Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, gsa1967 said:

σε μαγαζι στην εδωσαν την εκπτωση ?

 

Όχι τηλεφωνικός επειδή είχα δηλώσει στην φόρμα ότι ενδιαφέρομαι να παρακολουθήσω το unpacked event, ήθελε ηλεκτρονική πληρωμή αναγκαστικά αποστολή στον χώρο μου, διαφορετικά θα είχα δηλώσει παραλαβή από κατάστημα! Ακόμα δεν το έχουν αποστείλει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ! Καλά το πλαισιο πραγματικά ό,τι να ναι, ενώ με διαβεβαίωναν για παράδοση αύριο, ήρθε σήμερα και μάλιστα δεν το παρέδωσαν σε εμένα αλλά σε άλλον (έλειπα εγώ) και φόρα παρτίδα το τιμολόγιο έτσι να βλέπουν και όλοι τις αγορές μας.

Αρκετά με την γκρίνια όμως, ξεκινάω το στήσιμο και επανέρχομαι!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bikerson said:

Μόλις παρέλαβα και εγώ! Καλά το πλαισιο πραγματικά ό,τι να ναι, ενώ με διαβεβαίωναν για παράδοση αύριο, ήρθε σήμερα και μάλιστα δεν το παρέδωσαν σε εμένα αλλά σε άλλον (έλειπα εγώ) και φόρα παρτίδα το τιμολόγιο έτσι να βλέπουν και όλοι τις αγορές μας.

Αρκετά με την γκρίνια όμως, ξεκινάω το στήσιμο και επανέρχομαι!

Τι συσκευη ειχες πριν; 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για φορτιστή δείτε και αυτόν της Xiaomi. Τον έχω καιρό και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Είναι 65W, πολύ μικρό μέγεθος, πολύ καλή τιμή και υποστηρίζει και φόρτιση laptop

Με αυτό το φορτίζω τώρα. https://www.skroutz.gr/s/27092430/Xiaomi-Φορτιστής-με-Θύρα-USB-C-και-Καλώδιο-USB-C-65W-Λευκός-BHR4499GL.html

Επίσης εχω και αυτόν, Εξαιρετικός για όποιον πάει ταξίδια.. και γρηγορη φόρτιση και κινητό και tablet και laptp και ρολόι

Απλά άμα τα βαλεις όλα μαζί χάνει σε watt και δεν έχεις την γρήγορη φόρτιση https://www.skroutz.gr/s/31126852/Ugreen-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-A-και-3-Θύρες-USB-C-100W-Power-Delivery-Quick-Charge-4-Μαύρος-CD226.html 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, petpapoy said:

Ισχύει αυτό! Εγώ με 2 διαφορετικά emails ακόμα περιμένω τον κωδικό για 100€  μπήκα στην σελίδα της προπαραγγελίας (απο κινητό) και μου έδωσαν το 10%. 

Μέλος εδώ , μου είχε δώσει 2ο κωδικό που δεν τον χρησιμοποίησα και έχει μένει. Του έκανα ερώτημα αν μου επιτρέπει να τον δώσω σε τρίτο. Εάν μου απαντήσει θετικά σας τον δίνω ή ίσως τον δώσει και ο ίδιος.

Έτοιμος να το πατήσω και εγώ...

Καλησπέρα. 

Ναι βέβαια μπορείς να το δώσεις σε όποιον είναι χρήσιμο. 

Καλορίζικο και καλή συνέχεια! 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, qosmio said:

Για φορτιστή δείτε και αυτόν της Xiaomi. Τον έχω καιρό και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Είναι 65W, πολύ μικρό μέγεθος, πολύ καλή τιμή και υποστηρίζει και φόρτιση laptop

Με αυτό το φορτίζω τώρα. https://www.skroutz.gr/s/27092430/Xiaomi-Φορτιστής-με-Θύρα-USB-C-και-Καλώδιο-USB-C-65W-Λευκός-BHR4499GL.html

Επίσης εχω και αυτόν, Εξαιρετικός για όποιον πάει ταξίδια.. και γρηγορη φόρτιση και κινητό και tablet και laptp και ρολόι

Απλά άμα τα βαλεις όλα μαζί χάνει σε watt και δεν έχεις την γρήγορη φόρτιση https://www.skroutz.gr/s/31126852/Ugreen-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-A-και-3-Θύρες-USB-C-100W-Power-Delivery-Quick-Charge-4-Μαύρος-CD226.html 

Προσοχή με τον Xiaomi , εγώ με το S22 ultra όταν η μπαταρία έπεφτε στο 0 και έκλεινε το τηλέφωνο, αδυνατούσε να το φορτίσει στο 1% έπρεπε να βάλω άλλον φορτιστή να πάει 1% και μετά τον xiaomi για να φορτίσω και αναγκαζόμουν σε ταξίδια να κουβαλάω 2 φορτιστές, δεν ξέρω αν το πρόβλημα ήταν δικό μου μόνο αλλά και η samsung που ρώτησα μου είπε πρέπει να αγοράσεις samsung φορτιστή, φέτος για το s23 ultra αγόρασα ήδη της samsung και περιμένω το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία.

Ότι συσκευή δεν μπορούσαν άλλοι φορτιστές να τις ξεκινήσουν τις ξεκίναγε αυτός.
Ακόμα και το laptop με 0% το ξυπνάει άνετα και τον έχω κάνα 2αρι χρόνια..

Good to know anyway :)

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Υπαρχει καποιος που εχει παραλαβη το Samsung s23 ultra να μας πει για την μπαταρία, και με συγκρηση με την μπαταρία του s22 ultra

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, xristos303 said:

Καλησπέρα.Υπαρχει καποιος που εχει παραλαβη το Samsung s23 ultra να μας πει για την μπαταρία, και με συγκρηση με την μπαταρία του s22 ultra

Αυτό θέλει τουαλχιστον 1 εβδομάδα για να το δεις...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

οι περισσότεροι σήμερα παραλάβαμε και προσπαθούμε να το στήσουμε και μέχρι η συσκευή να μάθει την χρίση που του κάνουμε για να προσαρμόσει την μπαταρία θέλουμε καμιά βδομάδα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω το περι,ενα.μιλησα προν λιγο κ μου ειπαν να κανω υπομονη διοτι υπθελει 2-4 ημερες να φτασει,λογω δυσμενων καιρικων συνθηκων.τους απαντησα πως δεν εχει γινει καν η αποστολη απο την αποθηκη ωστε να αναλογιστουμε αργοτερα τις καιρικες συνηκες.επισης,τποτιθεται πως το παιρνουμε απο την πηγη για πιο γρηγορα,αλλα οπως φαινεται....τι να πω,.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ε το πάτησα και εγώ! 

Με το 10% μαζί με μια θήκη σιλικόνης βγήκε 1080€ αποφορολογημένο. Καθόλου άσχημα αν σκεφτεί κανείς ότι πούλησα το S22 Ultra 850€ (και όχι την απάτη 530€+100 trade). 

Τσακωνομουν με ενα φίλο γιατί λέει είμαι αρρωστακι και γιατί δεν το αλλάζω του χρόνου. Προσπάθησα να αιτιολογήσω ότι με 230€ θα έχω νέο τηλ και του χρόνου θα γίνει αντίστοιχα! Αντε να το καταλάβει... 

Μεταξύ μας τώρα, δεν χρειαζόταν η αλλαγή αλλά ξέρετε πως είναι αυτά! 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vasilakis13 said:

Ουτε εγω το περι,ενα.μιλησα προν λιγο κ μου ειπαν να κανω υπομονη διοτι υπθελει 2-4 ημερες να φτασει,λογω δυσμενων καιρικων συνθηκων.τους απαντησα πως δεν εχει γινει καν η αποστολη απο την αποθηκη ωστε να αναλογιστουμε αργοτερα τις καιρικες συνηκες.επισης,τποτιθεται πως το παιρνουμε απο την πηγη για πιο γρηγορα,αλλα οπως φαινεται....τι να πω,.

Καλά και εμένα που έφυγε λέει δεν ξέρει με ποια κούριερ... Σε δύο μέρες λογικά θα παραλάβω λέει...

11 minutes ago, petpapoy said:

Ε το πάτησα και εγώ! 

Με το 10% μαζί με μια θήκη σιλικόνης βγήκε 1080€ αποφορολογημένο. Καθόλου άσχημα αν σκεφτεί κανείς ότι πούλησα το S22 Ultra 850€ (και όχι την απάτη 530€+100 trade). 

Τσακωνομουν με ενα φίλο γιατί λέει είμαι αρρωστακι και γιατί δεν το αλλάζω του χρόνου. Προσπάθησα να αιτιολογήσω ότι με 230€ θα έχω νέο τηλ και του χρόνου θα γίνει αντίστοιχα! Αντε να το καταλάβει... 

Μεταξύ μας τώρα, δεν χρειαζόταν η αλλαγή αλλά ξέρετε πως είναι αυτά! 

Από αυτά που ακούω όσο και να μην το πιστεύω είναι μεγάλη η αλλαγή, ειδικά στην ταχύτητα κτλ 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια σημερα το πρωι και βλεπω αναχωρησε πριν λιγο απο κεντρο διαμετακομισης easy mail.πιθανων να ερθει ακομη και αυριο θεωρω χανια

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προέρχομαι απο S21Ultra οπότε μου φαίνεται τεράστια η αλλαγή.. 😁

Έκανα επαναφορά απο back up του S21U και ευτυχώς "στήθηκε" μόνο του το τηλέφωνο. Ακόμα και τον secure folder μου έκανε restore ατόφιο 🙂 μόνο password και login σε συνδρομητικά κανάλια κλπ μένει.. μια χαρά όλα

2 απορίες αν έχει απασχολήσει κάποιους

1) Στο portrait mode του S21U είχε zoom 3, 2 και 1 στο S23U εχει 1 και 3 με αποτέλεσμα κάποιες φωτό να είνα μακριά στο 1 και πολύ κοντά στο 3. Υπάρχει ρύθμιση ή ζούμε με αυτό ?

2) ο ήχος μου φάινεται (στις ίδιες ρυθμίσεις με το S21U και ίδια ακουστικά) να έχει μεγαλύτερη έμφαση στα πρίμα λιγότερο βάθος και πολύ πιο χαμηλή ένταση. Έχει άλλος αντίστοιχη εμπειρία ή παρατήρησε κάτι τετοιο ? (ακουστικά TW: B&O Beoplay EQ και Nura NuraTrue Pro)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις μου ήρθε κουπόνι 100€ στο email μου... 

Οποίος θέλει μου στέλνει! 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, margianniss said:

Παραγγελια σημερα το πρωι και βλεπω αναχωρησε πριν λιγο απο κεντρο διαμετακομισης easy mail.πιθανων να ερθει ακομη και αυριο θεωρω χανια

Απο samsung?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε παίδες από Samsung για παραγγελία.
Αν το θέλει κι άλλος το κερνάω ατόφιο!
Φαντάζομαι στέλνουν παντού....

Προπαράγγειλε και απόκτησε αποθηκευτικό χώρο 512GB στην τιμή των 256GB για το Galaxy S23 Ultra**. Mε κάθε προπαραγγελία, μπαίνεις αυτόματα στην κλήρωση όπου ένας ή μία τυχερός/ή θα κερδίσει ένα επιπλέον smartphone Galaxy S23 Series****.

**Ισχύει για προπαραγγελίες στο Samsung.com/gr έως 16.02.2023 μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων. To Galaxy S23 Ultra 512GB διατίθεται για προπαραγγελία στην τιμή που θα διατίθεται για αγορά στο Samsung.com/gr αμέσως μετά την επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας (17.02.2023) τo Galaxy S23 Ultra 256GB. Κατά την προπαραγγελία εξοφλείται το τίμημα αγοράς και τα προϊόντα αποστέλλονται μετά την επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας με βάση τη διαθεσιμότητα των αποθεμάτων. **** Το δώρο της κλήρωσης θα είναι ένα Galaxy S23 Series, ίδιο μοντέλο με αυτό που προπαρήγγειλε ο/η τυχερός/ή. Όροι κλήρωσης εδώ.

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ηρθε πριν λιγο κωδικος απο samsung αλλα ειναι ο οδιος κωδικος που ειχα χρησιμοποιησει.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω κάποιες ερωτήσεις. Σε περίπτωση που το αγοράσεις με αποφορολόγηση, αφαιρείται το ΦΠΑ σωστά; Σε περίπτωση που έχεις κουπόνι 10% που δίνουν στο τσατ τους, αφαιρείται το 10% από την τιμή μετά την αποφορολόγηση η πριν; Επίσης, σε περίπτωση που έχεις ένα παλιό κινητό και θες να κάνεις το trade in μπορείς; Ή πρέπει να έχεις μόνο τα συγκεκριμένα κινητά που θέλει η pandas στο site της; Επίσης σε περίπτωση που έχεις κινητό που έχουν στο site τους αλλά ζεις στην Κέρκυρα πχ που δεν υπάρχει pandas πως γίνεται η δουλειά; Μου βγάζει μόνο το public διαθέσιμο, ωστόσο γράφει ότι το voucher που θα πάρεις μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μόνο για αγορές στο public! Άρα χάνεις το 10% κουπόνι που είναι για αγορές μόνο από την Samsung; Μπέρδεμα!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θα ήθελα να σας ρωτήσω αν περισσεύει σε κάποιον από την ομάδα ο κωδικός έκπτωσης;

Αν ναι, θα το ήθελα για την προπαραγγελία.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
θα ήθελα να σας ρωτήσω αν περισσεύει σε κάποιον από την ομάδα ο κωδικός έκπτωσης;
Αν ναι, θα το ήθελα για την προπαραγγελία.
Σας ευχαριστώ

Στο στέλνω φίλε


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ποσο μα ποσο παπαρες ει αι εκει στη samsung..πρωτη και τελευταια που ψωνιζω απο εκει.παιρνω το πρωι,τους λεω πως εχω παραγγειλει απο 2 Φεβρουαριου και ειναι ακομη σε επεξεργασια.μου λεει η κοπελιτσα πως το βλεπει στο συστημα τους πως ετοιμαζεται.παιρνω πριν λιγο παλι,εινω αριθμο παραγγελιας,με βαζει σε αναμονη και μου λεει..."δυστυχως ειναι εκτος αποθεματος..."εκει τρελαθηκα...και τι δεν ειπα..εχω παραγγειλει απο 2 /2 και μολις σημερα το πρωι βγηκε out of stock.ακρη δεν εβγαλα,να παρω αυριο πρωι ειπε

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...