Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχίζει και σε μαθαίνει...θα έχετε όμορφη συμβίωση λογικά ✌️😁

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει και σε μαθαίνει...θα έχετε όμορφη συμβίωση λογικά
εντάξει η μπαταρία είναι χειρότερα από το Α72 αλλά δεν παλευόταν εκείνο με την ταχύτητα αργούσε! αυτό είναι πύραυλος και μην ξεχνάμε το πήρα εν γνώση μου και μόνο 389 ευρώ!!! η ούτως ή άλλως σπίτι, αμάξι, γραφείο ο φορτιστής είναι δίπλα.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk


d3f32ef7db8c6c47cc3613a834d8b65a.jpg

αυτή τη ρύθμιση τελικά που την βάζουμε; βοηθάει στην αυτονομία; 5011f9648a020f2cb232a2b190245f4a.jpg

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, kakos said:

 

 

αυτό που γράφεις πράγματι συνέβει με πάρα πολλές εφαρμογές που έχω δοκιμάσει παλαιότερα με το s8.

τώρα γράφει κανονικά την συνομιλία με καθαρή φωνή και του συνομιλητή, είτε πάρεις είτε σε πάρουν τηλέφωνο. 

Την έχεις αγορασμένη την εφαρμογή και δουλεύει;

Διότι την δοκιμάζω συνέχεια και μάλιστα και πριν λίγο και πάλι σε όλες τις ηχογραφήσεις μου έχω μόνο από τον διάλογο τη φωνή μου. Λες και μιλάω μόνος μου....ο συνομιλητής δεν ακούγετε καθόλου..ούτε καν στο πολύ βάθος ή να ακούς έστω ότι υπάρχει υποψία κάποιου.

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις αγορασμένη την εφαρμογή και δουλεύει;
Διότι την δοκιμάζω συνέχεια και μάλιστα και πριν λίγο και πάλι σε όλες τις ηχογραφήσεις μου έχω μόνο από τον διάλογο τη φωνή μου. Λες και μιλάω μόνος μου....ο συνομιλητής δεν ακούγετε καθόλου..ούτε καν στο πολύ βάθος ή να ακούς έστω ότι υπάρχει υποψία κάποιου.
Μήπως η συσκευη του kakos ειναι για αλλη region εκτος εε;.
Ολες οι εφαρμογες που το υποσχονται κανουν ηχογραφηση κλησεων αλλα οχι στην εε, ισως και αλλου.

Sent from my MI 8 6/128

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, makouin said:

Την έχεις αγορασμένη την εφαρμογή και δουλεύει;

Διότι την δοκιμάζω συνέχεια και μάλιστα και πριν λίγο και πάλι σε όλες τις ηχογραφήσεις μου έχω μόνο από τον διάλογο τη φωνή μου. Λες και μιλάω μόνος μου....ο συνομιλητής δεν ακούγετε καθόλου..ούτε καν στο πολύ βάθος ή να ακούς έστω ότι υπάρχει υποψία κάποιου.

τελευταία κλήση πριν λίγα λεπτά και η εγγραφή είναι κανονική και για τις δυο μεριές. 

καθαρά και δυνατά. 

όχι δεν έχω αγοράσει καμία εφαρμογή. 

7 ώρες πριν, nininikos said:

Μήπως η συσκευη του kakos ειναι για αλλη region εκτος εε;.
Ολες οι εφαρμογες που το υποσχονται κανουν ηχογραφηση κλησεων αλλα οχι στην εε, ισως και αλλου.

Sent from my MI 8 6/128
 

έχεις δίκιο την αγόρασα για χαμηλότερη τιμή από το best price και νομίζω πως είναι για Τσεχία, η Πολωνία. αλλά δε ξέρω αν αυτό φαίνεται κάπου. 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites



έχεις δίκιο την αγόρασα για χαμηλότερη τιμή από το best price και νομίζω πως είναι για Τσεχία, η Πολωνία. αλλά δε ξέρω αν αυτό φαίνεται κάπου. 


Με το phone info βλεπεις που φτιάχτηκε και το csc code (για ποια χώρα)
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo.plus


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά ενώ όλο το κινητό είναι στα αγγλικά ή ειδοποίηση όταν ενεργοποίησα το do not disturb έγινε ελληνικά; wtf; το είχε κάνει και να το Α72 θυμάμαι. 0a7e06780fe4e55e3c942085228ec7ac.jpg51084b4a009a90f431cfed6056203da0.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, nininikos said:

Μήπως η συσκευη του kakos ειναι για αλλη region εκτος εε;.
Ολες οι εφαρμογες που το υποσχονται κανουν ηχογραφηση κλησεων αλλα οχι στην εε, ισως και αλλου.

Sent from my MI 8 6/128
 

Αααααααα.....μου διέφυγε τελείως αυτό..έχεις δίκαιο.

Πάντως να αναφέρω και εγώ ελαφρώς καλύτερη αυτονομία μετά την αναβάθμιση γύρω στο 10% περίπου και αέρινο σε όλα του.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, coulis said:


 

 


Με το phone info βλεπεις που φτιάχτηκε και το csc code (για ποια χώρα)
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo.plus


Tapa
 

 

οκ, τελικά για Τσεχία είναι φτιαγμένο, η οποία δεν είναι στην ευρωπαϊκή ένωση, και προφανώς γι αυτό λειτουργεί σε μένα. 

ευχάριστο αυτό βέβαια και τώρα που το ξέρω θα ψάχνω να βρίσκω παρόμοια κινητά, όταν χρειαστεί να το αλλάξω. 

είναι μια πολύ χρήσιμη λειτουργία. 

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως η Τσεχια ειναι και στην ΕΕ και στην GDPR, που ειναι η ευρωπαικη νομοθεσια περι προσωπικων δεδομενων που απαγορευει την εγγραφη των κλησεων. Μαλλον χρειαζεται περαιτερω διερεύνηση η περιπτωση σου.

Sent from my MI 8 6/128

Link to comment
Share on other sites

Κάνω hot spot με το κινητό και συνδέομαι με τη δουλειά με vpn. Όταν όμως δέχομαι κλίση στο κινητό κόβεται η σύνδεση. Υπάρχει τρόπος να μην γίνεται αυτό; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μέσω wifi ή δεδομένων κινητής; Αν είσαι με δεδομένα 4g/5g και σε πάρουν τηλ, μήπως το γυρίζει σε 3g για την ομιλία.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Γυρνώντας σήμερα σπίτι από την δουλειά παρατήρησα ότι μου είχε την ένδειξη VoLTE δίπλα από τo ποσοστό της μπαταρίας και πλέον στις κλήσεις γράφει HD,το περίεργο στην υπόθεση είναι ότι δεν είχα πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις που από ότι είδα μετέπειτα στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποίημενο,έγινε από το τηλέφωνο ή από την COSMOTE αυτόματα,το έχει προσέξει κάποιος άλλος σήμερα? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vastegial_74 said:

Κάνω hot spot με το κινητό και συνδέομαι με τη δουλειά με vpn. Όταν όμως δέχομαι κλίση στο κινητό κόβεται η σύνδεση. Υπάρχει τρόπος να μην γίνεται αυτό; 

Κόβεται το wifi hot spot ή το 4G-5G;

Ποια η εταιρία της σύνδεσης σου;

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, bromiaris said:

Κόβεται το wifi hot spot ή το 4G-5G;

Ποια η εταιρία της σύνδεσης σου;

Κόβεται η σύνδεση του laptot από το hot-spot που παίζει με τα δεδομένα κινητής . Vodafone σύνδεση. Δεν κόβεται η συνομιλία 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κόβεται η σύνδεση του laptot από το hot-spot που παίζει με τα δεδομένα κινητής . Vodafone σύνδεση. Δεν κόβεται η συνομιλία 
Volte έχεις ενεργό; Όταν μιλάς στο κινητό έχεις 4G;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, chios said:
39 minutes ago, vastegial_74 said:
Κόβεται η σύνδεση του laptot από το hot-spot που παίζει με τα δεδομένα κινητής . Vodafone σύνδεση. Δεν κόβεται η συνομιλία 

Volte έχεις ενεργό; Όταν μιλάς στο κινητό έχεις 4G;

Ναι και στα δυο 

Πρώτη φορά το παρατήρησα σήμερα. Δεν το έχω δοκιμάσει με άλλες συνδέσεις. Σκεφτόμουν μήπως παίζει τίποτα με το vpn της εταιρείας. 

Τελικά δεν κόβεται η σύνδεση internet.  Κόβεται η σύνδεση με τον υπολογιστή της εταιρείας. Internet έχω. Τώρα γιατί, τρέχα γύρευε... 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tollisth said:

Γυρνώντας σήμερα σπίτι από την δουλειά παρατήρησα ότι μου είχε την ένδειξη VoLTE δίπλα από τo ποσοστό της μπαταρίας και πλέον στις κλήσεις γράφει HD,το περίεργο στην υπόθεση είναι ότι δεν είχα πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις που από ότι είδα μετέπειτα στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποίημενο,έγινε από το τηλέφωνο ή από την COSMOTE αυτόματα,το έχει προσέξει κάποιος άλλος σήμερα? 

Έχει καιρό που η cosmote έχει καταργήσει το 3g και η ομιλία γίνεται με το 4g, μήπως το γράφει καιρό και δεν το είχες προσέξει 

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, il_tifosi said:

Έχει καιρό που η cosmote έχει καταργήσει το 3g και η ομιλία γίνεται με το 4g, μήπως το γράφει καιρό και δεν το είχες προσέξει 

Όχι σήμερα εμφανίστηκε,έχω κάποια screenshot από προηγούμενες ημέρες δεν υπάρχει,σε εσένα υπήρχε όλο αυτό το διάστημα?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γραφατε ολοι εδω μεσα ποσο χαλια μπαταρια, εγω παλι εχω παθει πλακα απο τη μπαταρια του. Το εχω φορτισει εδω και 2 μερες, εχει 63% μπαταρια και 1 ωρα και 40 λεπτα οθονη. Με συγχωρειτε αλλα αυτα ειναι παρα πολυ καλα νουμερα. Standby το βραδυ χανει 2% σε 7 ωρες. Δηλαδη τι αλλο θελετε? Μηπως μερικοι τα λυωνουν με το ζορι να βγαλει 4 ωρες?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το δουλεύεις καθόλου λογικό να κρατάει η μπαταρία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κανω τη χρηση που κανω σε ολα τα κινητα, δηλαδη φυσιολογικη. Παντως τραγικο δεν το λες, γιατι εδω μεσα διαβαζα οτι το φορτιζετε 3 φορες την μερα και τετοια, ναι οκ αν το πηρες για παιχνιδομηχανη το καταλαβαινω

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ελληνικά πως γράφουμε με φωνητική πληκτρολογηαη; κάποτε το είχα κάνει αλλά δεν θυμάμαι τώρα. μέσω πληκτρολογιου; SwiftKey έχω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...