Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα της 9 το πρωί συνήθως μπαίνουν τα χρήματα της αυτόματης ανανέωσης

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

34 minutes ago, HEO said:

Μετα της 9 το πρωί συνήθως μπαίνουν τα χρήματα της αυτόματης ανανέωσης

Sent from my Power 3 using Tapatalk
 

σ'ευχαριστω πολύ!

οπότε τώρα έχει απεριοριστα λεπτά μεχρι τις 31/8 και στο διάστημα από τις 12.00 τα ξημερωματα μεχρι τις 9:00 την 1/9 αν κάνει οποιαδηποτε χρήση θα της τρώει από το υπολοιπο, σωστα? ή για 9 ώρες περιπου θα έχει 0€?

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο διατηρείται δύο μήνες

Οπότε στο μεσοδιάστημα από τις 31/8 23.59.59 έως το πρωί στις1/9 9.00+ θα τρώει από το υπόλοιπο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2023 at 1:37 ΜΜ, johndouk said:

Το χρηματικό υπόλοιπο που φαίνεται εκεί δεν συμπεριλαμβάνει τυχόν πόσο από δώρα. Αν έχεις δώρο ωστόσο, αναλώνεται κατά προτεραιότητα και στην αγορά πακέτων ΒΒ.

ΥΓ. Με πρόλαβες! 🙂

Ξαναδιαβάζοντας σχεδόν όλο το νήμα, σε αυτό το σημείο κατάλαβα τελικά το πως μπορεί να γίνει  «αξιοποίηση» του «δώρου της πρώτης ανανέωσης» των πχ 30€ το οποίο θα χαθεί υποχρεωτικά στις 30-33 ημέρες απο την ημέρα που γίνεται η πρώτη αυτόματη ανανέωση του .

1. Αγορά πακέτων ΒΒ. Παρόλο που το ποσο του «δώρου» δεν εμφανίζεται στο υπολοιπο του ΒΒ παρά μόνο το χρηματικό υπόλοιπο απο πληρωμές/ανανεώσεις, το «δώρο» υπάρχει αόρατα και μπορεί να χρησιμοποιηθεί για αγορά πακέτου ΒΒ. Σωστο;

2. Ρισκάροντας κατά την αλλαγή σε CU στο τέλος των 29-32 ημέρων της δωρεάν περιόδου του liquid, αν κάτσει και εμφανιστεί για λίγο το ποσό και προλάβεις να αγοράσεις ένα CU πακέτο. Αλλιώς χάθηκε το δώρο.

Ερώτηση: Υπάρχει για το καλοκαίρι στο app ενεργή η επιλογή «CU KALOKAIRISTES» με 10,9€. Αυτή μπορεί να αγοραστεί με τα χρήματα του «δώρου»;;;

\Δυστυχώς το πληρωμένο υπόλοιπό μου είναι πάνω από 10,9€ και δεν μπορώ να κάνω δωρεαν πείραμα να δω τι θα χρησιμοποιηθεί για την αγορά του συγκεκριμένου πακέτου . Αν μπορεί να αγοραστεί με τα χρήματα του «δώρου» νομίζω θα είναι καλύτερη περίπτωση από το 200GB BB πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότητα


 ...η προσφορά;«CU KALOKAIRISTES» με 10,9€. Μπορεί να ενεργοποιηθεί με τα δωρεάν 30 ευρώ δύο φορές... δοκιμασμένο

Και προσοχή η προσφορά δίνει και κουπόνι 4€ στο efood


Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εύλογο ερώτημα που έκανε ο φίλος πιο πάνω και θα ήθελα και εγώ μία συγκεκριμένη απάντηση, αν τα 10,9 αυτά τα τραβάει από το κανονικό υπόλοιπο (αν είναι άνω των 10,9) ή από το δώρο του liquid,γιατί έχει σημασία...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, HEO said:

Κανονικότητα


 ...η προσφορά;«CU KALOKAIRISTES» με 10,9€. Μπορεί να ενεργοποιηθεί με τα δωρεάν 30 ευρώ δύο φορές... δοκιμασμένο

Και προσοχή η προσφορά δίνει και κουπόνι 4€ στο efood


Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Τί νόημα έχει η διπλή ενεργοποίηση εκτός το 4€ Χ 2 κουπόνι; Μπορούν οι δυο φορές να χρησιμοποιηθούν σε 2 συνεχόμενους μήνες;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι...ας πούμε ότι τα δώρα 30 ευρώ έρχονται 6 Αυγούστου

Ενεργοποιεις το πακέτο 6 Αύγουστου έχεις ίντερνετ μέχρι 6 Σεπτεμβρίου

5 Σεπτεμβρίου ενεργοποιεις ξανά το πακέτο (πριν λήξει ο μήνας και χαθούν τα ευρώ) έχεις ίντερνετ ακόμα ένα μήνα

Σύνολο δύο μήνες τζάμπα

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος 10 μςρες

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

μιας και έγινε αναφορά στις προσφορές των καλοκαιριστών, να σημειωσω ότι ισχύουν μόνο ΜΙΑ φορά ανά αριθμό. 

Είχα βάλει στης μάνας μου το καλοκαιρινό πακέτο με τα απεριόριστα πριν βγουν οι "καλοκαιριστές", την εβαλαν μόνοι τους μετά στο σχήμα μιας και είχε το συγκεκριμένο πακέτο ενεργοποιημένο κι είχε πρόσβαση στους έξτρα κωδικούς (4€ efood, 3€ coffee island κτλ).

τώρα που της έληξε και της έβαλα το ίδιο πακέτο στο liquid, ενώ της δείχνει πάλι τις προσφορές των "καλοκαιριστών", όταν πάει να πάρει κωδικό, της βγάζει μήνυμα "ο κωδικός σου ήταν ΧΧΧ και το χρησιμοποιήσες στις 15/7" ή "ο κωδικός σου ήταν ΨΨΨΨ και έπρεπε να το χρησιμοποιήσεις μέχρι 21/7 - κυρίως για προσφορές που δεν είχε προλάβει να εξαργυρώσει. 

 

Edited by ParafronGR

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Κακό αυτό....πάει το τζάμπα σουβλάκι :(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο υπόλοιπο μου 18 ευρώ περίπου. Αν μπω στο liquid με ανανέωση 15 ευρώ, τον πρώτο μήνα που είναι δωρεάν θα πιστωθουν 15 ευρώ στο λογαριασμό μου (αρα σύνολο 33). Αν αγοράσω την προσφορά καλοκαιριστες με 10,90, από ποιο ποσό θα αφαιρεθούν; Δηλ μετά τον πρώτο μήνα που θα χαθούν τα 15 δωρεάν ευρώ, θα έχω ακόμα 18 ευρώ που είχα αρχικά;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, jaranor said:

Έχω στο υπόλοιπο μου 18 ευρώ περίπου. Αν μπω στο liquid με ανανέωση 15 ευρώ, τον πρώτο μήνα που είναι δωρεάν θα πιστωθουν 15 ευρώ στο λογαριασμό μου (αρα σύνολο 33). Αν αγοράσω την προσφορά καλοκαιριστες με 10,90, από ποιο ποσό θα αφαιρεθούν; Δηλ μετά τον πρώτο μήνα που θα χαθούν τα 15 δωρεάν ευρώ, θα έχω ακόμα 18 ευρώ που είχα αρχικά;

Το δώρο διαρκεί έναν μήνα. Θα φροντίσεις να το πάρεις πριν περάσει ο πρώτος μήνας του κανονικού σου υπολοίπου ώστε να φαγωθεί το δώρο αφού η χρέωση γίνεται στο ποσό που λήγει νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα και 230.000 κρυστάλλους θα μπορουσα από το «δωρεάν 30ρι» να «ξόδευα» 15€ και να έπαιρνα και το JBL ε;  Απίστευτη η μετάβαση σε liquid...

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα και 230.000 κρυστάλλους θα μπορουσα από το «δωρεάν 30ρι» να «ξόδευα» 15€ και να έπαιρνα και το JBL ε;  Απίστευτη η μετάβαση σε liquid...
Δύσκολο μου φαίνεται...

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, GREGORYMO said:

Είμαι cu. Αν το κάνω liquid, χάνω το υπόλοιπο € ?

Οχι, αλλά η ημερομηνία λήξης παραμένει η ίδια.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

 Ακόμα μια ερώτηση περί αξιοποίησης του «δωρεάν 30ρι» : Κωδικός cu around μπορεί να εκδοθεί χρησιμοποιόντας αυτό;
Μπορείς να ενεργοποιήσεις το καλοκαιρινό πακέτο ίντερνετ δύο φορές ..

Από την μια φορά (δοκιμασμένο) έχεις δωρεάν κουπόνι 4 ευρώ στο efood

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω με τη σειρά μου τι διαπίστωσα και πως χειρίστηκα το δωρεάν δοκιμαστικό μήνα του liquid:

Προ μηνός, έχω μόλις βάλει 15€ CU, παίρνω τα δώρο data απο shake, αλλάζω το CU σε liquid και βάζω ανανέωση για την επόμενη ημέρα με ποσό ανανέωσης τα 30€ .

Την επόμενη ημέρα βλέπω το υπόλοιπο να αυξάνει από 13κάτι σε 43κάτι€, ομιλία-data-SMS αυξήθηκαν αντίστοιχα.

Επειδή η ανανέωση των 30€ είχε απεριόριστη ομιλία και επειδή τα data από shake μου ήταν αρκετά, έβγαλα τον μήνα χωρίς  να καταναλώσω τίποτα από το υπόλοιπο των 43κάτι€.

Την παραμονή που έκλεινε μήνας από την ανανέωση των 30€ δωρεάν, αγοράζω ενα «CU KALOKAIRISTES» και βλέπω οτι έχει μειωθεί το σύνολο κατά 10,9€ αλλά δεν έχει μειωθεί το αρχικό ποσό των 13κάτι που πλήρωσα.

Άρα «CU KALOKAIRISTES» αγορά από το ποσό του δώρου ΟΚ!

Αγοραζω και ένα CU around κωδικό πιό πολύ για να δω τι ισχύει. Τα 0,25€ αφαιρέθηκαν από το αρχικό ποσό των 13κάτι που πλήρωσα και ΟΧΙ από το δώρο!

Κατόπιν, κάνω διαγραφή από liquid, συμπληρώνω το υποχρεωτικό (;) ερωτηματολόγιο μου βγάζει μήνυμα θα σας έλθει sms οταν γίνει η αλλαγή. Ταυτόχρονα έχω ανοιχτή τη σελίδα του myvodafone   vodafonecu.gr login και ενώ στην αρχή σε κάθε απόπειρα login μου επέστρεφε μηνυμα «είστε liquid» στα 5 λεπτά από τη διαγραφή με βάζει μέσα, οπότε και αγοράζω αμέσως ένα πακέτο combo με απεριόριστη ομιλία με την αξία της αγοράς να αφαιρείται από το ποσό του δώρου! ΟΚ και αυτό!

Δεν είδα πότε ακριβώς το υπόλοιπο μειώθηκε στα 13κάτι€ που πλήρωσα, αλλά στα 15 λεπτά από την αλλαγή όταν έλαβα το μηνυμα οτι έγινε η αλλαγή, το υπόλοιπο είχε ήδη μειωθεί σε αυτά που πλήρωσα.

Τελικά κάνοντας τα παραπάνω θα έχω δωρεάν απεριόριστα data και απεριόριστο χρόνος ομιλίας για ακόμα ένα μήνα .

Ευχαριστώ τους φίλους για τις απαντήσεις τους και φυσικά τους πρωτοπόρους του νήματος που μας άνοιξαν τα μάτια.

Edited by blitz
Αλλαγή από myvodafone στο σωστό: vodafonecu.gr
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spiliot said:

Το ερωτηματολόγιο εξόδου δεν είναι υποχρεωτικό, κάπου έχει να το κλείσεις.

Γιαυτό και έβαλα το ερωτηματικό, μέσα στη βιασύνη μου δεν το έψαξα

Link to comment
Share on other sites

Εχω ανανεωση Liquid στις 20 καθε μηνα.
Επειδη εχει μαζευτει αρκετο υπολοιπο θα ηθελα να κερδισω 1 μηνα (να μην τραβηξει χρηματα απο την καρτα).
Στις 19 Αυγουστου (1 μερα πριν την ανανεωση) θα κουνησω την μπαρα στο 18 ωστε να τραβηξει χρηματα στις 18 Σεπτεμβριου που ειναι 60 μερες μετα την τελευταια ανανεωση που εγινε 20 Ιουλιου, σωστα;

Edited by crapatzi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...