Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, johnnyman25 said:

παιδιά έχει κανείς drain με το τελευταίο google services?
ξεσκιστηκε σήμερα.....
Google services 23.03.13
είναι σημερινή έκδοση.

My S21 FE Is Awesome!!
 

Επιβεβαιώνω και εγώ το drain!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ το drain!!!
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
πιστεύω να λυθεί σύντομα.
επίσης με το patch Ιανουαρίου ακόμη δεν διόρθωσαν το μικρό γράμμα στο Samsung keyboard.....

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, gjimmys said:

Επιβεβαιώνω και εγώ το drain!!!

Για πείτε πως το τσεκάρουμε αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε πως το τσεκάρουμε αυτό ?
στην μπαταρία που φαίνεται ποια apps την καταναλώνουν.

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, johnnyman25 said:

στην μπαταρία που φαίνεται ποια apps την καταναλώνουν.

My S21 FE Is Awesome!!
 

Σε 3.5 ώρες από τη τελευταία φόρτιση και αναβάθμιση με οθόνη μία ώρας μου γράφει στα google services 0,2 % εκδοση23.3.54

Edited by kyramas
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnnyman25 said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
πιστεύω να λυθεί σύντομα.
επίσης με το patch Ιανουαρίου ακόμη δεν διόρθωσαν το μικρό γράμμα στο Samsung keyboard.....

My S21 FE Is Awesome!!
 

Επιτέλους κάποιος με επιβεβαίωσε. Ρώτησα πριν από 10 μέρες γιατί με την αυτόματη διόρθωση γίνεται το πρώτο γράμμα μικρό στην αρχη της προτασης αλλα και μετα απο τελεία αλλά δεν απάντησε κανείς. Ειναι πολύ ενοχλητικό.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κάποιος με επιβεβαίωσε. Ρώτησα πριν από 10 μέρες γιατί με την αυτόματη διόρθωση γίνεται το πρώτο γράμμα μικρό στην αρχη της προτασης αλλα και μετα απο τελεία αλλά δεν απάντησε κανείς. Ειναι πολύ ενοχλητικό.
παρά πολύ ενοχλητικό ...
Αστα...

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Με το κ@λοκεφαλαία,τί περιμένουν εκεί στη Samsung? Μήπως, πρέπει να ενημερώσουμε κάπως, για το bug? 

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ όσοι γκρινιάζουν για το κενό μετά την τέλεια εάν γράψουν με στυλό τα ορθογραφικά θα πάνε σύννεφο. ε μα!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αλλάξει.. Έχω βάλει της Microsoft.. Αλλά, το είχα συνηθίσει το ρημάδι.. Εντωμεταξύ, μετά το security patch κ την αναβάθμιση, φορτίζω κάθε 10 ώρες... Ότι να ναι

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά
τι θα γίνει με αυτά τα google services 23.03.13 που έχον battery drain?
Πφφφ
επίσης μετά τo patch Ιανουαρίου έχει θέμα με το unlock .
ενώ έχω το αποτύπωμα πάντα ενεργό πολλές φορές δεν δουλεύει και με ταπ δεν εμφανίζεται....

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnnyman25 said:

καλημέρα παιδιά
τι θα γίνει με αυτά τα google services 23.03.13 που έχον battery drain?
Πφφφ
επίσης μετά τo patch Ιανουαρίου έχει θέμα με το unlock .
ενώ έχω το αποτύπωμα πάντα ενεργό πολλές φορές δεν δουλεύει και με ταπ δεν εμφανίζεται....

My S21 FE Is Awesome!!
 

Από το κακό στο χειρότερο.. Απορώ, γιατί το έκανα, αφού ήδη είχα ακούσει τα κακά μαντάτα 

Link to comment
Share on other sites

Από το κακό στο χειρότερο.. Απορώ, γιατί το έκανα, αφού ήδη είχα ακούσει τα κακά μαντάτα 
εννοείς γιατί έκανες την ενημέρωση του Γενάρη?

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω... Ισως να εχει να κανει με το γενικοτερο στησιμο της συσκευης, τι να πω... Δεν αντιμετοπιζω κανενα θεμα ουτε με drain, ουτε με δακτυλικο. Ολα δειχνουν να δουλευουν υποδειγματικα. Ευτυχως.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnnyman25 said:

εννοείς γιατί έκανες την ενημέρωση του Γενάρη?

My S21 FE Is Awesome!!
 

Ναι 

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2023 at 11:39 ΠΜ, vastegial_74 said:

Αυτο που περιγραφεις ειναι για την εκδοση 6/128;

8/256

On 26/1/2023 at 11:29 ΠΜ, konakis said:

Και το  Mi 11i  που επίσης έχω χτυπάει κανονικά... ενεργοποιείται ενώ είναι φυσικά κλειστό το τηλέφωνο 5 λεπτά πριν την προκαθορισμένη ώρα που έχει οριστεί το ξυπνητήρι. Νομίζω πως δε όλα τα xiaomi συμβαίνει αυτό...

@il_tifosi εμένα δεν με έχει πουλήσει ποτέ...που να δεις στα στα Xiaomi το reload 🔃 πάει σύννεφο βέβαια χρησιμοποιώ ένα email και δεν έχω ενεργοποιήσει τον συγχρονισμό στο κινητό μου ( s21fe) 

@il_tifosi εμένα δεν με έχει πουλήσει ποτέ...που να δεις στα στα Xiaomi το reload 🔃 πάει σύννεφο βέβαια χρησιμοποιώ ένα email και δεν έχω ενεργοποιήσει τον συγχρονισμό στο κινητό μου ( s21fe) 

Το αναφέρω ως εργαλείο διότι δεν είδα καμία απολύτως διαφορά στα ίδια ακριβώς πράγματα σε σχέση με το κορυφαίο της εταιρείας s22u 12/256 που τα είχα μαζί για ένα περίπου μήνα. Εμένα που τέτοια εποχή δεν με ενδιαφέρει και τόσο το πενάκι λόγω της δουλειάς μου περισσότερο το καλοκαίρι και επίσης ο τηλεφακός ( στην προκειμένη περίπτωση ανούσια σύγκριση) δεν είχε να μου δώσει κάτι παραπάνω το s22u το αντίθετο θα έλεγα συμβιβασμό στο μέγεθος και στην πρακτικότητα μου...

Ναι ρε συ το ultra δεν είναι κινητό, είναι τάμπλετ. Πιθανόν σε κάποιον να είναι χρήσιμες αυτές οι διαστάσεις με το πενάκι, αλλά για κινητό δεν είναι. Πολύ καλή περίπτωση το 6,4 του fe.

 

Συνεχίζουν τα παράπονα για τη μπαταρία και αυτή τη φορά θα συμμετάσχω και γω, από το Δεκέμβρη έχασα μια+ ώρα οθόνης. Στη χρήση μου είχα 5-5μισι και τώρα έχω 4. Μεγάλη διαφορά. Του Ιανουαρίου δε μου έχει έρθει ακόμη, οπότε δεν ξέρω.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν αντιμετωπίζω κάτι με drain ή δακτυλικό (εκτός του κεφαλαίου στο πληκτρολόγιο) και μάλιστα μετά την ενημέρωση του Ιανουαρίου έχω την αίσθηση ότι η μπαταρία πρέπει να πήρε λίγο τα πάνω της γύρω στο 10%

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν αντιμετωπίζω κάτι με drain ή δακτυλικό (εκτός του κεφαλαίου στο πληκτρολόγιο) και μάλιστα μετά την ενημέρωση του Ιανουαρίου έχω την αίσθηση ότι η μπαταρία πρέπει να πήρε λίγο τα πάνω της γύρω στο 10%
είχες κάνει factory reset όταν πέρασες την 13αρα?

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, johnnyman25 said:

είχες κάνει factory reset όταν πέρασες την 13αρα?

My S21 FE Is Awesome!!
 

Ούτε εγώ έχω πρόβλημα. Όταν έβαλα τη 13αρα επειδή δεν ανταποκρινοταν καλά το δακτυλικό, ξαναπέρασα τα αποτυπώματα και όλα ρολόι. Δεν έχω κάνει επαναφορά. 

Το έγραψα και πριν πως μου κάνει εντύπωση η τόσο διαφορετική συμπεριφορά μεταξύ συσκευών των μελών. 

Δεν μου έχει κάνει κιχ. Ένα θέμα με drain που είχα βρήκα από που, το διόρθωσα και δεν είχα ξανά θέμα σε τίποτα. Η διάρκεια της μπαταρίας ποτέ δεν είναι αρκετή παιδιά ακόμα και 10000 μπαταρία να βάλουν και με καλή διαχείριση, πάλι θα θέλουμε παραπάνω ώρες οθόνη και αυτονομία σε αναμονή. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κανένα θέμα με την μπαταρία του, περισσότερα αφού περάσει καμιά βδομάδα με το τελευταίο Update του Ιανουαρίου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω από chrome να μπω στο forum  κολλάει αρκετά. Το έχω δει και σε pc να συμβαίνει. Με άλλον browser λιγότερο αλλά και πάλι κολλάει αρκετές φορές όταν πάει να φορτώσει το  forum. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καιρό συμβαίνει αυτό και στον Samsung browser το κάνει... τώρα τελευταία έχει βελτιωθεί πολύ, ειδικά όταν είμαι με data δεν το εμφανίζει ουσιαστικά καθόλου θα έλεγα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, johnnyman25 said:

είχες κάνει factory reset όταν πέρασες την 13αρα?

My S21 FE Is Awesome!!
 

Ναι έκανα.από λάθος..την πέρασα την 13 ήταν βράδυ και ήθελα να κάνω clear case και μπερδεύτηκα ....φρίκαρα αλλά ήταν αργά πια...πάντως δε νομίζω να παίζει κανένα ρόλο.

Και πριν και μετά το ίδιο ήταν χωρίς διαφορά.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...