Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τα παρακάτω δυο κουπόνια είναι διαθέσιμα απο εμένα.

Αν τα χρησιμοποιήσει κάποιος να το πει για να μην παιδεύονται οι επόμενοι.

DM1-4GMB-E4AF-DBNA

DM1-4WTE-M4ND-TMCX

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, bikerson said:

Λοιπόν, ακόμα εννοείται στήνω αλλά θα πω πρώτες εντυπώσεις.

 

Δυστυχώς δεν έχω άποψη σε σχέση με το S22 Ultra που περιμένετε οι περισσότεροι.

Αυτό περιμένω προσωπικά να ξέρω αν μέχρι τον Απρίλη βαριά θα φύγω με συνοπτικές διαδικασίες....

Έχω αλλάξει 3 (μια Vodafone. Μια cosmote, μια samsung κεντρικά) συσκευές και στο δίπλα νήμα κάποιοι σκίζουν τα ρούχα τους για τις 7 ώρες οθόνη που τους βγάζει με τα ΠΑΝΤΑ 🐼 ΟΛΑ ανοιχτά... (και πολύ 5g μέσα στη μέρα 🤣🤷🏻‍♂️...) 

Οποίος θέλει κωδικό έκπτωσης έχω και εγώ ας μου στείλει pm.. Εγώ δε θα αγοράσω λόγω υποχρεώσεων μέχρι Απρίλη οπότε τον δίνω με χαρά..

Screenshot_20230208_050527_Device care.jpg

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Tips2022 said:

Το κινητό μας παίρνει esim? Και εάν ναι, η vodafone έχει τέτοια κάρτα και πόσο άραγε κοστίζει?

Υποστηρίζει. Νομίζω 9.90

7 ώρες πριν, Tips2022 said:

Το κινητό μας παίρνει esim? Και εάν ναι, η vodafone έχει τέτοια κάρτα και πόσο άραγε κοστίζει?

Υποστηρίζει. Νομίζω 9.90

7 ώρες πριν, Tips2022 said:

Το κινητό μας παίρνει esim? Και εάν ναι, η vodafone έχει τέτοια κάρτα και πόσο άραγε κοστίζει?

Υποστηρίζει. Νομίζω 9.90

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, swind said:

Εγω εκλεισα το black 12/512GB  παντως μου την εχει δωσει λιγο σαυτο το υψος χρηματων να μην εχει 16ram...Ευχομαι να μη μας βγαλει καμια δευτερη εκδοση με 16 ram  λιγο αργοτερα ,θα χαλαστω ασχημα , κατα ταλλα ολα οΚ.

και το ram plus το έχουν στα 8gb.

δεν ξέρω αν βοηθάει σε κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω με λίγα (αρχικά) σχόλια για την μπαταρία και θα επανέλθω μετά από κάποιες ημέρες για να έχουν ακρίβεια αυτά που θα σας πω.

Χτες έβαλα να φορτίσει στο pc με ένα usb από το 14% και στην οθόνη μου έβγαλε ότι θέλει 3:30 ώρες μέχρι την πλήρη φόρτιση (100%).

Τελικά έβαλα να φορτίσει με έναν παλιό φορτιστή της Samsung (δεν έχει γρήγορη φόρτιση και δεν έχω βρει καν πόσα watt είναι, ο φορτιστής είναι αυτός) και μου έβγαλε πλήρη φόρτιση (αλλά στο 85% για προστασία μπαταρίας) 1.5 ώρα και τόσο ακριβώς έκανε . Θεωρώ ότι με ταχυφορτιστή θα έχει αρκετά πιο γρήγορη φόρτιση, ίσως και στην 1 ώρα που και αυτό είναι σημαντικό ώστε αν χρειαστεί με μια φόρτιση μισής ώρας έχεις κοντά στο 50% οπότε θα είσαι χωρίς άγχος.

Όλο το βράδυ (8,5 ώρες) το άφησα ανοιχτό και φορτισμένο 85% και το πρωί είχε 82% με όλα ανοιχτά και συγχρονισμό, νομίζω και εδώ μια χαρά, έχει τύχει παλιότερα σε άλλες συσκευές να χάνουν 5-10% το βράδυ.

Προφανώς όλα όσα έχω αναφέρει για την μπαταρία είναι αρχικά, μετά από 1-2 εβδομάδες θα δείξει αλλά μέχρι τώρα και από την όποια πείρα μου η μπαταρία δείχνει να κρατάει αρκετά έως πολύ πλησιάζοντας σε iphone νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

To bonus 100€ για trade in στο panda, στο δίνει to plaisio ή samsung με το τέλος τηε προπαραγγελίας ?

επισης το bonus ειναι και για κατάθεση όχι μονο για αγορά απο καταστημα σωστά ? 

 

ΑΝ υπάρχει κανενας extra κωδικός για την επιπλεόν εκπτωση 100€  , μπορει να μου στείθλει κάποιος σε PM 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dimkit said:

To bonus 100€ για trade in στο panda, στο δίνει to plaisio ή samsung με το τέλος τηε προπαραγγελίας ?

επισης το bonus ειναι και για κατάθεση όχι μονο για αγορά απο καταστημα σωστά ? 

 

ΑΝ υπάρχει κανενας extra κωδικός για την επιπλεόν εκπτωση 100€  , μπορει να μου στείθλει κάποιος σε PM 

Στο δινει η panda, όταν επιστρεφεις το κινητο. Εντομεταξυ, μου ειπαν θα μου ερθει e-mail με οδηγιες αλλα δεν εχει ερθει κατι. θελω να επιστρεψω συσκευη...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, doganos said:

Στο δινει η panda, όταν επιστρεφεις το κινητο. Εντομεταξυ, μου ειπαν θα μου ερθει e-mail με οδηγιες αλλα δεν εχει ερθει κατι. θελω να επιστρεψω συσκευη...

Μπαίνοντας στο site της panda, μου βγάζει αξία για κατάθεση 450 ευρώ στο s22 ultra ,άρα όταν επιστρέψω το κινητό , θα πάρω +100 σύνολο 550 ή το 450 είναι το τελικό?

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνοντας στο site της panda, μου βγάζει αξία για κατάθεση 450 ευρώ στο s22 ultra ,άρα όταν επιστρέψω το κινητό , θα πάρω +100 σύνολο 550 ή το 450 είναι το τελικό?
Θες να το Χαρισεις?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει το 8/128 GB και του βγαίνει 550 ευρώ δεν το λες και άσχημο για εταιρία που στο κάνει trading... 650 ευρώ στο γειτονικό site και τρομάζουν να δοθούν με τα παζάρια θα βγει 600 πες με ότι ρίσκο αν υπάρχει απόσταση για την συναλλαγή. Εδώ ουσιαστικά χάνοντας ένα 50ρικο κάνει την δουλειά του... για το 8/128 αναφέρομαι πάντοτε. Έχει γεμίσει κινητά η πιάτσα μπούχτισε το καλάθι 😁

Απλές σκέψεις μεταφέρω...👌😎

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dimkit said:

Μπαίνοντας στο site της panda, μου βγάζει αξία για κατάθεση 450 ευρώ στο s22 ultra ,άρα όταν επιστρέψω το κινητό , θα πάρω +100 σύνολο 550 ή το 450 είναι το τελικό?

550 τελικο

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, doganos said:

550 τελικο

Η διαδικασία όμως γίνεται από ότι κατάλαβα αφού αγοράσεις και παραλαβεις  το κινητό , μέσω Samsung members

Link to comment
Share on other sites

Παντως 5 φορες να παρεις τηλ την samsung, 5 διαφορετικες απαντησεις θα λαβεις... μια λενε το στειλανε, μια λενε οχι, μετα οτι δεν ξερουν την μεταφορικη ποια ειναι, επειδη ειναι πολλες οι παραγγελιες!!! Για γελια και για κλάματα... 

Απλως περιμενουμε e-mail λεει... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το S22 ultra η πρωτη εντυπωση απο την οθονη σε εμενα ηταν απογοητευτικη, σε σημειο που σκεφτομαι μηπως εχω πεσει σε ελαττωματικο. Δεν ξερω πως να το περιγραψω, εχει μια θαμπαδα στο λευκο, νομιζω μπλεδιζει...Μπορει να ειναι υποκειμενικο, μπορει να φταιει η γενικοτερη μουνταδα του theme των S23, μοιαζει καταθλιπτικο (γουστα). Ψαχνω μηπως εχει καποια μεμβρανη που πρεπει να αφαιρεθει απο την οθονη, δε βλεπω κατι ομως.

Η καμερα φαινεται πολυ καλη. Η μπαταρια δεν ξερω σε 1 μερα. Το μεγαφωνο οντως δυνατο, το ειπε καποιος πριν. S pen το ιδιο.

Το eshop της Samsung απαραδεκτο packaging για flagship κινητο, μεσα σε τεραστιο κουτι για το μεγεθος το εφερε ο κουριερ, γκαπα γκουπα περα δωθε το κινητο μεσα. Θα μπορουσαν να εβαζαν εστω λιγο χαρτι συσκευασιας.

Αυτα πρωτη μερα...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ακομα στην επεξεργασια ειναι και το εχει παραγγειλει εδω και 6 μερες.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ioma said:

Εμενα ακομα στην επεξεργασια ειναι και το εχει παραγγειλει εδω και 6 μερες.

Από Public ; Σου έκαναν και εσένα τα 120 ευρώ έκπτωση ;

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, stcp said:

  

Το eshop της Samsung απαραδεκτο packaging για flagship κινητο, μεσα σε τεραστιο κουτι για το μεγεθος το εφερε ο κουριερ, γκαπα γκουπα περα δωθε το κινητο μεσα. Θα μπορουσαν να εβαζαν εστω λιγο χαρτι συσκευασιας.

Τί τους πέρασες για μερακλήδες όπως εμείς που πακετάρουμε το δέμα λες και έχει αυγά μέσα; 😁

Πέραν της πλάκας θεωρώ ότι σε σχέση με δέματα από τα περισσότερα καταστήματα Σκρουτζ best price κλπ είναι τραγικοί και καλά έκανες και το ανέφερες...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos2153 said:

Από Public ; Σου έκαναν και εσένα τα 120 ευρώ έκπτωση ;

Απο samsung

 

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Προτάσεις για accesories για το νέο μας κινητό.... όταν παραλάβουμε φυσικά φυσικά! Κατηγορίες:
1. Θηκη
2. Τζάμι προστασίας
3. Φορτιστής
4. Οτιδήποτε άλλο...

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ioma said:

Εμενα ακομα στην επεξεργασια ειναι και το εχει παραγγειλει εδω και 6 μερες.

Μία από τα ίδια...

Ειλικρινά θα ήθελα να μάθω τόσες ημέρες τι επεξεργάζονται;;;

Προφανώς και δεν είναι σε επεξεργασία η παραγγελία, απλά δεν έχουν καν ασχοληθεί μαζί της μέχρι τώρα.

Είτε έγιναν τόσες πολλές προπαραγγελίες που δεν είχαν υπολογίσει ή δεν είχαν το απαραίτητο απόθεμα για να τις εξυπηρετήσουν όλες.

Το εκνευριστικό της υπόθεσης είναι ότι οι λιανοπωλητές, που προμηθεύονται εμπόρευμα από την Samsung Ελλάς, παραδίδουν από την Δευτέρα και η ίδια η αντιπροσωπεία δεν μπορεί να ανταποκριθεί στις προπαραγγελίες.

Απλά έβαλαν το "δόλωμα" της παράδοσης από 06/02 για να μαζέψουν παραδάκι.

Απλό!

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

"Ένα νέο χαρακτηριστικό ανακαλύφθηκε μόλις πριν από λίγες ώρες το οποίο θα επιτρέψει τη μείωση των επιπέδων θερμοκρασίας της συσκευής, δίνοντας τη δυνατότητα στον φορτιστή να παρέχει απευθείας την απαιτούμενη ενέργεια στη σειρά Galaxy S23, αντί αυτός να φορτίζει την μπαταρία των συσκευών."



Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bekatakis said:

Προτάσεις για accesories για το νέο μας κινητό.... όταν παραλάβουμε φυσικά φυσικά! Κατηγορίες:
1. Θηκη
2. Τζάμι προστασίας
3. Φορτιστής
4. Οτιδήποτε άλλο...

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτά πήρα εγώ μέτα από λίγο ψάξιμο και κριτικές που διάβασα:

Θήκες

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0BNVHCPGY/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0BN5M91CV/ref=ppx_yo_dt_b_asin_image_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0BR4TNG77/ref=ppx_yo_dt_b_asin_image_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Tempered Glass

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0BQFCST5G/ref=ppx_yo_dt_b_asin_image_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Το amazon uk είναι ενδεικτικό, μπορούν να αγοραστούν και από τα υπόλοιπα amazons

 

 

1.Dell G7 7790||Intel Core i7-9750H 12MB 2.60GHz - 4.50GHz||16GB DDR4 2666MHz||512GB SSD||17.3" FHD 144Hz IPS Anti-Glare 300 nits||Nvidia GeForce RTX 2070 8GB GDDR5||W10 Pro 64-bit||

2.Samsung Galaxy S23 Ultra 5G||12GB RAM||512GB ROM||Black||

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...