Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σπιτι υπαρχουν ενα S23 Ultra και ενα S23 απλο αγορασμενα ξεχωριστά απο διαφορετικό καταστημα.

Παρατηρούμε και στα 2 μερικές φορες κατα την κληση η φωνη του ομιλητής να ακουγεται καθαρα μεν, αλλα με ενα ηχο σαν "τσικ" καθως μιλαει στις καταληξεις...

Το παρατηρουμε και οι 2 και στα 2 κινητα.. Το εχει προσεξει κανας αλλος? Ειναι ετσι το ηχειο, υπαρχει καποια ρυθμιση περιεργη ή εχουν και τα 2 θεμα (χλωμο)?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, costsa41 said:

Αυτή η δερμάτινη πώς προστατεύει τις κάμερες; Από ότι είδα καθόλου ή κάνω λάθος; Γιατί είδα να εφαρμόζει εκεί ακριβώς και να περισσεύουν.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάνει ένα (μικρό είναι η αλήθεια) σκαλοπατακι. Σίγουρα οι κάμερες δεν ακουμπάνε σε καμία επίπεδη επιφάνεια. Τώρα αν πέσει υπό γωνία...ειναι και λίγο να μη σου τύχει αν δεν έχεις προστατευτικό στους φακούς..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Κάνει ένα (μικρό είναι η αλήθεια) σκαλοπατακι. Σίγουρα οι κάμερες δεν ακουμπάνε σε καμία επίπεδη επιφάνεια. Τώρα αν πέσει υπό γωνία...ειναι και λίγο να μη σου τύχει αν δεν έχεις προστατευτικό στους φακούς..
Δε νομίζω να δικαιολογεί την τιμή της με αυτή την προστασία!!! Είναι ωραία μεν αλλά η θήκη είναι για προστασία. Αυτή που έχω και διακριτική είναι και το....πετάω που λέει ο λόγος, όπου θέλω χωρίς να φοβάμαι για το παραμικρό μέρος του κινητού, πόσο μάλλον για τις κάμερες που είναι τόσο ευαίσθητες σε γρατζουνιές περισσότερο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mobrol said:

Σπιτι υπαρχουν ενα S23 Ultra και ενα S23 απλο αγορασμενα ξεχωριστά απο διαφορετικό καταστημα.

Παρατηρούμε και στα 2 μερικές φορες κατα την κληση η φωνη του ομιλητής να ακουγεται καθαρα μεν, αλλα με ενα ηχο σαν "τσικ" καθως μιλαει στις καταληξεις...

Το παρατηρουμε και οι 2 και στα 2 κινητα.. Το εχει προσεξει κανας αλλος? Ειναι ετσι το ηχειο, υπαρχει καποια ρυθμιση περιεργη ή εχουν και τα 2 θεμα (χλωμο)?
 

Όλα καλά εδώ 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, costsa41 said:

Δε νομίζω να δικαιολογεί την τιμή της με αυτή την προστασία!!! Είναι ωραία μεν αλλά η θήκη είναι για προστασία. Αυτή που έχω και διακριτική είναι και το....πετάω που λέει ο λόγος, όπου θέλω χωρίς να φοβάμαι για το παραμικρό μέρος του κινητού, πόσο μάλλον για τις κάμερες που είναι τόσο ευαίσθητες σε γρατζουνιές περισσότερο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κώστα, στο iphone 7 plus είχα δερμάτινη θήκη της apple χωρίς προστασία οθόνης, μου είχε πεσει άπειρες φορές και δεν είχε πάθει τίποτα ούτε η οθόνη ούτε ο φακός. Πίσω...είναι και θέμα τύχης..σίγουρα οι θωρακισμένες θήκες είναι πιο ανθεκτικές αλλά θέλω να νιώθω και λίγο οτι κρατάω ένα κινητό κόσμημα..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, στο iphone 7 plus είχα δερμάτινη θήκη της apple χωρίς προστασία οθόνης, μου είχε πεσει άπειρες φορές και δεν είχε πάθει τίποτα ούτε η οθόνη ούτε ο φακός. Πίσω...είναι και θέμα τύχης..σίγουρα οι θωρακισμένες θήκες είναι πιο ανθεκτικές αλλά θέλω να νιώθω και λίγο οτι κρατάω ένα κινητό κόσμημα..
Το κόσμημα όπου και να το βάλεις παραμένει και το βλέπεις. Δε μιλάω για θωρακισμένες θήκες απλά λογικές που δικαιολογούν τη χρήση τους ως θήκες προστασίας. Αν πέσει θα σου μείνει η δερμάτινη θήκη να θυμάσαι ότι δεν προστάτεψε σωστά το τηλέφωνο σου. Είδα ότι στο Amazon δεν είχαν και την καλύτερη κριτική.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ. Καθυστέρησαν λίγο τα Public.

Άλλο ένα διαμάντι της samsung

49 minutes ago, costsa41 said:

 

 

51 minutes ago, costsa41 said:

Δε νομίζω να δικαιολογεί την τιμή της με αυτή την προστασία!!! Είναι ωραία μεν αλλά η θήκη είναι για προστασία. Αυτή που έχω και διακριτική είναι και το....πετάω που λέει ο λόγος, όπου θέλω χωρίς να φοβάμαι για το παραμικρό μέρος του κινητού, πόσο μάλλον για τις κάμερες που είναι τόσο ευαίσθητες σε γρατζουνιές περισσότερο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ποια θήκη έχεις; 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, costsa41 said:

Το κόσμημα όπου και να το βάλεις παραμένει και το βλέπεις. Δε μιλάω για θωρακισμένες θήκες απλά λογικές που δικαιολογούν τη χρήση τους ως θήκες προστασίας. Αν πέσει θα σου μείνει η δερμάτινη θήκη να θυμάσαι ότι δεν προστάτεψε σωστά το τηλέφωνο σου. Είδα ότι στο Amazon δεν είχαν και την καλύτερη κριτική.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι θέμα γούστου. Πάντως το κινητό αυτό είναι για να το έχεις γυμνο κανονικά ή έστω σε μια λεπτεπίλεπτη θήκη. Αν του βάλεις μια bulky θήκη, χάνεται ο χαρακτήρας του αλλά ησυχάζει το κεφάλι σου. Επιλογές είναι αυτές. έχω δει τον άλλον σε Porsche boxter και είχε βάλει προστατευτικά λάστιχα στις πόρτες σαν να ήταν αγροτικό...

3 minutes ago, Dark_Lord said:

Είναι θέμα γούστου. Πάντως το κινητό αυτό είναι για να το έχεις γυμνο κανονικά ή έστω σε μια λεπτεπίλεπτη θήκη. Αν του βάλεις μια bulky θήκη, χάνεται ο χαρακτήρας του αλλά ησυχάζει το κεφάλι σου. Επιλογές είναι αυτές. έχω δει τον άλλον σε Porsche boxter και είχε βάλει προστατευτικά λάστιχα στις πόρτες σαν να ήταν αγροτικό...

Δείτε τη δερμάτινη θήκη που σας είπα και από την άλλη μια σκληροπυρηνική τύπου OtterBox. Πες μου αν ισχύει ότι το κόσμημα όπου και να το βάλεις παραμενει κόσμημα. Εγώ στη δεύτερη περίπτωση βλέπω ένα industrial έκτρωμα 

Screenshot_20230224_205225_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230224_205444_Samsung Internet.jpg

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ. Καθυστέρησαν λίγο τα Public.
Άλλο ένα διαμάντι της samsung
Ποια θήκη έχεις; 
Καλορίζικο. Να το χαρείς. Αυτή έχω. d9b1620c390d8728c2cf03b8f44ca3e7.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το off topic, αλλά ενημερώνω του φίλους της Sammy ότι το Note 9 με τη προχθεσινή αναβάθμιση στη Noble Rom 3.1 Vibo OneUI 5.1 πήρε την ασφάλεια του Φεβρουαρίου (σαν το δικό μας) καθώς και πολλά άλλα features του δικού μας κινητού! Αυτό απλά δε γίνεται.....γιατί στο τέλος, σε κάνει να αναρωτιέσαι αν τελικά πρέπει να αγοράσεις το νέο κινητό! Μπράβο ρε AlexisXDA. Αρχίζω και απολαμβάνω το κινητό χωρίς θήκες.....

Τελικά οι έλληνες κυκλοφορούν με δυο κινητά και 4 sim??? Ούτε η Κ@ιλή να ήμουν.....

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, costsa41 said:

Καλορίζικο. Να το χαρείς. Αυτή έχω. d9b1620c390d8728c2cf03b8f44ca3e7.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτή είναι μινιμαλ τουλάχιστον...δε σε ενοχλεί το άνοιξε κλείσε στο κάλυμμα;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι κατανάλωση έχει σε εσάς το UI συστήματος και το OneUI; Εμένα είναι και τα δύο στο 0,9%.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι μινιμαλ τουλάχιστον...δε σε ενοχλεί το άνοιξε κλείσε στο κάλυμμα;
Δεν ανοίγει ούτε κλείνει. Μπαίνει πρώτα το μπροστινό κάλυμμα και μετά το πίσω. Νομίζω ότι παρέχει μεγάλη προστασία κι ανάποδα με τη διαφανή πλάτη της φαίνεται και τι κινητό έχεις. Το μόνο που ανοίγεις είναι το σταντ . Θα πάρω και μια διαφανή με σταντ πάλι όπως ήταν η της samsung στο 22 και μια χαρά. Δεν πήρα τη δερμάτινη ούτε την διάφανη τη νέα της samsung γιατί διάβασα τις κριτικές στο Amazon.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδιά τι κατανάλωση έχει σε εσάς το UI συστήματος και το OneUI; Εμένα είναι και τα δύο στο 0,9%.
Το UI συστήματος 0,3 και το άλλο δεν υπάρχει καθόλου στα στατιστικά της μπαταρίας

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Dark_Lord said:

Είναι θέμα γούστου. Πάντως το κινητό αυτό είναι για να το έχεις γυμνο κανονικά ή έστω σε μια λεπτεπίλεπτη θήκη. Αν του βάλεις μια bulky θήκη, χάνεται ο χαρακτήρας του αλλά ησυχάζει το κεφάλι σου. Επιλογές είναι αυτές. έχω δει τον άλλον σε Porsche boxter και είχε βάλει προστατευτικά λάστιχα στις πόρτες σαν να ήταν αγροτικό...

Δείτε τη δερμάτινη θήκη που σας είπα και από την άλλη μια σκληροπυρηνική τύπου OtterBox. Πες μου αν ισχύει ότι το κόσμημα όπου και να το βάλεις παραμενει κόσμημα. Εγώ στη δεύτερη περίπτωση βλέπω ένα industrial έκτρωμα 

Screenshot_20230224_205225_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230224_205444_Samsung Internet.jpg

Belroy terracotta. 

Φοβερή θήκη, την είχα σε pixel 6 pro. 

Αλλά κοντεύει τα 70€. 

Θα μου πεις τι 60 τι 70 γνήσια Samsung vs belroy. 

Περισσότερο όμως θα κοιτάξω την Samsung και για την πιο άμεση παραλαβή από Ελλάδα. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nasosvasedis said:

Παιδιά τι κατανάλωση έχει σε εσάς το UI συστήματος και το OneUI; Εμένα είναι και τα δύο στο 0,9%.

1.4 και 1.9 αντίστοιχα. Για αυτό λέω ότι είναι τι χρήση κάνει ο καθένας. Εγώ ας πούμε έχω και το ρολόι και το κινητο και τα ακουστικά συνδεδεμένα με την εύρεση συσκευης και συγκεκριμένα με ακριβή τοποθεσία ενεργοποιημενη. Για αυτό και θα έχω χειρότερη μπαταρία από κάποιον που όλα αυτά τα έχει απενεργοποιημένα 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

εκτός από τα μαμά brief pop up και την εφαρμογή notiguy (που δεν λειτουργεί ακόμα πολύ σωστά) υπάρχει άλλη που να σου δείχνει pop up ειδοποιήσεις με ΚΛΕΙΣΤΉ οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, costsa41 said:

Δεν ανοίγει ούτε κλείνει. Μπαίνει πρώτα το μπροστινό κάλυμμα και μετά το πίσω. Νομίζω ότι παρέχει μεγάλη προστασία κι ανάποδα με τη διαφανή πλάτη της φαίνεται και τι κινητό έχεις. Το μόνο που ανοίγεις είναι το σταντ . Θα πάρω και μια διαφανή με σταντ πάλι όπως ήταν η της samsung στο 22 και μια χαρά. Δεν πήρα τη δερμάτινη ούτε την διάφανη τη νέα της samsung γιατί διάβασα τις κριτικές στο Amazon.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το UI συστήματος 0,3 και το άλλο δεν υπάρχει καθόλου στα στατιστικά της μπαταρίας

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το kickstand εννοούσα Κώστα. Δεν το ανοιγεις για να βγάλεις φωτό; Δεν είναι καπάκι για τις κάμερες?

24 minutes ago, kountoura said:

Belroy terracotta. 

Φοβερή θήκη, την είχα σε pixel 6 pro. 

Αλλά κοντεύει τα 70€. 

Θα μου πεις τι 60 τι 70 γνήσια Samsung vs belroy. 

Περισσότερο όμως θα κοιτάξω την Samsung και για την πιο άμεση παραλαβή από Ελλάδα. 

Νομίζω ότι είναι ολόιδιες με τις Samsung πλέον εκτός από το λογότυπο. Πάντως πιστεύω ότι το δέρμα δίνει άλλο αέρα σε ένα τέτοιο αντικείμενο. Φυσικά αν δουλεύεις οικοδομή δε θα πάρεις τέτοια θήκη...παλιά θυμάμαι έπαιρνα δερμάτινα pouch και έβαζα το κινητο. Μπελάς το βαλε-βγαλε αλλά έπιανα στα χέρια μου αυτό που αγόρασα. Ας πούμε το iphone 5 για την εποχή του ξεφευγε από τις πλαστικουρες και το χαιροσουν 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dark_Lord said:

Το kickstand εννοούσα Κώστα. Δεν το ανοιγεις για να βγάλεις φωτό; Δεν είναι καπάκι για τις κάμερες?

Νομίζω ότι είναι ολόιδιες με τις Samsung πλέον εκτός από το λογότυπο. Πάντως πιστεύω ότι το δέρμα δίνει άλλο αέρα σε ένα τέτοιο αντικείμενο. Φυσικά αν δουλεύεις οικοδομή δε θα πάρεις τέτοια θήκη...παλιά θυμάμαι έπαιρνα δερμάτινα pouch και έβαζα το κινητο. Μπελάς το βαλε-βγαλε αλλά έπιανα στα χέρια μου αυτό που αγόρασα. Ας πούμε το iphone 5 για την εποχή του ξεφευγε από τις πλαστικουρες και το χαιροσουν 

Όχι δεν έχει καπάκι πίσω στις κάμερες. Είναι ανοιχτό. Το μόνο που φαίνεται πίσω είναι το σταντ που μοιάζει σαν μεταλλικό και δείχνει ωραία και παρέχει ακόμα μεγαλύτερη ασφάλεια σε αυτό το σημείο. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Δεν ανοίγει ούτε κλείνει. Μπαίνει πρώτα το μπροστινό κάλυμμα και μετά το πίσω. Νομίζω ότι παρέχει μεγάλη προστασία κι ανάποδα με τη διαφανή πλάτη της φαίνεται και τι κινητό έχεις. Το μόνο που ανοίγεις είναι το σταντ . Θα πάρω και μια διαφανή με σταντ πάλι όπως ήταν η της samsung στο 22 και μια χαρά. Δεν πήρα τη δερμάτινη ούτε την διάφανη τη νέα της samsung γιατί διάβασα τις κριτικές στο Amazon.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το UI συστήματος 0,3 και το άλλο δεν υπάρχει καθόλου στα στατιστικά της μπαταρίας

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πολύ λιγότερο από εμένα. 

1 hour ago, Dark_Lord said:

1.4 και 1.9 αντίστοιχα. Για αυτό λέω ότι είναι τι χρήση κάνει ο καθένας. Εγώ ας πούμε έχω και το ρολόι και το κινητο και τα ακουστικά συνδεδεμένα με την εύρεση συσκευης και συγκεκριμένα με ακριβή τοποθεσία ενεργοποιημενη. Για αυτό και θα έχω χειρότερη μπαταρία από κάποιον που όλα αυτά τα έχει απενεργοποιημένα 

Περισσότερο από εμένα αντίστοιχα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dark_Lord said:

1.4 και 1.9 αντίστοιχα. Για αυτό λέω ότι είναι τι χρήση κάνει ο καθένας. Εγώ ας πούμε έχω και το ρολόι και το κινητο και τα ακουστικά συνδεδεμένα με την εύρεση συσκευης και συγκεκριμένα με ακριβή τοποθεσία ενεργοποιημενη. Για αυτό και θα έχω χειρότερη μπαταρία από κάποιον που όλα αυτά τα έχει απενεργοποιημένα 

Μην το λες μην το λες.....όλα αυτά τα έχω κι εγώ ενεργοποιημένα και μπορώ να σου ότι το watch 5 πήρε μια απροσδόκητη ....αναπνοή στις μέρες που κρατάει με το 23.  Άλλωστε στο είχα πει πάλι θα έχω καλύτερη μπαταρία και στατιστικά χεχεχεχε. 

Link to comment
Share on other sites

Super exclusive χρωματα στο 1Τerra!στις ΗΠΑ φυσικα..

306851CC-0C13-4096-98BD-32EC52C96BEC.png

23ED4B6D-38A6-4C8F-912C-BF610131A051.png

9A6A21B9-A322-477A-B13F-70E552FE0CFF.png

F0C806CD-F1F0-46ED-8980-8274C2A26C92.png

3DFA7C19-6C3E-4C4F-90B6-5D2C1CC2CBEB.png

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, lef7 said:

Καλημέρα στην ομάδα.

Επιτέλους διαθέσιμο το 512gb πρασινο, οπότε από εβδομάδα παραλαμβάνω την προπαραγγελία μου. και βάζω μπρος για τα παρελκόμενα.

Επειδή θελώ διαφανή θήκη σκέφτομαι κάτι μεταξύ αυτών των 2, τις έχει δοκιμάσει κανείς;

https://www.skroutz.gr/s/40568060/Ringke-Fusion-Back-Cover-Πλαστικό-Σιλικόνης-Διάφανο-Galaxy-S23-Ultra.html

https://www.skroutz.gr/s/40569783/Spigen-Ultra-Hybrid-Back-Cover-Πλαστικό-Σιλικόνης-Crystal-Clear-Galaxy-S23-Ultra.html

Επίσης από τα προηγούμενα σχόλια καταλήγω στην μεμβράνη της Samsung, παρα τις κακές κριτικές στο Scroutz. 

https://www.skroutz.gr/s/40568988/Samsung-Screen-Protector-2τμχ-Galaxy-S23-Ultra.html

Tέλος, έχω 2 ταχυφορτιστες της Huawei αλλα από ότι καταλαβαίνω δεν υποστηρίζουν το ίδιο πρότυπο και έτσι δεν θα πάρω την γρήγορη φόρτιση όταν το θέλω. Συνεπώς, λέω να πάω εδώ:

https://www.skroutz.gr/s/20125157/Samsung-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-C-45W-Μαύρος-EP-TA845-Bulk.html

Οποιαδήποτε γνώμη για τα παραπάνω ή και καμία άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ.

https://www.skroutz.gr/s/40569058/Spigen-AirSkin-Back-Cover-Σιλικόνης-Crystal-Clear-Galaxy-S23-Ultra.html

Καλημέρα την χρησιμοποιώ σε όλα τα κινητά μου γιατί μου αρέσει πολύ. είναι σκληρό πλαστικό...εχει την αίσθηση στο χέρι ότι κρατάς γυαλί και είναι σχετικά λεπτή.... 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ οτι μετά το update, ότι υπάρχει μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με πριν!οι υπόλοιποι έχετε δει κάτι;και κυρίως στην αναμονή!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, arxontas2323 said:

Παρατηρώ οτι μετά το update, ότι υπάρχει μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με πριν!οι υπόλοιποι έχετε δει κάτι;και κυρίως στην αναμονή!

Στην αναμονή δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Γενικά, βλέπω και εγώ ότι δεν μπορώ να πιάσω 8άρια sot όπως γράφανε κάποιοι εδώ μεσα

8 ώρες πριν, costsa41 said:

Μην το λες μην το λες.....όλα αυτά τα έχω κι εγώ ενεργοποιημένα και μπορώ να σου ότι το watch 5 πήρε μια απροσδόκητη ....αναπνοή στις μέρες που κρατάει με το 23.  Άλλωστε στο είχα πει πάλι θα έχω καλύτερη μπαταρία και στατιστικά χεχεχεχε. 

Εγώ επιμένω ότι ο νούμερο ένα παράγοντας drain είναι το να εισαι με 5g σε περιοχή με κακό σήμα. Χτες που ήμουν σε τέτοια περιοχή (σκεφτείτε έκανε ρισταρτ το δίκτυο κάμποσες φορές) με το ζόρι έβγαλα 6 ώρες sot. Για αυτό μην τρελαίνεστε και απολαύστε το κινητό. Η μπαταρία επηρεάζεται από τον τρόπο χρήσης σε πολύ μεγάλο βαθμό 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...