Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, kek said:

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ! ποσο ειχαν τη θηκη φιλε μου?

κανονικά είχε 60 και μου την άφησε 42

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, andreas443 said:

κανονικά είχε 60 και μου την άφησε 42

Εγώ έκανα βλακεία, δεν παρήγγειλα τη θήκη μαζί με το κινητό και τώρα δεν μου κάνει έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nasosvasedis said:

Εγώ έκανα βλακεία, δεν παρήγγειλα τη θήκη μαζί με το κινητό και τώρα δεν μου κάνει έκπτωση.

ελα μωρε για 20 ευρω τωρα...σιγα τα ΟΑ !😄😅

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, spinemm said:

                    1 συσκευή

 που σύντομα θα αποκτήσει μια νέα ζωή και νέο ιδιοκτήτη.

1)ξέρουμε που και με ποιον τρόπο τα πουλάνε? "panda" είχα την απορία τι γίνονται τα κινητά που τους πουλάνε.

 

2)επίσης, τα "μυτακια" στο Spen τι είναι που λες?

 

3)Trade in από κάποια άλλη χώρα μπορούμε να κάνουμε με κάποιον τρόπο?

Edited by Bin
:X
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bin said:

 

2)επίσης, τα "μυτακια" στο Spen τι είναι που λες?

Τα ανταλλακτικα για το πενακι,οι μυτες που με αυτες γραφει....

Ουτε αυτα εβαλαν μεσα οι αθεοφοβοι? Ιχνος ντροπης δεν εχουν? 🤑🤮

Μιλαμε για θρασυτατο πιασιμο κωλομεριων στους πελατες τους! 🤮

 

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνεις τα μυτακια; Δεν έχω ακούσει κανέναν να θέλει ανταλλακτικά 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Εδώ και χρόνια πάντα κι εγώ σε αυτό ευελπιστούσα. Ωστόσο εδώ και χρόνια τα πάντα έχουν μαθευτεί μήνες πριν. Καμία έκπληξη. Όλοι ξέρουμε ότι θα είναι ίδιο με το 22 εμφανισιακά και με αλλαγές μόνο στην κεντρική κάμερα και τον επεξεργαστή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ live η παρουσίαση

https://www.youtube.com/embed/gUM2wYKdxDA?feature=oembed




Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

επιπλέον η μνήμη ram και η storage είναι καινούργιες και 35% ταχύτερες 

Link to comment
Share on other sites

Υψηλή τιμή, αλλά παίζει ρόλο και ο πληθωρισμός που τρέχει με 10% κάθε μήνα από τον Ιούλιο. Ήταν αναμενόμενο ότι θα επηρεάσει και τον κλάδο κινητής. Όπως πάει η δουλειά σε λίγο καιρό τα upper midrange τηλέφωνα θα έχουν ένα χιλιάρικο.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι όποιος έχει 22u δεν κουνιέται ντιπ... Πόσο δε αυτοί που δεν καίγονται και τόσο για τις κάμερες. Τουλάχιστον στο s9+ από s8+ θυμάμαι είχαν δώσει έξτρα δύο γιγα ραμ διπλή κάμερα και στερεοφωνικά ηχεία... εδώ η αναβάθμιση είναι για γέλια κατά την γνώμη μου 

Και με μικρότερα πλαίσια στην βάση αν θυμάμαι καλά, εδώ τίποτα λέμε σε εμφάνιση κάτι τελείως ψιλά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλορίζικο σε όσους το παρήγγειλαν! Μερικά σχόλια απο εμένα

  1. To trade in είναι απαράδεκτο. Οι ίδιοι έτσι σου ρίχνουν τη μεταπωλητική αξία της συσκευής. Και ιδιωτικά να το πουλήσεις πολυ πιο πάνω δε πας. Αν είναι κάποιος να δώσει τόσα πολλά λεφτά και να θέλει να την αλλάξει τη συσκευή σε 1-2 χρόνια τα apple είναι μονόδρομος. Αλλιώς είναι σαν να πετάει κανένα χιλιάρικο στα σκουπίδια με το που ανοίγει τη καινούρια συσκευασία. Προφανώς αν θέλει να την κρατήσει παραπάνω χρόνια τότε αλλάζει. Εφόσον πας (και λογικά για μένα πλέον) σε μοντελο apple με λίγες αλλαγές στα επόμενα ετήσια μοντέλα παίρνεις τα μέτρα σου για να διατηρήσουν τη τιμή τους. πχ Δεν τα σκοτώνεις με προσφορές στη black friday. Δε σέβεσαι αυτόν που έδωσε 1500 όταν βγήκε.
  2. Περιμένουμε να δούμε τι διαφορά για το *μέσο χρήστη* σε κάμερα, επεξεργαστή και μπαταρία.
  3. Το S23+ με την απαράδεκτη τιμή που το έβαλαν το τελειώσαν (το S22+ το έπαιρνες στην αρχή με 1000). Δε θα υπάρχει του χρόνου. Με τη τιμή που έχει το S22 Ultra δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος να το αγοράσει κάποιος το S32+ (εκτός αν τον νοιάζει το μέγεθος τόσο πολύ). Καλά και υπάρχουν πολύ καλύτερα κινητά στα 1200.
  4. Τα επόμενα foldables πόσο θα πάνε;;;
  5. Πόσο τα δίνουν σε άλλες Ευρωπαικές χώρες;;; Ξέρει κανείς;

 

 

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, yorgos00 said:

Καλημέρα και καλορίζικο σε όσους το παρήγγειλαν! Μερικά σχόλια απο εμένα

  1. To trade in είναι απαράδεκτο. Οι ίδιοι έτσι σου ρίχνουν τη μεταπωλητική αξία της συσκευής. Και ιδιωτικά να το πουλήσεις πολυ πιο πάνω δε πας. Αν είναι κάποιος να δώσει τόσα πολλά λεφτά και να θέλει να την αλλάξει τη συσκευή σε 1-2 χρόνια τα apple είναι μονόδρομος. Αλλιώς είναι σαν να πετάει κανένα χιλιάρικο στα σκουπίδια με το που ανοίγει τη καινούρια συσκευασία. Προφανώς αν θέλει να την κρατήσει παραπάνω χρόνια τότε αλλάζει. Εφόσον πας (και λογικά για μένα πλέον) σε μοντελο apple με λίγες αλλαγές στα επόμενα ετήσια μοντέλα παίρνεις τα μέτρα σου για να διατηρήσουν τη τιμή τους. πχ Δεν τα σκοτώνεις με προσφορές στη black friday. Δε σέβεσαι αυτόν που έδωσε 1500 όταν βγήκε.
  2. Περιμένουμε να δούμε τι διαφορά για το *μέσο χρήστη* σε κάμερα, επεξεργαστή και μπαταρία.
  3. Το S23+ με την απαράδεκτη τιμή που το έβαλαν το τελειώσαν (το S22+ το έπαιρνες στην αρχή με 1000). Δε θα υπάρχει του χρόνου. Με τη τιμή που έχει το S22 Ultra δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος να το αγοράσει κάποιος το S32+ (εκτός αν τον νοιάζει το μέγεθος τόσο πολύ). Καλά και υπάρχουν πολύ καλύτερα κινητά στα 1200.
  4. Τα επόμενα foldables πόσο θα πάνε;;;
  5. Πόσο τα δίνουν σε άλλες Ευρωπαικές χώρες;;; Ξέρει κανείς;

 

 

Συμφωνώ ότι αν αλλα΄ζεις κάθε χρόνο συμφέρουν τα apple. Μετά τα 2 χρόνια στα επίσημα trade-in όλα λίγο πολύ εξομοιώνονται. Από τη μία όντως η τακτική της appl;e προστατεύει την τιμή, από την άλλη τα samsung τα βρίσκεις με σημαντικές εκπτώσεις ανά περιόδους. Ξαναλέω ότι preorder 14 pro max 512 gb πήγαινε 2000 ενώ preorder s23 ultra 512 gb πάει 1449 ευρώ μείον 100 ευρώ κουπόνι. Μιλάμε για μεγάλη διαφορά περίπου 600 ευρώ...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dark_Lord said:

Συμφωνώ ότι αν αλλα΄ζεις κάθε χρόνο συμφέρουν τα apple. Μετά τα 2 χρόνια στα επίσημα trade-in όλα λίγο πολύ εξομοιώνονται. Από τη μία όντως η τακτική της appl;e προστατεύει την τιμή, από την άλλη τα samsung τα βρίσκεις με σημαντικές εκπτώσεις ανά περιόδους. Ξαναλέω ότι preorder 14 pro max 512 gb πήγαινε 2000 ενώ preorder s23 ultra 512 gb πάει 1449 ευρώ μείον 100 ευρώ κουπόνι. Μιλάμε για μεγάλη διαφορά περίπου 600 ευρώ...

Πολύ σωστά! Βέβαια τα 256 GB είναι για πολλούς αρκετά. Όπως και σε εμένα (128GB έχω). Φωτογραφίες και βίντεο τις ανεβάζω σε Cloud, πολύ μουσική δεν έχω στο κινητό παίζω από streaming... Προσωπικά δεν το βρίσκω κίνητρο αυτό. Θα προτιμούσα να έδιναν ένα +20% σε trade παλιάς συσκευής. Αλλά προφανώς αυτό αφορά τη δική μου χρήση.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, yorgos00 said:

Πολύ σωστά! Βέβαια τα 256 GB είναι για πολλούς αρκετά. Όπως και σε εμένα (128GB έχω). Φωτογραφίες και βίντεο τις ανεβάζω σε Cloud, πολύ μουσική δεν έχω στο κινητό παίζω από streaming... Προσωπικά δεν το βρίσκω κίνητρο αυτό. Θα προτιμούσα να έδιναν ένα +20% σε trade παλιάς συσκευής. Αλλά προφανώς αυτό αφορά τη δική μου χρήση.

onedrive ανεβαζεις;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, arxontas2323 said:

onedrive ανεβαζεις;

google drive από google photos απευθείας. Και τις καλύτερες τίς παίρνω μία φορά το χρόνο τοπικά στο laptop όπως και τα μεγάλα βίντεο. Προς το παρόν καλά πάει. Νομίζω γύρω στα 60Ε το χρόνο δίνουμε αλλά δεν είμαι σίγουρος. 'Εχω το κεφάλι μου ήσυχο πάντως. Με δύο παιδιά βγάζω πολλές όπως καταλαβαίνεις 🙂

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:


Σε 2 ώρες έχουμε την επίσημη παρουσίαση οπότε ανοίγω και το αντίστοιχο θέμα για την επόμενη ναυαρχίδα της Samsung
 
 

samsung-galaxy-s23-ultra-5g-r1.thumb.jpg.116d750eefe3fdcaf9792493c638f9e7.jpg
 

Περιμένουμε να δούμε αν θα έχει και αυτό τα ίδια προβλήματα  που υπήρξαν και ίσως υπάρχουν ακόμα, στο s22 ultra . 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,πρόσεξα μια αλλαγή στα χαρακτηριστικά του Samsung s23 ultra και έχει selfie 12mp κάμερα ενω το s22 ultra έχει 40 mp selfie  κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όλο αυτο με το τα mp, ιδίως στα κινητά και απο την στιγμή που δεν κάνετε κάτι αφίσα είναι και λίγο marketing.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνεις τα μυτακια; Δεν έχω ακούσει κανέναν να θέλει ανταλλακτικά 

Δεν έχεις δει κανέναν να δουλεύει το spen πραγματικά τότε.
Όχι μόνο ξεφτίζουν κάποια στιγμή, αλλά η επιλογή σκληρού ή μαλακού tip είναι μέρα με νύχτα στο γράψιμο.
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, xristos303 said:

Καλημέρα σας,πρόσεξα μια αλλαγή στα χαρακτηριστικά του Samsung s23 ultra και έχει selfie 12mp κάμερα ενω το s22 ultra έχει 40 mp selfie  κάμερα.

Λιγότερα megapixels, τάξεις ανώτερος φακός. Τα πρώτα δείγματα που κάνουν σύγκριση ανάμεσα στην selfie του 22 με του 23 είναι πολύ πολύ καλύτερο αποτέλεσμα.

https://twitter.com/AhmedQwaider888/status/1620963937452969985?t=eeEs8N-gz8vI0BoRYlUcYA&s=09

 

Link to comment
Share on other sites

όλα αυτός ο πόλεμος με τα mp είναι πραγματικά για να ταϊζουν τις μάζες!

Μια χαρά Selfie βλέπω εγώ για το 23ultra

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, xristos303 said:

Να ρωτήσω ...Και σαν επεξεργαστή το s23ultra θα έχει καλύτερο απο το s22 ultra ;;;,

Ναι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, xristos303 said:

Να ρωτήσω ...Και σαν επεξεργαστή το s23ultra θα έχει καλύτερο απο το s22 ultra ;;;,

Ειδικά από αυτόν που μας τάιζαν στην ευρωπαϊκή αγορά, έναν τάξεις ανώτερο.

Link to comment
Share on other sites

Θα ειναι σε ολα ΑΡΙΣΤΟ!

Δεν υπαρχει αμφιβολία αν κρινω απο το S21 ULTRA μου ! Το μονο που περιμενω να δω ειναι η ΜΠΑΤΑΡΙΑ και φυσικα η πτωση της τιμης του που για αρχη ειναι κυριολεκτικα σαν να εχουν βαλει οι CEO της Σαμμυ τις χερουκλες τους βαθια μεσα στις τσεπες μας για να μη πω τι αλλο μας βαζουν βαθια και παρεξηγηθω....😏😁

Υπομονη και να ναι καλα το S21U να με υπηρετει.!😁

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, yorgos00 said:

Καλημέρα και καλορίζικο σε όσους το παρήγγειλαν! Μερικά σχόλια απο εμένα

  1. To trade in είναι απαράδεκτο. Οι ίδιοι έτσι σου ρίχνουν τη μεταπωλητική αξία της συσκευής. Και ιδιωτικά να το πουλήσεις πολυ πιο πάνω δε πας. Αν είναι κάποιος να δώσει τόσα πολλά λεφτά και να θέλει να την αλλάξει τη συσκευή σε 1-2 χρόνια τα apple είναι μονόδρομος. Αλλιώς είναι σαν να πετάει κανένα χιλιάρικο στα σκουπίδια με το που ανοίγει τη καινούρια συσκευασία. Προφανώς αν θέλει να την κρατήσει παραπάνω χρόνια τότε αλλάζει. Εφόσον πας (και λογικά για μένα πλέον) σε μοντελο apple με λίγες αλλαγές στα επόμενα ετήσια μοντέλα παίρνεις τα μέτρα σου για να διατηρήσουν τη τιμή τους. πχ Δεν τα σκοτώνεις με προσφορές στη black friday. Δε σέβεσαι αυτόν που έδωσε 1500 όταν βγήκε.
  2. Περιμένουμε να δούμε τι διαφορά για το *μέσο χρήστη* σε κάμερα, επεξεργαστή και μπαταρία.
  3. Το S23+ με την απαράδεκτη τιμή που το έβαλαν το τελειώσαν (το S22+ το έπαιρνες στην αρχή με 1000). Δε θα υπάρχει του χρόνου. Με τη τιμή που έχει το S22 Ultra δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος να το αγοράσει κάποιος το S32+ (εκτός αν τον νοιάζει το μέγεθος τόσο πολύ). Καλά και υπάρχουν πολύ καλύτερα κινητά στα 1200.
  4. Τα επόμενα foldables πόσο θα πάνε;;;
  5. Πόσο τα δίνουν σε άλλες Ευρωπαικές χώρες;;; Ξέρει κανείς;

 

 

Στην Γερμανία που μένω 1400€ 512 gb και δίνει έως 850 € για trade in 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...