Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρά μα πάρα πολλά χρήματα...

Και οι καιροι δεν είναι για να τα σπαταλάμε.

Μένω με το ταπεινό μου s21 Fe και είμαι μια χαρά 

Που το είχα πάρει και 450.

 

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tips2022 said:

Εδώ θα σας βάλω ένα λινκ για να δείτε το Note 9 με το One Ui 5.0 που έχω ακόμη σήμερα σαν καινούργιο με θήκες από Κίνα σε σχέση με το S23 Ultra που πήρα πρόσφατα και στο οποίο θα φορέσω και πάλι θήκες από Κίνα!

Smooth κατάσταση!

https://www.instagram.com/reel/CodPyhCgX1U/?igshid=MDJmNzVkMjY%3D

 

Το καλύτερο κινητό που πέρασα απο τα χέρια μου! Έρωτας μεγάλος και ήταν το μόνο που κράτησα 2,5 χρόνια. 

Τότε μάλιστα σκεφτόμουν, "εντάξει μου πέρασε η κ@υλ@ για αλλαγές". Φευ!

Πήγα στο 22 και τώρα στο 23 αλλά πραγματικά το Note9 σε μπλε, ήταν ΟΤΙ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ έχω πιάσει ακόμα και σήμερα.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dimkit said:

Η μπαταρία πάντως είναι σκυλί. 

7 ώρες SOT και έχει ακόμα 27% μπαταρία. 

Screenshot_20230214_213837_Device care.jpg

Και με δυο ωρες γκειμινγκ; 😮 αυτα ειναι.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ξενερα πάντως που δεν σε αφήνει έστω να παραγγείλεις το μαύρο και το πράσινο στην samsung και ας είναι out of stock. Δηλαδή αν είχε φέρει 10 κομμάτια από το καθένα πιο το νόημα της προπαραγγελιας? Εγώ ημουν έτοιμος να το πάρω και όταν μπήκα να το παραγγείλω ήταν out of stock. Θα μπορουσα να κανω λιγες μερες υπομονη.Και φυσικά δεν θα το πάρω από αλλού με καπελο όταν έχουν παίξει αυτές οι τιμές από samsung .gr . Δεν πειράζει, αυτοί χάνουν.... Μπάχαλο φέτος...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Μου κάνουν εντύπωση αυτά που διαβάζω για την οθόνη. Είδα αρκετά reviews με το S22U δίπλα στο S23U. Δε φαινόταν κάποια ιδιαίτερη διαφορά ούτε έλεγαν κάτι. Μήπως υπάρχει ελαττωματική παρτίδα; Η απλά είναι κάποια ρύθμισή; Αν και υποθέτω το έχετε στη default

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, yorgos00 said:

Μου κάνουν εντύπωση αυτά που διαβάζω για την οθόνη. Είδα αρκετά reviews με το S22U δίπλα στο S23U. Δε φαινόταν κάποια ιδιαίτερη διαφορά ούτε έλεγαν κάτι. Μήπως υπάρχει ελαττωματική παρτίδα; Η απλά είναι κάποια ρύθμισή; Αν και υποθέτω το έχετε στη default

Φίλε μου αν δεν κάνω λάθος μόνο 2 χρήστες στο forum έχουν παραπονεθεί,  δεν έχει γίνει πουθενά αλλού αναφορά για προβληματική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω μπορώ να πάρω από samsung.gr με τιμολόγιο του ξαδερφου μου και να πληρώσω με δικιά μου κάρτα ευχαριστώ 

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gatuso said:

Καλησπέρα να ρωτήσω μπορώ να πάρω από samsung.gr με τιμολόγιο του ξαδερφου μου και να πληρώσω με δικιά μου κάρτα ευχαριστώ 

H samsung δεν έχει κανένα πρόβλημα,  μπορείς να κάνεις την αγορά,  αλλά μετά θα σε κυνηγάει  ο λογιστής του ξάδερφος σου. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω κάνει προπαραγγελια και εγώ το βασιλιά και περιμένω μες τις μέρες. Για πείτε για την κάμερα όσοι το έχετε γιατί με ενδιαφέρει αρκετά το θέμα φωτογραφια. Ασχολούμαι χρόνια ερασιτεχνικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια προταση για ζελατινα? Ιδανικα καπου να την βαλουν γιατι δεν το εχω με την τοποθετηση...
Απο irepair τι γνωμη εχετε?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω κάνει προπαραγγελια και εγώ το βασιλιά και περιμένω μες τις μέρες. Για πείτε για την κάμερα όσοι το έχετε γιατί με ενδιαφέρει αρκετά το θέμα φωτογραφια. Ασχολούμαι χρόνια ερασιτεχνικά.
Από ποιο κινητό προέρχεσαι φίλε μου;

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, dimkit said:

H samsung δεν έχει κανένα πρόβλημα,  μπορείς να κάνεις την αγορά,  αλλά μετά θα σε κυνηγάει  ο λογιστής του ξάδερφος σου. 

Ωπα λες να έχει πρόβλημα πρέπει να κάνει αυτός την αγορά γιατί θέλω να βάλω την δικιά μου κάρτα για να βάλω άτοκες δόσεις 

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mobrol said:


Απο irepair τι γνωμη εχετε?
 

Εχω βαλει δυο φορες, σε s21u και s22u απο irepair, ειναι καλες ζελατινες δλδ ακαριαιο αποτυπωμα, μια χαρα η οθονη στον χρωματισμο κλπ τουμπανο, τωρα για προστασια δεν ξερω η αληθεια ειναι τι λενε αυτες αλλα μου ειχαν πει οτι κατι κανουν.

Δεν εχω δει ουτε μια αραχνια γενικα, υποτιθεται παλι οτι αυτου του ειδους οι ζελατινες τις «μαζευουν» μετα και δεν φαινονται.

Απλως στο s21u που εχω ακομη μαλιστα, η κοπελα που το εβαλε εχασε καναν ποντο στην αριστερη πλευρα πανω και μου τη σπαει οταν το κοιταω απο συγκεκριμενο σημειο γτ φαινεται το κενο, στο s22u το χε περασει αλφαδι -η ιδια μαλιστα ηταν-. Οποτε κι εκει υπαρχει ενα ρισκο στην τοποθετηση, δεν ειναι ρομποτ κιολας, αλλα γενικα οκ κατα 99% ειναι σωστα ολα κι εχω πολυ καλες εντυπωσεις εδω και μηνες.

Ξαναλεω βεβαια δεν ξερω αν αυτες προστατευουν σωστα πιθανο χτυπημα της οθονης.

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mobrol said:

Παιδια καμια προταση για ζελατινα? Ιδανικα καπου να την βαλουν γιατι δεν το εχω με την τοποθετηση...
Απο irepair τι γνωμη εχετε?
 

Έχω βγάλει στο S22+. Αποτύπωμα μια χαρά και αίσθηση γενικότερα. Θα ξαναέβαζα. Δεν έχω γρατζουνιά ακόμα αλλά γενικά το προσέχω πολύ. Αλλά είναι γενικά μια καλή λύση γιατί τη βάζουν και μια χαρά. Και από τιμή οπότε την αλλάζεις μετά από μερικούς μήνες αν ταλαιπωρηθεί

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο κινητό προέρχεσαι φίλε μου;

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από σ21 θα πάω. Η αλήθεια είναι ότι πάει μπάλα η συσκευή 2 χρόνια φουλ χρήση απλώς ήρθε η ώρα να πάω σε αεροπλανοφορο το νιώθω.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα (εγκαθιστώντας το soft της sony στο κινητό μας) τον συνδυασμό S23 Ultra + WH-1000XM5 Sony......και ξεχνάς τι και πως το είχες ακούσει μέχρι σήμερα!

Φανταστική απόδοση κινητού και ακουστικών! Πω ρε.....είναι σαν να βρίσκεσαι σε άλλο ακουστικό πλανήτη... δε θέλεις καν να τα βγάλεις από τ' αυτιά σου!!! Α ρε νεολαία τι απολαμβάνεις....

Τα buds 2 pro άραγε να έχουν την ίδια απόδοση?? Μας γράφει κανείς την εμπειρία του, εάν τα έχει.....γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά ή να πάω σε xiaomi...

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tips2022 said:

Μόλις δοκίμασα τον συνδυασμό S23 Ultra + WH-1000XM5 Sony......και ξεχνάς τι και πως το είχες ακούσει μέχρι σήμερα!

Φανταστική απόδοση κινητού και ακουστικών! Πω ρε.....είναι σαν να βρίσκεσαι σε άλλο ακουστικό πλανήτη... δε θέλεις να τα βγάλεις από τ' αυτιά σου!!!

Τα buds 2 pro άραγε να έχουν την ίδια απόδοση?? Μας γράφει την εμπειρία του κάποιος που τα έχει.....γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά ή να πάω σε xiaomi...

Εαν θες την γνωμη μου επειδη εχω δοκιμασει αρκετα ακουστικα (ταξιδευω πολυ και εψαχνα παντα την καλυτερη λυση για τα αεροπλανα) τιποτα σε ψειρες δεν θα πλησιασει καν την αποδοση και ανεση των over ear ακουστικων που εχεις. Μαλιστα επειδη εχω δοκιμασει και τα αντιστοιχα στην εκδοση buds δεν υπαρχει συγκριση.

Εαν τωρα θες απλα hands free χωρις απαιτησεις να πας στα πολυ ανετα airpods η huawei buds. Ξεχνας οτι τα φορας.

ΟΧΙ ομως για μουσικη.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Το LDAC που ενεργοποίησα στο κινητό μας τι σημαίνει για τα ακουστικά μου που γράφει από κάτω τη ρύθμιση, Ήχος υψηλής ποιότητας σε χρήση???

 

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι ίσως γινόμαστε κουραστικοί αλλα θα θέλαμε να δούμε κανένα screenshot απο μπαταρία... κάποιοι το έχουν ηδη μια εβδομάδα οπότε να δουμε λιγο τισ εντυπώσεις τους... ειδικά αν ειχαν και s22u πριν θα βοηθήσει παρα πολύ

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, bikerson said:

Ίσα ίσα αποδείχτηκε ότι day one τελικά την πήραμε φτηνότερα, ποιος την έχει αγοράσει 1500€ μέχρι τώρα; Κανένας, όλοι 100 με 200€ φτηνότερα την έχουμε πάρει και μάλιστα day one!
Για να δούμε σε μερικές εβδομάδες/μήνες θα την βρει κανείς 200€ φτηνότερα; Που και να την βρει δεν αξίζει γιατί τόσο την πήραμε day one, για να αξίζει η αναμονή θα πρέπει να την βρει 300€ φτηνότερα που ξέρεις ότι δεν παίζει.

Πόσο πουλιέται το S22 Ultra σήμερα; 1 χρόνου μοντέλο; Η έκδοση με τα 512 δεν παίζει κάτω από 1200€. Και εσύ περιμένεις να πέσει το S23 που δείχνει να είναι καλύτερο;

Επειδή μάλλον δεν έγινε κατανοητό αυτό που έγραψα, το σχόλιο μου δεν αφορούσε τόσο την day one τιμή αυτή καθαυτή , όσο ότι κάποιος νομίζει ότι κάνει έξυπνη αγορά με το να γλυτώσει λίγα ευρώ αγοράζοντας μια θήκη από Ali express σε ένα τόσο ακριβό κινητό, από το να αγόραζε την ίδια την συσκευή αργότερα σε μειωμένη τιμή.

Κατα τα άλλα, εννοείται ότι όποιος ειδικά χρειάζεται τον παραπάνω χώρο, είναι μια χαρά αυτή η προωθητική.

Εμένα πάντως δεν με βολεύει γιατί όπως βλέπω η Pantas για την τωρινή μου συσκευή μαζί με τα έξτρα 100ευρώ της Samsung, μου βγαίνει λιγότερο από το να το πούλαγα σε αγγελία(μικρή διαφορά αλλά και πάλι χάνω τα επιπλέον 100ευρώ έτσι).

Οσο για την τιμή του S23Ultra, μπορείτε να δείτε την εξέλιξη τιμής του S22 Ultra σε skroutz/bestprice πόσο ήταν στις αρχές, και πόσο έπεσε μέχρι τον Μάιο(και σίγουρα θα δούμε αργότερα και κάποια προωθητική από τράπεζες τύπου 10,20% επιστροφή). Προσωπικά δεν με χαλάει η αναμονή, για να βγούν και τα πρώτα updates βελτίωσης όπως πάντα ή τα όποια day one θέματα που ίσως προκύψουν(όπως είχαμε πέρυσι με τα S22 Ultra).

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Fulgore1 said:

Επειδή μάλλον δεν έγινε κατανοητό αυτό που έγραψα, το σχόλιο μου δεν αφορούσε τόσο την day one τιμή αυτή καθαυτή , όσο ότι κάποιος νομίζει ότι κάνει έξυπνη αγορά με το να γλυτώσει λίγα ευρώ αγοράζοντας μια θήκη από Ali express σε ένα τόσο ακριβό κινητό, από το να αγόραζε την ίδια την συσκευή αργότερα σε μειωμένη τιμή.

 

Το κόστος της συσκευής έχει να κάνει και με το κόστος αγοράς των αξεσουάρ (για μένα 880 + 45 😃 .

Μετά όταν θέλεις να μεταπωλήσεις τη συσκευή σου τα αξεσουάρ τα χαρίζεις, άρα γίνονται πεταμένα λεφτά! Άσε που άμα αγοράζεις τις αυθεντικές θα τις προσέχεις περισσότερο από το κινητό που θέλεις να προστατέψεις!!! (Πάντως η αλήθεια είναι ότι οι αυθεντικές του Iphone έχουν άλλη απόλαυση του κινητού στο χέρι οφείλω να ομολογήσω)

Εάν περιμένεις να πέσει η τιμή, τότε, όταν αυτό θα συμβεί θα ψάχνεις για νέα χαρακτηριστικά και άλλο μοντέλο συσκευής, άλλης εταιρίας που θα τα φέρει πχ Xiaomi Ultra κ.ο.κ. και έτσι δεν θα αγοράζεις ποτέ την κατάλληλη στιγμή αυτό που θαυμάζεις τώρα! Πάρτο τώρα, απόλαυσε την τεχνολογία που σου αρέσει και μην περιμένεις τις δικαιολογίες περί πτώσης τιμών για να καταλήξεις σε άλλες συσκευές....Όσο αναφορά τις θήκες, πάρε τις αυθεντικές...γιατί διαμαρτύρεσαι-χολοσκάς... Πάρε εσύ το ultra 700 και δώσε και για θήκες άλλα 200 εκεί κολλάς? Όταν όμως αυτό θα συμβεί σε σένα, τότε ένας άλλος φίλος, όπως έγραψε πιο πάνω θα έχει δώσει αυτό το κινητό, και θα έχει πάρει το s24 ultra! +1 αν κατάλαβες!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι ίσως γινόμαστε κουραστικοί αλλα θα θέλαμε να δούμε κανένα screenshot απο μπαταρία... κάποιοι το έχουν ηδη μια εβδομάδα οπότε να δουμε λιγο τισ εντυπώσεις τους... ειδικά αν ειχαν και s22u πριν θα βοηθήσει παρα πολύ
Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται. Θυμάσαι τα screen shots με μπαταρία που ανέβαζα στην αρχή στο 22 που είχα πάρει και φυσικά μετά. Λοιπόν εδώ η μπαταρία είναι ατελείωτη!! Να υπολογίζεις περίπου 30% περισσότερη μπαταρία ότι και να κάνεις. Πρόχειρος υπολογισμός και νωρίς αλλά για εκεί το πάει αν υπολογίσεις ότι από το πρωί το λιώνω το σεταρω έχει 8 ώρες μπαταρία σε 13 ώρες. Είναι απλά ενδεικτικό αλλά είναι η αίσθηση και η εμπειρία με 21,22 και τώρα με το 23. Η οθόνη είναι χάρμα όπως θα περίμενε κάποιος και όπως δείχνουν όλοι στα reviews. Σήμα ίδιο. Το wifi καλύτερο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, costsa41 said:

Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται. Θυμάσαι τα screen shots με μπαταρία που ανέβαζα στην αρχή στο 22 που είχα πάρει και φυσικά μετά. Λοιπόν εδώ η μπαταρία είναι ατελείωτη!! Να υπολογίζεις περίπου 30% περισσότερη μπαταρία ότι και να κάνεις. Πρόχειρος υπολογισμός και νωρίς αλλά για εκεί το πάει αν υπολογίσεις ότι από το πρωί το λιώνω το σεταρω έχει 8 ώρες μπαταρία σε 13 ώρες. Είναι απλά ενδεικτικό αλλά είναι η αίσθηση και η εμπειρία με 21,22 και τώρα με το 23. Η οθόνη είναι χάρμα όπως θα περίμενε κάποιος και όπως δείχνουν όλοι στα reviews. Σήμα ίδιο. Το wifi καλύτερο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

8ωρες οθόνη και πόσο % σου έχει μείνει;και εμένα το s22u στην αρχη ήταν καλό γτβειχα έρθει απο ενα s20+ με 2 χρονών χάλια μπαταρία... βέβαια το s22u παρέμεινε σχεδόν στα ίδια επίπεδα γοα εμένα 1 χρόνο τώρα... πολύ σημαντικό για μένα είναι να μην αηχωνομαι με την μπαταρία αν θ φτάσει μέχρι τις 9 το βράδυ...γ αυτό ρωτάω!! καλορίζικο πάντως...με βλέπω να την ρίχνω την παραγγελία αύριο 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tips2022 said:

Το κόστος της συσκευής έχει να κάνει και με το κόστος αγοράς των αξεσουάρ.

Εάν περιμένεις να πέσει η τιμή, τότε όταν θα συμβεί αυτό θα ψάχνεις το νέο μοντέλο άλλης εταιρίας κ.ο.κ. και έτσι δεν θα αγοράζεις ποτέ την κατάλληλη στιγμή αυτό που θαυμάζεις τώρα! Πάρτο τώρα, απόλαυσε την τεχνολογία που σου αρέσει και μην περιμένεις τις δικαιολογίες περί πτώσης τιμών για να καταλήξεις σε άλλες συσκευές....Όσο αναφορά τις θήκες, πάρε τις αυθεντικές...γιατί διαμαρτύρεσαι-χολοσκάς...

Δεν με ενδιαφέρει νέο μοντέλο άλλης εταιρείας, γιατί στην Ελλάδα σε high end android ναυαρχίδες για διάφορους λόγους είναι μονόδρομος Samsung καλώς ή κακώς(εξού και γιατί κάθε χρόνο κυρίως τα Samsung θέματα έχουν όλη την κίνηση).

Επίσης ευχαριστώ πολύ για την ''πρόταση'', αλλά κοιτάζω πρώτα από όλα την τσέπη μου, παρά το wow factor της νέας συσκευής που μετά από λίγες ημέρες φεύγει. Και είμαι ήδη με αρκετά αξιόλογη high end συσκευή, άρα μόνο κερδισμένος βγαίνω εάν περιμένω.

Οσο για τις θήκες, δεν διαμαρτύρομαι/χολοσκάω για κάτι. Εγινε μια κουβέντα περί θηκών και είπα την άποψη μου.

Μιας και άλλο πράγμα γράφτηκε και εννοήθηκε πιο αρχικά, και άλλο πράγμα(10 θήκες,συχνή αλλαγή)γράφτηκε μετά.

Και για τις θήκες, και εγώ με μη ακριβή θήκη είμαι(10ευρω) όλα αυτά τα χρόνια, επειδή με ενδιαφέρουν οι wallet θήκες με μαγνήτη και kickstand που οι περισσότερες μεγάλες/γνωστές εταιρείες δεν βγάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...