Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα τελικα το whitestone με την supcase beetle pro. Καμια σχεση η εφαρμογη με την προηγουμενη που ειχα. Αψογη (αν και απο βλακεια μου την εβαλα λιγο πιο κατω απο το κανονικο) και το δακτυλικο δουλευει τελεια. Μεχρι στιγμης δεν μου εχει παρουσιασει καποιο ξεκολλημα και ελπιζω να μεινει ετσι. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει τσεκάρει κανείς θερμοκρασίες?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.andr7e.devinfooverlay

Σε 3dmark stress test, αν το παραπάνω μετράει σωστά, ειδα ~90 gpu + cpu~70

Και στο geekbench ~75gpu + ~85cpu

Δεν έφτασε ποτέ σε σημείο η συσκευή να σε ενοχλεί στο άγγιγμα αλλά μου έκαναν εντύπωση τα νούμερα απ τους σένσορες στους πυρήνες.

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, costsa41 said:

Όπως καταλαβαίνεις δεν είναι θέμα συσκευών από το πλαίσιο. Δεν έστειλε η εταιρεία τις προβληματικές συσκευές εκεί επίτηδες! Απλά είσαι εσύ ο άτυχος. Κι εγώ από εκεί το πήρα, όπως φαντάζομαι και πολλοί άλλοι, και δεν έχει το παραμικρό. Ίσως αν μιλούσες με τη εταιρεία και μετά από επίσκεψη στο σέρβις προχωρήσουν στην αντικατάσταση του. Όπως και να έχει μακάρι να έχει καλή κατάληξη το όλο θέμα και να έχεις το τηλέφωνο που θέλεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν είμαι τόσο ανόητος ώστε να υποθέσω ότι στείλανε τις προβληματικές συσκευές στο Πλαίσιο! Είπα ότι πήρα 2 απο Πλαίσιο και έχουν το πρόβλημα (άρα μία αντικατάσταση έχει γίνει και πολύ χλωμό να προχωρήσουν και σε δεύτερη), πράγμα που σημαίνει ότι ίσως μιλάμε για μία ελαττωματική παρτίδα από την οποία σίγουρα έχει μερικές συσκευές το Πλαίσιο και ίσως δεν έχει πχ ο Κωτσόβολος ή τα Public ή όποιος άλλος. ΠΡΟΦΑΝΩΣ μπορεί να είναι και διάσπαρτες σε όλα τα καταστήματα, που είναι και το πιο πιθανό! Σε κάθε περίπτωση, ανέφερα την κακή μου εμπειρία με το Πλαίσιο και την κακή αντιμετώπισή τους για να ξέρουν όσοι ενδιαφέρονται. Όσους δεν τους χαλάει συσκευή των 1450 (πλέον 1630) ευρώ να έχει ελάττωμα ας "προχωρήσουν". Υπάρχουμε κι εμείς που λέμε πως τουλάχιστον από τη στιγμή που υπάρχουν συσκευές που ΔΕΝ το έχουν, θέλουμε κι εμείς μια τέτοια! Κι ας αναλάβει το μερίδιο της ευθύνης η Samsung, εμείς δηλαδή σε τι ακριβώς φταίμε? Τέλος, αν όταν θελήσω να το πουλήσω ο ενδεχόμενος αγοραστής δε μου πει "προχωράμε" αλλά μου πει ότι δεν το θέλει ή να του κόψω κανα 50αρι για ένα ελάττωμα που δε δημιούργησα εγώ, θα ενοχληθώ εκ νέου.

Edited by asider
Link to comment
Share on other sites

Δε το αναγνωρίζει σαν πρόβλημα η Samsung!!! 😅😅😅😅😅😅😅😅

Κάνουν τους Κινέζους οι Κορεάτες! 

Όλα καλά! Φυσιολογικό είναι! 

Αυτοί που ΔΕΝ το έχουν να ανυσηχουν? 😅😅😅

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Στη δήλωση για το pandas μέσω του members, έβγαλε σε κανέναν μήνυμα για λάθος ΙΜΕΙ?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dark_Lord said:

Στη δήλωση για το pandas μέσω του members, έβγαλε σε κανέναν μήνυμα για λάθος ΙΜΕΙ?

Ναι, από χτες εμφανίζει συνέχεια το μήνυμα για λάθος

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sb68s said:

Ναι, από χτες εμφανίζει συνέχεια το μήνυμα για λάθος

έχει βρει κάποιος λύση? 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Dark_Lord said:

Στη δήλωση για το pandas μέσω του members, έβγαλε σε κανέναν μήνυμα για λάθος ΙΜΕΙ?

 

9 minutes ago, sb68s said:

Ναι, από χτες εμφανίζει συνέχεια το μήνυμα για λάθος

 

Αν για voucher code σας έχει έρθει to IMEI σας, τότε πρέπει να επικοινωνήσετε με την Samsung για να σας στείλουν τον σωστό κωδικό.

Δεν είναι το ΙΜΕΙ το voucher για pandas, σας έστειλαν λάθος.

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, OverClocker said:

 

 

Αν για voucher code σας έχει έρθει to IMEI σας, τότε πρέπει να επικοινωνήσετε με την Samsung για να σας στείλουν τον κωδικό.

Δεν είναι το ΙΜΕΙ το voucher για pandas

Όχι, μιλάω για το αρχικό στάδιο στο samsung members που υποβάλλεις τα δικαιολογητικά. Εκεί που πρέπει να συμοληρώσεις το imei, το βάζω σωστά και δεν το δέχεται..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου λέει συνέχεια λάθος ιμει

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μιλάω για το αρχικό στάδιο στο samsung members που υποβάλλεις τα δικαιολογητικά. Εκεί που πρέπει να συμοληρώσεις το imei, το βάζω σωστά και δεν το δέχεται..
Σε αυτό ακριβώς αναφέρομαι, έχω επικοινωνήσει μαζί τους, το ψάχνουν και περιμένω ενημέρωσή τους.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

Όχι, μιλάω για το αρχικό στάδιο στο samsung members που υποβάλλεις τα δικαιολογητικά. Εκεί που πρέπει να συμοληρώσεις το imei, το βάζω σωστά και δεν το δέχεται..

ααα, οκ. 

my bad

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση από την Samsung για το λάθος ιμει. Για όνομα του ΘεούScreenshot_20230221_102116_Samsung Internet.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα που συνδέθηκε λύση δεν βρέθηκε, το ψάχνουν και θα ενημερώσουν. Περιμένουμε.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έλα εντάξει δηλαδήScreenshot_20230221_102659_Samsung Internet.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι τις περισσότερες φορές δεν φταίνε τα παιδιά της εξυπηρέτησης που απαντάνε στις κλήσεις ή τα chat, αλλά οι οδηγίες που έχουν από πιο πάνω, και δυστυχώς αν κάνεις dsat στο survey, στο 95% των περιπτώσεων, την καμπάνα θα την φάει αυτός που σε εξυπηρετεί και όχι το πρόβλημα.

Και εδώ έρχεται αυτό είπα κάποιες μέρες πριν ότι τα έχουν χαμένα στο support της samsung.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, bromonano2 said:

Άμεσα επιστροφή να προλάβει το doa. Ελλατωματικο κομμάτι

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Του απάντησαν τηλεφωνικά από Samsung ότι η συσκευή είναι "εντός προδιαγραφών". Από τη στιγμή που δεν υπάρχει πρόβλημα θέασης, νομίζω δεν αξίζει περαιτέρω άγχος. 

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι τις περισσότερες φορές δεν φταίνε τα παιδιά της εξυπηρέτησης που απαντάνε στις κλήσεις ή τα chat, αλλά οι οδηγίες που έχουν από πιο πάνω, και δυστυχώς αν κάνεις dsat στο survey, στο 95% των περιπτώσεων, την καμπάνα θα την φάει αυτός που σε εξυπηρετεί και όχι το πρόβλημα.
Και εδώ έρχεται αυτό είπα κάποιες μέρες πριν ότι τα έχουν χαμένα στο support της samsung.
Προφανώς και δεν φταίνε τα παιδιά! Προφανώς όμως και δεν μπορείς να απαντάς με τέτοιο τρόπο. Να κάνεις ότι δεν στο έχει αναφέρει άλλος και να βγάζεις χαζό τον πελάτη λέγοντας του να κάνουμε τηλεδιάσκεψη κλπ. Έχεις ένα θέμα που στο έχουν αναφέρει αρκετοί. Απάντα ότι το γνωρίζουμε και δουλεύουμε για την επίλυση του. Όταν ήμουν εγώ σε αντίστοιχη θέση σε εξυπηρέτηση πελατών αυτό απαντούσα και τελείωνε η ιστορία. Και όταν υπήρχε ενημέρωση από το αρμόδιο τμήμα ότι λύθηκε, είχα κρατήσει τα τηλέφωνα όλων αυτών που είχαν καλέσει, τους καλούσα και τους ενημέρωνα. Και ήταν όλοι χαρούμενοι γιατί κάποιος ασχολήθηκε ανθρώπινα με το θέμα τους και τους κάλεσε μόλις λύθηκε. Αυτά τα έκανα εγώ όμως. Δεν το έλεγε κάποιο σενάριο ή οδηγία. Άσχετα που μετά ενσωματώθηκε στις οδηγίες και αυτό σαν το κάτι παραπάνω!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Η θέαση του κόντρα στον ήλιο είναι απλά φανταστική!! Δεν υπάρχει τελικά η οθόνη του!! Είναι σαν να βλέπεις το τηλέφωνο με κανονικό φως. Και φυσικά ρύθμιση οθόνης στο αυτόματο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Προφανώς και δεν φταίνε τα παιδιά! Προφανώς όμως και δεν μπορείς να απαντάς με τέτοιο τρόπο. Να κάνεις ότι δεν στο έχει αναφέρει άλλος και να βγάζεις χαζό τον πελάτη λέγοντας του να κάνουμε τηλεδιάσκεψη κλπ. Έχεις ένα θέμα που στο έχουν αναφέρει αρκετοί. Απάντα ότι το γνωρίζουμε και δουλεύουμε για την επίλυση του. Όταν ήμουν εγώ σε αντίστοιχη θέση σε εξυπηρέτηση πελατών αυτό απαντούσα και τελείωνε η ιστορία. Και όταν υπήρχε ενημέρωση από το αρμόδιο τμήμα ότι λύθηκε, είχα κρατήσει τα τηλέφωνα όλων αυτών που είχαν καλέσει, τους καλούσα και τους ενημέρωνα. Και ήταν όλοι χαρούμενοι γιατί κάποιος ασχολήθηκε ανθρώπινα με το θέμα τους και τους κάλεσε μόλις λύθηκε. Αυτά τα έκανα εγώ όμως. Δεν το έλεγε κάποιο σενάριο ή οδηγία. Άσχετα που μετά ενσωματώθηκε στις οδηγίες και αυτό σαν το κάτι παραπάνω!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βλάση, αν σου απαντήσουν κάτι ενημέρωσε και εμάς. Γιατί σε εμένα πρότειναν να κάνω restart τη συσκευή...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έχω δει τρομερή βελτίωση από κάθε άλλη Samsung συσκευή,σε οθόνη και κάμερα.

Ειδικά η κάμερα με έχει εκπλήξει πολύ ευχάριστα.

Σε χαμηλό φωτισμό ελάχιστος θόρυβος κι επιτέλους το βίντεο σε χαμηλό φωτισμό κοιτάει τα iphone pro κατάματα.

Μπαταρία ακόμα είναι νωρίς για να πω,αλλά απο τις 6 το πρωί που το στήνω ,είμαι αυτή την στιγμή στο 84%.

Αυτό όμως που δεν ξέρω αν θα μπορέσω να συνηθίσω είναι το βάρος και το μέγεθος του.Μονο στο τσαντάκι μου χωράει.

Πολύ βαρύ κινητό όπως βέβαια και το s22 ultra ,και δεν ξέρω αν συνηθίζεται αυτό....

Πάντως τεράστια βελτίωση σε σημεία που πονάγε η Samsung ,σε σημείο να αναρωτιέμαι τι ψάρια πιάνουν τα S23 και S23+ σε μπαταρία και κάμερα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ilka71 said:

https://www.phonearena.com/news/Samsung-responds-to-mounting-complaints-about-Galaxy-S23-Ultra-screen-defect_id145718

για το θέμα με την οθόνη

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

Θα νομιζεις οτι εχει προβλημα η οθονη σου ενω στην ουσια δεν θα εχει 🤣.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...