Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

55 minutes ago, BOOM1 said:

Δεν ειναι απαραίτητο δεν παίζουν πάντα ρόλο τα mp παίζει πιο πολύ ρόλο το διάφραγμα για αυτό ρωτάω.. 

Τα πολλά megapixel δεν σημαίνουν καλυτερη φωτογραφία !

Γνώμη μου ειναι να διαβάσεις το review του F5 στο gsmarena γιατί το ψιλοθάβει
https://www.gsmarena.com/poco_f5-review-2568.php

Εγώ ήμουν ανάμεσα στο X5 Pro και στο F5 (το απλό όχι το Pro) και αποφάσισα να παρω το Χ5 Pro

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, bathan said:

Τα πολλά megapixel δεν σημαίνουν καλυτερη φωτογραφία !

Γνώμη μου ειναι να διαβάσεις το review του F5 στο gsmarena γιατί το ψιλοθάβει
https://www.gsmarena.com/poco_f5-review-2568.php

Εγώ ήμουν ανάμεσα στο X5 Pro και στο F5 (το απλό όχι το Pro) και αποφάσισα να παρω το Χ5 Pro

Και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα 2 είμαι ακριβώς poco f5 + poco x5 pro ακριβώς και επεξεργαστή σγρ χάνει το x5 ήθελα να δω και σε κάμερα.. Ευχαριστώ πάντως 

Όποιος έχει πάρει το poco x5 pro πρέπει να προσέξω να είναι global ή EU έκδοση; έχουν κάποια διαφορά; ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, BOOM1 said:

Και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα 2 είμαι ακριβώς poco f5 + poco x5 pro ακριβώς και επεξεργαστή σγρ χάνει το x5 ήθελα να δω και σε κάμερα.. Ευχαριστώ πάντως 

Όποιος έχει πάρει το poco x5 pro πρέπει να προσέξω να είναι global ή EU έκδοση; έχουν κάποια διαφορά; Βρηκα να 4ο; παρω από εναν το έχει πάρει από mobilecell.gr Αγία Παρασκευή τους πήρα τηλ είπανε ότι έχει εγγύηση 2 χρόνο; της info quest επίσημη... Το ξέρει κανείς το μαγαζί;;;; ευχαριστώ 

 

Έχει κανείς εμπειρία από το mobicell.gr Αγία Παρασκευή μου είπαν 2 χρόνια εγγύηση από info quest.. Έχει πάρεις κανεις από εκεί; ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις παρέλαβα. 

Σε λίγο οι εντυπώσεις 

Μια προκαταρκτική ερώτηση καθώς το στήνω..

Το αυτοκολλητάκι με τους αριθμούς imei που βρισκόταν στην πλάτη της συσκευής το έχετε αφαιρέσει;

Γιατί γράφει ότι και καλά για να προστατευτούν τα δικαιώματα σας ως καταναλωτή πρέπει να το αφήσετε εκεί. Εγώ πάντως το αφαίρεσα, δεν πιστεύω να έχω κάποιο θέμα με την εγγύηση, αυτό εξάλλου έκανα κάθε φορά όταν αγόραζα νέο κινητό. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις παρέλαβα. 
Σε λίγο οι εντυπώσεις 
Μια προκαταρκτική ερώτηση καθώς το στήνω..
Το αυτοκολλητάκι με τους αριθμούς imei που βρισκόταν στην πλάτη της συσκευής το έχετε αφαιρέσει;
Γιατί γράφει ότι και καλά για να προστατευτούν τα δικαιώματα σας ως καταναλωτή πρέπει να το αφήσετε εκεί. Εγώ πάντως το αφαίρεσα, δεν πιστεύω να έχω κάποιο θέμα με την εγγύηση, αυτό εξάλλου έκανα κάθε φορά όταν αγόραζα νέο κινητό. 
Πάντα το αφαιρώ από το κινητό και το κολλάω στο κουτί του κινητού.

Poco X5 Pro 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

 
Έχει κανείς εμπειρία από το mobicell.gr Αγία Παρασκευή μου είπαν 2 χρόνια εγγύηση από info quest.. Έχει πάρεις κανεις από εκεί; ευχαριστώ 

Δεν πήρα X5 απ' το κατάστημα αυτό αλλά πήρα για την κόρη μου ένα Xiaomi redmi note 12 pro. Τους ρώτησα για την εγγύηση και μου είπαν και μένα ότι είναι της info quest. Είχα λίγο τις αμφιβολίες μου γιατί το είχαν πολύ καλή τιμή αλλά ήρθε και είχε όντως πάνω στο κουτί το αυτοκόλλητο που γράφει "Διάθεση και υποστήριξη Info Quest Technologies".
Γενικώς δεν είχα κάποιο παράπονο απ' τη
συναλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, topmar said:

Πάντα το αφαιρώ από το κινητό και το κολλάω στο κουτί του κινητού.

Poco X5 Pro 5G via Tapatalk
 

Άρα δεν υπάρχει περίπτωση λόγω αφαίρεσής του να βγει εκτός εγγύησης 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Άρα δεν υπάρχει περίπτωση λόγω αφαίρεσής του να βγει εκτός εγγύησης 

Θέλω πληροφορίες για την συσκευή, κυρίως τα όσα αρνητικά (αν) διαπιστώσεις. 

Εν Αναμονή πιστωτικού από germanos και είναι η συσκευή που κοιτάζω για την σύζυγο. 

Κατά πόσο "ταιριάζει" σε γυναικείο χέρι, εάν κάποιο άλλο xiaomi έρχεται πιο βολικό για γυναίκα; 

Το έχεις και για την κόρη σου νομίζω; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Θέλω πληροφορίες για την συσκευή, κυρίως τα όσα αρνητικά (αν) διαπιστώσεις. 

Εν Αναμονή πιστωτικού από germanos και είναι η συσκευή που κοιτάζω για την σύζυγο. 

Κατά πόσο "ταιριάζει" σε γυναικείο χέρι, εάν κάποιο άλλο xiaomi έρχεται πιο βολικό για γυναίκα; 

Το έχεις και για την κόρη σου νομίζω; 

Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κανένα απολύτως αρνητικό στοιχείο.

Είναι πάρα πολύ γρήγορο, έχει φοβερή οθόνη, ταχύτατη αστραπιαία φόρτιση 67w και επίσης ταιριάζει τόσο σε άντρες όσο και σε γυναίκες.

Πολύ καλή αναπαραγωγή μουσικής από τα ηχεία και άριστη ποιότητα κλήσης. 

Το έχει και η κόρη μου και το έχει κατευχαριστηθεί.

Αν αξίζει τον κόπο να χρησιμοποιηθεί το πιστωτικό για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού, να το κάνεις άφοβα. 

Εγώ το αγόρασα στα 264 συν 8€ μεταφορικά. 

Στις αλυσίδες κάνει 370.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, p_k said:

Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κανένα απολύτως αρνητικό στοιχείο.

Είναι πάρα πολύ γρήγορο, έχει φοβερή οθόνη, ταχύτατη αστραπιαία φόρτιση 67w και επίσης ταιριάζει τόσο σε άντρες όσο και σε γυναίκες.

Πολύ καλή αναπαραγωγή μουσικής από τα ηχεία και άριστη ποιότητα κλήσης. 

Το έχει και η κόρη μου και το έχει κατευχαριστηθεί.

Αν αξίζει τον κόπο να χρησιμοποιηθεί το πιστωτικό για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού, να το κάνεις άφοβα. 

Εγώ το αγόρασα στα 264 συν 8€ μεταφορικά. 

Στις αλυσίδες κάνει 370.

Το πιστωτικό μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο στο germanos και μόνο στο ίδιο κατάστημα, δεν ξέρω εάν υπάρχει κάποια άλλη συσκευή στην ίδια αλυσίδα που να αξίζει το ενδιαφέρον μου δεδομένου ότι η τιμή αγοράς του xiaomi Mi 11 lite 5G που μας άφησε είχε αγοραστεί στα 270€ τιμή black friday τότε. Το ίδιο ποσό θα πιστωθεί (όταν γίνει αυτό) το μόνο που θα προσπαθήσω να πιέσω είναι να ζητήσω την όποια συσκευή διαλέξω να την πάρω με τιμή φετινής black friday και αυτό δεν είναι σίγουρο, θα πατήσω στην πολύ μεγάλη καθυστέρηση. Αν όλα γινόταν γρήγορα είχα σκοπό να της πάρω το xiaomi 13 Lite, που έπαιξε στα 360€ περίπου, αλλά είναι εκτός διαθεσιμότητας πλέον. 

Βρίσκομαι εδώ και μέρες στα τηλέφωνα με τα κεντρικά τονίζοντας ότι από την καθυστέρηση χάνω αγοραστική αξία. 

Το poco στην black friday πόσο το είχε ο germanos; κοιτούσα και το redmi note 12 pro / redmi note 12 pro+ αλλά φοβάμαι τον mediatek. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, andreasomageiras said:

Το πιστωτικό μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο στο germanos και μόνο στο ίδιο κατάστημα, δεν ξέρω εάν υπάρχει κάποια άλλη συσκευή στην ίδια αλυσίδα που να αξίζει το ενδιαφέρον μου δεδομένου ότι η τιμή αγοράς του xiaomi Mi 11 lite 5G που μας άφησε είχε αγοραστεί στα 270€ τιμή black friday τότε. Το ίδιο ποσό θα πιστωθεί (όταν γίνει αυτό) το μόνο που θα προσπαθήσω να πιέσω είναι να ζητήσω την όποια συσκευή διαλέξω να την πάρω με τιμή φετινής black friday και αυτό δεν είναι σίγουρο, θα πατήσω στην πολύ μεγάλη καθυστέρηση. Αν όλα γινόταν γρήγορα είχα σκοπό να της πάρω το xiaomi 13 Lite, που έπαιξε στα 360€ περίπου, αλλά είναι εκτός διαθεσιμότητας πλέον. 

Βρίσκομαι εδώ και μέρες στα τηλέφωνα με τα κεντρικά τονίζοντας ότι από την καθυστέρηση χάνω αγοραστική αξία. 

Το poco στην black friday πόσο το είχε ο germanos; κοιτούσα και το redmi note 12 pro / redmi note 12 pro+ αλλά φοβάμαι τον mediatek. 

Δύσκολο πάντως να το πάρεις τώρα σε τιμή black Friday, έως και ακατόρθωτο. Μακάρι όμως να το καταφέρεις.

Το συγκεκριμένο κινητό το δικό μας δεν συμμετείχε καθόλου στην black friday σε κανένα απολύτως κατάστημα και η τιμή του ήταν στα 369, 90 παντού.

Το άλλο που αναφέρεις είναι ακριβώς το ίδιο κινητό, αλλά με mediatek επεξεργαστή.

Μην το φοβάσαι πάντως γιατί είναι πολύ δυνατός ο συγκεκριμένος, εκείνο μπορείς να το βρεις λίγο φθηνότερα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από εξωτερικό, με 253€ στην πόρτα μου σε 2 βδομάδες, το πήρα εγώ (8GB/256GB).

Poco X5 Pro 5G via Tapatalk



Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, topmar said:

Από εξωτερικό, με 253€ στην πόρτα μου σε 2 βδομάδες, το πήρα εγώ (8GB/256GB).

Poco X5 Pro 5G via Tapatalk


 

Μιλάμε για διαφορές τιμής που δεν είναι καθόλου αμελητέες

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, topmar said:

Από εξωτερικό, με 253€ στην πόρτα μου σε 2 βδομάδες, το πήρα εγώ (8GB/256GB).

Poco X5 Pro 5G via Tapatalk


 

 

30 minutes ago, p_k said:

Μιλάμε για διαφορές τιμής που δεν είναι καθόλου αμελητέες

Το θέμα μου είναι η χρήση του πιστωτικού. Το ξέρω ότι από αλλού είναι φθηνότερα. 

Δεν έχω και την ευχέρεια να αφήσω στην άκρη το πιστωτικό αγοράζοντας με ζεστό χρήμα, που θα μου λείψει κατά τις γιορτές, από άλλη πηγή. 

45 minutes ago, p_k said:

Δύσκολο πάντως να το πάρεις τώρα σε τιμή black Friday, έως και ακατόρθωτο. Μακάρι όμως να το καταφέρεις.

Το συγκεκριμένο κινητό το δικό μας δεν συμμετείχε καθόλου στην black friday σε κανένα απολύτως κατάστημα και η τιμή του ήταν στα 369, 90 παντού.

Το άλλο που αναφέρεις είναι ακριβώς το ίδιο κινητό, αλλά με mediatek επεξεργαστή.

Μην το φοβάσαι πάντως γιατί είναι πολύ δυνατός ο συγκεκριμένος, εκείνο μπορείς να το βρεις λίγο φθηνότερα. 

Βρίσκω λίγο ακριβότερα στο germano το pro+, ενώ το σκέτο pro 10€ φθηνότερα. 

Οπότε με βλέπω με το poco, αν και θα είναι με θήκη βιβλίο πρέπει να τις διαλέξω χρώμα 😁

Υ. Γ. Προσπάθησα να την πείσω να κρατήσει το δικό μου realme gt master edition ώστε να πάω σε κάτι άλλο εγώ, αλλά θέλει xiaomi 😁

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να αναβοσβήνει με τα εφέ ειδοποίησης η οθόνη στις ειδοποιήσεις; 

Και στις αναπάντητες; 

Πρώτη φορά με amoled. 

Κανείς;;; 

😂

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, p_k said:

Πως γίνεται να αναβοσβήνει με τα εφέ ειδοποίησης η οθόνη στις ειδοποιήσεις; 

Και στις αναπάντητες; 

Πρώτη φορά με amoled. 

Κανείς;;; 

😂

Στις Amoled δεν εμφανίζονται οι ειδοποιησεις συνεχεια, μονο την 1η φορά και για λίγο. Ακόμη και το AOD (always on display) δεν κανει αυτο το πραγμα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς αυξήσει την μνήμη (επέκταση μνήμης), από τα 3GB στα 5GB;

Έχω το 256αρι και σκέφτομαι να το κάνω.

Poco X5 Pro 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, p_k said:

Δύσκολο πάντως να το πάρεις τώρα σε τιμή black Friday, έως και ακατόρθωτο. Μακάρι όμως να το καταφέρεις.

Το συγκεκριμένο κινητό το δικό μας δεν συμμετείχε καθόλου στην black friday σε κανένα απολύτως κατάστημα και η τιμή του ήταν στα 369, 90 παντού.

Το άλλο που αναφέρεις είναι ακριβώς το ίδιο κινητό, αλλά με mediatek επεξεργαστή.

Μην το φοβάσαι πάντως γιατί είναι πολύ δυνατός ο συγκεκριμένος, εκείνο μπορείς να το βρεις λίγο φθηνότερα. 

Εγω το πήρα από το Shopflix στα 285 ευρώ (8/256 GB).

Το παράγγειλα 24/11 και το παρέλαβα 27/11

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, bathan said:

Στις Amoled δεν εμφανίζονται οι ειδοποιησεις συνεχεια, μονο την 1η φορά και για λίγο. Ακόμη και το AOD (always on display) δεν κανει αυτο το πραγμα

Είχα την εντύπωση ότι όταν π.χ δέχεσαι ένα μήνυμα στο messenger, στο viber κάποιο mail κλπ θα αναβοσβήνει με το χρώμα που επέλεξες η οθόνη.

Εγώ έχω επιλέξει το συγκεκριμένο εφέ, να πάλλεται το κόκκινο χρώμα στα πλάγια της οθόνης αλλά δεν κάνει κάτι. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p_k said:

Είχα την εντύπωση ότι όταν π.χ δέχεσαι ένα μήνυμα στο messenger, στο viber κάποιο mail κλπ θα αναβοσβήνει με το χρώμα που επέλεξες η οθόνη.

Εγώ έχω επιλέξει το συγκεκριμένο εφέ, να πάλλεται το κόκκινο χρώμα στα πλάγια της οθόνης αλλά δεν κάνει κάτι. 

Αυτό ισχύει αλλά για μικρό διάστημα πχ για το επομενο λεπτό απο το συμβάν. Μετά χανεται η ειδοποίηση

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Just now, bathan said:

Αυτό ισχύει αλλά για μικρό διάστημα πχ για το επομενο λεπτό απο το συμβάν. Μετά χανεται η ειδοποίηση

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ, έτσι ακριβώς έκανε οπότε λύθηκε το θέμα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ, έτσι ακριβώς έκανε οπότε λύθηκε το θέμα. 

Στις Amoled έτσι είναι. Δεν θα βρεις Amoled με led ειδοποιήσεων

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bathan said:

Στις Amoled έτσι είναι. Δεν θα βρεις Amoled με led ειδοποιήσεων

Ξέρω, όμως φανταζόμουν ότι θα αναβόσβηνεη οθόνη μέχρι να δεις το μήνυμα

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...