5,1 συστημα και DVD και ισως να χρησιμοποιησω και το PC μου.Οποτε κατα μεσο ορο θελω να εχει καλες σχετικα επιδοσεις για ολες τις χρησεις!

(Αν μπορεσετε πειτε και καταστημα απο οπου θα την αγορασω):) .Ευχαριστω προκαταβολικα!

I push my fingers into my eyes....
Link to comment
Share on other sites

Ναι HD ready να ειναι.Ειμαι μεταξυ samsung sony kai tomphson.Αλλα σε τι να επικεντροθω στην καλη αναλογια contrast ή στον χαμηλο χρονο αποκρισης;Ποιο απο τα δυο χαρακτηριστικα; (απο αναλυση εχω επιλεξει μοντελα και ειμαι ικανοποιημενος).Του testing ειναι καλυτερη η επιλογη μοντελου με 3000:1 contrast και 12 ms response time ή 1500:1 με 8 ms?Πειτε μου το μοντελο αν ειναι.:)
I push my fingers into my eyes....
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung έχουν κορυφαίο contrast. Θα έλεγα να προτιμήσεις κάτι ανάλογο.Η LE32R51 είναι μία καλή επιλογή. (1390 € αν θυμάμαι καλά...)
[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Τo thread ξανανοίγει.

 

Όσοι έχουν να συνεισφέρουν στην κοινότητα ας συμμετάσχουν.

Όσοι δεν ενδιαφέρονται ή δεν τους καλύπτει το thread παρακαλώ όπως απόσχουν.

Όσοι επιθυμούν να προκαλέσουν, να ειρωνευτούν ή να επιτεθούν μπορούν να το κάνουν μέσω pm, email, sms, mms,

πάντως όχι μέσω του φόρουμ.

 

 

Σε καμία περίπτωση δεν θα επιτραπούν posts που παρεβαίνουν τους OΠΧ.

Πριν ποστάρετε, ξαναδιαβάστε τους.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει πρόσφατα την LG LP1R και το επιτραπέζιο dvd recorder RH_S7750H_ τα σύνδεσα με HDMI καλώδιο αλλά είναι απανεργοποιημένο το progressive scan στο μενού του dvd.Χρειάζεται να κάνω και κάτι άλλο;

Τι λέτε να παίζει;

Ευχαριστώ

 

Το πρόβλημα είναι ένας διακόπτης από πίσω RGB - compoment. Σκέφτηκα ότι εάν έβαζα compoment καλώδιο θα άλλαζα τον διακόπτη και θα είχα αυτό που ήθελα hdmi σε compoment το άλλαξα και ενεργοποιήθηκε.

 

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ας με βοηθήσει οποιος μπορεί:

 

Σκεφτομαι να χτυπησω μια Viewsonic 37 απο πλαισιο με 1500€, η αποσταση απο τον καναπε του σαλονιου μου ειναι περιπου 3,5 μετρα μεχρι την τηλεοραση. Να προτιμησω κατι μικροτερο μηπως; Κατι σε 32'' ας πουμε; Μηπως ειναι κουραστική; Ρωταω επειδη δεν ξερω, ας απαντησει καποιος που να εχει γνωσεις επανω στο ζητημα..

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Ας με βοηθήσει οποιος μπορεί:

 

Σκεφτομαι να χτυπησω μια Viewsonic 37 απο πλαισιο με 1500€, η αποσταση απο τον καναπε του σαλονιου μου ειναι περιπου 3,5 μετρα μεχρι την τηλεοραση. Να προτιμησω κατι μικροτερο μηπως; Κατι σε 32'' ας πουμε; Μηπως ειναι κουραστική; Ρωταω επειδη δεν ξερω, ας απαντησει καποιος που να εχει γνωσεις επανω στο ζητημα..

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Egw apo osa ksero na ypologisis peripou kathe 10cm kai mia 1' intsa ...:rolleyes:

Oso gia tin Viewsonic se TV den tis kserw alla se

CRT Monitors htan poly kales !!!

 

Filika Stefanos.:)

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

@zapper

Η διαστάσεις για την απόσταση είναι ΟΚ.

Στην θέση σου όμως θα αγόραζα κάτι επώνυμο. 1500 ευρώ δεν είναι και λίγα φίλε μου... Και να σου στοιχήσει και 150 ευρώ παραπάνω που λέει ο λόγος, ξέρεις πως μετα απο δυο χρόνια που θα λήξει η εγγύηση θα επισκευάζεται αν σου πάθει κάτι... Ψάξτο λίγο καλύτερα...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

To MediaMarkt έχει την περίφημη ΑΜΟΙ 1599 ευρώ..

 

Οι πρώτες εντυπώσεις σύμφωνα με τους χρήστες: Εξαιρετική σε HD υλικό, απογοητευτική σε SD και TV..

 

http://www.avsite.gr/smf/index.php?topic=9612.480

 

http://www.avforum.gr/showthread.php?t=32161&page=11

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...