Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Vlasismiriagos said:

Προφανώς και δεν φταίνε τα παιδιά! Προφανώς όμως και δεν μπορείς να απαντάς με τέτοιο τρόπο. Να κάνεις ότι δεν στο έχει αναφέρει άλλος και να βγάζεις χαζό τον πελάτη λέγοντας του να κάνουμε τηλεδιάσκεψη κλπ. Έχεις ένα θέμα που στο έχουν αναφέρει αρκετοί. Απάντα ότι το γνωρίζουμε και δουλεύουμε για την επίλυση του. Όταν ήμουν εγώ σε αντίστοιχη θέση σε εξυπηρέτηση πελατών αυτό απαντούσα και τελείωνε η ιστορία. Και όταν υπήρχε ενημέρωση από το αρμόδιο τμήμα ότι λύθηκε, είχα κρατήσει τα τηλέφωνα όλων αυτών που είχαν καλέσει, τους καλούσα και τους ενημέρωνα. Και ήταν όλοι χαρούμενοι γιατί κάποιος ασχολήθηκε ανθρώπινα με το θέμα τους και τους κάλεσε μόλις λύθηκε. Αυτά τα έκανα εγώ όμως. Δεν το έλεγε κάποιο σενάριο ή οδηγία. Άσχετα που μετά ενσωματώθηκε στις οδηγίες και αυτό σαν το κάτι παραπάνω!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν αντιλέγω σε αυτό που λες, αλλά μην νομίζεις ότι επειδή είναι 3-5-10 άτομα απο εδώ που το έχουν αντιμετωπίσει και άλλους 4 άσχετους που έχουν πάρει, έχει γίνει ενημέρωση σε όλους τους agents ότι υπάρχει μαζικό θέμα. Και στη συνέχεια ότι μπορεί να μην έχει κριθεί σαν outage, ποιος σου λέει ότι τις προηγούμενες μέρες, δεν υπήρχαν άλλοι 30 που έβαζαν τον σειριακό αριθμό αντί για IMEI και για αυτό ζητάνε απομακρυσμένη πρόσβαση για να σιγουρέψουν οτι έχεις σωστό user input.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Έχει παρατηρήσει κάποιος θέμα με αποσυνδέσεις στο wifi μετά το χθεσινό update? Εδώ και 10 μέρες δεν είχα κανένα θέμα και από χθες μετά το update με αποσυνδέει από το wifi πετώντας το θαυμαστικό και μετά από λίγο ξανασυνδέεται.Μπορώ να κάνω εγώ κάτι γι αυτό?

Edited by margianniss
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω σε αυτό που λες, αλλά μην νομίζεις ότι επειδή είναι 3-5-10 άτομα απο εδώ που το έχουν αντιμετωπίσει και άλλους 4 άσχετους που έχουν πάρει, έχει γίνει ενημέρωση σε όλους τους agents ότι υπάρχει μαζικό θέμα. Και στη συνέχεια ότι μπορεί να μην έχει κριθεί σαν outage, ποιος σου λέει ότι τις προηγούμενες μέρες, δεν υπήρχαν άλλοι 30 που έβαζαν τον σειριακό αριθμό αντί για IMEI και για αυτό ζητάνε απομακρυσμένη πρόσβαση για να σιγουρέψουν οτι έχεις σωστό user input.
Γι αυτό στην εξυπηρέτηση πελατών πρέπει να έχεις άτομα που μπορούν να κρίνουν και να κατανοήσουν με ποιον μιλούν και αν γνωρίζει το αντικείμενο αυτός που έχουν απέναντι τους! Το 50% της εξυπηρέτησης είναι η κατανόηση του ανθρώπου που έχεις απέναντι σου! Μιλάω εκ πείρας!!!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, 

Αγόρασα δύο S23 Ultra 9/2/23 ύστερα απο προπαραγγελία που είχα κάνει 7/2/23 στα Public. Προχτές έκανα εγκατάσταση το Phone Info και μου έβγαλε στο Referbishment check ότι τα τηλέφωνα είναι Referbished επειδή η ημέρα κατασκευής δεν ταιριάζει με τον σειριακό αριθμό. 

Πρέπει να ανησυχώ για κάτι?

Πολύ παλιά είχα αγοράσει απο σκρουτζ τα Galaxy S5 όπου έγραφε το ίδιο αλλά ποτέ δεν μου έβγαλε κάποιο πρόβλημα.

Edited by NIKOS X
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NIKOS X said:

Καλημέρα, 

Αγόρασα δύο S23 Ultra 9/2/23 ύστερα απο προπαραγγελία που είχα κάνει 7/2/23 στα Public. Προχτές έκανα εγκατάσταση το Phone Info και μου έβγαλε στο Referbishment check ότι τα τηλέφωνα είναι Referbished επειδή η ημέρα κατασκευής δεν ταιριάζει με τον σειριακό αριθμό. 

Πρέπει να ανησυχώ για κάτι?

Πολύ παλιά είχα αγοράσει απο σκρουτζ τα Galaxy S5 όπου έγραφε το ίδιο αλλά ποτέ δεν μου έβγαλε κάποιο πρόβλημα.

Όχι.το ίδιο βγάζει κ σε μένα για το s22 ultra.νομιζω αυτή η εφαρμογή έχει να ενημερωθεί καιρό 

Screenshot_20230221_123710.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Γι αυτό στην εξυπηρέτηση πελατών πρέπει να έχεις άτομα που μπορούν να κρίνουν και να κατανοήσουν με ποιον μιλούν και αν γνωρίζει το αντικείμενο αυτός που έχουν απέναντι τους! Το 50% της εξυπηρέτησης είναι η κατανόηση του ανθρώπου που έχεις απέναντι σου! Μιλάω εκ πείρας!!!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν διαφωνούμε, αλλά δυστυχώς έτσι όπως γίνονται τα πράγματα στα τηλεφωνικά κέντρα...

Tεσπα, νομίζω παρα βγήκαμε offtopic.

Μόλις ήρθε η ACS σε εμένα και παρέλαβε χωρίς κάποια ειδοποίηση η κάτι, ακριβώς τις ώρες όμως που τους είχα δηλώσει

Όντως δεν συσκευάζουν κάτι(λογικό), απλά το αυτοκόλλητο αποστολής βάζουν.

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, margianniss said:

Καλημέρα σε όλους.Έχει παρατηρήσει κάποιος θέμα με αποσυνδέσεις στο wifi μετά το χθεσινό update? Εδώ και 10 μέρες δεν είχα κανένα θέμα και από χθες μετά το update με αποσυνδέει από το wifi πετώντας το θαυμαστικό και μετά από λίγο ξανασυνδέεται.Μπορώ να κάνω εγώ κάτι γι αυτό?

Όχι, κανένα πρόβλημα με το wifi (είτε κάτι άλλο), συνεχίζει και μετά το update να δουλεύει smooth και γρήγορα στα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, margianniss said:

Καλημέρα σε όλους.Έχει παρατηρήσει κάποιος θέμα με αποσυνδέσεις στο wifi μετά το χθεσινό update? Εδώ και 10 μέρες δεν είχα κανένα θέμα και από χθες μετά το update με αποσυνδέει από το wifi πετώντας το θαυμαστικό και μετά από λίγο ξανασυνδέεται.Μπορώ να κάνω εγώ κάτι γι αυτό?

Και εμένα το κάνει συνέχεια!! Ακριβώς το ίδιο, μόνο στο ενα S23 που έχω, στο άλλο δεν το κάνει. Το έβγαλα απο το δίκτυο και το ξαναέβαλα και πάλι τα ίδια. Ακριβώς μετα το update.

Link to comment
Share on other sites

Για την επιλογή "προστασία για ξεκούραστα μάτια" τι έχετε να πείτε? Στην ουσία, όταν είναι στο adaptive, λειτουργεί σαν το true tone των iphone

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ως γνήσιος χαζογκατζετακιας έδωσα το 22 για το 23 θέλω να ρωτήσω αν ταιριάζουν οι θήκες του 22 στο 23?

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, NIKOS X said:

Και εμένα το κάνει συνέχεια!! Ακριβώς το ίδιο, μόνο στο ενα S23 που έχω, στο άλλο δεν το κάνει. Το έβγαλα απο το δίκτυο και το ξαναέβαλα και πάλι τα ίδια. Ακριβώς μετα το update.

Κάνε κ μια επανεκκίνηση το ρουτερ μπας κ έχει φάει κανένα λόξιγκα ή έχει φουλάρει από τις πολλές συσκευές που είναι συνδεδεμένο κ δοκίμασε το πάλι 

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, 2 πράγματα με ενδιαφέρουν...

  • Μουσική
  • Φωτογραφία

Φωτό είμαστε οκ (αν και σε portrait mode μου λέιπει στο zoom το 2. Tο S21U είχε 1x 2x και 3x ενω το S23U εχει 1x και 3x. Γιατί.. δεν ξέρω...

Όμως εκει που βλέπω ΜΕΓΑΛΗ διαφορά είναι στην ενταση και στην ποιότητα του ήχου.

Ο ήχος στο S23 είναι πιο πρίμα και σαν συμπιεσμένος, ενω στην ίδια ένταση με το S21 και τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις έχω μεγαλύτερο εύρος συχνοτήτων και πολύ καλύτερη ένταση !!

Εχει άλλος τέτοια εμπειρια ? 

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, bardull said:

Επειδή ως γνήσιος χαζογκατζετακιας έδωσα το 22 για το 23 θέλω να ρωτήσω αν ταιριάζουν οι θήκες του 22 στο 23?

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οχι δεν ταιριαζουν. Οι καμερες πισω ειναι αλλιως.

 

Σημερα μου ηρθε προσφορα για "μετρια" συσκευη απο παντας. Ειχε 2 αμηχες στο σασι και αμεσως την εβγαλαν μετρια. Τιποτα αλλο! τεσπα... την αποδεχτηκα να τελειωνουμε. Ειπαν σε 24 ωρες θα μπουν τα λεφτα... για να δουμε

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, qosmio said:

Βρε παιδιά, 2 πράγματα με ενδιαφέρουν...

  • Μουσική
  • Φωτογραφία

Φωτό είμαστε οκ (αν και σε portrait mode μου λέιπει στο zoom το 2. Tο S21U είχε 1x 2x και 3x ενω το S23U εχει 1x και 3x. Γιατί.. δεν ξέρω...

Όμως εκει που βλέπω ΜΕΓΑΛΗ διαφορά είναι στην ενταση και στην ποιότητα του ήχου.

Ο ήχος στο S23 είναι πιο πρίμα και σαν συμπιεσμένος, ενω στην ίδια ένταση με το S21 και τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις έχω μεγαλύτερο εύρος συχνοτήτων και πολύ καλύτερη ένταση !!

Εχει άλλος τέτοια εμπειρια ? 

Ο ήχος είναι το μόνο που δεν είμαι ευχαριστημένος, σαν ποιότητα λείπει σχεδόν τελείως το μπάσο, η ένταση είναι οκ, όχι κάτι φοβερό μεν αλλά οκ.

Εκεί που έχω παράπονο είναι στην ανοιχτή ακρόαση που θα ήθελα να ακούω πιο δυνατά τον συνομιλητή μου.Ενώ έχει οκ ένταση στην μουσική στην ανοιχτή ακρόαση νιώθω ότι πέφτει η ένταση. Αν και θέλω να το τεστάρω μήπως και ο συνομιλιητής δεν μιλάει κοντά στο τηλέφωνο αν και στις ίδιες περιπτώσεις στο ακουστικό τους ακούω παραπάνω από δυνατά (μέχρι που το χαμηλώνω κιόλας).

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος είναι το μόνο που δεν είμαι ευχαριστημένος, σαν ποιότητα λείπει σχεδόν τελείως το μπάσο, η ένταση είναι οκ, όχι κάτι φοβερό μεν αλλά οκ.
Εκεί που έχω παράπονο είναι στην ανοιχτή ακρόαση που θα ήθελα να ακούω πιο δυνατά τον συνομιλητή μου.Ενώ έχει οκ ένταση στην μουσική στην ανοιχτή ακρόαση νιώθω ότι πέφτει η ένταση. Αν και θέλω να το τεστάρω μήπως και ο συνομιλιητής δεν μιλάει κοντά στο τηλέφωνο αν και στις ίδιες περιπτώσεις στο ακουστικό τους ακούω παραπάνω από δυνατά (μέχρι που το χαμηλώνω κιόλας).
Όχι φίλε.
Δεν είναι η ιδέα σου ούτε φταίει ο άλλος
Είναι οντως χαμηλή η ένταση

Επίσης δεν ξέρω από τι τηλέφωνο έρχεσαι, αλλά για μένα ούτε η ένταση στη μουσική είναι οκ.
Απαράδεκτο να είναι το S21U καλύτερο..



Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, qosmio said:

Όχι φίλε.
Δεν είναι η ιδέα σου ούτε φταίει ο άλλος
Είναι οντως χαμηλή η ένταση

Επίσης δεν ξέρω από τι τηλέφωνο έρχεσαι, αλλά για μένα ούτε η ένταση στη μουσική είναι οκ.
Απαράδεκτο να είναι το S21U καλύτερο..



Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Πάντως το gsmarena τους δίνει σχεδόν ακριβώς την ίδια βαθμολογία (-25.5 και -25.6), To s22u όντως υπολειπόταν. Μην ξεχνάμε ότι πλέον μιλάμε για συσκευή με ενσωματωμένο πενάκι, κάτι που μπορεί να οδηγεί σε παραχωρήσεις στον διαθέσιμο χώρο του hardware.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s21_ultra-review-2219p3.php

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s23_ultra-review-2526p3.php

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την Pandas παντως,δεν υπαρχει.. 12:17 μου στελνουν mail να βαλω αριθμο λογαριασμου και στις 13:24 μπηκαν τα χρηματα στο λογαριασμο!μπραβο τους!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, doganos said:

Οχι δεν ταιριαζουν. Οι καμερες πισω ειναι αλλιως.

 

Σημερα μου ηρθε προσφορα για "μετρια" συσκευη απο παντας. Ειχε 2 αμηχες στο σασι και αμεσως την εβγαλαν μετρια. Τιποτα αλλο! τεσπα... την αποδεχτηκα να τελειωνουμε. Ειπαν σε 24 ωρες θα μπουν τα λεφτα... για να δουμε

Σ αυτούς δεν θα έστελνα ούτε καν λειτουργική συσκευή αφού υπήρχε η δυνατότητα. 

Ουσιαστικά αυτό που θέλαμε οι περισσότεροι ήταν τα 100 ευρώ της Samsung. 

Τα πήρα και εγώ τελείωσα. 

 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2023 at 10:25 ΜΜ, flampouras said:

Ξέρει κάνεις αν η συσκευή που θα παραδώσουμε στην pandas πρέπει να είναι και λειτουργική (έστω να ανοίγει);

On 19/2/2023 at 10:54 ΜΜ, kountoura said:

Δεν χρειάζεται ούτε να ανοίγει ούτε να έχεις κουτί φορτιστή. 

Έτσι μου είπαν τηλεφωνικά που ρώτησα. 

Τέτοιο έστειλα και εγώ. 

Αύριο παραλαμβάνουν και περιμένω νέα τους. 

Έστειλα τελικά ένα NOKIA 610 που ούτε καν άνοιγε και εγκρίθηκε κανονικά το voucher.

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, flampouras said:

Έστειλα τελικά ένα NOKIA 610 που ούτε καν άνοιγε και εγκρίθηκε κανονικά το voucher.

 

Εγω εστειλα χτες ενα αγνωστου ταυτοτητας γκουμουτσο-κουμπατο κινητο που μου χαρισε ο Ιμπραημ απο το μαγαζακι με τις θηκες στη γωνια. Ουτε λογος να αναβει. Σημερα μπηκαν τα 100!!! Προσφορα για το Smartphone σας ελεγε το mail!!! Μαρκα: unknown!!!

Χαχαχα! 

Να' ναι καλα!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, NIKOS X said:

Καλημέρα, 

Αγόρασα δύο S23 Ultra 9/2/23 ύστερα απο προπαραγγελία που είχα κάνει 7/2/23 στα Public. Προχτές έκανα εγκατάσταση το Phone Info και μου έβγαλε στο Referbishment check ότι τα τηλέφωνα είναι Referbished επειδή η ημέρα κατασκευής δεν ταιριάζει με τον σειριακό αριθμό. 

Πρέπει να ανησυχώ για κάτι?

Πολύ παλιά είχα αγοράσει απο σκρουτζ τα Galaxy S5 όπου έγραφε το ίδιο αλλά ποτέ δεν μου έβγαλε κάποιο πρόβλημα.

Επειδή την χρησιμοποιούσα την εφαρμογή παλιά και μ κίνησε την περιέργεια και το τσέκαρα και εμένα refurbished βγάζει σε νέα συσκευή. Βέβαια σε notee 10 που το είχα παει στο σέρβις 2-3 φορές έβγαζε ότι δεν είναι refurbished οπότε τα έχει παίξει η εφαρμογή η δεν δουλεύει πια. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gregpol said:

Τα τζάμακια από s22 ultra ταιριάζουν στο s23?? γνωρίζει κανείς;;

 

1 minute ago, challenge143 said:

Το ανέφεραν περίπου 2 σελίδες ποιο πίσω ότι ταιριάζουν οι ζελατίνες δεν έχουν αναφέρει τζάμι γιατί ειναι ποιο κυρτό το 22

 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Εγω το μονο θεμα που αντιμετωπιζω απο day 1 , ειναι οτι το smart view στο S23u δεν βλεπει καθολου τη Samsung TV μου, ενω S9+, S21u, S22u τη βλεπουν κανονικα. Το smart-things τη βλεπει κανονικα. TV και κινητα στα τελευταια firmware. Εχει κανεις τετοιο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stcp said:

Εγω το μονο θεμα που αντιμετωπιζω απο day 1 , ειναι οτι το smart view στο S23u δεν βλεπει καθολου τη Samsung TV μου, ενω S9+, S21u, S22u τη βλεπουν κανονικα. Το smart-things τη βλεπει κανονικα. TV και κινητα στα τελευταια firmware. Εχει κανεις τετοιο θεμα?

Εγώ που έχω 2 smart TV Samsung την μια την βλέπω και την λειτουργώ κανονικά (au7172) ενώ την άλλη (au7072) ενώ την βλέπει δεν συγχρονιζεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...