Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, HEO said:

ειναι ο νομος της ζωης 🙂

Και της βονταφον... Καθε 2μηνο αποτελειώνει κάτι καλό...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

το liquid οπως φαίνεται λειτούργησε ως κραχτης ωστε να μαζεψει η εταιρια συνδρομητες απο παντου,ειδικα απο φρογκ. Το γεγονος οτι το κατηργησε με τη μια χωρις αλλαγες ή περιορισμούς στην μπαρα π.χ. με ξαφνιασε...δεν περίμενα ξαφνικό θανατο. Υποθέτω οτι καποια τεχνικα προβληματα και αδυναμιες, μπορει να επαιξαν ρολο. Γιατι θα μπορουσαν με διαφορους τροπους να το κανουν πιο επικερδες γι'αυτους, αλλα αφησαν πολλες τρυπες ανοιχτες. Φανταστειτε οτι το δωρεαν υπολοιπο του 1ου μηνα οταν εβγαινες απο liquid φαινοταν για λιγο ακομα στο myvodafone,και σε αυτο το "χρονοπαραθυρο" μπορουσες να το χρησιμοποιησεις για να ενεργοποιησεις πακετο. Ελπιζω να ερθουν καποια οικονομικα καρτοπρογραμματα κατω των 8-10€ οπως αλλοτε, για να μην μεινουμε ξεκρεμαστοι οσοι κανουμε μικρη χρηση. Χλωμό το κόβω ομως....

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kmpatra said:

το liquid οπως φαίνεται λειτούργησε ως κραχτης ωστε να μαζεψει η εταιρια συνδρομητες απο παντου,ειδικα απο φρογκ. Το γεγονος οτι το κατηργησε με τη μια χωρις αλλαγες ή περιορισμούς στην μπαρα π.χ. με ξαφνιασε...δεν περίμενα ξαφνικό θανατο. Υποθέτω οτι καποια τεχνικα προβληματα και αδυναμιες, μπορει να επαιξαν ρολο. Γιατι θα μπορουσαν με διαφορους τροπους να το κανουν πιο επικερδες γι'αυτους, αλλα αφησαν πολλες τρυπες ανοιχτες. Φανταστειτε οτι το δωρεαν υπολοιπο του 1ου μηνα οταν εβγαινες απο liquid φαινοταν για λιγο ακομα στο myvodafone,και σε αυτο το "χρονοπαραθυρο" μπορουσες να το χρησιμοποιησεις για να ενεργοποιησεις πακετο. Ελπιζω να ερθουν καποια οικονομικα καρτοπρογραμματα κατω των 8-10€ οπως αλλοτε, για να μην μεινουμε ξεκρεμαστοι οσοι κανουμε μικρη χρηση. Χλωμό το κόβω ομως....

Πολύ καλά τα γράφεις!
Την γρήγορη και ολική κατάργηση του liquid την θεωρώ μεγάλη ασυνέπεια της Vodafone Ελλάδας.
Εξεπλάγην! Δεν περίμενα κάτι τέτοιο από αυτην την εταιρεία. :classic_sad:
Έχει κλονιστεί η εμπιστοσύνη μου απέναντι της.
Χέστηκε η φοράδα στο άλωνι θα πει κάποιος για το πως αισθάνεται ένας τυχαίος συνδρομητής αλλά νομίζω δεν είμαι ο μόνος.
Και η Nova κατήργησε την μονόευρη ανανέωση αλλά δεν "έκλεισε" όλόκληρη την υπηρεσία.
Προβλέπω και εδώ μαζική φυγή προς βάτραχο όπως έγινε το 2023 στην περίπτωση Q.
Βέβαια και εκεί (στην Frog) θα τσιμπήσουν οι τιμές αφού έχει επιτυχία η υπηρεσία τους αλλά ως εκεί (μέχρι αποδείξεως του εναντίον). :classic_dry:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, opmgls said:

Πολύ καλά τα γράφεις!
Την γρήγορη και ολική κατάργηση του liquid την θεωρώ μεγάλη ασυνέπεια της Vodafone Ελλάδας.
Εξεπλάγην! Δεν περίμενα κάτι τέτοιο από αυτην την εταιρεία. :classic_sad:
Έχει κλονιστεί η εμπιστοσύνη μου απέναντι της.
Χέστηκε η φοράδα στο άλωνι θα πει κάποιος για το πως αισθάνεται ένας τυχαίος συνδρομητής αλλά νομίζω δεν είμαι ο μόνος.
Και η Nova κατήργησε την μονόευρη ανανέωση αλλά δεν "έκλεισε" όλόκληρη την υπηρεσία.
Προβλέπω και εδώ μαζική φυγή προς βάτραχο όπως έγινε το 2023 στην περίπτωση Q.
Βέβαια και εκεί (στην Frog) θα τσιμπήσουν οι τιμές αφού έχει επιτυχία η υπηρεσία τους αλλά ως εκεί (μέχρι αποδείξεως του εναντίον). :classic_dry:

Είναι κρίμα όντως ρε γμτ. Κι εγώ ξαφνιάστηκα. Η frog όμως, αποτελεί όντως άξιο αντικαταστάτη;

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε βρε παιδί μου έστω να το κάνει μηνιαίο αυστηρά, να μην μετακινείται η μπάρα, θα μπορούσε να κόψει την απεριόριστη ομιλία δώρο, να κάποιες κινήσεις αύξησης του, όχι να την κόψει μαχαίρι.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Alexandros201285 said:

Θα μπορούσε βρε παιδί μου έστω να το κάνει μηνιαίο αυστηρά, να μην μετακινείται η μπάρα, θα μπορούσε να κόψει την απεριόριστη ομιλία δώρο, να κάποιες κινήσεις αύξησης του, όχι να την κόψει μαχαίρι.

Ή να αυξήσει τις τιμές ανά λεπτό/mb/sms. Για μένα ήταν πάρα πολύ σωστή η φιλοσοφία του "ότι καταναλώνεις αυτό πληρώνεις".
Μου ταίριαζε πολύ με την μέτρια προς χαμηλή κατανάλωση που έκανα. Πάντα με ξένιζαν τα fixed πακέτα γιατί ένιωθα ότι έπρεπε να τα φάω αλλιώς βγαίνω χαμένος.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sou_d said:

Η frog όμως, αποτελεί όντως άξιο αντικαταστάτη;

Οχι, αλλά είναι το μοναδικό με φτηνο μηνιαιο πακετο ομιλίας (3,02€). 

Εάν μου διαφευγει κάποια φθηνότερη λυση, ας ενημερώσει κάποιος. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, opmgls said:

Δεν περίμενα κάτι τέτοιο από αυτην την εταιρεία. :classic_sad:

εγω απο την αλλη το περιμενα οτι αργα η γρηγορα θα γινει

ηταν πολυ καλο για να ειναι για παντα 

παντως γατονια υπομονη, η μειωσει της διαρκειας του φοτιτικου και η καταργηση της 8αρας στα καταστημα μεχρι στιγμης δεν εχει γινει και ας περασαν μηνες

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τραγικοί απλά … κυριολεκτικά το σκότωσαν το «υγρό» και πάνω που ετοιμαζόμουν να φέρω το CU special μου εκεί μιας και λήγει σε 2 μήνες η  ιδιότητά του !

Μόνο ως κράχτης λειτούργησε το «υγρό»

ευελπιστούμε σε καλύτερα «υγρά» από δω και πέρα !

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το είχαμε, ηταν σουπερ

Οσοι δεν το είχαν, δεν ήξεραν ή φοβόντουσαν για κάποιο λόγο

Λογικά δεν μάζεψε τον κόσμο που ήθελαν, άσε που είχε πολλά παραθυράκια πχ εγώ εβγαζα 3 μήνες με 15 ευρώ (φοιτητικό)

Στραγγάλισμα και θάνατος λοιπόν οπως σε όλα τα φθηνά γύρω μας

Θα κάνω σήμερα νέα ανανέωση για άλλους 2 μήνες με 15 ευρώ και μετά θα δω

Γενικά η εταιρία μάλλον πάει για πούλημα, έτσι φαίνεται απο την απαξίωση

 

 

 

Edited by Yrrah
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Yrrah said:

Οσοι το είχαμε, ηταν σουπερ

Οσοι δεν το είχαν, δεν ήξεραν ή φοβόντουσαν για κάποιο λόγο

Λογικά δεν μάζεψε τον κόσμο που ήθελαν, άσε που είχε πολλά παραθυράκια πχ εγώ εβγαζα 3 μήνες με 15 ευρώ (φοιτητικό)

Στραγγάλισμα και θάνατος λοιπόν οπως σε όλα τα φθηνά γύρω μας

Θα κάνω σήμερα νέα ανανέωση για άλλους 2 μήνες με 15 ευρώ και μετά θα δω

Γενικά η εταιρία μάλλον πάει για πούλημα, έτσι φαίνεται απο την απαξίωση

 

 

 

Σαν την Vodafone Ισπανίας.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

Σαν την Vodafone Ισπανίας.

Πουλήθηκε ; Σε ποιους και γιατί ; 
 

υγ βαριέμαι να γκουγκλάρω χαχα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Inevar said:

Πουλήθηκε ; Σε ποιους και γιατί ; 
 

υγ βαριέμαι να γκουγκλάρω χαχα

https://www.naftemporiki.gr/finance/world/1531309/vodafone-sto-vretaniko-fund-zegona-i-monada-tis-ispanias-gia-5-dis-eyro/

Link to comment
Share on other sites

για να λενε την αληθεια η wind εχει πουληθει καμμια δεκαρια φορες (λεμε τωρα)..... 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, HEO said:

για να λενε την αληθεια η wind εχει πουληθει καμμια δεκαρια φορες (λεμε τωρα)..... 🙂

Η κοκκινη αυτοκρατορία εχει τελειώσει. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστεύω ότι όντως ήταν κραχτης όχι μόνο για να μαζέψει συνδρομητές αλλά και για να σε βάλει στην κουλτούρα του συμβολαίου και στην ευκολία της αυτόματης ανανεωσης.Το βλέπω από τον εαυτό μου.

Ήρθα πριν κάνα χρόνο από το frog μόνο και μόνο για το liquid  και πέταξα και 100γιγα που είχα μαζέψει στο frog.Δε λέω καλή φάση με 8ευρω συνδρομή κάθε μήνα καλά την έβγαλα.Τα έβγαλε τα λεφτά του.

Τώρα όμως ξενερώνω όχι μόνο για το χρηματικό αλλά πιο πολυ στην ιδέα κάθε μήνα να ασχολούμαι με ανανεώσεις πακέτων και υπολοίπου .

Άρα ή θα πάω σε συμβόλαιο,αν είναι κάτι συμφέρον, ή θα μεινω καρτοκινητος με αυτόματες ανανεώσεις στο on.Σε μένα πέτυχε το πειραμα😐

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Η κοκκινη αυτοκρατορία εχει τελειώσει. 

Άρα παραδέχεσαι πως το liquid ήταν imba!

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, VIPdriver said:

Τι ήταν;

Imbalanced. Ήταν τεστ, για να τσέκαρω την ηλικία σου 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, HEO said:

για να λενε την αληθεια η wind εχει πουληθει καμμια δεκαρια φορες (λεμε τωρα)..... 🙂

Η εταιρία είναι βαλκανικό ξέπλυμα 

πριν ήταν άλλοι μαφιόζοι 

Θα αλλάξει πάλι χέρια σύντομα 

Link to comment
Share on other sites

Ουδεμία συνέπεια θα έχει η εταιρεία.

Καταργώντας το liquid δηλαδή οδεύει προς κλείσιμο;

Ούτε μία περίπτωση στο τρισεκατομμύριο να συμβεί αυτό.

Άλλο να μην αρέσει σε ορισμένους αυτή η απόφαση, άλλο να πιστεύουν ότι θα φέρει δυσμενή αποτελέσματα.

Έτερον εκάτερον.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, GiorgosNs said:

Επομένως συμφέρει να ανανεώσουμε 21-22/04 για να εκμεταλλευτούμε πλήρως το δίμηνο που απομένει?

Εγώ αλλιώς το καταλαβαίνω.
Μέχρι 22/4 μπορεί ακόμα κάποιος να μεταφερθεί στο liquid.
Όσοι όμως ήδη είμαστε στο liquid, για 2 μήνες ακόμα ισχύουν όσα ξέρουμε. Σαν να μην άλλαξε τπτ.
Σε 2 μήνες θα καταργηθεί και θα μας μεταφέρουν σε απλό Cu.
Ίσως κάνω λάθος, αν όμως είναι έτσι κ για όσους δεν θέλουν να μεταφερθούν αλλού, καλό είναι να κάνουμε 2  15€υρες ανανεώσεις ώστε να εκμεταλλευτούμε τις δωρεάν απεριόριστες κλήσεις και να μαζέψουμε κ κάποια χρήματα για τις δύσκολες μέρες που έρχονται.
Για τη δική μου τσέπη προσωπικά μαζί με 2 κόρες που μιλάνε κ σερφάρουν αρκετά θα χρειαστώ τουλάχιστον 45€/μήνα σε συνδυασμό με ΒΒ για να την βγάλω. 
Οπότε νομίζω ότι ο κόσμος θα το γυρίσει σε καρτοσυμβόλαιο αναγκαστικά. Τη λύση voip την είχα προσπαθήσει στο παρελθόν αλλά είναι αναξιόπιστη.

Link to comment
Share on other sites

Το καρτοσυμβόλαιο όμως πρέπει να στο προτείνει η εταιρεία με συμφέρουσα τιμή. Αν υπάρχει διαθέσιμο πρόγραμμα που το διαλέγεις από μόνος σου δεν συμφέρει είναι πιο ακριβό.

Edit https://www.vodafone.gr/eshop/kartoprogramma/c-100119/

Τι πιο ακριβό...δεν υπάρχει 😩

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...