Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

39 minutes ago, kountoura said:

Εσύ πήρες τηλέφωνο και τους είπες για την έκπτωση? Είναι σούπερ τιμή για 512 και day one τα 1087.

 

με ειχαν ενημερωση απο χτες,σημερα πηρα για επιβαιβαιωση.τους ρωτησα αν παραγειλω τωρα θα υπαρχει αυτη η εκπτωση και μου ειπε οχι

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2023 at 2:31 ΜΜ, gsa1967 said:

εμαιλ ηρθε οπως το λες και γραφει :

Για να σε ευχαριστήσουμε για το ενδιαφέρον που εκδήλωσες, σου παρέχουμε ένα κουπόνι άμεσης εξαργύρωσης αξίας 100€* στο Samsung eShop για την προπαραγγελία της νέας σειράς Samsung Galaxy S23.

Ακόμη, απόκτησε αποθηκευτικό χώρο 256GB στην τιμή των 128GB για το Galaxy S23, 512GB στην τιμή των 256GB για το Galaxy S23+ και 512GB στην τιμή των 256GB για το Galaxy S23 Ultra**.

Ακόμη, πάρε Trade in Voucher 100€ επιπλέον της αξίας επιστροφής της παλιάς σου συσκευής μέσω Pandas***.

 

το οποιο είναι εξτρα του 100αρικου που δινει στο trade

Εξ όσων ενημερώθηκα απο Samsung Το κουπόνι έρχεται σε όσους παρακολούθησαν ΟΛΟ το UNPACK 2023.

Δυστυχώς, εμένα δεν μου ήρθε κάτι παρόλο που παρακολούθησα το event μέχρι και λίγα λεπτά πριν το τέλος που έπρεπε να φύγω για δουλειά.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, spiros1001 said:

με ειχαν ενημερωση απο χτες,σημερα πηρα για επιβαιβαιωση.τους ρωτησα αν παραγειλω τωρα θα υπαρχει αυτη η εκπτωση και μου ειπε οχι

ποιο κινητο επεστρεψες σε τι τιμη?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Εξ όσων ενημερώθηκα απο Samsung Το κουπόνι έρχεται σε όσους παρακολούθησαν ΟΛΟ το UNPACK 2023.
Δυστυχώς, εμένα δεν μου ήρθε κάτι παρόλο που παρακολούθησα το event μέχρι και λίγα λεπτά πριν το τέλος που έπρεπε να φύγω για δουλειά.
Αυτο φιλε μου αποκλείεται ...παπατζες σου ειπαν...
Σιγα μην ηξεραν και ποτε εκανε καποιος παυση για πιπι...

Δεν ειδα λεπτο ....και μου εστειλαν το mail...9ab4e8c313c9b59b2f025387432446b1.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Just now, anergos13 said:

Αυτο φιλε μου αποκλείεται ...παπατζες σου ειπαν...
Σιγα μην ηξεραν και ποτε εκανε καποιος παυση για πιπι...

Δεν ειναι ειδα λεπτο ....και μου εστειλαν το mail...

Μα είμαι σίγουρος γι' αυτό και επέμενα καθώς εμένα μου ήρθε push. Χαρακτηριστικά ειπώθηκε:

 

SEGR Greece

Sun, 05 Feb 2023 11:55:58 UTC

Έχουμε τις παρακάτω προσφορές από το estore μας.

1.      Ένα κουπόνι 100€ το οποίο το λαμβάνουν όσοι εκδήλωσαν ενδιαφέρον για το Unpack του S23 και παρακολούθησαν όλη την εκδήλωση. Αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί ΜΟΝΟ στο eStore και για προ-παραγγελίες S23

2.      Trade-In κουπόνι με αξία 100€ https://www.samsung.com/gr/offer/galaxy-s23-series-preorder/

Πρέπει να γίνει το trade in για να πάρετε τα 100 ευρώ. Κάτι άλλο με τα 100 ευρώ δεν έχουμε

ΕΓΩ: Στην περίπτωση 1, που παρακολούθησα το unpack event την 1η Φεβρουαρίου, δεν έλαβα κα΄τι όμως. έπρεπε να καταχωρησω καπου αλλου το Email μου μετα την ολοκληρωση; γιατι ακολουθησα τον συνεδσμο που μου ειχε ερθει.

Sansung: Μάλλον δεν το είδατε όλο, δεν είδατε όλη την εκδήλωση για αυτό δεν το λάβατε το κουπόνι στο email σας εκεί που κάνατε την εγγραφή. Δεν μπορεί να γίνει κάτι σε αυτό, να σας το στείλουμε εμείς έξτρα κλπ.

ΕΓΩ: πφφφφφ ανοησίες. Ας ηταν ξεκαθαρο απο την αρχη να ειχαμε τον νου μας. Οι υπόλοιποι χρηστε ςπαντως  Που το ελαβαν απο εσας, δεν ανεφεραν κατι τετοιο.2 μετρα και 2 σταθμα βλπεω και τρωω ακομα μια ξενερα απο την Samsung ενω ειμαι χρηστης πλειάδας συσκευων. anyway....

Samsung: Καταλαβαίνω εν μέρει την απογοήτευσή σας αλλά όχι στο 100%. Οι διαδικασίες από εμάς είναι ξεκάθαρες, δεν λέμε κάποιο ψέμα. Υπάρχει ένα κουπόνι 100€ το οποίο το λαμβάνουν όσοι εκδήλωσαν ενδιαφέρον για το Unpack του S23 και παρακολούθησαν όλη την εκδήλωση. Αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί ΜΟΝΟ στο eStore και για προ-παραγγελίες S23. Εμεις το προσφέραμε αυτό με δική μας θέληση. Θα μπορούσαμε και να μην το κάνουμε.

ΕΓΩ: Η διαδικασια ποια ηταν, αυτό θέλω να μαθω. Γιατί ακολούθησα τον συνδεσμο και παρακαλούθησα ολο το event.

Samsung: Μπορείτε να μας αποδείξατε όλη την εκδήλωση;

ΕΓΩ: Αυτα, όπως καταλαβαίνεται δεν ειναι απαντηση σοβαρης εταιριας, ετσι; "Δεν λεμε ψέματα", "Θα μπορούσαμε και να μην το κάνουμε".  Μπορειτε να μου αποδείξετε οτι δεν ημουν;

 

Μου ζήτησαν να αποστείλω email στο segr.contactus@email.support.samsung.com για το unpack το οποίο όμως δεν το έχω καθώς μου είχε ερθει push στο κινητό.

Θα του κραξω είτε το αγορασω είτε όχι ετσι για το γαμώτο.

 

 

 

 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία η συσκευή υποστηρίζει dual sim dual active (δηλαδή ταυτόχρονα ενεργές και οι 2 σιμ) μόνο στην..... Κίνα !!! 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνετε ότι αύριο δεν θα μας γίνει καμία παράδοση έτσι; 🤣

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nasosvasedis said:

Καταλαβαίνετε ότι αύριο δεν θα μας γίνει καμία παράδοση έτσι; 🤣

για βόρεια και ανατολικά  προάστια ειπαν

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nasosvasedis said:

Καταλαβαίνετε ότι αύριο δεν θα μας γίνει καμία παράδοση έτσι; 🤣

Εξαρτάται από πού θα ξεκινήσει η αποστολή και που είναι ο τελικός προορισμός, με τα μέχρι τώρα δεδομένα δεν το λες απαγορευτικό, με φορτηγά/βανακια παραδίδουν οι περισσοτεροι, βέβαια δεν ξέρω πως θα ειναι αύριο, αλλά δεν το λες και κατηγορηματικά ότι δεν θα παραδώσουν.

Edited by bikerson
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kek said:

ποιο κινητο επεστρεψες σε τι τιμη?

δεν επεστρεψα κανενα κινητο,μετα την παραλαβη θα ρωτησω για (Πάρτε Trade in Voucher 100€ επιπλέον της αξίας επιστροφής της παλιάς σας συσκευής μέσω Pandas)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

Για την ιστορία η συσκευή υποστηρίζει dual sim dual active (δηλαδή ταυτόχρονα ενεργές και οι 2 σιμ) μόνο στην..... Κίνα !!! 

μου κάνει εντύπωση καθώς αυτό σημαίνει πως το hardware θα είναι διαφορετικό στα κινέζικα τηλέφωνα με δύο δέκτες. 

 

Πάντως εμένα δε με ενδιαφέρει καθόλου και δε βρίσκω κάποιο πρόβλημα στο να είναι dual standby αντί για active. H διαφορά είναι μόνο όταν βρίσκεσαι σε 2G δίκτυο. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John62 said:

μου κάνει εντύπωση καθώς αυτό σημαίνει πως το hardware θα είναι διαφορετικό στα κινέζικα τηλέφωνα με δύο δέκτες. 

 

Πάντως εμένα δε με ενδιαφέρει καθόλου και δε βρίσκω κάποιο πρόβλημα στο να είναι dual standby αντί για active. H διαφορά είναι μόνο όταν βρίσκεσαι σε 2G δίκτυο. 

Όχι απλως μάλλον το έχουν απενεργοποιημένο. 
 

Γιατί αν είσαι σε 4G δίκτυο τι διαφορά έχει; Αν μιλάω στην μια κάρτα θα χτυπήσει η άλλη;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, bikerson said:

Εξαρτάται από πού θα ξεκινήσει η αποστολή και που είναι ο τελικός προορισμός, με τα μέχρι τώρα δεδομένα δεν το λες απαγορευτικό, με φορτηγά/βανακια παραδίδουν οι περισσοτεροι, βέβαια δεν ξέρω πως θα ειναι αύριο, αλλά δεν το λες και κατηγορηματικά ότι δεν θα παραδώσουν.

Μακάρι, να είναι οι άνθρωποι ασφαλείς τουλάχιστον με τα βανάκια και να μας κάνουν και εμάς χαρούμενους στο πολικό ψύχος. 😛

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nasosvasedis said:

Μακάρι, να είναι οι άνθρωποι ασφαλείς τουλάχιστον με τα βανάκια και να μας κάνουν και εμάς χαρούμενους στο πολικό ψύχος. 😛

Πάνω απο όλα ναι να είναι ασφαλείς, προσωπικά ξέρω ότι θα μου το φέρουν με φορτηγό, αν πχ ήξερα ότι θα το φέρει κούριερ με δικυκλο θα τους έπαιρνα να τους έλεγα να το φέρουν άλλη ημέρα (όχι ότι με ακούνε, το έχω ξανακάνει με πολύ βροχή αλλά ήρθαν).

Τώρα αν αύριο το στρώσει, ε θα κάνουμε υπομονή 1-2 ημέρες..άλλωστε όπως και να έχει νωρίτερα το παίρνουμε, κανονικά από 17 Φεβρουαρίου και μετά ήταν να παραλάβουμε.

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε σχόλια και από χρήστες (εννοώ πέρα απ' τα early reviews) αλλά ομολογουμένως φαίνεται εντυπωσιακό. Το πιο ολοκληρωμένο Samsung επιτέλους και με το "σωστό" επεξεργαστή. Για όσους τουλάχιστον είναι fan του snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα.
Κάτοχος S22U κι εγώ, αλλά με αποφορολόγηση + το κουπονάκι 100€, μου βγήκε 1.068,55€ το 12/512 GB. 
Η παραγγελία έγινε αποκλειστικά από το site της Samsung 2/2/2023 το βράδυ.
Δεν παρακολούθησα την παρουσίαση πάντως, όσοι έχετε απορία. 
Από YouTube & Reddit reviews μέχρι στιγμής πάντως, ένα μόνο συμπέρασμα βγάζω.
Μας κορόιδεψαν με το σκουπίδι Exynos πέρυσι.
Η συσκευή τελειοποιήθηκε σε ό,τι αδυναμίες είχε. Απόλυτα smooth πλέον, μπαταριάρα και πολλά άλλα.
Κατά την άποψή μου, γι' αυτό και η απόφαση για SD πλέον μόνο και μάλιστα "advanced" υπερχρονισμένο.
Έπρεπε με κάποιον τρόπο ο κολοσσός να ρεφάρει με το κράξιμο που έφαγε. Μην ξεχνάτε είναι η ναυαρχίδα της εταιρίας. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bikerson said:

Πάνω απο όλα ναι να είναι ασφαλείς, προσωπικά ξέρω ότι θα μου το φέρουν με φορτηγό, αν πχ ήξερα ότι θα το φέρει κούριερ με δικυκλο θα τους έπαιρνα να τους έλεγα να το φέρουν άλλη ημέρα (όχι ότι με ακούνε, το έχω ξανακάνει με πολύ βροχή αλλά ήρθαν).

Τώρα αν αύριο το στρώσει, ε θα κάνουμε υπομονή 1-2 ημέρες..άλλωστε όπως και να έχει νωρίτερα το παίρνουμε, κανονικά από 17 Φεβρουαρίου και μετά ήταν να παραλάβουμε.

συμφωνώ.  εγώ βέβαια θα πάω να το πάρω ο ίδιος... Η Samsung στέλνει με Easy Mail; Γιατί τις θήκες με αυτή την εταιρεία μου την έστειλαν. 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μήπως βάφτισαν τον exynos snapdragon;;; Για να δούμε τι θα γίνει!

https://techvalue.gr/snapdragon-8gen2-for-galaxy-benchmarks-49168

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα.
Κάτοχος S22U κι εγώ, αλλά με αποφορολόγηση + το κουπονάκι 100€, μου βγήκε 1.068,55€ το 12/512 GB. 
Η παραγγελία έγινε αποκλειστικά από το site της Samsung 2/2/2023 το βράδυ.
Δεν παρακολούθησα την παρουσίαση πάντως, όσοι έχετε απορία. 
Από YouTube & Reddit reviews μέχρι στιγμής πάντως, ένα μόνο συμπέρασμα βγάζω.
Μας κορόιδεψαν με το σκουπίδι Exynos πέρυσι.
Η συσκευή τελειοποιήθηκε σε ό,τι αδυναμίες είχε. Απόλυτα smooth πλέον, μπαταριάρα και πολλά άλλα.
Κατά την άποψή μου, γι' αυτό και η απόφαση για SD πλέον μόνο και μάλιστα "advanced" υπερχρονισμένο.
Έπρεπε με κάποιον τρόπο ο κολοσσός να ρεφάρει με το κράξιμο που έφαγε. Μην ξεχνάτε είναι η ναυαρχίδα της εταιρίας. 
Πως έκανες την διαδικασία της αποφορολογησης μέσω του site δεν το βρίσκω!

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ήρθε voucher από Easy Mail, πήρα τηλέφωνο, κάνουν κανονικά παραδόσεις απλά η κυρία μου είπε από αύριο διότι ακόμα δεν το έχουν παραλάβει αυτοί. Και στο να παραλάβω ο ίδιος μου είπε από αύριο (κάτι που βρίσκω παράλογο αφού σε λίγο θα πάρουν οι ίδιοι το δέμα).

Ξεκάθαρα θα ξανά καλέσω πιο αργά το μεσημέρι για να τους ρωτήσω αν μπορώ να πάω, τα γραφεία τους είναι 6 λεπτά από το σπίτι μου.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bekatakis said:

Πως έκανες την διαδικασία της αποφορολογησης μέσω του site δεν το βρίσκω!

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λοιπόν, για όσους έχετε απορία πως έγινε από το site αποφορολόγηση, τσεκάρετε τα screenshots. Ταυτότητα βάλτε τα 5 τελευταία νούμερα. 

 

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

7.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stapd_21 said:

Λογικά αυτό προϋποθέτει εγγραφή στην εφαρμογή της ΑΑΔΕ;

Κάτι παραπάνω χρειάζεται σε σχέση με αλυσίδες σίγουρα. 

Εγώ δοκίμασα δεν προχώρησε, πήρα τηλ και κάτι για ενημέρωση στοιχείων στην ααδε μου είπαν. 

Ενώ στις αλυσίδες πατάς αφμ και αντίο το παίρνεις. 

Το θέμα είναι να γλυτώσουμε ακόμα 100 ευρώ. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...