Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταλαβαίνω αλλά και 2 μέρες με τόση λίγη οθόνη πάει να πει ότι δεν ασχολείσαι καθόλου με το τηλέφωνο. Δες εδώ. 3a5304e436e0bf08390b75d5edab2002.jpg

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ποια συσκευη ειναι αυτη? οκ τωρα ειμαι στο 54% με 3 ωρες οθονη. Παω για 6 με 6μιση ωρες οθονη, πολυ καλα ειναι κατα την αποψη μου. 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ποια συσκευη ειναι αυτη? οκ τωρα ειμαι στο 54% με 3 ωρες οθονη. Παω για 6 με 6μιση ωρες οθονη, πολυ καλα ειναι κατα την αποψη μου. 
Τόσο βγάζει και εμένα η συσκευή που έχω τώρα, τοσο μου έβγαζαν και άλλες 3 που είχα κατά καιρούς, δηλαδή 4 συσκευές και όλες μου έβγαζαν 6 με 6,5 ώρες οθόνη καθημερινά και υπόλοιπο μπαταρίας 15%. Δύο κάρτες sim, μια από αυτές με λίγο χάλια σήμα σε αρκετά σημεία. Είχα ανεβάσει σχετικά screenshots και πέσαν να με φάνε μερικοί μερικοί...Αυτό θα είναι το τελευταίο post που γράφω για αυτή την συσκευή όσο αναφορά την διάρκεια της μπαταρίας, δεν θα ασχοληθώ άλλο με αυτό το θέμα.

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, tollisth said:

Όχι σήμερα εμφανίστηκε,έχω κάποια screenshot από προηγούμενες ημέρες δεν υπάρχει,σε εσένα υπήρχε όλο αυτό το διάστημα?

Εγώ είμαι με vodafone, υποτίθεται θα καταργήσει το 3g τώρα το Μάρτιο. Πάντως το volte το έχω ανοιχτό στις ρυθμίσεις και μια στο τόσο βλέπω το σηματάκι, όποτε με συνδέσει και μιλάω με 4g.

2 ώρες πριν, ea6gka said:

ποια συσκευη ειναι αυτη? οκ τωρα ειμαι στο 54% με 3 ωρες οθονη. Παω για 6 με 6μιση ωρες οθονη, πολυ καλα ειναι κατα την αποψη μου. 

Τόσο έχω και γω με wifi. Με δεδομένα κινητής (συνήθως έξω που συνεπάγεται εντονότερη χρήση) 4-4μισι. Καλά είναι, προτιμώ να πάει σφαίρα και να το φορτίζω κάθε μια-μιάμιση μέρα, παρά να σέρνεται και να το φορτίζω κάθε δύο.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ea6gka said:

Κανω τη χρηση που κανω σε ολα τα κινητα, δηλαδη φυσιολογικη. Παντως τραγικο δεν το λες, γιατι εδω μεσα διαβαζα οτι το φορτιζετε 3 φορες την μερα και τετοια, ναι οκ αν το πηρες για παιχνιδομηχανη το καταλαβαινω

10 μήνες το έχω. Το καλύτερο και πιο ισορροπημένο κινητό δίχως συμβιβασμούς περικοπές κλπ. Τέρμα οι αλλαγές να είμαστε καλά όσο κρατήσει!! Ενδιάμεσα δούλεψα δύο φορές Ιούνιο και τέλη Οκτωβρίου s22u 12/256 GB. Για τα θέλω μου όπου δεν δίνω βάση ιδιαίτερη σε τηλεφακό και πενάκι το fe με κέρδισε ξεκάθαρα συνολικά, εύχρηστο μαζεμένο γρήγορη συσκευή με το 1/3 των χρημάτων... απόλαυσε το! 

Α,...η μπαταρία δεν με απασχόλησε ποτέ είναι μια χαρά με καλή διάρκεια την μέρα την βγάζει άνετα αν δεν το λιώσεις σε χρήση κάμερας και εξωτερικούς χώρους συνέχεια...το καλοκαίρι θα δεις μεγάλη διαφορά σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο (s20fe) πολύ πιο φωτεινό ευανάγνωστο κάτω από ντάλα ήλιο...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2023 at 9:00 ΜΜ, nininikos said:

Κι ομως η Τσεχια ειναι και στην ΕΕ και στην GDPR, που ειναι η ευρωπαικη νομοθεσια περι προσωπικων δεδομενων που απαγορευει την εγγραφη των κλησεων. Μαλλον χρειαζεται περαιτερω διερεύνηση η περιπτωση σου.

Sent from my MI 8 6/128
 

έχεις δίκιο, απλά δεν έχει ευρώ. πάντως οι εγγραφές λειτουργούν πραγματικά αψεγάδιαστα. 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν εχει να κανει με την Τσεχία. Το δοκιμασα κι εγω και λειτουργει αψογα, σε συσκευη αγορασμενη απο το public. Σε οποια αλλη συσκευη το ειχα δοκιμασει πιο παλια, δεν επαιζε.

Sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν εχει να κανει με την Τσεχία. Το δοκιμασα κι εγω και λειτουργει αψογα, σε συσκευη αγορασμενη απο το public. Σε οποια αλλη συσκευη το ειχα δοκιμασει πιο παλια, δεν επαιζε.

Sent from my S21 FE 8/256


με ποιον dialer/εφαρμογή ; με ακουστικά bt η από το κινητό ομιλία;
Link to comment
Share on other sites

με ποιον dialer/εφαρμογή ; με ακουστικά bt η από το κινητό ομιλία;
Με το true phone dialer.
Απο το κινητο στο αυτι. Με Bluetooth δεν δοκιμασα.

Sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nininikos said:

Με το true phone dialer.
Απο το κινητο στο αυτι. Με Bluetooth δεν δοκιμασα.

Sent from my S21 FE 8/256
 

Και το δικό μου από Public είναι αλλά δεν ακούω διάλογο παρά μόνο μονόλογο είτε μιλάω από το ακουστικό είτε από το bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν σέρνω το δάκτυλο μου στις επιλογές επεξεργασίας μιας φώτο στο google photo κάνει μια ανεπαισθητη δόνηση. δεν έχω βρει πως απενεργοποιειται!
magic eraser στο Google photos δεν έχουμε στο κινητό μας;

Καταλαβαίνω αλλά και 2 μέρες με τόση λίγη οθόνη πάει να πει ότι δεν ασχολείσαι καθόλου με το τηλέφωνο. Δες εδώ. 3a5304e436e0bf08390b75d5edab2002.jpg
ποιο κινητό έχει 8 ώρες SOT σε ΔΥΟ 24ΩΡΑ;;;
Link to comment
Share on other sites

realme 9 pro έχω φίλε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

o snapdragon 695 δεν έχει μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, makouin said:

Και το δικό μου από Public είναι αλλά δεν ακούω διάλογο παρά μόνο μονόλογο είτε μιλάω από το ακουστικό είτε από το bluetooth.

Εγώ σε s22 ultra  δεν ακούω ούτε εμένα ούτε το συνομιλητή. Τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chios said:
o snapdragon 695 δεν έχει μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας

σε σχέση με τον 720 του Α72 που είχα και αργούσε χαρακτηριστικά ο 695 είναι σε τι ποσοστό γρηγορότερος;

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ilka71 said:

σε σχέση με τον 720 του Α72 που είχα και αργούσε χαρακτηριστικά ο 695 είναι σε τι ποσοστό γρηγορότερος;

Κανένα κόλλημα το τηλέφωνο είναι πύραυλος, το λογισμικό των realme είναι σχεδόν καθαρό andoid.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτό το τηλ το one ui δείχνει να είναι πάντα στις πρώτες θέσεις κατανάλωσης. στο Α72 δεν φαινόταν. να φταίει το home up; του nicelock; αλλά το ίδιο είχα και στο Α72 c114b0ca9c208602bccf4cddef644a47.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ilka71 said:

σε αυτό το τηλ το one ui δείχνει να είναι πάντα στις πρώτες θέσεις κατανάλωσης. στο Α72 δεν φαινόταν. να φταίει το home up; του nicelock; αλλά το ίδιο είχα και στο Α72 c114b0ca9c208602bccf4cddef644a47.jpg

Δεν έχω nicelock πλέον. Εμένα το αντίστοιχο one ui home είναι στο 1%. Ίσως έτυχε. Δεν του έχω δώσει ποτέ σημασία. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

πάντως όταν νιώθω ότι θα ήθελα πιο πολύ μπαταρία σκέφτομαι "389" όσα τα - λίγα για αυτό το κινητό-ευρώ που έδωσα και κάθομαι στα αυγά μου

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, ilka71 said:

πάντως όταν νιώθω ότι θα ήθελα πιο πολύ μπαταρία σκέφτομαι "389" όσα τα - λίγα για αυτό το κινητό-ευρώ που έδωσα και κάθομαι στα αυγά μου emoji23.pngemoji23.png

Το κινητό είναι το απόλυτο vfm. Το καλύτερο all around κινητό σε τιμή σχεδόν midrange. Θα το ξαναπώ, η samsung που και που βγάζει διαμαντάκια σαν αυτό εδώ. Η μπαταρία δεδομένου 888 είναι μια χαρά, πύραυλος. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

πάντως όταν νιώθω ότι θα ήθελα πιο πολύ μπαταρία σκέφτομαι "389" όσα τα - λίγα για αυτό το κινητό-ευρώ που έδωσα και κάθομαι στα αυγά μου
Εδώ θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

είναι η ιδέα μου ή η χαμηλότερη ένταση ήχου είναι λίγο ψηλά; θα ήθελα να είναι λίγο πιο κάτω. γίνεται;

κατέβασα το module sound assistant από το nicelock και έχει να αλλάζει η ένταση σε πιο μικρά βήματα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...