Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

47 minutes ago, EricssonyFan said:

Καταλαβα τελικα οτι είναι εφαρμογή

Στο playstore δεν βρήκα την εφαρμογή camera assistant πουθενά πάντως 

Galaxy store επίσης δεν έχω, που το βρίσκω αυτό, έχει διαφορετικές εφαρμογές εκεί? 

 

 

https://apps.samsung.com/appquery/appDetail.as?appId=com.samsung.android.app.cameraassistant

Και σκετο apk χωρις galaxy store https://www.apkmirror.com/apk/good-lock-labs/camera-assistant/camera-assistant-1-1-03-1-release/camera-assistant-1-1-03-1-android-apk-download/

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Πωωωωωωωωωωω

Είχα ενα δεύτερο "αιωρουμενο " κουμπί κλείστρου και ήταν ακριβώς πάνω από την επιλογή "iso" που ήταν διατηρημενο από την προηγούμενη φορά που είχα χρησιμοποιήσει στο 80, και για αυτό τον λόγο έδειχνε σκοτεινά ο φακός!!!

Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι είχα δύο λευκούς κύκλους σαν κλειστρα. 

Είμαι χαζός.  Καλό βράδυ.  

Edited by EricssonyFan
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,λιγες ερωτησεις θελω να κανω μην εχοντας χρονο να διαβασω τοσες σελιδες,ελπιζω στην κατανοηση σας.Αξιζει να παω στο 12αρι ή να παρω με τα 8ραμ?ποια αξεσουαρ θεωρειτε καλυτερα για να το ντυσω και να το φορτισω?ποιες εφαρμογες θεωρειτε οτι πρεπει να κατεβασω για να απολαυσω στο επακρο τις δυνατοτητες του?οτι αλλο θεωρειτε απαραιτητο με χαρα θα το διαβασω.

Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kostas77kostas said:

καλησπερα,λιγες ερωτησεις θελω να κανω μην εχοντας χρονο να διαβασω τοσες σελιδες,ελπιζω στην κατανοηση σας.Αξιζει να παω στο 12αρι ή να παρω με τα 8ραμ?ποια αξεσουαρ θεωρειτε καλυτερα για να το ντυσω και να το φορτισω?ποιες εφαρμογες θεωρειτε οτι πρεπει να κατεβασω για να απολαυσω στο επακρο τις δυνατοτητες του?οτι αλλο θεωρειτε απαραιτητο με χαρα θα το διαβασω.

Αν κρατησεις τη συσκευη πανω απο 2-3 χρονια η τραβας βιντεο συνεχως καλυτερα 12 Gb 512,εγω εχω 4 εφαρμογες και τιποτα αλλο.αλλος μπορει να χρησιμοποιει 100 η και 200 και παραπανω,οτι αναγκες εχει ο καθε ενας βασικα.φορτιστη αν εχεις 25ρη απο παλαιοτερα samsung θα ειναι μια χαρα

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MeteorX said:

Αν κρατησεις τη συσκευη πανω απο 2-3 χρονια η τραβας βιντεο συνεχως καλυτερα 12 Gb 512,εγω εχω 4 εφαρμογες και τιποτα αλλο.αλλος μπορει να χρησιμοποιει 100 η και 200 και παραπανω,οτι αναγκες εχει ο καθε ενας βασικα.φορτιστη αν εχεις 25ρη απο παλαιοτερα samsung θα ειναι μια χαρα

εχω τωρα το 21ultra οποτε 2,3 χρονια τα κραταω,με το 45αρη φορτιστη ποσο πιο γρηγορα φορτιζεται?

Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kostas77kostas said:

εχω τωρα το 21ultra οποτε 2,3 χρονια τα κραταω,με το 45αρη φορτιστη ποσο πιο γρηγορα φορτιζεται?

Μην φανταστείς η διαφορά ειναι λιγη...αλλα παρτον να τον έχεις για τα επόμενα χρόνια ...θηκες spigen η uag οποία σου αρέσει βαλε και μια μεμβράνη η τζαμακι και είσαι έτοιμος ...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Spirospe40 said:

Μην φανταστείς η διαφορά ειναι λιγη...αλλα παρτον να τον έχεις για τα επόμενα χρόνια ...θηκες spigen η uag οποία σου αρέσει βαλε και μια μεμβράνη η τζαμακι και είσαι έτοιμος ...

 

εγω δει whitestone τζαμακι και spigen προστασια καμερων.

Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Από θηκες αν θες τη καλύτερη προστασία προτείνω UAG

 

Έχω αυτές:

  • Η πρώτη (κόκκινη) είναι η πλέον χονδροειδέστατη ,βαριά και ανελαστική,θωρηκτό σκέτο.!
  • Η δεύτερη (λευκή) είναι πιο ελαστική,ελαφρύτερη και πιο λεπτή από τη κόκκινη αλλά και πάλι εξαιρετική σε προστασία.
  • Συμβατές και οι δυο με Tempered glass.

spacer.png      spacer.png

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα στο Tab S8 Ultra ήρθε η παρακάτω αναβάθμιση! 

IMG-971532cc914927201a7a0a7964115096-V.jpg

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβε γνωστός μου σήμερα τη συσκευή και μου ανέφερε πως στο σημείο που βρίσκεται το δακτυλικό αποτύπωμα φαίνεται στην οθόνη ένα σημάδι σε σχήμα κύβου.

Είναι εμφανές κυρίως με σβηστή οθόνη και βλέποντας το κινητό υπό γωνία. 

Ισχύει σε όλα κάτι τέτοιο και είναι ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων ή έχει κάποιο ελάττωμα η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Quote

 Ισχύει σε όλα κάτι τέτοιο και είναι ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων ή έχει κάποιο ελάττωμα η συσκευή;

Κανενα προβλημα δεν εχει...

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, stefan_city said:

Παρέλαβε γνωστός μου σήμερα τη συσκευή και μου ανέφερε πως στο σημείο που βρίσκεται το δακτυλικό αποτύπωμα φαίνεται στην οθόνη ένα σημάδι σε σχήμα κύβου.

Είναι εμφανές κυρίως με σβηστή οθόνη και βλέποντας το κινητό υπό γωνία. 

Ισχύει σε όλα κάτι τέτοιο και είναι ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων ή έχει κάποιο ελάττωμα η συσκευή;

Λογικά για να είναι καινούργιο έτσι θα είναι.  Εκτός κ το πήρε από κανένα μαγαζί αμφιβόλου ποιότητα.  Βάλε φωτογραφίες να δούμε τι εννοείς ή να σου στείλει να τις ποσταρεις....

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, challenge143 said:

Λογικά για να είναι καινούργιο έτσι θα είναι.  Εκτός κ το πήρε από κανένα μαγαζί αμφιβόλου ποιότητα.  Βάλε φωτογραφίες να δούμε τι εννοείς ή να σου στείλει να τις ποσταρεις....

 

1 hour ago, kek said:

Κανενα προβλημα δεν εχει...

Άρα είναι έτσι όλα απ'ότι κατάλαβα.

36 minutes ago, challenge143 said:

Λογικά για να είναι καινούργιο έτσι θα είναι.  Εκτός κ το πήρε από κανένα μαγαζί αμφιβόλου ποιότητα.  Βάλε φωτογραφίες να δούμε τι εννοείς ή να σου στείλει να τις ποσταρεις....

Είναι καινούριο κι από επίσημο μεταπωλητή (μεγάλη αλυσίδα), δυστυχώς δεν αποτυπώνεται σε φωτογραφία, είναι το πρώτο πράγμα που του ζήτησα κι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, stefan_city said:

Παρέλαβε γνωστός μου σήμερα τη συσκευή και μου ανέφερε πως στο σημείο που βρίσκεται το δακτυλικό αποτύπωμα φαίνεται στην οθόνη ένα σημάδι σε σχήμα κύβου.

Είναι εμφανές κυρίως με σβηστή οθόνη και βλέποντας το κινητό υπό γωνία. 

Ισχύει σε όλα κάτι τέτοιο και είναι ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων ή έχει κάποιο ελάττωμα η συσκευή;

Στο δικό μου δεν έχει κανένα σχήμα, ούτε υπό γωνία.

Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, lagouko said:

Στο δικό μου δεν έχει κανένα σχήμα, ούτε υπό γωνία.

Βάσει του παρακάτω - χωρίς να σε αμφισβητώ φυσικά - πιθανόν να το έχει κι η δική σου συσκευή. Όμως, επειδή κι εγώ δεν το έχω δει από κοντά, δεν ξέρω ακριβώς υπό ποιες συνθήκες είναι ορατό.

2 ώρες πριν, kek said:

Σε ευχαριστώ, δεν σκέφτηκα καθόλου να κάνω αναζήτηση στο ίντερνετ.

Εκτός του άρθρου που παρέθεσες, βρήκα αναφορά και σε ένα φόρουμ της Samsung, όπου κι εκεί λένε πως λόγω του είδους του αισθητήρα η οθόνη είναι πιο λεπτή και είναι απόλυτα φυσιολογικό.

 

Οπότε, θα τον καθησυχάσω γιατί από τη στενοχώρια του μην είναι ελαττωματικό και μπλέξει με service, doa κλπ, το παράτησε και δεν ασχολήθηκε καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, stefan_city said:

Βάσει του παρακάτω - χωρίς να σε αμφισβητώ φυσικά - πιθανόν να το έχει κι η δική σου συσκευή. Όμως, επειδή κι εγώ δεν το έχω δει από κοντά, δεν ξέρω ακριβώς υπό ποιες συνθήκες είναι ορατό.

Φίλε και στο δικό μου δεν φαίνεται τίποτα.

Και στα προηγούμενα 21ultra και 22ultra, επίσης δεν φαινόταν. 

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το S21 ULTRA και καποια στιγμη ολως τυχαιως το ειδα.

Τωρα στο S23 ULTRA δε το εχω δει καθως θελει να πετυχεις τη γωνια,με φως κ.λ.π και δεν ασχολουμαι καν ,απλα ξερω οτι υπαρχει σε ολα,δεν ειναι προβλημα το εχουμε ξανα πει.

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο Note10 plus υπό γωνία στο φως του ήλιου το έβλεπα. Τώρα στο δικό μας δεν βλέπω τίποτα. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποιος εχει θέμα με τον αισθητήρα πουλάει το κινητό και πάει σε iPhone δεν θα δει κάτω από την οθόνη τίποτα απολύτως και τέρμα το άγχος και η στεναχώρια 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το Good Lock επίσημα στην Ελλάδα;;187e5853ecb087b81533bef01015c4f1.jpg
Το ότι κάποια είναι unplugged τι σημαίνει;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου παίζει εμένα πάντως.Οταν ανοίγω την εφαρμογή δείχνει μαύρη κενή οθόνη.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Just now, panosfx said:

Δεν μου παίζει εμένα πάντως.Οταν ανοίγω την εφαρμογή δείχνει μαύρη κενή οθόνη.

Και εμένα το ίδιο, επιστροφή στο modded version

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...