Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως έχει ρυθμιστεί η κάρτα να μην δέχεται παγιες εντολές; Ίσως να πρεπει να επικοινωνήσεις με την τράπεζα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2-3 δοκιμασε απ οτι λεει και απο διαφορετικες τραπεζες,δεν πρέπει να είναι αυτο. Δεν θεωρείται πάγια εντολή νομίζω. Αυτόματη πληρωμη γίνεται κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινει καν σε liquid. μόλις βάλω την κάρτα & κανει την πληρωμη, εξαφανιζεται και είναι σα να μην την έχω περάσει, οπότε δεν μ'αφήνει να πατήσω και το "συνεχεια". 
το θεμα είναι να μην ξεκινησει και χρεωνει αβερτα 15ρια  
Κοίτα αν υπάρχει ενημέρωση στην εφαρμογή

Αν όχι δοκίμασε και από άλλο κινητό

Αν όχι παρ'τους τηλέφωνο για να μην παιδευεσε άδικα, μπορείς να χρησιμοποιείσεις και διαδικτυακά από το messenger

Φιλική συμβουλή για κάθε χρήση: χρησιμοποίησε κάρτα που να μπορείς να την κλειδωσεις

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για τις απαντήσεις. 

Τους πήρα τηλ πριν από λίγο κυρίως για να μου φύγει το άγχος ότι δεν θα υπάρξει κάποια χρέωση τον επόμενο μήνα μιας και μιλάμε για κάρτες οι οποίες είναι συνδεδεμένες με λογαριασμούς μισθοδοσίας/σύνταξης. 

Η απάντηση της VF ήταν η εξής: όλοι οι αριθμοί που δίνονται ώς δώρο με κάθε φορητότητα/νέο αριθμό, επειδή έχουν προσφορά διπλασιασμού κάρτας για 3 μήνες (μαζί με κάποια άλλα πακέτα δώρο πχ Chat/Social), ΔΕΝ μπορούν να γίνουν Liquid μέχρι το τέλος της προσφοράς. Στη δική μου περίπτωση, η κάρτα ενεργοποίηθηκε στις 20/6, οπότε μπορεί να γίνει Liquid από τις 20/9 και μετά. Μου επαλήθευσε η κοπέλα ότι αριθμός είναι CU και θα παραμείνει ώς έχει μέχρι να κάνω εγώ κάποια κίνηση, αλλιώς στις 20/9 θα μπει φραγή και τα γνωστά...

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον είναι καινούργιο φρούτο

Καθότι μαία κάρτα που έστειλαν με την φορητότητα της αδερφής μου που είχε την προσφορά του διπλασιασμού το έκανα κανονικά liquid

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως. Μάλλον έπεσες σε άσχετο... Το κακό είναι ότι έχουν αρχίσει να δίνουν απαντήσεις ότι να ναι και θυμίζει wind η φάση.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Οτι να 'ναι οντως. Η νεα σιμ που μου εδωσαν κι εμενα,εχει διπλασιασμο (δεν τον χρησιμοποιησα) και παιρνει τα ειδικα pass με τα δεδομένα, και μια χαρα το εκανα liquid, και από τις 16/8,ενα μηνα μετα την ενεργοποίηση πηρα και το δωρεάν μηνα. Τωρα ή αλλαξαν κατι ή βρισκουν απλα δικαιολογία να κλείσουν το θέμα.

Και η συμπεριφορά απο τεχνικής πλευράς δεν συνάδει, θα μπορούσε να μη δέχεται να σε βάλει καν. Ρωτα στην επόμενη βαρδια μηπως πετύχεις κάποιον πιο σχετικο και το στείλει για έλεγχο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

 

On 10/8/2023 at 5:20 ΜΜ, kmpatra said:

Αυτό που λες ότι το πήρες τέσσερις φορές συνεχόμενες 😁

Να ρωτήσω κάτι άλλο: το ποσό του δώρου μπαίνει ολόκληρο χωρίς φορο μέσα στο υπόλοιπο;

πρεπει να το καταλαβαν γιατί δεν μπορώ να βγάλω δευτερο 

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να πας στην ενότητα καλοκαιριστες να το βρεις. Τι σφαλμα βγαζει? Μηπως ειχες πάρει κι αλλα πριν? Καποια στιγμη ειχε ξανακολλησει κι ελεγε οτι εξαντληθηκαν οι κωδικοι αλλα 1-2 μερες μετα ξαναδουλεψε,αφου το ειχαμε γραψει κι εδω. Στους ορους ειναι ξεκάθαρο,δικαιουσαι ως 5 κωδικούς.

Edit το άλλαξαν δυστυχώς

Screenshot_20230907-160759.thumb.png.c74cb3d7b9ae0d503ee6468303c0c7fc.png

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Πρεπει να πας στην ενότητα καλοκαιριστες να το βρεις. Τι σφαλμα βγαζει? Μηπως ειχες πάρει κι αλλα πριν? Καποια στιγμη ειχε ξανακολλησει κι ελεγε οτι εξαντληθηκαν οι κωδικοι αλλα 1-2 μερες μετα ξαναδουλεψε,αφου το ειχαμε γραψει κι εδω. Στους ορους ειναι ξεκάθαρο,δικαιουσαι ως 5 κωδικούς.

Edit το άλλαξαν δυστυχώς

Screenshot_20230907-160759.thumb.png.c74cb3d7b9ae0d503ee6468303c0c7fc.png

 

Αν ισχυει αυτο γιατι μ εληξε προχθες ειναι ο ορισμος της εταιριας-ταβερνας ουτε οι ιδιοι δεν ξερουν τι κανουν στην πραγματικότητα 

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να πας στην ενότητα καλοκαιριστες να το βρεις. Τι σφαλμα βγαζει? Μηπως ειχες πάρει κι αλλα πριν? Καποια στιγμη ειχε ξανακολλησει κι ελεγε οτι εξαντληθηκαν οι κωδικοι αλλα 1-2 μερες μετα ξαναδουλεψε,αφου το ειχαμε γραψει κι εδω. Στους ορους ειναι ξεκάθαρο,δικαιουσαι ως 5 κωδικούς.
Edit το άλλαξαν δυστυχώς
Screenshot_20230907-160759.thumb.png.c74cb3d7b9ae0d503ee6468303c0c7fc.png
 
Βέβαια το άλλαξαν .... Δυστυχώς αυτά τα πράγματα δεν κρατάνε πολύ :(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ParafronGR said:

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για τις απαντήσεις. 

Τους πήρα τηλ πριν από λίγο κυρίως για να μου φύγει το άγχος ότι δεν θα υπάρξει κάποια χρέωση τον επόμενο μήνα μιας και μιλάμε για κάρτες οι οποίες είναι συνδεδεμένες με λογαριασμούς μισθοδοσίας/σύνταξης. 

Η απάντηση της VF ήταν η εξής: όλοι οι αριθμοί που δίνονται ώς δώρο με κάθε φορητότητα/νέο αριθμό, επειδή έχουν προσφορά διπλασιασμού κάρτας για 3 μήνες (μαζί με κάποια άλλα πακέτα δώρο πχ Chat/Social), ΔΕΝ μπορούν να γίνουν Liquid μέχρι το τέλος της προσφοράς. Στη δική μου περίπτωση, η κάρτα ενεργοποίηθηκε στις 20/6, οπότε μπορεί να γίνει Liquid από τις 20/9 και μετά. Μου επαλήθευσε η κοπέλα ότι αριθμός είναι CU και θα παραμείνει ώς έχει μέχρι να κάνω εγώ κάποια κίνηση, αλλιώς στις 20/9 θα μπει φραγή και τα γνωστά...

Πέρασα και εγώ το ίδιο πρόβλημα! Θα σου πω πώς ξέμπλεξα. Εν τω μεταξύ να επιβεβαιώσω όπως και οι προηγούμενοι, ότι η δεύτερη σύνδεση με το 3μηνο bonus  διπλασιασμού, μια χαρά έγινε liquid και σε μένα. Την τελευταία μέρα που ίσχυε το δώρο του δωρεάν μήνα στο Liquid, το ξαναγύρισα σε απλό CU και σε ελάχιστο χρόνο πρόλαβα να ενεργοποιήσω ένα πακέτο για ένα μήνα. 🤓 Αμέσως μετά, όταν προσπαθούσα να το ξανακάνω Liquid, συνέβαινε ακριβώς αυτό που περιγράφεις και εσύ. Μάλιστα, ενώ η εφαρμογή με έδειχνε σαν να ήμουν απλό CU, στην πραγματικότητα ήμουν Liquid! (Δεν έβλεπα τα απλά πακέτα στο app, ούτε δούλευε το 1252.) Εντέλει, διέγραψα την κάρτα από το my Vodafone, άφησα να λήξει το πακέτο, έκανα μετά μία χειροκίνητη ανανέωση 8€ και στη συνέχεια το ξαναέκανα Liquid χωρίς πρόβλημα. 😎 (Στο chat δεν έβγαλαν ποτέ άκρη, ό,τι κι αν δοκίμασαν, μέχρι διαγραφή του account και επανεγγραφή.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για liquid όχι αλλά αν μπορείς προσωρινά να το βγάλεις και καλύπτεις τις προϋποθέσεις που λέει εδώ μπορείτε να το κάνεις https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/metafora-xronou-omilias-vodafone-sharing/#?panel=note-16

Όμως δεν ενημερώνει την ημερομηνία λήξης των χρημάτων σαν να έκανες ανανέωση. Στα θετικά ότι μάλλον δεν σε χρεώνει τα 50 λεπτά που λέει.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι το sharing να δουλεύει κανονικά και στα liquid

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτός που στέλνει τα λεφτά δεν πρέπει να είναι liquid αλλά αυτός που δέχεται δεν πειράζει αν είναι (ή το αντίθετο), πάντως σίγουρα για το ένα νούμερο όταν δοκίμασα μου το είπε ξεκάθαρα, εκτός αν το έχω μπλέξει με κάτι άλλο. Δε χάνει κάτι ο φίλος να δοκιμάσει και να μας πει.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

θυμάμαι να έχω στείλει στην φουκαριαρα την μάνα μου 8 ευρώ πριν μερικούς μήνες

Είμαστε και οι δύο liquid

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Με sms γίνεται. Κοιτα 4-5 μηνύματα ποιο πανω,το λινκ που εβαλε ο spiliot

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα στο app και δεν βρηκα κατι για μεταφορα χρηματων. Αν υπαρχει και το εχει δει καποιος ας μας πει που ειναι.
To app δεν έχει κάτι. Ένα sms στέλνεις έρχεται επιβεβαίωση απαντάς και καθάρισες.

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στέλνει κανονικά από liquid, το έκανα τον Αύγουστο που ήθελα να καθαρίσω το υπόλοιπο πριν τη φορητότητα

Link to comment
Share on other sites

Σάλος με την VODAFONE: Οργή από τους καταναλωτές

 

Με ημερομηνία ισχύος από 20/10/2023

    Για τους CU Liquid συνδρομητές η ελάχιστη αξία της αυτόματης ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου διαμορφώνεται πλέον στα 12€. Για τους συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένη την αυτόματη ανανέωση χρηματικού υπολοίπου αξίας 8€ και δεν θα προβούν σε αλλαγή της ως άνω αξίας μέχρι και 19 Οκτωβρίου θα μεταφερθούν αυτόματα στην ελάχιστη αξία ανανέωσης 12€.
    Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως από την δημοσίευση της παρούσας ανακοίνωσης και για δύο (2) μήνες.

https://xristika.gr/salos-me-tin-vodafone-orgi-apo-toys-katanalot/

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτό και άλλα site "φτιάχνουν" επι μονίμου βάσεως τίτλους για κλικ. Σιγά μην έκανε και δημοσκόπηση για να διαπιστώσει το σάλο και την οργή. Σιγά μην έγινε και καμμιά διαδήλωση. Και στο περιεχόμενο απλά παραθέτει την ανακοίνωση. Γνωστοί "clickbaitάδες" πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...