Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν είναι κλειστή η οθόνη, ακούω τις ειδοποιήσεις αλλά η οθόνη δεν ανάβει στιγμιαία όπως παλιά. Παραμένει μαύρη και χωρίς καμία ένδειξη.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να όταν έρχεται πχ ένα email ή μήνυμα να φωτίζεται η οθόνη (όπως όταν πατάω το power button ή διπλό tap στην οθόνη) και να βλέπω στιγμιαία τι ειδοποίηση είναι και ένα preview αυτής;

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει να κανει ενα τεστ και να μου πει:

Μπαίνει στο μενου με *#0*# και επιλεγει το τεστ της δονησης. Γερνει το τηλεφωνο οριζοντια και βλεπει αν αλλαζει ο ηχος της δονησης. 

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, doganos said:

Για οποιον θελει να κανει ενα τεστ και να μου πει:

Μπαίνει στο μενου με *#0*# και επιλεγει το τεστ της δονησης. Γερνει το τηλεφωνο οριζοντια και βλεπει αν αλλαζει ο ηχος της δονησης. 

 

Το έκανα.Δεν αλλάζει παραμένει ο ίδιος

Link to comment
Share on other sites

εμενα κανει σαν κουδουνιστρα (σχεδον) ισως απο το ois της καμερας; (με θηκη ειμαι)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, bikerson said:

Όταν είναι κλειστή η οθόνη, ακούω τις ειδοποιήσεις αλλά η οθόνη δεν ανάβει στιγμιαία όπως παλιά. Παραμένει μαύρη και χωρίς καμία ένδειξη.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να όταν έρχεται πχ ένα email ή μήνυμα να φωτίζεται η οθόνη (όπως όταν πατάω το power button ή διπλό tap στην οθόνη) και να βλέπω στιγμιαία τι ειδοποίηση είναι και ένα preview αυτής;

Στα μηνύματα δεν ανάβει..εμφανίζει φουσκα στιγμιαία στο πανω μερος. Στο viber ανάβει η οθόνη για λιγο. Τουλάχιστον σε s22 ultra  που έχω.κοιταξα λίγο τις ρυθμίσεις δε βρήκα κάτι.εχει βέβαια μέσα στις ειδοποιήσεις στις συνθέτες ρυθμίσεις επιλογή...υπενθύμιση ειδοποιήσεων που από ότι καταλαβαίνω σου υπενθυμίζει ανά κάποιο διάστημα τις ειδοποιήσεις..αν σε βοηθάει  αυτό 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, sb68s said:

Ακριβώς έτσι, σε ότι αφορά τη μπαταρία: 1ο χρόνο όλα δωρεάν, το 2ο χρόνο μόνο η εργασία, δωρεάν μεταφορικά με acs για εκτός Αττικής. Το έχω κάνει με όλες τις συσκευές Samsung που είχα στην κατοχή μου.

Έχει δεν έχει πρόβλημα η μπαταρία; 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Andreaszel said:

Στα μηνύματα δεν ανάβει..εμφανίζει φουσκα στιγμιαία στο πανω μερος. Στο viber ανάβει η οθόνη για λιγο. Τουλάχιστον σε s22 ultra  που έχω.κοιταξα λίγο τις ρυθμίσεις δε βρήκα κάτι.εχει βέβαια μέσα στις ειδοποιήσεις στις συνθέτες ρυθμίσεις επιλογή...υπενθύμιση ειδοποιήσεων που από ότι καταλαβαίνω σου υπενθυμίζει ανά κάποιο διάστημα τις ειδοποιήσεις..αν σε βοηθάει  αυτό 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, στην περίπτωση μου δεν βοηθάει η υπενθύμιση ειδοποιήσεων, το κινητό το έχω δίπλα πάντα και θέλω όταν έρχεται ειδοποίηση να βλέπω με μια ματιά τι είναι και αν χρειάζεται να απαντήσω άμεσα, χωρίς να ακουμπήσω το κινητό.

Συνεπώς μόνη λύση η AOD ή εφαρμογή από store. Φοβερό..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, flampouras said:

Έχει δεν έχει πρόβλημα η μπαταρία; 

Ξέρεις καμιά μπαταρία μέσα στον ένα χρόνο να μην έχει πέσει η απόδοσή της, ότι μέτρηση και να κάνουν πεσμένη θα βγει, θα επικαλεστείς πτώση απόδοσης....

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, nasosvasedis said:

Μπορεί κάποιος να μας το καλύτερο service για να πάμε τη συσκευή μας στον 1 χρόνο για αλλαγή μπαταρίας χωρίς να έχουμε θέμα; 

Φιλικά πάντα αλλά καλό είναι να σταματήσουν επιτέλους αυτές οι κουτοπονηριές, γιατί μετά θα αρχίσουν τα service και θα μας βγάζουν την πίστη, ακόμα και εντός εγγύησης να είμαστε.

Η εγγύηση υπάρχει καθαρά για το ενδεχόμενο προβλήματος, και όχι για να κάνουμε κατάχρηση. 

1 minute ago, sb68s said:

Ξέρεις καμιά μπαταρία μέσα στον ένα χρόνο να μην έχει πέσει η απόδοσή της, ότι μέτρηση και να κάνουν πεσμένη θα βγει, θα επικαλεστείς πτώση απόδοσης....

Ακριβώς επειδή είναι ανεμενόμενο λόγω των φορτίσεων να πέσει η απόδοση, οι εταιρείες κανονικά έχουν κάποιο όριο στο ποτε θεωρείται μια πτώση φυσιολογική και πότε όχι. 

Αυτό ακριβώς το πράγμα καλύπτει η εγγύηση, δεν σου λέει η εταιρεία, ότι μια φορά τον χρόνο δικαιούσαι δωρεάν αλλαγή μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Για να μη βγούμε εκτός θέματος, η πτώση της μπαταρίας στη διάρκεια του χρόνου είναι κάτι το αναμένομενο, πόσο μάλλον με τους ταχυφορτιστές και τη θερμοκρασία που ανεβάζουν, για αυτό άλλωστε και η εγγύση είναι για ένα χρόνο και όχι για δύο όπως τα άλλα μέρη της συσκευής. Η εμπειρία που έχω είναι ότι όσες φορές πήγα στο τέλος της 2ετίας και ζήτησα αντικατάστασή της με χρέωση της εργασίας και δωρεάν την μπαταρία δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα και γω με Pandas.

Δευτέρα 20/02 11πμ έκανα την αίτηση

Τρίτη 21/02 12:15πμ ήρθε acs να παραλάβει.

Τετάρτη 22/02 17:30 παρέλαβαν από ACS.

Πέμπτη 23/02 13:10 ήρθε μαιλ με την προσφορά και την αποδέχτηκα αμέσως, 13:59 ήρθε μαιλ ότι έγινε κατάθεση. 14:40 μου ήρθαν τα λεφτά. 

Μπαμ μπαμ.

 

Συσκευή Samsung Galaxy SIII, με ραγισμένο τζάμι και φουσκωμένη μπαταρία έδωσε που δεν άναβε λόγο μπαταρίας.

 

 

On 20/2/2023 at 12:46 ΠΜ, OverClocker said:

Εχει δοκιμασει κανεις τον ανταπτορα απο usb type c σε 3.5mm jack sto 23ari?

 

μιας και αγόρασα ανταπτοράκι, αν έχει και κανείς άλλος την απορία, ναι δουλεύει

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, OverClocker said:

Τελείωσα και γω με Pandas.

Δευτέρα 20/02 11πμ έκανα την αίτηση

Τρίτη 21/02 12:15πμ ήρθε acs να παραλάβει.

Τετάρτη 22/02 17:30 παρέλαβαν από ACS.

Πέμπτη 23/02 13:10 ήρθε μαιλ με την προσφορά και την αποδέχτηκα αμέσως, 13:59 ήρθε μαιλ ότι έγινε κατάθεση. 14:40 μου ήρθαν τα λεφτά. 

Μπαμ μπαμ.

 

Συσκευή Samsung Galaxy SIII, με ραγισμένο τζάμι και φουσκωμένη μπαταρία έδωσε που δεν άναβε λόγο μπαταρίας.

 

 

 

Θα παραδώσω αύριο στην Panta. Θα στείλω ένα παλιό κινεζικό που έχω με κουμπιά. Συσκευασία φέρνει ή courier για το κινητό η πρέπει να το βάλω σε δικό μου κουτί? Τα 100 ευρώ τα δίνουν σε δωροεπιταγή ή κατάθεση σε τράπεζα?

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, gab said:

Θα παραδώσω αύριο στην Panta. Θα στείλω ένα παλιό κινεζικό που έχω με κουμπιά. Συσκευασία φέρνει ή courier για το κινητό η πρέπει να το βάλω σε δικό μου κουτί? Τα 100 ευρώ τα δίνουν σε δωροεπιταγή ή κατάθεση σε τράπεζα?

 

εγώ το βάλα σε ένα κουτί και το πήγα στην acs την Τρίτη γιατί τη Δευτέρα που περίμενα δεν περάσανε

 

σήμερα το πρωί μου στείλανε από την pandas mail με την προσφορά για να κάνω αποδοχή και να τους δώσω iban και μέχρι το μεσημέρι είχαν μπει τα λεφτά στην alphabank

 

Edited by pOLoS
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι είναι αυτό το εικονίδιο σαν αυτοκίνητο δίπλα από το ξυπνητήρι στην status bar; Πρώτη φορά το βλέπω.Screenshot_20230223_172014_Settings.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την αίτηση από 17/2. Δεν έχει έρθει κάποιο mail ακόμα.. Να περιμένω ή να τους πάρω τηλέφωνο?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, doganos said:

Για οποιον θελει να κανει ενα τεστ και να μου πει:

Μπαίνει στο μενου με *#0*# και επιλεγει το τεστ της δονησης. Γερνει το τηλεφωνο οριζοντια και βλεπει αν αλλαζει ο ηχος της δονησης. 

 

Ούτε εμενα αλλάζει.

Βγάλτο απ τη θήκη, βγάλε sim βγάλε και πενάκι και μετά ξανα δες.

1 hour ago, gab said:

Θα παραδώσω αύριο στην Panta. Θα στείλω ένα παλιό κινεζικό που έχω με κουμπιά. Συσκευασία φέρνει ή courier για το κινητό η πρέπει να το βάλω σε δικό μου κουτί? Τα 100 ευρώ τα δίνουν σε δωροεπιταγή ή κατάθεση σε τράπεζα?

 

Όχι, δεν το συσκευάζουν, προφανώς, φτιάξε ένα κουτάκι από χαρτόνι και βάλτο μέσα, δεν θέλει κάτι άλλο, ίσα ίσα κάπου να κολλήσουν το δελτίο αποστολής.

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι είναι αυτό το εικονίδιο σαν αυτοκίνητο δίπλα από το ξυπνητήρι στην status bar; Πρώτη φορά το βλέπω.Screenshot_20230223_172014_Settings.thumb.jpg.e9e36f1894a68b1d9d66eab901412b70.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Είχα ενεργοποιήσειω τη λειτουργία αυτοκινήτου τελικά! Όλα καλά.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την αίτηση από 17/2. Δεν έχει έρθει κάποιο mail ακόμα.. Να περιμένω ή να τους πάρω τηλέφωνο?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κι εγώ τότε και πήρα τηλέφωνο. Μου είπαν 7 εργάσιμες από το πρώτο email.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παιδια θα ερθει Pandas rider να το παραλαβει... θελει και εκει να το βαλουμε το κινητο σε κουτι?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος αλλαγή CSC σε κάποιο που να δουλεύουν όλα; Recording, Spam control, wallet, και αν ναι ποιο και με ποιον τρόπο;

Ευχαριστώ!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος αλλαγή CSC σε κάποιο που να δουλεύουν όλα; Recording, Spam control, wallet, και αν ναι ποιο και με ποιον τρόπο;

Ευχαριστώ!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk


Έβαλα SEK με samFw Tool 4.1 κι έχω κανονικά native call recording.Τα άλλα δεν ξέρω ποια είναι που λες.
Θες να σου βρω οδηγό στο YouTube ;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofos_5 said:

Έχει κάνει κάποιος αλλαγή CSC σε κάποιο που να δουλεύουν όλα; Recording, Spam control, wallet, και αν ναι ποιο και με ποιον τρόπο;

Ευχαριστώ!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

 

Δεν γινεται να τα εχεις ολα σε ενα. Διαλεγεις ή native call recording ή spam calls... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, doganos said:

 

Δεν γινεται να τα εχεις ολα σε ενα. Διαλεγεις ή native call recording ή spam calls... 

Αν θυμαμαι καλα ομως χανεις καποιες λειτουργιες ετσι δεν ειναι? Νομιζω αν εχεις galaxy watch δεν παιζουν EGC & pressure ?

Καπου διαβαζα οτι αναλογα το CSC που θα περασεις για την καταγραφη κλησεων χανεις και κατι.

Αν εχεις καλυτερες πληροφοριες διαφωτισε μας σε παρακαλω.

Ευχαριστω .

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι όλα τα λεφτά τελικά, καμία σχέση με το s22 ultra

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, bardull said:

Η μπαταρία είναι όλα τα λεφτά τελικά, καμία σχέση με το s22 ultra

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπαταρία και κάμερα είναι πολύ καλύτερα από S22 ultra.

Οθόνη και smoothness συμπληρώνουν το πακέτο!

Πιστεύω πως φέτος στην κατηγορία ναυαρχίδα,η Samsung δεν έχει αντίπαλο.

Τουλάχιστον για την ώρα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...