Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, chios said:

O Konstantine δεν έχει καταλάβει ότι για τα δικά του δεδομένα διάλεξε λάθος συσκευή, από την αρχή ήξερε ότι φοράει μικρή μπαταρία για τον άθλιο 888. Οπότε η προσαρμόζεται ή το πουλάει και πάει παρακάτω.

Για πες συσκευή με χαρακτηριστικά ναυαρχίδας και επεπεξεργαστή επιπέδου 888 που να έχει καλύτερες επιδόσεις. Όχι κανένα midrange με υποδεέστερο επεξεργαστή που φυσικά θα έχει λιγότερη κατανάλωση 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

realme gt2 pro ίσος

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, chios said:

realme gt2 pro ίσος

 Επειδή έχει λίγο μεγαλύτερη μπαταρία; από όσο έχω διαβάσει ο gen 1 δεν είναι λιγότερο ενεργοβόρος από τον 888 και παίζει και ρόλο η υλοποίηση του software, δεν είναι μόνο τα mah που έχουν σημασία. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vastegial_74 said:

 Επειδή έχει λίγο μεγαλύτερη μπαταρία; από όσο έχω διαβάσει ο gen 1 δεν είναι λιγότερο ενεργοβόρος από τον 888 και παίζει και ρόλο η υλοποίηση του software, δεν είναι μόνο τα mah που έχουν σημασία. 

888 δεν έχει και το realme gt 2;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gjimmys said:

888 δεν έχει και το realme gt 2;

Το gt2 ναι έχει τον 888 το gt2 pro έχει το 8 gen 1 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς προβλημα με αργοπορημενες ειδοποιησεις;
Στο μεσεντζερ ειδικά είναι δράμα. Ίσως φταίει η εφαρμογή.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vanzelvoul said:

Στο μεσεντζερ ειδικά είναι δράμα. Ίσως φταίει η εφαρμογή.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

Το παρατηρησα πρωτα στο messenger αλλα τωρα που μου μπηκε η υποψια το βλεπω και στο gmail και αλλου. 
Δεν ξερω αν φταινε οι εφαρμογες αλλα στο Honor View20 που εχω μονιμα στο αμαξι για GPS ολα ερχονται αμεσα 😢.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stamatis3133 said:

Το παρατηρησα πρωτα στο messenger αλλα τωρα που μου μπηκε η υποψια το βλεπω και στο gmail και αλλου. 
Δεν ξερω αν φταινε οι εφαρμογες αλλα στο Honor View20 που εχω μονιμα στο αμαξι για GPS ολα ερχονται αμεσα 😢.

 Το Gmail έχει θέμα σαν εφαρμογή γενικώς, αν δεις και σε ξένα fora υπάρχει πρόβλημα. Εγώ το έχω καταργήσει και έχω outlook με 365. Τώρα για τις ειδοποιήσεις δεν είχα ποτέ θέμα. Και το messenger το δουλεύω αρκετά. Μήπως δεν το χρησιμοποιήσεις καιρό και μπαίνει στα sleeping η στα deep sleeping apps;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vastegial_74 said:

 Το Gmail έχει θέμα σαν εφαρμογή γενικώς, αν δεις και σε ξένα fora υπάρχει πρόβλημα. Εγώ το έχω καταργήσει και έχω outlook με 365. Τώρα για τις ειδοποιήσεις δεν είχα ποτέ θέμα. Και το messenger το δουλεύω αρκετά. Μήπως δεν το χρησιμοποιήσεις καιρό και μπαίνει στα sleeping η στα deep sleeping apps;

Το χρησιμοποιω σχετικα συχνα, τουλάχιστον μια φορά την ημέρα. Οταν λεμε εχει πρόβλημα εννοω να ειμαστε σε γκρουπ τσατ με φιλους, να ειμαστε οι 3 μαζι στον ιδιο χώρο και να έρχεται ειδοποιηση στους αλλους δυο και σε εμενα οχι, βασικα σε εμενα έρχεται (αν ερθει) μετα απο 10-15 λεπτά! Και η ειδοποίηση να ειναι απάντηση σε κατι που εγω εστειλα.

Στο Gmail έρχονται μετα απο κανενα δεκάλεπτο σε σχεση με το ποτε ηρθε ενα ημεηλ στο PC. 

 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά συσκευές τα Rme και με ωραίο για τα γούστα μου Ui από εκεί και πέρα δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης ούτε κάν με το s21 fe ....με 350 και παρακάτω φυσικά παίρνει κάποιος την κινητάρα μας με τόσα καλούδια υποστήριξη Samsung after sales και 5ετη σε λογισμικό... κάμερες καμιά επαφή, μόνο ανάλυση έχει καλύτερη το gt2pro με αρκετά υποδεέστερη φωτεινότητα....τα 6 γιγα ραμ του σαμμυ όπως το έχει στήσει η εταιρεία θεωρώ ότι παίζουν άνετα πάνω από 8 στην πράξη σε σχέση με άλλες κινέζικες εταιρείες...

Μέχρι 350 για Rme και πολλά λέω, οπότε ο άλλος επιλέγει ένα s21fe και ξεμπερδεύει από κάθε άποψη...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2023 at 1:17 ΜΜ, longus said:

Αρχισαμε πάλι τη σχετική γκρίνια με την μπαταρία....
εμένα πάντως ( το είχα γράψει παλαιότερα και είχα ανεβάσει σχετικά screenshots με sot ) συνεχίζει και μου βγάζει 6 ώρες οθόνη καθημερινά, πολύ καλός χρόνος οθόνης θεωρώ βάση του επεξεργαστή και το μέγεθος της μπαταρίας.
Τώρα λέω εγώ, αν έχεις ένα αυτοκίνητο και ανάψεις το A/C, το έχεις φορτωμένο με βαλίτσες και 5 άτομα μέσα είναι ΣΙΓΟΥΡΟ ότι θα κάψει περισσότερο βενζίνη από το αν πάει κάποιος ( με το ίδιο αυτοκίνητο βέβαια) χωρίς A/C , μόνος του και χωρίς αποσκευές....
Δηλαδή γράφουμε και πάλι γράφουμε τα αυτονόητα εδώ μέσα...

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τέλειο το παράδειγμα σου!

Παρεμπιπτόντως κι εγώ δεν έχω κανένα θέμα με την μπαταρία. 

 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Ότι κάνω με τη συσκευή του νήματος, την έκανα και με το poco f3... Το οποίο τα πήγαινε πολύ πολύ καλύτερα στον τομέα μπαταρία με την ίδια ακριβώς χρήση...

Μην προσπαθείτε να δικαιολογήσετε τη συσκευή μας στο θέμα μπαταρία είναι το μεγαλύτερο του μειονέκτημα κατά τα άλλα η συσκευή είναι σούπερ στα υπόλοιπα

sent from my S21 FE 8/256



Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου περίπτωση έχοντας το 2 μήνες ,, συνδεδεμένο  το watch 4  24 ώρες 24ωρο galaxy buds το λιγότερο ένα 5ωρο την μέρα και με φόρτιση μέχρι 85 % σπάνια να πέσω βράδυ για ύπνο  με κάτω από  10 %. η χρήση του ειναι κάθε μέρα διαφορετική, άλλες  μέρες πολύ μουσική και βίντεο άλλες μέρες τεστ και σεταρισμα modem rooters κλπ έχοντας το κουμπωμένο πάνω τους με ethernet,,, ταξίδια (για εμένα το απόλυτο κρας τεστ για αυτονομία συσκευών γενικά   ) στα οποία ξεκίνησε με 85 % το πρωί κατα τις 7 και μπήκε στο ρεύμα 11 το βράδυ . και άλλα πολλά υπάρχουν και μέρες που κάθετε απλά δίπλα μου.....με οτι αυτό συνεπάγεται.  

Γράφω σπάνια έγραψα τώρα εδώ για να βοηθήσω  και χωρίς να θέλω να αντιπαρατεθω η να δικαιολογήσω κάτι  διαβάζω εδώ και αρκετά ποστ την πλειοψηφία να  μην έχει ιδιαίτερο πρόβλημα μήπως πρέπει να πας την συσκευή σε κέντρο service της εταιρίας να ρίξουν μια ματιά ?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, radiohan said:

Στην δική μου περίπτωση έχοντας το 2 μήνες ,, συνδεδεμένο  το watch 4  24 ώρες 24ωρο galaxy buds το λιγότερο ένα 5ωρο την μέρα και με φόρτιση μέχρι 85 % σπάνια να πέσω βράδυ για ύπνο  με κάτω από  10 %. η χρήση του ειναι κάθε μέρα διαφορετική, άλλες  μέρες πολύ μουσική και βίντεο άλλες μέρες τεστ και σεταρισμα modem rooters κλπ έχοντας το κουμπωμένο πάνω τους με ethernet,,, ταξίδια (για εμένα το απόλυτο κρας τεστ για αυτονομία συσκευών γενικά   ) στα οποία ξεκίνησε με 85 % το πρωί κατα τις 7 και μπήκε στο ρεύμα 11 το βράδυ . και άλλα πολλά υπάρχουν και μέρες που κάθετε απλά δίπλα μου.....με οτι αυτό συνεπάγεται.  

Γράφω σπάνια έγραψα τώρα εδώ για να βοηθήσω  και χωρίς να θέλω να αντιπαρατεθω η να δικαιολογήσω κάτι  διαβάζω εδώ και αρκετά ποστ την πλειοψηφία να  μην έχει ιδιαίτερο πρόβλημα μήπως πρέπει να πας την συσκευή σε κέντρο service της εταιρίας να ρίξουν μια ματιά ?

το προβλημα που εχουν οι πιο πολλοι ειναι οτι το κινητο δεν ειναι συνεπες ως προς την μπαταρια. Με χρηση data ή χωρις καλο σημα μπορω και εγω να πω οτι η αυτονομια ειναι μετρια. Απλα δεν με νοιαζει, σπανια ειμαι μακρια απο μπριζα ή χωρις το powerbank μου.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Security patch Ιανουαρίου !
μόλις ήρθε και εμένα, ενημέρωση ασφαλείας 1 Ιανουαρίου γύρω στα 540 ΜΒ!!

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σηκωθειτε απο κρεβατια , καρεκλες , καναπεδες , ντιβανια και τρεχτε για το security patch !!! Καλα που μου το ειπατε , γιατι ειχα κλεισει το κινητο μου τελειως και το ειχα βαλει σε θυριδα , γιατι χωρις το security patch ενοιωθα σαν να περπαταω γυμνος στα αγγουρια ..

Θυμιστε μου ποιος ηταν αυτος που κλαιγοταν για το security patch και ηταν ετοιμος να παει στα δικαστηρια την sammy επειδη το καθυστερουσε ? Ρε κατι προβληματα που εχουν μερικοι ...

Link to comment
Share on other sites

Σηκωθειτε απο κρεβατια , καρεκλες , καναπεδες , ντιβανια και τρεχτε για το security patch !!! Καλα που μου το ειπατε , γιατι ειχα κλεισει το κινητο μου τελειως και το ειχα βαλει σε θυριδα , γιατι χωρις το security patch ενοιωθα σαν να περπαταω γυμνος στα αγγουρια ..
Θυμιστε μου ποιος ηταν αυτος που κλαιγοταν για το security patch και ηταν ετοιμος να παει στα δικαστηρια την sammy επειδη το καθυστερουσε ? Ρε κατι προβληματα που εχουν μερικοι ...
αυτό με τα αγγούρια να το προσέξεις...μην το αφήσεις έτσι!!

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά φτάνει με τις ειρωνίες. Ας κρατάμε λίγο πιο χαμηλούς τόνους. Προφανώς και δεν είναι ζήτημα ζωής και θανάτου αλλά για να τις βγάζουν οι μεγάλες εταιρείες κάτι ξέρουν. Εμείς ας απολαύσουμε το κινητακι μας !

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, longus said:

αυτό με τα αγγούρια να το προσέξεις...μην το αφήσεις έτσι!!

Oταν το κοιταξω , θες να στα στειλω ή εχεις τα δικα σου ?
 

6 minutes ago, kyramas said:

Εντάξει παιδιά φτάνει με τις ειρωνίες. Ας κρατάμε λίγο πιο χαμηλούς τόνους. Προφανώς και δεν είναι ζήτημα ζωής και θανάτου αλλά για να τις βγάζουν οι μεγάλες εταιρείες κάτι ξέρουν. Εμείς ας απολαύσουμε το κινητακι μας !

Προφανως και υπαρχει λογος που τις βγαζουν τις ενημερωσεις , αλλα δεν ειναι να καθομαστε και να λεμε ... αντε που ειναι , ειχε πει μηνιαιες ενημερωσεις , γιατι αργει , γιατι τελευταια μερα , γιατι οι αλλες εταιριες εβγαλαν νωριτερα , γιατι το αλλο μοντελο της σαμμυ πηρε νωριτερα ... Δηλαδη καπου ωπα ... οπως ειπες , δεν ειναι ζητημα ζωης και θανατου ωστε να κακοχαρακτηρισουμε μια εταιρια αν καθυστερησει τις ενημερωσεις και τις δωσει τελευταια μερα , που τεχνικα μεσα στον μηνα την εδωσε , δεν μπορεις να της πεις κατι. Ετοιμοι ειμαστε να την αρπαξουμε στην πρωτη ευκαιρια.

Edited by mphxt
Link to comment
Share on other sites

Προφανως και υπαρχει λογος που τις βγαζουν τις ενημερωσεις , αλλα δεν ειναι να καθομαστε και να λεμε ... αντε που ειναι , ειχε πει μηνιαιες ενημερωσεις , γιατι αργει , γιατι τελευταια μερα , γιατι οι αλλες εταιριες εβγαλαν νωριτερα , γιατι το αλλο μοντελο της σαμμυ πηρε νωριτερα ... Δηλαδη καπου ωπα ... οπως ειπες , δεν ειναι ζητημα ζωης και θανατου ωστε να κακοχαρακτηρισουμε μια εταιρια αν καθυστερησει τις ενημερωσεις και τις δωσει τελευταια μερα , που τεχνικα μεσα στον μηνα την εδωσε , δεν μπορεις να της πεις κατι.
εγώ δεν έχω τέτοια θέματα...εσύ τα ονειρεύεσαι!!

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, longus said:

εγώ δεν έχω τέτοια θέματα...εσύ τα ονειρεύεσαι!!

Το "ειρωνικο" μου σχολιο για την ενημερωση απευθυνθηκε στον συμφορουμιτη , που πριν 1-2-3 σελιδες κλαιγοταν για την ενημερωση του μηνα που καθυστερουσε να ερθει. Δεν θυμαμαι το ονομα του , και ουτε θα ασχοληθω να γυρισω σελιδες πισω να τον βρω.

Αν εσυ θεωρησες οτι σε "φωτογραφιζω" σε αυτο μου το σχολιο , δικο σου το προβλημα. Απαξ και μου εγραψες "επιθετικο" σχολιο και ειδικα οπως αφηνεις να εννοηθει οταν η ουσια του ποστ μου δεν σε αφορουσε, θα σου απαντησω. Απο κει και περα εσυ νομιζε ο,τι θες και απαντα ο,τι θες. Μου απαντας , θα σου απαντω.

Edited by mphxt
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει κανείς drain με το τελευταίο google services?
ξεσκιστηκε σήμερα.....
Google services 23.03.13
είναι σημερινή έκδοση.

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...