Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, ilka71 said:

πρώτα κάνω όλες τις αναβαθμίσεις και μετά hard reset η το ανάποδο;

Πρωτα ολες τις αναβαθμίσεις!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ilka71 said:

ενω με το Α72 ειχα κανονικα σπιτι 4g τωρα λεει μονο Η+ ουτε καν 5g .πρεπει να κανω κατι?

Ειχα καποτε ενα κινητο , που οταν ειχα καιρο να ανοιξω δεδομενα , κολαγε και δεν εδειχνε 4g αλλα μονο Η+ . Με επανεκκινηση εφτιαχνε αλλα αυτο που εκανα μιας και βαριομουν τις επανεκκινησεις , ηταν να το γυρναω σε 2g και μετα σε 4g/lte και ετσι "ξεκολλαγε" 🙂 

Δοκιμασε το , δεν χανεις κατι. Παντως στο δικο μου s21 fe 5g , ποτε δεν ειχα προβλημα , οποτε ανοιγω δεδομενα πιανει κανονικα ο,τι ειναι να πιασει (και 5g).

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mphxt said:

Ειχα καποτε ενα κινητο , που οταν ειχα καιρο να ανοιξω δεδομενα , κολαγε και δεν εδειχνε 4g αλλα μονο Η+ . Με επανεκκινηση εφτιαχνε αλλα αυτο που εκανα μιας και βαριομουν τις επανεκκινησεις , ηταν να το γυρναω σε 2g και μετα σε 4g/lte και ετσι "ξεκολλαγε" 🙂 

Δοκιμασε το , δεν χανεις κατι. Παντως στο δικο μου s21 fe 5g , ποτε δεν ειχα προβλημα , οποτε ανοιγω δεδομενα πιανει κανονικα ο,τι ειναι να πιασει (και 5g).

ενταξει μετα απο ωρα εμφανιστηκε 4g .5G οχι ακομα.μηπως θελει η nova καποιο μηνυμα ενεργοποιησης 5g?δεν θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ilka71 said:

ενταξει μετα απο ωρα εμφανιστηκε 4g .5G οχι ακομα.μηπως θελει η nova καποιο μηνυμα ενεργοποιησης 5g?δεν θυμαμαι

Όχι δε θέλει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mphxt said:

Ειχα καποτε ενα κινητο , που οταν ειχα καιρο να ανοιξω δεδομενα , κολαγε και δεν εδειχνε 4g αλλα μονο Η+ . Με επανεκκινηση εφτιαχνε αλλα αυτο που εκανα μιας και βαριομουν τις επανεκκινησεις , ηταν να το γυρναω σε 2g και μετα σε 4g/lte και ετσι "ξεκολλαγε" 🙂 

Δοκιμασε το , δεν χανεις κατι. Παντως στο δικο μου s21 fe 5g , ποτε δεν ειχα προβλημα , οποτε ανοιγω δεδομενα πιανει κανονικα ο,τι ειναι να πιασει (και 5g).

Και σε μένα κολλάει καμιά φορά αλλά ανοιγοκλείνω τη λειτουργία πτήσης και φτιάχνει

Link to comment
Share on other sites

γμτ καποιος ειχε αναφερει μια εφαρμογη -νομιζω phone services?- που απο εκει μεσα το ειχα ρυθμισει σε LTE Only και δεν επεφτε ποτε σε 2g η H!πολυ καλο.ας το επιβεβαιωσει καποιος ποια εφαρμογη ειναι!ο swind νομιζω?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ilka71 said:

γμτ καποιος ειχε αναφερει μια εφαρμογη -νομιζω phone services?- που απο εκει μεσα το ειχα ρυθμισει σε LTE Only και δεν επεφτε ποτε σε 2g η H!πολυ καλο.ας το επιβεβαιωσει καποιος ποια εφαρμογη ειναι!ο swind νομιζω?

Ο  s_wind  τα ξέρει όλα !

Edited by kyramas
Link to comment
Share on other sites

μετά από 1η φόρτιση...
το έχω μαμησει στο στήσιμο και έχω 60% μπαταρία με 3.20 λεπτά SOT. σπίτι βέβαια με wifi αλλά σκ τα σήμα

πάει σφαίρα το χαίρομαι επιτέλους..

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

μετά από 1η φόρτιση...
το έχω μαμησει στο στήσιμο και έχω 60% μπαταρία με 3.20 λεπτά SOT. σπίτι βέβαια με wifi αλλά σκ τα σήμα

πάει σφαίρα το χαίρομαι επιτέλους..

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk


 

Να το χαρείς. Θυμάμαι παλιότερα είχες ρωτήσει πόσο γρήγορο είναι στο άνοιγμα εφαρμογών, πχ. Χάρτες είχες πει χαρακτηριστικά. Δεν νομίζω να έχεις παράπονο 😁

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

ενταξει μετα απο ωρα εμφανιστηκε 4g .5G οχι ακομα.μηπως θελει η nova καποιο μηνυμα ενεργοποιησης 5g?δεν θυμαμαι

Η nova (wind) είναι μαλωμενη με το 5G τουλάχιστον από μια τελευταία μικρή εμπειρία δίκη μου 6μηνων.


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, κάνε έναν κόπο να καλέσεις στο 13700 που είναι η εξυπηρέτηση τεχνικών θεμάτων, δωρεάν κλήση και ζήτα να σου ενεργοποιήσουν το 5g.

Θα γίνει άμεσα και μετά απαιτείται μόνο μία επανεκκίνηση της συσκευής.

Το θέμα είναι ότι σε άλλες συσκευές είναι ενεργοποιημένο χωρίς να απαιτηθεί αυτή η διαδικασία, ενώ σε άλλες απαιτείται να γίνει αυτό το πράγμα...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να το χαρείς. Θυμάμαι παλιότερα είχες ρωτήσει πόσο γρήγορο είναι στο άνοιγμα εφαρμογών, πχ. Χάρτες είχες πει χαρακτηριστικά. Δεν νομίζω να έχεις παράπονο
ναι επιτέλους!
χμμμμ από 47 % στις 3πμ που κοιμήθηκα ξύπνησα με 35%... πρώτο πρώτο το one ui στην κατανάλωση...


Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα 6 κατοστάρικα που πωλείται αυτή τη στιγμή σε σκρουτζομαγαζα πιστεύει κάποιος ότι υπάρχει κάτι καλύτερο?


Sent from my iPad using Tapatalk

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Πολλά τα λεφτά κοίταξε και best price

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, karajim80 said:

Στα 6 κατοστάρικα που πωλείται αυτή τη στιγμή σε σκρουτζομαγαζα πιστεύει κάποιος ότι υπάρχει κάτι καλύτερο?


Sent from my iPad using Tapatalk

Πολλά λεφτά. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.bestprice.gr/item/2157367155/realme-gt-2-pro-12gb-256gb.html
Ίσως αυτό λόγω καλύτερου επεξεργαστή και μπαταρίας για κάμερες δεν γνωρίζω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

πηρα 13700 επέμεναν ότι για ενεργοποίηση 5g πρέπει να πάρω 13800. πήρα μου είπε η κοπέλα το ενεργοποίησε. κάνω επανεκκίνηση και πάλι 4g δείχνει. 6ο όροφο Πειραιά μένω κέντρο.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ilka71 said:

πηρα 13700 επέμεναν ότι για ενεργοποίηση 5g πρέπει να πάρω 13800. πήρα μου είπε η κοπέλα το ενεργοποίησε. κάνω επανεκκίνηση και πάλι 4g δείχνει. 6ο όροφο Πειραιά μένω κέντρο.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk


 

Πάρε πάλι να επιβεβαιώσεις ότι είναι ενεργό. Άλλη συσκευή στο σπίτι πιάνει 5G; δεν λέει και πολλά το μέρος. Όσο για την μπαταρία που έλεγες πριν βάλε τη ρύθμιση 893098052_Screenshot_20230219_102452_Devicecare.thumb.jpg.5b66bbeff535f07a6a8fd45e2cbb9abf.jpg

Και δωστου λίγες μέρες να μάθει τα πατήματά σου.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πάρε πάλι να επιβεβαιώσεις ότι είναι ενεργό. Άλλη συσκευή στο σπίτι πιάνει 5G; δεν λέει και πολλά το μέρος. Όσο για την μπαταρία που έλεγες πριν βάλε τη ρύθμιση 893098052_Screenshot_20230219_102452_Devicecare.thumb.jpg.5b66bbeff535f07a6a8fd45e2cbb9abf.jpg
Και δωστου λίγες μέρες να μάθει τα πατήματά σου.
αυτή τη ρύθμιση μπαταρίας έλεγε να την έχουμε κλειστη ο swind... τέλος πάντων την ξανά ενεργοποιώ!
ξανά πήρα ενεργό φαίνεται το 5g. τα 2 μήλα του σπιτιού έχουν 5g

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ilka71 said:

αυτή τη ρύθμιση μπαταρίας έλεγε να την έχουμε κλειστη ο swind... τέλος πάντων την ξανά ενεργοποιώ!
ξανά πήρα ενεργό φαίνεται το 5g. τα 2 μήλα του σπιτιού έχουν 5g

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

Φαντάζομαι ότι το έχεις έτσι. 1264298580_Screenshot_20230219_110029_Callsettings.thumb.png.3698d93f2748d4203ebc9ac0dc7c6f5e.png

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ilka71 said:

ναι εννοείται.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

Τσεκάρισε το και σε άλλα σημεία. Πάντως το 5G ρουφάει παραπάνω μπαταρία. Πόσο παλιά είναι η sim σου; Μήπως είναι θέμα sim, τι να πω... Πρακτικά άχρηστο το 5G. Ψαξτο πάντως. Δεν έχω ακούσει άλλη φορά τέτοιο θέμα και σίγουρα είναι θέμα παρόχου, sim ή κάτι τέτοιο. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...